Esileht Kodunurk Kuhu valate õli?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kuhu valate õli?

Postitas:
Kägu

Kuidas käitlete toidutegemisel üle jäävat õli? Näiteks oli purk päikesekuivatatud tomateid, kuhu selle õli tohib kallata? WC? Kraanikauss, kas umbe ei lähe? Muud taolist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õli käib koos kinnise nõuga tavalisse prügikasti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päikesekuivatatud tomatite oli olen kasutanud ära salatites. Küll praadimisel ja fritüürimisel ülejääv õli samuti purki ja prügisse. Kui pannil veidike seda on(no näiteks hakkliha ja peekoni praadimisel tekkiv), selle pesen kuuma(mul tuleb kraanist nii kuuma, mille alla kätt panna ei kannata) veega kraanikausist alla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb õlist. Heeringa paki õli panen tühja kassitoidu pakki ja prügikasti.

Mõned annan koerale.

Päikesekuivatatud tomati õli kasutan salatites.

Praadimisõli tõmban paberiga vähemaks ning kui on sobiv hetk tule alustamiseks, kasutan süütamiseks, eraldi ei korja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb õlist. Heeringa paki õli panen tühja kassitoidu pakki ja prügikasti.

Mõned annan koerale.

Päikesekuivatatud tomati õli kasutan salatites.

Praadimisõli tõmban paberiga vähemaks ning kui on sobiv hetk tule alustamiseks, kasutan süütamiseks, eraldi ei korja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik kasutatud õlid valan lõkkeasemele. Päikesekuivatatud tomatite ja õlis küüslaukude oma kasutan teistes toitudes,  nt kartulite praadimisel või ahjujuurikatele.
Hangunud rasva pannilt tõstan pannilabidaga majapidamispaberile ja läheb pliidi alla.
Kui korteris elasime, läks kaanega klaaspurki ja prügisse, praegu enam klaasi tavaprügisse ei pane.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on väiksem ports, olen ka lihtsalt tavaprügi hulka niristanud, prügikasti keskele, nii et see prügikotini ei nõrguks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas käitlete toidutegemisel üle jäävat õli? Näiteks oli purk päikesekuivatatud tomateid, kuhu selle õli tohib kallata? WC? Kraanikauss, kas umbe ei lähe? Muud taolist?

Seda õli kasutaksin ma ikka kindlasti kuskil salatis. Ka artišokisüdamete konservist jne.

Aga näiteks sprotiõli vms läheb suts kalasalatisse ja ülejäänu koerale. See poolteist supilusikatäit õli kord kuus ei tee talle midagi paha. Sutsu soolane on, aga kui vesi saadaval, elab ilusti ja ta nii väga tahab. Karv läigib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan kortermajas. Pistan purki majapidamispaberit või kaltsu (lõigutud vanad puuvillased riided), lasen õlil imenduda, panen kilekotiga prügikotti. Pannirasval lasen jahtuda ja teen sama, enne pesu pühin panni paberiga kuivaks. Kraanikausist ei vala alla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahel panen kilekotti salfrätinutsaku ja imendan õli salfräti sisse, kilekotile sõlm peale, prügikasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Salvrätt

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspluateerin teemat – aga kuhu kohvipuru panete, presskannust? Kallate vedeliku ära ja olmeprügisse? Suvel saab ka lilledele panna, talvel veidi keerulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne panin tavaprügisse jah, aga siis ostsin kompostri ja kõik bioloogilised jäätmed lähevad sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspluateerin teemat – aga kuhu kohvipuru panete, presskannust? Kallate vedeliku ära ja olmeprügisse? Suvel saab ka lilledele panna, talvel veidi keerulisem.

Mul on küll teistsugune masin, mis jahvatab oad ja annab kohvi ning kasutatud puru pressib üsna kuivaks tabletiks.
Maal viskan talvel lihtsalt lumele põõsaste alla. Suvel viskan lihtsalt, kuhu juhtub, enne muruniitmist.
Linnas tavaprügisse, kui näo- ja kehakoorimisest üle jääb. Pole väga suur kohvijooja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vahel panen kilekotti salfrätinutsaku ja imendan õli salfräti sisse, kilekotile sõlm peale, prügikasti.

