Esileht Kodunurk Korteri broneering, hindamine ja laenuotsuse ootus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Korteri broneering, hindamine ja laenuotsuse ootus

Postitas:

Kui haldur ütles, et kõik sobib, tegin korteri broneeringu ja hindamise, aga nüüd läheb taotlus panka ja tuleks siiski negatiivne otsus, kes siis kaotan nii broneeringu tasu kui hindamise tasu ?

On see siis niimoodi aus ?

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 10:33; 16.06 11:01; 16.06 12:44; 16.06 20:57; 16.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haldur peaks siiski ütlema, et lõpliku otsuse teeb komisjon.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 10:57; 16.06 13:36; 17.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haldur peaks siiski ütlema, et lõpliku otsuse teeb komisjon.

mul jäi mulje, et laenuotsus on kindel ja broneeringu tegin ka vastavalt sellele julgustusele.

Nüüd hakkasin mõtlema, kas kuidagi ja mismoodi on võimalik bronn tagasi saada, kui siiski tuleb neg.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 10:33; 16.06 11:01; 16.06 12:44; 16.06 20:57; 16.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haldur peaks siiski ütlema, et lõpliku otsuse teeb komisjon.

mul jäi mulje, et laenuotsus on kindel ja broneeringu tegin ka vastavalt sellele julgustusele.

Nüüd hakkasin mõtlema, kas kuidagi ja mismoodi on võimalik bronn tagasi saada, kui siiski tuleb neg.

Loe oma broneerimisleping üle. Hindamistasust jääd ilma jah, võimalusel võid hindamisotsuse omanikule sama hinnaga/soodsamalt edasi müüa, et natukenegi tasa jääda (kui tegid ostetavale pinnale hindamise, mitte tagatisele). Oleneb millist elupinda otsid – kuna meie ei ostnud arendusse, siis maakler käis ka hullult broneerimislepinguga pinda, et niiii palju teisi huvilisi on – kuid saime ka omanikuga suheldud ja a) see oli maakleri bluff b) ostetaval pinnal oli vaja veel omanikul meie jaoks X muutused teha ja ei olnud kindel, et laenu saaksime – meie puhul oli see maakleri broneerimisleping muidugi sisult rohkem selline, et kaks nädalat ta teistele ei paku ja hoiab meile, kuid ainuüksi omaniku muudatuste tõttu oli see protsess pigem kuu-paar ja kahe nädala eest oskas maakler ikka head hinda küsida – seega kui poleks ka laenu saanud on see leping nii üles ehitatud, et tagasi poleks küsida miskit. Arendajatega lepingutes (valmivad ehitised) on mingid teistsugused punktid.

Aga jah, otsuse teeb laenukomisjon, mitte haldur. Kogemus, kus haldur ei osanud kõike ette näha ja komisjoni otsus tuli negatiivne.  Tahtsime koduvahetuslaenu (aega eelmist pinda müüa), halduri arvates oleks võinud laenu saada, komisjonis siiski leiti riskid liiga suured – oleks oldud nõus tegema pakkumine, et ca kolmeks kuuks oleks laenupakkumise tingimused meile lukku antud, eelmise elupinna maha müünud ja sellest kohe sissemakse teinud KUID kuigi laenutingimused pannakse lukku võib siiski eriolukorras komisjon asju ümber kaaluda ja loobuda pakkumusest (võtsime ka koroona ajal laenu, kus riskid suuremad).

Laenu saime parematel tingimustel ja teisest pangast. Kuna sul kõik asjad olemas (hindamine jne) soovitan juba praegu siis varakult ka teistele pankadele taotlused võrdluseks ja tagalaks ära teha. Võimalik, et mõni teine pank leiab riski, mille peale su pank/ise ei tulnud ja jõuad seda vajadusel ka klaarida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 12:14; 16.06 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga broneerimistasu ei ole mingil juhul võimalik tagasi saada ? See on ju ebaõiglane kui ma heas usus eeldasin positiivset vastust halduri läbi

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 10:33; 16.06 11:01; 16.06 12:44; 16.06 20:57; 16.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga broneerimistasu ei ole mingil juhul võimalik tagasi saada ? See on ju ebaõiglane kui ma heas usus eeldasin positiivset vastust halduri läbi

LOE oma broneermisleping läbi, mis tingimused ja punktid seal on ja kas seal on midagi kirjas raha tagasi saamise kohta. Keegi ei saa sind selles osas aidata, kuna keegi ei tea, mida sinu broneerimisleping sisaldab.

Kui broneermisleping on stiilis nagu mulle pakuti, et maakler ei paku 2 nädalat objekti kellelegi ja hoiab mulle siis olenemata panga vastusest piisab kui nemad oma osa täidavad ja ei ole midagi kaubelda ega seotud panga otsusega.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 12:14; 16.06 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul jäi mulje, et laenuotsus on kindel ja broneeringu tegin ka vastavalt sellele julgustusele. Nüüd hakkasin mõtlema, kas kuidagi ja mismoodi on võimalik bronn tagasi saada, kui siiski tuleb neg.

St tegelikult hakkasid lihtsalt lambist üle mõtlema ja ette muretsema?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 10:57; 16.06 13:36; 17.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haldur peaks siiski ütlema, et lõpliku otsuse teeb komisjon.

Ja maakler peaks selgitama neid ülejäänud küsimusi broneerimisega seoses.
TA kui haldur nii kindlalt lootust andis, ju sinu projekt on ikka tugev. Aga jah need spetsialistid võiks paremini oma tööd teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga broneerimistasu ei ole mingil juhul võimalik tagasi saada ? See on ju ebaõiglane kui ma heas usus eeldasin positiivset vastust halduri läbi

Kas broneerimisleping on ikka notariaalne? Kui niisama maksid, siis ei pruugi tagasi saada jah. Loe oma lepingut.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 20:44; 16.06 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga broneerimistasu ei ole mingil juhul võimalik tagasi saada ? See on ju ebaõiglane kui ma heas usus eeldasin positiivset vastust halduri läbi

Kas broneerimisleping on ikka notariaalne? Kui niisama maksid, siis ei pruugi tagasi saada jah. Loe oma lepingut.

