Esileht Pereelu ja suhted Kui hästi saate läbi oma õdede ja vendadega?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kui hästi saate läbi oma õdede ja vendadega?

Postitas:

Mul on kaks õde, kahjuks pole me emotsionaalselt lapsest saadik lähedased olnud. Nüüd täiskasvanuna, kui elame omaette, on kontakt pea olematu. Ma isegi ei oska öelda, et see mind niiväga kurvaks teeb, sest pole sellist head kontakti kunagi olnudki. Ei tea, millest see tuleb. Mõnikord mõtlen küll, et väga vahva oleks ikkagi, kui pere sees oleksid lähedased suhted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks vanemat venda.
Oleme üsna võõrad.
Oleks jah hea, kui oleks lähedane pereliige. Ma oleks väga õnnelik, kui mul oleks õde, kes oleks minuga sarnane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vanem vend ja noorem õde. Kui olime noored, siis omavahel üldse läbi ei saanud. Tänasel päeval, kui mina olen 31, on meie läbisaamine väga hea! Oleme üksteisele alati olemas, kui on mingeid muresid vms. Ja mitte lihtsalt sõnakõlksuna, vaid viimaste aastate jooksul oleme üksteisele palju asju aidanud teha. Lellel mida vaja ja kes mida oskab. Aga meie vanemad on ka väga suured perehoidjad, s.t et lastel on hea meel vanemate juurde koguneda. Huumorisoon on meil sama, nalja saab palju. Kindlasti olen ma õega veidi lähedasem (naiste värk!), vend on veidi tagasihoidlikum, aga siiski oleme kõik üksteisele väga kallid.
Ei kujuta ette kui oleksin pere ainus laps!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks aastat noorem õde ja minu jaoks lähedasim inimene maa peal. Aitame kõiges ja lapsed on ka justkui omad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õde, vanusevahe 2a. Lapsena kaklesime, niiet karvad lendasid ja harjavarred läksid käiku, aga teismeeast saadik saame väga hästi läbi, üritan teda toetada kõiges mis ta teeb ja tema samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on vanem vend, kellega suhtlus on minimaalne ja kaasa ei aita ka fakt, et elame kumbki teises maailma otsas. Vahel on sellest kahju, eriti kui vaatan oma lapsi ja loodan, et nendega niimoodi ei laheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 venda ja saame hästi läbi, kui kokku saame, siis on teada üks naer, nali ja vanade asjade meenutamine. Meil oli väga tore lapsepõlv ja super head vanemad, see on meid liitnud väga tugevalt, seega tunneme üksteist läbi ja lõhki. Samas vanus teeb oma töö, oleme üle 50ne ja tihti enam kokku ei saagi. Vennalastega suhtlen isegi rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 1 a noorem õde ja kaks nooremat venda. Igapäevaselt elame eraldi elu, üksteisest ka füüsiliselt kaugel, vendadega väga suur vanusevahe ka. Aga kokku saada on tore, sest näeme üksteises iseenda peegeldust, saame naljadest sama moodi aru. Ja tean kindlalt, et väga suure häda korral tulevad nad kindlasti appi, samuti mina neile. Meie lapsed on suured sõbrad omavahel. Lähisugulastega sünnipäevad on seetõttu vahvad ja rahvarohked. Lapsena me muidugi kaklesime nii, et karvad lendasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu noorem õde on minu jaoks üks lähedasemaid inimesi üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 14:58; 06.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole lähedased, sest vanusevahe on suur ja nemad on veel varateismelosed. Loodan, et tulevikus asi paraneb, aga vaadataks suhteid oma vanematega, ei ole tõenäosus suur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on mu 3 aastat vanem õde kõige lähedasem inimene peale oma mehe. Ema ja isaga ei ole pooltki nii lähedane ja hea suhe kui õega. Kuigi lapsepõlve üks suurimaid unistusi oli mul see, et ma oleks üksiklaps, aga nagu näete, see on nüüdseks üle läinud.
Lapsena mõtlesin veel, et kui vanematel veel lapsi pidi olema, siis võinuks vend olla, oleks uhkem olnud ja minu riideid ta ka teismeeas kapist ei oleks laenanud. Praegu olen väga rahul, et mul just õde on, sest vennaga ei oleks ilmselt päris neid jututeemasid ja samasugust lähedust nagu õega. Seda enam ei unista ma enam vennast, et nii mõnelgi sõbrannal on kehvad suhted vennanaisega. Ma ei tea kedagi, kes õemehega normaalselt läbi ei saa.
Ma usun, et loeb inimeste omavaheline klapp, aga oma roll on vanematel ka. Meile õega on lapsest saati õpetatud, et oma õde peab hoidma, sest ta on lähedaseim inimene. See on nagu lapse köögiviljade sööma harjutamine. Isegi kui alguses ei meeldi, siis järjepidevus viib sihile. Ema kutsub meid ka alati koos külla, sünnipäevadele ja pühade ajal ka.
Mu mehel on vend, kellega ta eriti ei suhtle, kuigi tülis ka ei olda. Näiteks sünnipäevadel nad ei soovi üksteisele õnne, mis minu arust on väga imelik. Me peaaegu ei kohtu, sest neil pole sünnipäevade ja pühade tähistamise kommet ja kui niisama külas käime, siis venda pole kunagi samal ajal vanematel külas. Me kõik paikneme eri linnades, kuid saaks ju kokku leppida. Oleks ju lihtne oma kaks last samal ajal külla kutsuda. Ma peaaegu ei tunnegi mehe venda. Varasemast neil tihedat suhtlust ei olnud, ei osanud ka mina aidata seda mustrit muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks nooremat venda, oleme head sõbrad. Vanema venna esimese naisega samuti väga soojad suhted (samuti tema vanematega), teise naisega sõbralikud, kuid mitte lähedased, teise venna naisega head, vaatamata mõningatele vaadete erinevustele. Vendade ja nende lastega saan hästi läbi, oleme sõbrad ja võime kõigest rääkida. Samuti on kindel tunne, et kui on SOS ja nad aidata saavad, siis nad seda teevadki. Ja see on nii tore!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 16:20; 05.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kolm nooremat venda, elame lähestikku ja musketäride moto: “Üks kõigi ja kõik ühe eest!” põhimõttel. Ehk siis saame hästi läbi ja hoiame kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 õde ja 3 venda, kõik on minust kõvasti nooremad. Kõige nooremaga on vanusevahe 24 aastat … Kõige vanemaga 8 aastat. Olen õdedega lähedane, suhtleme tihti, aitan neid nõuga vajadusel. Vendadega läbi saamine on üsna keerukas, nad on liiga väiksed, et mingit suhtlemist võimaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks õde, kahjuks pole me emotsionaalselt lapsest saadik lähedased olnud. Nüüd täiskasvanuna, kui elame omaette, on kontakt pea olematu. Ma isegi ei oska öelda, et see mind niiväga kurvaks teeb, sest pole sellist head kontakti kunagi olnudki. Ei tea, millest see tuleb. Mõnikord mõtlen küll, et väga vahva oleks ikkagi, kui pere sees oleksid lähedased suhted.

