Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona lähikontaktne

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Koroona lähikontaktne

Postitas:

Mees jäi nädal tagasi koroonasse ja kuna viibib töö asjus juba kolm nädalat mujal, siis me kokku ei ole puutunud. Haigusnähud olid üsna rasked veel kolm päeva tagasi, nüüd 2päeva kergem olnud. Köha/nohu on ja väsimus. Palavikku ei ole.

plaanib homme koju tulla.

oskab keegi öelda, kas peaksin ennast kuidagi isoleerima ja kokkupuudet vältima või nakkusohtlik ta enam ei ole? Kusagilt lugesin, 5päeva on nakkusoht.

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei pea eemale hoidma. Mulle soovitati kuu aega b12 vitamiine võtta.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See koroona on nii unustatud teema juba. Peab enam mingit isolatsiooni üldse tegema või lihtsalt haigena püsid kodus, tervena käid tööl nagu normaalsetel aegadel oli?

PS. Koroona jaoks on eraldi alafoorum.

+10
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb teemaalgataja on riskigrupis ja soovib haigestumist vältida. Teadlikult ju haigust endale saada pole mõistlik, kui on võimalus kasvõi eraldi tubades kodus olla ja vahet hoida.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu hinnatakse jah nakkusohtlikkust pigem viie päeva peale. Nii et kui nädal olnud ja alles homme tuleb, siis ma ei muretseks, piisavalt on eraldi oldud.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on võimalik eemale hoida, siis hoia ikka eemale, eriti kui sümptomid mehel ka pole veel kadunud. Vähemalt ära maga samas toas, õhuta ruume, vestlemisel hoia väike vahe sisse. Kui mees nuuskab-köhib, siis peaks ta hoolitsema, et alati ikka mingi lapp suu ette saab, kui häält teeb. Ei maksa mängida – olgu see koroona, gripp või muu viirus, ikka on haige olla ebameeldiv ning mõistlik on vältida, kui võimalik.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oskab keegi öelda, kas peaksin ennast kuidagi isoleerima ja kokkupuudet vältima või nakkusohtlik ta enam ei ole? Kusagilt lugesin, 5päeva on nakkusoht.

Mask on ikka oluline, kui satute köhiva-nohuse koroonahaigega ühte ruumi.

Lähikontaktseks loetakse isikut, kes on olnud COVID-19 haigega kontaktis vähemalt 15 minutit ja lähemal kui kaks meetrit. Kontaktis oldud aega arvestatakse 24 tunni peale kokku (nt hommikul 5 minutit, pealelõunal 5 minutit ja õhtul 5 minutit, annab kokku samuti 15 minutit). COVID-19 haige on nakkusohtlik u 2 päeva enne ja kuni 10 päeva pärast haigusnähtude tekkimist. kriis.ee

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul onnselline kogemus, et üks mu lähisugulastest käis väikse nohuga oma neljal vanavanemal külas, kõik haigestusid ja lisaks ta oma vanemad ka.
Minu lastel on olnud koroona, ühel 1x ja teisel 3x. Olen neid kallistanud, musitanud, terve haiguse aja magasid minu kaisus ja ei nakkunud mulle ????????‍♀️

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul onnselline kogemus, et üks mu lähisugulastest käis väikse nohuga oma neljal vanavanemal külas, kõik haigestusid ja lisaks ta oma vanemad ka.

Minu lastel on olnud koroona, ühel 1x ja teisel 3x. Olen neid kallistanud, musitanud, terve haiguse aja magasid minu kaisus ja ei nakkunud mulle ????????‍♀️

Olin viimast kuud rase kui kogu pere haigestus.  Mulle ei hakanud.

kyll aga saime koroona kätte peale synnitust, umbes kuuajaselt. Beebil palavik yks öö, minul 2-3 oopaeva. Muud polnud. Olen onnelik, et ei süstinud ennast ega lapsi. Ei pea kartma voimalikke anomaaliaid.  Oleks systitud, oleksin lapsele kindlasti andnud rpa voi votnud amme. Never ei hakka riskima beebile rikutud rinnapiima edasi andmisega

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks systitud, oleksin lapsele kindlasti andnud rpa voi votnud amme.

Kust neid saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees jäi nädal tagasi koroonasse ja kuna viibib töö asjus juba kolm nädalat mujal, siis me kokku ei ole puutunud. Haigusnähud olid üsna rasked veel kolm päeva tagasi, nüüd 2päeva kergem olnud. Köha/nohu on ja väsimus. Palavikku ei ole.

plaanib homme koju tulla.

oskab keegi öelda, kas peaksin ennast kuidagi isoleerima ja kokkupuudet vältima või nakkusohtlik ta enam ei ole? Kusagilt lugesin, 5päeva on nakkusoht.

Oot, miks sina pead ennast isoleerima. Seda peab ikka mees tegema ja kokkupuuteid vältima. See on haige kohus haigust mitte levitada. Kui on võimalik, sõida mõneks päevaks ära ja las mees olla kodus üksi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot, miks sina pead ennast isoleerima. Seda peab ikka mees tegema ja kokkupuuteid vältima. See on haige kohus haigust mitte levitada. Kui on võimalik, sõida mõneks päevaks ära ja las mees olla kodus üksi.

Oot, sa räägid ikka tugevalt iseendale vastu ju. Miks siis naine peaks oma kodust ära sõitma, kui haige kohustus on end isoleerida? Las sel juhul ikka mees leiab endale ise koha, kus isoleerituna elada ja mitte peret nakatada. Kuna sa nii just haige kohustusest kirjutasid…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Koroona lähikontaktne