Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduv raseduse katkemine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Korduv raseduse katkemine

Postitas:
Kägu

Oleme üritanud üle aasta saada teist last. Esimene rasedus võttis ca aasta aega, ja oli üks raseduse katkemine. Rasedus ise kulges ilma probleemideta.

Nüüd on olnud neli katkemist, nendest kaks biokeemilist ja nüüd järjest kaks 5-6 nädala pealt. Analüüsid on üldiselt korras olnud, va kardiolipiin, mille esimene analüüs oli üle referentsväärtuse aga korduvanalüüsini on veel kaks kuud (enne viimast rasedust võtsin enda algatusel ka 100mg asperiini, jäin küll kohe rasedaks aga katkes ikka). Geneetiku vastuvõtt lükati ka edas, aprilli. On tehtud UH, milles leiti väike polüüp(ei segavat rasestumist), kuid muid instrumentaalseid uuringuid ei ole tehtud.  Pole kunagi põdenud suguhaigusi ega suguteede põletikke.

Mehe analüüsid on pooleli, nendega läheb veel kuu.

Kuidas olete tulnud emotsionaalselt sellises olukorras toime? Kogu see ootamine

Milliseid uurininguid/analüüse on teile tehtud ja mida leitud?

Praegu tundub, et ei ole enam lootust

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei oska sind lohutada kahjuks, see ongi emotsionaalselt väga raske. Mul oli üks raseduse katkemine ja üks emakaväline, pärast seda edukas rasedus. Soovime samuti teist last ja juba on olnud jälle katkemine ja hetkel ka emakaväline rasedus – sain just metotreksaadi süsti ning kui see olukord laheneb, siis arstil plaan paigas, teeme erinevaid uuringuid-analüüse. Mind aitab abikaasaga rääkimine, ka tema elab seda raskelt läbi – mulle kohati tundub, et raskemini isegi, sest mina saan mööda arste käia ja tegutseda, aga tema lihtsalt ootab ega saa mind kuidagi aidata, kuigi väga tahaks. Olen mõelnud ka raseduskriisi nõustaja poole pöörduda – äkki oleks abi, kui nö kõrvaline isik ära kuulaks. No ja hea arsti juurde sattumine on mind aidanud, kellel on konkreetne tegevusplaan paigas. Kuna ma olen ise ka väga plaanide inimene, siis mulle sobib see hästi, mingi ootame-vaatame-mõtleme ajaks mind närvi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta aega proovinud. Kaks järjestikkust katkemist olid. Arstid arvasid, et ei pea muretsema. Isegi mingeid analüüse ei teinud. Lasin ise Synlabis mõned teha ja panin geneetiku juurde aja. Ei leitud midagi. Proovisime veel mõned kuud, siis jäid päevad ära mitmeks kuuks. Günekoloog ei arvanud jälle midagi(kõik on erinevad günekoloogid olnud). Soovitas mungapipart. Kaks kuud ootasin, ikka päevi ei olnud. Läksin Elitesse, kus arst PCOS-i diagnoosi pani ja ütles, et võibolla sellepärast ka katkemised olid kuna oleks tulnud toetavaid rohtusid võtta. Lisaks on tekkinud kilpnäärme ületalitlus. Nüüd võtan tablette ja võibolla peab IVF-i tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme üritanud üle aasta saada teist last. Esimene rasedus võttis ca aasta aega, ja oli üks raseduse katkemine. Rasedus ise kulges ilma probleemideta.

Nüüd on olnud neli katkemist, nendest kaks biokeemilist ja nüüd järjest kaks 5-6 nädala pealt. Analüüsid on üldiselt korras olnud, va kardiolipiin, mille esimene analüüs oli üle referentsväärtuse aga korduvanalüüsini on veel kaks kuud (enne viimast rasedust võtsin enda algatusel ka 100mg asperiini, jäin küll kohe rasedaks aga katkes ikka). Geneetiku vastuvõtt lükati ka edas, aprilli. On tehtud UH, milles leiti väike polüüp(ei segavat rasestumist), kuid muid instrumentaalseid uuringuid ei ole tehtud. Pole kunagi põdenud suguhaigusi ega suguteede põletikke.

Mehe analüüsid on pooleli, nendega läheb veel kuu.

Kuidas olete tulnud emotsionaalselt sellises olukorras toime? Kogu see ootamine

Milliseid uurininguid/analüüse on teile tehtud ja mida leitud?

Praegu tundub, et ei ole enam lootust

mis aspiriini võtsid? Loodan et mitte tavalist vaid ikka beebiaspiiini. 

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis krdi beebiaspiriin? Aspiriin on aspiriin, näidustatud tihti riskirasedatel.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti sada erinevat analüüsi (mingi 400 euro eest oli raviarvetes neid) ,sest mul oli 3 kuu jooksul 2 biokeemilist rasedust.

