Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondamine ja töötuna arvele

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Koondamine ja töötuna arvele

Postitas:

Tere.
Mul selline mure, et laps saab sügisel kolm ja lõppeb lapsehoolduspuhkus aga vahepeal kadus ära mu töökoht ning teised koondati ja firma tegeleb teise asjaga. Ülemus ise teatas, et kui laps kolm siis teeb ka mulle koondamise ja võtaks siis töötuna arvele ja saan poolaastat töötukassalt raha. Aga kuna üritame ka uut last ning mis siis saama peaks kui rasedaks õnnestubki jääda, ning rasedatud ja tööle võtta keegi ei taha. Kas siis ikka maksab töötukassa mulle või lõpetavad nii öelda toetuse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küigepealt jää rasedaks.
Ning ei, üldiselt ei lõpeta. Sa pead küll olema valmis olema tööle asuma, aga kui keegi sind ei võta, siis oled ikka arvel edasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Mul selline mure, et laps saab sügisel kolm ja lõppeb lapsehoolduspuhkus aga vahepeal kadus ära mu töökoht ning teised koondati ja firma tegeleb teise asjaga. Ülemus ise teatas, et kui laps kolm siis teeb ka mulle koondamise ja võtaks siis töötuna arvele ja saan poolaastat töötukassalt raha. Aga kuna üritame ka uut last ning mis siis saama peaks kui rasedaks õnnestubki jääda, ning rasedatud ja tööle võtta keegi ei taha. Kas siis ikka maksab töötukassa mulle või lõpetavad nii öelda toetuse?

rasedat saab koondada ainuslt siis, kui firma lõpetab üldse tegevuse. teise asjaga tegelemine ei anna õigust raseda koondamiseks.
kui lhp lõppedes oled rase, siis peab tööandja sulle su koha tagasi moodustama või siis sinuga kokkuleppel uue töö leidma (sa ei pea sellega nõustuma) või siis saadab KIRJALIKU käsuga su koju ning maksab sulle lepingujärgset palka:
TLS § 93. Rasedaga või väikelast kasvatava isikuga töölepingu ülesütlemise erisus
(1) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõppemisel, tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb, või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.

muide, kui tööandja su ikkagi rasedana koondab, siis pöördud tööinspektsiooni ning nõuad hüvitiseks vähemalt 6 kuu palka + hüvitist diskrimineerimise eest raseduse tõttu:
TLS § 109. Hüvitis töösuhte lõpetamise korral kohtus või töövaidluskomisjonis
(2) Kui kohus või töövaidluskomisjon lõpetab töölepingu käesoleva seaduse § 107 lõikes 2 nimetatud juhul töötajaga, kes on rase, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust või kes on valitud töötajate esindajaks, maksab tööandja töötajale hüvitist töötaja kuue kuu keskmise töötasu ulatuses. Kohus või töövaidluskomisjon võib hüvitise suurust muuta, arvestades töölepingu ülesütlemise asjaolusid ja mõlema poole huve.
kohus või TVK võivad seda muuta, aga pigem suuremaks, sest rasedad on erilise kaitse all sellises olukorras.
https://tarbija24.postimees.ee/2693264/vordoigusvolinik-ettevote-vallandas-tootaja-raseduse-tottu
https://www.rup.ee/uudised/tooturg/lapseootel-naised-saavutasid-iglase-kohtlemise
https://tarbija24.postimees.ee/2962019/sushikohvik-lasi-raseda-lahti

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Koondamine ja töötuna arvele