Sama siin. Erilist lähedust pole meie vahel kunagi olnud. Lisaks häirib mind, et ta tohutult kritiseerib nii mu välimust kui riietust, elustiili ja elukaaslast. Kõike, ühesõnaga. Vahel muutub see väsitavaks ja siis hoiangi lihtsalt eemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 õde, üks pea 7 aastat noorem ja teine 5,5 aastat vanem. Tülis pole, aga suhtleme harva, kuna vanem õde elab suurema aja Soomes ja noorem elab New Jerseys, Usa-s.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mingeid kaklusi lapsepõlvest ei mäleta, ilmselt oli vanusevahe piisavalt suur ja mina olin kõige vanem. Eks mingeid vaidlusi tuli küll ette ja me oleme siiani särisevad vaidlejad, kuid ega me sellepärast veel vihased ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 16:20; 05.12 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 a noorem vend. Suhtleme harva, tavaliselt kui on vaja mingit infot vanematega seoses vahetada vmt., paar korda aastas. Kokku saame max korra aastas, igal aastal mitte sedagi. Peale vanemate polegi meil tegelikult midagi ühist. Mingit tüli ei ole, lihtsalt kummalgi on omad elud ja mina suhtlengi inimestega üldse väga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga lähedased oleme, ikka esimesed inimesed, kellega oma muresid-rõõme jagame. Tahaks, et mu lapsed oleksid tulevikus sama lähedased. See on elus mulle olnud nii oluline tugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minult on 6 nooremat õde-venda, väga lähedane olen 1 õe ja 1 vennaga ning lähedane 1 vennaga, üritusteformaadis käin läbi ja suhtlen 2 õega ja üldse ei suhtle 1 vennaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5 aastat noorem õde on kõige lähedasem inimene lisaks elukaaslasele ning ei kujuta ette, et see teisiti oleks. Nooremana kaklesime korralikult, aga ühel hetkel hakkasime hästi läbi saama ja nii on see jäänud. Elame eri linnades, aga suhtleme pea iga päev ja käime teineteisel külas. Saame ka vanematega suurepäraselt läbi, kuid rõõmude-muredega pöördume esmalt teineteise poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaks vanemat venda.
erinevatel eluetappidel on suhted olnud erinevad.
inimesed, nende eelistused, vaated, suhtumised ja vajadused muutuvad.

on olnud perioode, kui kontaktid üsnagi episoodilised ja perioode, kui on helistatud ka mitu korda päevas.
hetkel midagi vahepealset.
aga kuna ema on jäänud vanaks ja hakkab aina enam abi vajama, siis suhtleme jälle aina tihedamalt.
hädad lähendavad.