Uuriti kõike mida sai ja kõki muu oli normis, aga üks näit tuli tagasi positiivsena (muidu ilmselt poleks seda kunagi teada saanud) ning arsti sõnul on mul hetkel antifosfolipiidsündroomi kahtlus, seda saab kinnitada alles 12 nädalat pärast esimesi analüüse ja kui on see sündroom, siis mul on “kleepuv veri” ja see sündroom tähendab seda, et raseduste katkemine on sagedam. 🙁 Aga hetkel ei saa kinnitada veel. Mul oli just IVF ja mulle pandi seal ka verevedeldajad peale ja ütles, et kui ma siirdama lähen, siis panevad ka kindlasti verevedeldajad plus mingi muu imuunsust pärssiv ravi kohe peale…profülaktikaks kasvõi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tehti sada erinevat analüüsi (mingi 400 euro eest oli raviarvetes neid) ,sest mul oli 3 kuu jooksul 2 biokeemilist rasedust.

Uuriti kõike mida sai ja kõki muu oli normis, aga üks näit tuli tagasi positiivsena (muidu ilmselt poleks seda kunagi teada saanud) ning arsti sõnul on mul hetkel antifosfolipiidsündroomi kahtlus, seda saab kinnitada alles 12 nädalat pärast esimesi analüüse ja kui on see sündroom, siis mul on “kleepuv veri” ja see sündroom tähendab seda, et raseduste katkemine on sagedam. 🙁 Aga hetkel ei saa kinnitada veel. Mul oli just IVF ja mulle pandi seal ka verevedeldajad peale ja ütles, et kui ma siirdama lähen, siis panevad ka kindlasti verevedeldajad plus mingi muu imuunsust pärssiv ravi kohe peale…profülaktikaks kasvõi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et väikesedoosilist 50-75-100mg aspiriini nimetatakse beebi- või südameaspiriiniks, ei tee seda kuidagi “ebatavaliseks” 😀 täiesti on olemas 100mg aspiriinitablette.

Mul on kilpnäärme antikehad ehk samamoodi tuumavastaste antikehade sündroom (ANA), kasutasin 75mg aspiriini rasedaks jääda püüdes ja raseduse I trimestril. Verdvedeldavaid süste ega immuunsust pärssivaid rohtusid ei kasutanud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arsti sõnul on mul hetkel antifosfolipiidsündroomi kahtlus, seda saab kinnitada alles 12 nädalat pärast esimesi analüüse ja kui on see sündroom, siis mul on “kleepuv veri” ja see sündroom tähendab seda, et raseduste katkemine on sagedam.

Huvitav, viimasel ajal kuuleb seda järjest sagedamini kuigi statistiliselt peaks seda esinema vaid 5-l inimesel 100 000-st. Kas codivit oled põdenud või vaktsiini teinud?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Immuunsüsteemi pärssivate ravimitega tuleb ettevaatlik olla. Minul tekkisid esimesest tabletist ohtlikud kõrvalnähud. Peale 3 p võtmist need aina tugevnesid. Arst käskis koheselt võtmise lõpetada (võtsin siis juba ühendust ka, et kas tekkinud südame rütmihäired ohtikud pole ja mäluhäired) ja kaalus mind EMOssegi saata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on praegu seal maal, et vaja geneetiku konsultatsioonile minna?

Kui pikad on järjekorrad ja mida kõike seal küsitakse?

Hea meelega loen kellegi kogemusest detailsemalt 🙂

 

Endal aastaga olnud 3 raseduse katkemist (2x IVF ja 1 loomulik rasestumine), kõik 5.-9. nädalal + üks ebaõnnestunud IVF-siirdamine. Saatekiri geneetikule saadud, muud praegu rohkem enda arstilt pole teada saanud. Saan aru, et ka IVFi järjekorrad praegu päris korralikud (Haigekassa rahastust napib)…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie proovisime esimest poolteist aastat, selle jooksul 5 katkemist(5-7nädal) ja 2 emakavälist, siis käisime kahel geneetikul, andsime hulgim vereanalüüse kust midagi valesti polnud. Kusjuures iga katkenud rasedusega progesteroon liiga madal olnud. Jõudsin otsapidi viljatusravisse kus tehti munajuhade läbipuhumine(nii sain aru) ja seal ka midagi polnud. Arst ütles, et kui uuesti jääma peaksin kirjutavad progesterooni ja prednisolonit(et immuunsust nõrgestada). Jäin juuli 2020 rasedaks, sain need ravimid ja 2021 sündis terve poiss. Nüüd novembrist teist last proovinud ja kaks katkemist olnud(samamoodi 5 nädal ja 6nädal) viimasega sain ravimid peale ja ei midagi, ikka katkes. Tagasi viljatusravisse: arst ütles lausa nii, et poleks ravimeid võtnud selle õnnestunud rasedusega oleks ikka terve laps sündinud. Mis tähendab, et mul ei olegi midagi teha muud kui oodata ja loota, et teine ikka tulla tahab kunagi ja senikaua kannatama, sest arsti sõnul midagi teha ei olegi ja ivf-ist ka kasu ei oleks, sest rasedaks jäämisega mul probleemi ei ole, ainult püsimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Korduv raseduse katkemine