Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui inimene sureb- võlad, laenud jms

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kui inimene sureb- võlad, laenud jms

Postitas:
Kägu

Kui sureb inimene, kellel pole mingit vara, on vaid võlad, laenud, järelmaksud. Keegi pole huvitatud tema pärandusest. Mis siis saab edasi? Kas keegi hakkab pärandit pakkuma? Kas keegi hakkab laenude tasumist nõudma lähisugulastelt (lapsed, vanemad)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik, kes pole huvitatud nende võlgade pärimisest, peavad tegema notaris pärimisest loobumise. Kui loobujatel on lapsed, siis tuleb ka nende eest teha loobumine.

Täpsemalt selgitab notar, kelle juures see toiming tehakse. Nt pärandvara inventuuriga seonduv.

Kõik tuleb korda saada kolme kuu jooksul inimese surma järel (või sellest teada saamise järel).

Kui ei loobu, loetakse pärand vastuvõetuks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on teada, et on palju võlgu, tuleks esimese asjana alustada pärandvarade inventuuri notari juures. siis saab võlgadest ülevaate kätte.

kõik sõltub ka võlgade suurusest. kolleegil suri poeg (suguvõsa must lammas), järgi jäi mitu järelmaksu võlga, veidi alla 2 tuh.. pärast pikka loobumiste jada tunnistasid pärijad, et tegelikult oleks olnud lihtsam kohe need võlad vanematel ära maksta, sest kogu see loobumiste trall (iga loobuv sugulane peab maksma mingit riigilõivu + kui pärijate hulka satuvad alaealised või välismaal elavad sugulased, siis tuleb paberimajandust kuhjaga juurde + notariaalsed tõlked, lastekaitse ja kohus) läks kokkuvõttes suguvõsale rohkem maksma kui võlad ise.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on teada, et on palju võlgu, tuleks esimese asjana alustada pärandvarade inventuuri notari juures. siis saab võlgadest ülevaate kätte.

kõik sõltub ka võlgade suurusest. kolleegil suri poeg (suguvõsa must lammas), järgi jäi mitu järelmaksu võlga, veidi alla 2 tuh.. pärast pikka loobumiste jada tunnistasid pärijad, et tegelikult oleks olnud lihtsam kohe need võlad vanematel ära maksta, sest kogu see loobumiste trall (iga loobuv sugulane peab maksma mingit riigilõivu + kui pärijate hulka satuvad alaealised või välismaal elavad sugulased, siis tuleb paberimajandust kuhjaga juurde + notariaalsed tõlked, lastekaitse ja kohus) läks kokkuvõttes suguvõsale rohkem maksma kui võlad ise.

Mis jutt! Olen sama asja oma isaga läbi teinud ja loobunud isa võetud võlgade tasumisest ja enda laste eest ka ja kokkuvõttes on see loomulikult odavam, kui hakata tasuma kellegi võlgasid.

Põhiline! on lihtsalt mitte pead liiva alla peita (nagu ma alguses mõtlesin teha), sest kui välja ei tee, siis oled AUTOMAATSELT pärija kõiges.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jutt! Olen sama asja oma isaga läbi teinud ja loobunud isa võetud võlgade tasumisest ja enda laste eest ka ja kokkuvõttes on see loomulikult odavam, kui hakata tasuma kellegi võlgasid.

See oleneb pärijate arvust ja võla suurusest. Meil oleks mingi 500-eurose võlast loobumise pärast tulnud läbi notarite vedada üle 10 inimese ja nende lapsed takkapihta.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Kas notariga peab ise ühendust võtma või võtab notar ise ühendust mingi hetk?

Kes on pärija, kui kadunul on alaealised lapsed (laste emadega koos pole), ema ja õed-vennad? Kes oleks see esimene pärija?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://notarlaidvee.ee/seadusjargsed-parijad/

Kui on olemas lapsed, siis pärivad nemad.
Notariga tuleb ise ühendust võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed on esimese ringi pärijad, seega nende emad peaksid reageerima esimestena.

Järgmise ringi pärijatele on oluline info, millise notari juures on pärimismenetlus algatatud, et oma loobumise avaldused esitada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes mind inimese surmast teavitama peaks üldse? Äkki ma olen enda teadmata juba ei-tea-mis võlad kaela saanud, kuna ei teadnud, et loobuda vaja ja kuskil inkassos nüüd summa tiksub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes mind inimese surmast teavitama peaks üldse? Äkki ma olen enda teadmata juba ei-tea-mis võlad kaela saanud, kuna ei teadnud, et loobuda vaja ja kuskil inkassos nüüd summa tiksub.