Miks veel üks kilekott prügisse juurde? Kasutan ma max. õli  ära, kui jääb midagi järgi, siis panen prügikasti mingi vana kaltsu ja kallan selle peale ning viin kohe prügi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspluateerin teemat – aga kuhu kohvipuru panete, presskannust? Kallate vedeliku ära ja olmeprügisse? Suvel saab ka lilledele panna, talvel veidi keerulisem.

Wc alla

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ekspluateerin teemat – aga kuhu kohvipuru panete, presskannust? Kallate vedeliku ära ja olmeprügisse? Suvel saab ka lilledele panna, talvel veidi keerulisem.

Aastaid tagasi, kui tegin veel presskannuga kohvi, siis panin võimalikult suure osa olmeprügisse. Täna on kas üsna kuiv “tablett” või filter koos puruga ja mõlemad lähevad bioprügisse (linnas on paberkotid, millesse kogume, maal kompostiämber). Kanalisatsiooni pole ammu valanud, vanemad pikalt tegid seda, aga torud läksid umbe.

Õli valdavalt purki ja kui see täis, siis olmeprügisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õli valdavalt purki ja kui see täis, siis olmeprügisse.

Mis purgid need teil on? Klaasi ei tohi ju tavaprügisse panna.

Koos õliga klaasi konteinerisse-ka see on ok?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õli valdavalt purki ja kui see täis, siis olmeprügisse.

Mis purgid need teil on? Klaasi ei tohi ju tavaprügisse panna.

Koos õliga klaasi konteinerisse-ka see on ok?

Pole ausalt öeldes isegi sellele mõelnud, et klaasi ei tohiks olmeprügisse panna. Kuna kortermaja hoovi peal on vaid olme-, bio- ja paberi prügikastid, siis üldiselt väga laiemalt sorteerinud ei ole (patareid ja muud ohtlikud jäätmed ka ikka eraldi). Klaasikonteinerisse mis iganes sisuga asju mina ei paneks ja üks klaaspurk üksikud korrad aastas olmeprügis ju nüüd päris katastroof ka ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis purgid need teil on? Klaasi ei tohi ju tavaprügisse panna. Koos õliga klaasi konteinerisse-ka see on ok?

“Klaasi ei tohi tavaprügisse panna” pole päris õige määratlus. Kui nt joogiklaas kukub puruks, siis killud käivad ju ikka tavaprügisse. Olmeprügisse ei tohi panna muidugi ehitusjäätmeid, st nt vanu aknaid. Otseselt keelatud ei ole ju olmeprügisse panna ka paberit, pakendeid ja biojäätmeid – meie majal paraku see nii suuresti ka käib, ainult mõned pered viitsivad viia pakendeid mõnisada meetrit eemal asuvasse avalikku konteinerisse. Kindlasti ei tohi olmeprügisse panna ohtlikke jäätmeid.

Teine asi, et kui seda vana toiduõli on kas või pooleliitrine purk täis ja see läheb prügikonteineris puruks, siis on laga muidugi suur. Ilmselt mingi plastmahuti oleks ohutum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teegi kunagi nii ohtras õlis süüa, et pannile või potti mingi tâhelepanuväärne kogus õli jääks. Pann ja pott lähevad otse kraanikaussi pessu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teegi kunagi nii ohtras õlis süüa, et pannile või potti mingi tâhelepanuväärne kogus õli jääks. Pann ja pott lähevad otse kraanikaussi pessu.

Teemaalgataja küsis päikesekuivatatud tomatite õli kohta. Selle võib muidugi ära süüa. Minul tekib ülejääk enamasti mingi kalatoote puhul. Õnneks saab heeringat osta praegu ka ilma õlita. Sprotte väga sageli ei söö, sealt jääb igal juhul õli üle, millega pole midagi peale hakata. Valan aeda põõsa alla maha, see mõni sorts seal paar korda aastas ei ole suur reostus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna ma õliseid pakendeid ei pese, siis viskan selle sama purgiga tavaprügisse. Vahel valan veidi õli pastasse vms rooga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Kuhu valate õli?