Esileht Kodunurk kõrge püsilill

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kõrge püsilill

Postitas:

Soovitage kõrge kasvuga püsilille. Vähemalt 1.50 m. Peab pojengipuhma tagant välja paistma. Mul selline peenar, et tagumises reas on kolm põõsast, ja siis ettepoole lähevad lilled järjest madalamaks. Aga istutasin kaks põõsast teineteisest liiga kaugele. Nende vahel on praegu auk. Võib-olla nad kunagi kasvavad suuremaks-laiemaks, eks siis saab selle püsiku mujale tõsta.
Ideaalis võiks seda püsikut praegu aianduskeskustest osta saada.
Seda ka, et kuigi see peenar ise on päikese käes kogu päeva, siis selles kohas alumine osa jääb teiste taimede varju. Kahel pool on kaks põõsast, ühes küljes pojengipuhmas ja taga on võrkaed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 19:14; 03.07 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kodus.ee/artikkel/silmatorkava-kujuga-pusilillepeenar-korgekasvulised-pusikud vahest leiad siit midagi sobivat. Minu aias on pojengide taustal astilbed, on selline vana kõrge sort, üle meetri kõrge. Midagi sellist https://juhanipuukool.ee/taimed/pusikud/astilbed/hiina-astilbe-mighty-red-quin
Ma pole küll kindel, et sa aianduspoest teda kohe sellises lopsakuses saad, läheb veidi aega, enne kui ta vohama hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan aed-kukekannust, aga ilmselt sellises kõrguses seda osta ei saa, pead ootama, kuni kasvab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii ei mõelnudki, et kohe täiskõrguses ostan 🙂 Täitsa valmis ootama, kuni ta täis kasvab. Mõtlesin, et osad taimi on ju hooajaliselt müügil, et kogu aeg ei tarvitse saadaval olla.
Tänan seniste soovituste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 19:14; 03.07 00:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

heleenium, vesikanep

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki mõni kõrreline, pamparohi jms (hirmus efektne, kuid talveõrn ja peaks ostma istikud, mitte seemned). Tokkroosid? Rõngaslilled, sõrmkübaralilled (need külvavad ennast ise, kuhu tahavad, aga noh, nad on ikka ilusad)
veel https://www.inkodu.ee/pusilillede-seltskonna-suured-ja-vagevad/3220
https://www.norgatalu.eu/muud-k-rged-p-sililled

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 01:29; 03.07 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni kõrge päevaliilia sort? Kasvab kiiresti ja õitseb, kui pojengid on juba lõpetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no minul kasvavad heleeniumid umb 1,5-1,6m kõrguseks. Kuid tean, et kõigil nad nii kõrgeks ei kasva ja sama, et osadel kasvavad ka 2 m 🙂 ilmselt sõltub kasvukohast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan aed-kukekannust, aga ilmselt sellises kõrguses seda osta ei saa, pead ootama, kuni kasvab.

kukekannus pojengide taga võib tekkida see probleem, et teod pojenge ei söö, kuid kukekannuseid järavad kahe suupoolega (sama lugu hosta+kukekannus), nii et isegi kui see kukekannus algul hakkab kasvama, siis selleks ajaks kui ta suve keskel õitsema peaks hakkama, on vaid rootsud järgi.

mul endal on olnud pogengisõõri keskel kõrged daaliad, istutasin, kui pojengid olid madalad, kui pojengid ära õitsesid lõikasin pojengid ca 30-40cm kõrgusteks (iga varre külge 2-3 lehte) ja siis olid pojengid sügiseni daaliaringi roheliseks ääreks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pojengid ära õitsesid lõikasin pojengid ca 30-40cm kõrgusteks (iga varre külge 2-3 lehte) ja siis olid pojengid sügiseni daaliaringi roheliseks ääreks.

kas pojengi võib niimoodi maha lõigata?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 12:22; 03.07 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, peale õitsemist võib varred päris tugevalt tagasi lõigata, muidugi mitte maani maha. Seemneid kasvatada pole pojengil nagunii mõtet, see kurnab taime ilmaasjata (nagu ka nt tulbil lõigatakse õievarred maha, sest seemnest ei saa korralikku sorti).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 01:29; 03.07 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõhislehine päevakübar, vana taluaedade püsik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, peale õitsemist võib varred päris tugevalt tagasi lõigata, muidugi mitte maani maha. Seemneid kasvatada pole pojengil nagunii mõtet, see kurnab taime ilmaasjata (nagu ka nt tulbil lõigatakse õievarred maha, sest seemnest ei saa korralikku sorti).

jah, ma õievarred olen muidugi ära lõiganud, aga just lehtede kohta oli küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 12:22; 03.07 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punane päevakübar, monarda. Päevakübar suur liblikate meelitaja. Monardal mõnus lõhn ja dekoratiivne õis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevakübar, käoking, kuningakroonid, floksid.
Mul oleks flokse jagada ka, vaatan et puhmad on suured ja väiksemaid üksikud võsusid on ka kasvama hakanud. Aga ma pole tallinnas. Anda oleks veel püsikarikakart ja sügisel pojengi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk kõrge püsilill