Küll Sinuga ühendust oleks juba võetud,kui selline asi oleks.
On Sul selliseid lähisugulasi, kelle surma korral selline asi juhtuda võiks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes mind inimese surmast teavitama peaks üldse? Äkki ma olen enda teadmata juba ei-tea-mis võlad kaela saanud, kuna ei teadnud, et loobuda vaja ja kuskil inkassos nüüd summa tiksub.

Küll Sinuga ühendust oleks juba võetud,kui selline asi oleks.

On Sul selliseid lähisugulasi, kelle surma korral selline asi juhtuda võiks?

Mul alkohoolikust isa, keda u 15 aastat näinud pole. Võib vabalt võlgades olla ja ennast surnuks juua.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis jutt! Olen sama asja oma isaga läbi teinud ja loobunud isa võetud võlgade tasumisest ja enda laste eest ka ja kokkuvõttes on see loomulikult odavam, kui hakata tasuma kellegi võlgasid.

konkreetsel juhul oli kaugemaid sugulasi (ema-isa õed-vennad alaealiste lastega) mitmes riigis, mängu tulid nende riikide lastekaitsed, eriti kalliks läksid välisdokumentide kinnitamised ja notariaalsed tõlked,

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei lähe sugugi kalliks. Ise just loobusin pärandist enda ja 2 alaealise lapse nimel.Maksma läks kuskil 24 eurot. Maksma peab loobuja vaid enda ja oma laste eest juhul kui need on. Õde elab mul välismaal ja ka tema loobus. Tal läks küll kallimaks see lõbu ja seda just tõlkimise tõttu.Meil neid alanejaid sugulasi terve hulk ( iga üks maksab notarid ikka enda eest). Kadunukese näol on tegemist joodikust lastetu onuga, kellel võlgu võis olla jumal teab kui palju. Pärimisteatise saatis notar kuskil 3 kuud peale onu surma kui pärimine oli algatatud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes mind inimese surmast teavitama peaks üldse? Äkki ma olen enda teadmata juba ei-tea-mis võlad kaela saanud, kuna ei teadnud, et loobuda vaja ja kuskil inkassos nüüd summa tiksub.

Loobumise tähtaeg hakkab jooksma  teadasaamisest, mitte surmast.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes mind inimese surmast teavitama peaks üldse? Äkki ma olen enda teadmata juba ei-tea-mis võlad kaela saanud, kuna ei teadnud, et loobuda vaja ja kuskil inkassos nüüd summa tiksub.

Loobumise tähtaeg hakkab jooksma teadasaamisest, mitte surmast.

Siin väike tähelepanek, et tasub jälgida, et eesti.ee meil oleks ilusasti kasutatavale meilile suunatud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on teada, et on palju võlgu, tuleks esimese asjana alustada pärandvarade inventuuri notari juures. siis saab võlgadest ülevaate kätte.

Palun ära räägi rumalusi. Pärandi inventuuri saab tellida ja teostada vaid see isik või need isikud, kes on pärandi vastu võtnud. Alles siis tehakse inventuur, mis kaitseb pärijaid oma vahenditega võlgade maksmise eest. Ei ole olemas inventuuri, mida tehakse enne pärimisotsuse vastuvõtmist pärija(te) poolt. Kui võtad pärandi vastu ja inventuuri siis EI TELLI, vot siis pead ise hakkama võlgu maksma. Inventuuri tellides aga seda ei pea tegema, siis läheb surnust jäänud vara võlgade katteks ja mis puudu tuleb (kasvõi miljonid), nende eest siis pärijad ei vastuta – need kirjutatakse korstnasse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei lähe sugugi kalliks. Ise just loobusin pärandist enda ja 2 alaealise lapse nimel.Maksma läks kuskil 24 eurot. Maksma peab loobuja vaid enda ja oma laste eest juhul kui need on. Õde elab mul välismaal ja ka tema loobus. Tal läks küll kallimaks see lõbu ja seda just tõlkimise tõttu.Meil neid alanejaid sugulasi terve hulk ( iga üks maksab notarid ikka enda eest).