võib siis vist kokku võtta nii, et teiste ellu ei sekku aga teame, et oleme üksteise jaoks olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 7, 5 ja 4 aastat vanemad vennad. Lapsepõlvest mäletan küllaldaselt kaklusi ja tülisid, aga ka põnevaid kooskäike ja seiklusi. Nüüd täiskasvanutena oleme lähedased, suhtleme, räägime, tunneme huvi üksteiste tegemiste vastu, võib-olla oli asi lihtsalt vanusevahes (20+ vanuses enam väga tunda ei anna) ja lapse/teismeea emotsionaalsuses. Kokku saame vanematekodus kord kuu-kahe jooksul, kes kunas sinna liikumas on. Kõik korraga väga tihti kokku ei satu, aga jõulude ajal ikka. Ei kujutaks ette seda maailma, kus ma oma vendadega üldse ei suhtleks või siis ainult pinnapealselt, aga ma näen seda mõnede oma sõprade pealt, et on küllaldaselt selliseid peresid. Mõnda tundub see häirivat, mõnda üldse mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja kurbus poeb hinge… Meie kaklesime ka õega ikka nii, et karvad lendasid. Meil on väike vanusevahe (1,5 aastat) ja mingi hetk ei talunud me üksteist silmaotsaski (kuni 13.-14. eluaastani)… aga kunagi ei tundnud me isegi mitte mingit variant, et me ei räägi-suhtle. Ema ja isa rääkisid meile ka kõige tigedamatel hetkedel, et üks hetk naerame nende olukordade üle ja kui neid enam ei ole, siis meie oleme üksteisel alati. Nii täna ongi. Mu õde elab Soomes aga helistame päevas korra, kiirematel aegadel korra paari päeva jooksul. Kohtume igal kuul.

Nüüd tunnen hirmu kuidas tagada see, et meie lastega sellist võõrandumist ei toimuks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 14:58; 06.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks vanem vend. Kuigi elame erinevates kohtades, suhtleme tihedalt ja saame hästi läbi.
Mõtleme sarnaselt, naljatame sarnaste asjade üle, kurdame muresid, abistame teineteist.
Oleme koos väga palju läbi teinud.
Kui kohtume, siis räägime pidevalt ja vahel telefonis suisa tunde.
Kord küsisin oma poegade käest, kuidas teil jutud ja mängud otsa ei saa. Vanem poeg küsis vastu, et kas mul oma vennaga saavad ükskord jutud otsa.
Mul on hea meel, et mul on vend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On õde, vanusevahe 2a. Lapsena kaklesime, niiet karvad lendasid ja harjavarred läksid käiku, aga teismeeast saadik saame väga hästi läbi, üritan teda toetada kõiges mis ta teeb ja tema samamoodi.

krt! nagu ma ise oleks kirjutanud. harjavarred olid meil ka õega mängus…võibolla on see väikese vanusevahega õdede puhul mingi tavaline asi 😀
me oleme ka õega teineteise jaoks olemas, kuigi oleme äärmiselt erinevad. aga ikkagi – õed, noh! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 4 aastat vanem vend. Ei saa eriti läbi. Viisakusest küll suhtleme, aga emotsionaalset sidet ei ole.
Esimeseks põhjuseks tooks, et pidime temaga kogu lapsepõlve tuba jagama, see tekitas pingeid. Lisaks ei aidanud vanemad meil omavahelisi probleeme lahendada, pidime ise nende lahendamisega hakkama saama ja see ei olnud sageli õiglane ja tekitas trotsi. Mäletan, et ta lõi mind isegi päris suurena veel, vanuses, mil tal oleks võinud juba mõistus peas olla. Ja võib-olla kõige olulisem põhjus – meie vanemate omavaheline läbisaamine oli väga kehv ja kodune elu pingeline ja närvesööv, kõigil olid närvid läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja kurbus poeb hinge… Meie kaklesime ka õega ikka nii, et karvad lendasid. Meil on väike vanusevahe (1,5 aastat) ja mingi hetk ei talunud me üksteist silmaotsaski (kuni 13.-14. eluaastani)… aga kunagi ei tundnud me isegi mitte mingit variant, et me ei räägi-suhtle. Ema ja isa rääkisid meile ka kõige tigedamatel hetkedel, et üks hetk naerame nende olukordade üle ja kui neid enam ei ole, siis meie oleme üksteisel alati. Nii täna ongi. Mu õde elab Soomes aga helistame päevas korra, kiirematel aegadel korra paari päeva jooksul. Kohtume igal kuul.

Nüüd tunnen hirmu kuidas tagada see, et meie lastega sellist võõrandumist ei toimuks…

Ma ei usu, et seda saab tagada. No kindlasti head peresuhted on mingil määral eeskujuks. Aga päriselt, kui inimesed juba suured ja oma elude peal, siis tuleb ikka mängu see, kas on midagi ühist ja jagada või mitte. Ei ole see ak mingi traagika, kui just vaenujalal ei olda. Kui ka nt korra aastas vanemate juures kokku saadakse on ka ju tore – meil nii vennaga. Noh vb saame vahepeal ka ikka, ja suhtleme netis või nii aegajalt. Aga mingit pidevat külaskäimist pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Identne kaksikõde ja haruharva tuleb ette päevi kui me üksteisega ei räägi. Oleme väga lähedased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui hästi saate läbi oma õdede ja vendadega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.