 

ei ole kindel, kui palju inimesi üldse notariaalset broneeringut teeb, selleks eraldi notari aja võtab ?

Nii kui sobiv korter müüki tuleb, siis on juba poole päeva pealt korteritel bronn peal KV-s ja City-s, vaevalt nad samal päeval kohe notari aja said. ja ära bronnisid notariaalselt.

 

Aga jah, tagastamise kohta otseselt punkti pole, vastutuse all on vaid öeldud a-la, et kui ostja loobub müügitehingust, siis jääb lepingu alusel tasutud broneerimistasu vahendajale.

Ja kui müük jääb pooleli vastastikusel kokkuleppel, tagastatakse ostjale broneerimistasu.

 

Antud hetkel ei loobuks ju mina, vaid ma lihtsalt ei saaks müügitehingut teostada panga eitava vastuse tõttu st endast mitteolenevatel põhjustel, mitte vabatahtlikult.

 

Paljud ju jäävad panga lõplikku laenuotsust ootama, peale seda kui on sobiva korteri välja valinud, alles välja valides lastakse korter hinnata jne või on neil juba 100% kindel laenuotsus komisjonist käes, enne kui broneerima lähevad ? On see võimalik ?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 10:33; 16.06 11:01; 16.06 12:44; 16.06 20:57; 16.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenu saamine on kindel siis, kui on olemas otsus! Kõik sobib ei ole positiivsest otsusest teavitamine ja enne seda broneerides võtsid ise teadlikult riski, mis võib aga ei pruugi realiseeruda. Ebaausat ei ole siin midagi, ilmselgelt suurest eufooriast, et saad laenu, tormasid broneerima, et mitte veidi oodata ja kui peakski tulema negatiivne otsus, siis võimaliku rahalise kahju tekitasid endale ikka ise!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lepingus on küll kirjas, et negatiivne laenuotsus (ja sh ka see, kui hindamisel peaks tulema madalam hind) on piisav põhjus saada broneerimistasu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lepingus on küll kirjas, et negatiivne laenuotsus (ja sh ka see, kui hindamisel peaks tulema madalam hind) on piisav põhjus saada broneerimistasu tagasi.

Lepingud ongi erinevad. Igaüks peab ise täpselt lugema, millega  ta allkirja andes  nõustus.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 20:44; 16.06 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Aga kui tagastamise kohta laenuotsuse negatiivse vastuse puhul üldse punkt bron. lepingus puudub ?
+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.06 10:33; 16.06 11:01; 16.06 12:44; 16.06 20:57; 16.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Aga kui tagastamise kohta laenuotsuse negatiivse vastuse puhul üldse punkt bron. lepingus puudub ?

Siis seda punkti ei eksisteeri ja ei tasu tagastamisele lootma jääda.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas broneerimisleping on ikka notariaalne? Kui niisama maksid, siis ei pruugi tagasi saada jah. Loe oma lepingut.

Ajad segamini broneerimise ja ostu-müügi eellepingu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 10:57; 16.06 13:36; 17.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas broneerimisleping on ikka notariaalne? Kui niisama maksid, siis ei pruugi tagasi saada jah. Loe oma lepingut.

Ajad segamini broneerimise ja ostu-müügi eellepingu.

Tegelikult on nii, et kõik kinnisvaraga seotud lepingud peaksid olema notariaalsed. Aga see kõik on nii pikk jutt ja ma ei viitsi. Lühidalt öeldes on bronnileping üks üsna mõttetu nähtus.

Teemaalgataja, bronniraha saad tagasi ainult siis, kui lepingus on punkt selle kohta. Lisaks, broneerimisleping ei puutu mitte kuidagi sinu kodulaenu läbirääkimistesse. Kodulaen = pank ja sina. Broneering = müüja, maakler ja sina.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas broneerimisleping on ikka notariaalne? Kui niisama maksid, siis ei pruugi tagasi saada jah. Loe oma lepingut.

Ajad segamini broneerimise ja ostu-müügi eellepingu.

Tegelikult on nii, et kõik kinnisvaraga seotud lepingud peaksid olema notariaalsed. Aga see kõik on nii pikk jutt ja ma ei viitsi. Lühidalt öeldes on bronnileping üks üsna mõttetu nähtus.

Teemaalgataja, bronniraha saad tagasi ainult siis, kui lepingus on punkt selle kohta. Lisaks, broneerimisleping ei puutu mitte kuidagi sinu kodulaenu läbirääkimistesse. Kodulaen = pank ja sina. Broneering = müüja, maakler ja sina.

Ei pea olema kõik kinnisvaraga seotud lepingud notariaalsed, oleneb ikka lepingu sisust. Kui broneerimislepingu sisuks on, et müüja võtab endale kohustuse mitte võõrandada seda kinnisasja kellelegi teisele, siis ei pea olema see notariaalne. Ehk siis ei võeta kohustust tulevikus sõlmida leping, vaid kohustus seda kinnisasja hoida ostja jaoks. Kui broneerimislepinguga võetakse aga kohustus võõrandada see kinnisasi konkreetsele ostjale või ostja kohustub selle lepinguga kinnisasja ära ostma, siis saaks öelda, et tegemist on juba eellepinguga ehk see peab olema notariaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Korteri broneering, hindamine ja laenuotsuse ootus