No meil tuli suguvõsa kokku, loeti üle kõik teise ringi pärijad ja nende alanejad sugulased ning summa kõigi peale kokku tuli vist 2,5  korda suurem päritavast võlasummast 🙂  Seega otsustati pärand vastu võtta ja kõik maksid oma pisikese osa sellest võlast. Mitte ei antud seda raha täiesti mõttetult notarile lõputute loobumiste käigus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meil tuli suguvõsa kokku, loeti üle kõik teise ringi pärijad ja nende alanejad sugulased ning summa kõigi peale kokku tuli vist 2,5  korda suurem päritavast võlasummast ????  Seega otsustati pärand vastu võtta ja kõik maksid oma pisikese osa sellest võlast. Mitte ei antud seda raha täiesti mõttetult notarile lõputute loobumiste käigus.

 

Kõik oleneb ka võla suurusest ja muust. Võib juhtuda, et keegi  suguvõsast võtab võla vastu ja kuigi on kokkulepitud, et kõik maksavad oma osa, siis mõni võib ka ümber mõelda selles osas ja siis on pärandi vastuvõtja asi see kinni maksta. Meie suguvõsa puhul oli tegemist isegi korter + võlg variandiga ja keegi ei soovinud sellest hoolimata seda korterit vastu võtta. Ei arva, et see mu 24 eurot oleks notareid kuidagi nuumanud. Soovitan alati mitte teiste peale lootma jääda ja ise oma asjad korda ajada. Liiva alla pead panna ja oodata, et võlg iseenesest kaob, pole mõtet.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No meil tuli suguvõsa kokku, loeti üle kõik teise ringi pärijad ja nende alanejad sugulased ning summa kõigi peale kokku tuli vist 2,5 korda suurem päritavast võlasummast ???? Seega otsustati pärand vastu võtta ja kõik maksid oma pisikese osa sellest võlast. Mitte ei antud seda raha täiesti mõttetult notarile lõputute loobumiste käigus.

Kõik oleneb ka võla suurusest ja muust. Võib juhtuda, et keegi suguvõsast võtab võla vastu ja kuigi on kokkulepitud, et kõik maksavad oma osa, siis mõni võib ka ümber mõelda selles osas ja siis on pärandi vastuvõtja asi see kinni maksta. Meie suguvõsa puhul oli tegemist isegi korter + võlg variandiga ja keegi ei soovinud sellest hoolimata seda korterit vastu võtta. Ei arva, et see mu 24 eurot oleks notareid kuidagi nuumanud. Soovitan alati mitte teiste peale lootma jääda ja ise oma asjad korda ajada. Liiva alla pead panna ja oodata, et võlg iseenesest kaob, pole mõtet.

TA juhtumi puhul ei saa teise jne ringi pärijad enne midagi teha, kui esimese ringi pärijad on pärimise algatanud / loobumisavalduse esitanud.

Kokku leppida, et notarisse lähevad kõik koos, on muidugi  iseasi.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui on teada, et on palju võlgu, tuleks esimese asjana alustada pärandvarade inventuuri notari juures. siis saab võlgadest ülevaate kätte.

kõik sõltub ka võlgade suurusest. kolleegil suri poeg (suguvõsa must lammas), järgi jäi mitu järelmaksu võlga, veidi alla 2 tuh.. pärast pikka loobumiste jada tunnistasid pärijad, et tegelikult oleks olnud lihtsam kohe need võlad vanematel ära maksta, sest kogu see loobumiste trall (iga loobuv sugulane peab maksma mingit riigilõivu + kui pärijate hulka satuvad alaealised või välismaal elavad sugulased, siis tuleb paberimajandust kuhjaga juurde + notariaalsed tõlked, lastekaitse ja kohus) läks kokkuvõttes suguvõsale rohkem maksma kui võlad ise.

Mis jutt! Olen sama asja oma isaga läbi teinud ja loobunud isa võetud võlgade tasumisest ja enda laste eest ka ja kokkuvõttes on see loomulikult odavam, kui hakata tasuma kellegi võlgasid.

Põhiline! on lihtsalt mitte pead liiva alla peita (nagu ma alguses mõtlesin teha), sest kui välja ei tee, siis oled AUTOMAATSELT pärija kõiges.

Oleneb ikka summadest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui inimene sureb- võlad, laenud jms