Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui kaua antigeeni test positiivset näitab ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kui kaua antigeeni test positiivset näitab ?

Postitas:

On teil kogemusi ?

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu PCR oli positiivne 1.veebruaril, karantiin lõppes 7.veebruaril(sümptomid algasid varem). Kuna olin 3kuud tagasi juba koroonat põdenud, siis tekkis samuti küsimus, et kuidas ma kindlaks teen järgmise haigestumise. Kontrolli mõttes tegin täna ühe kiirtesti, see oli negatiivne, seega minul test enam ei näita viirust. Kui kuu-kahe pärast uue tegema peaksin ja see positiivseks osutub, siis on uus põdemine.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 13 päeva algusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni 13 päeva algusest.

 

sul tähendab 14-ndal päeval enam ei näitanud jah, huvitav, miks osadel ikka pikalt näitab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

huvitav, miks osadel ikka pikalt näitab

Äkki see oleneb sellest, kui raskelt põeti ehk kui palju viirust organismis on. Mu laps põdes väga kergelt, sisuliselt ühe päeva, samal päeval tehtud kiirtest ja PCR olid mõlemad positiivsed. 4 päeva hiljem ei näidanud kiirtest enam midagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaviiruse alafoorum on täitsa toimiv. Ära lagasta teisi alafoorumeid.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sugulasel näitas ikka kuude viisi veel piiripealset, kuna ta pidi töö pärast palju reisima, siis oli sellega palju pahandust.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sugulasel näitas ikka kuude viisi veel piiripealset, kuna ta pidi töö pärast palju reisima, siis oli sellega palju pahandust.

Mida tähendab “piiripealne”? Saab olla ju kas üks kriips või kaks kriipsu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu sugulasel näitas ikka kuude viisi veel piiripealset, kuna ta pidi töö pärast palju reisima, siis oli sellega palju pahandust.

Mida tähendab “piiripealne”? Saab olla ju kas üks kriips või kaks kriipsu.

No kui sa jah rangelt just antigeeni kiirtestist räägid, siis küll. Ma vastasin laiemalt, PCR testide kohta. https://tervise.geenius.ee/rubriik/hea-nouanne/mida-tahendab-koroonaviiruse-pcr-testi-piiripealne-tulemus/

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa jah rangelt just antigeeni kiirtestist räägid, siis küll.

Mis mõttes rangelt? Küsimus oli ju konkreetselt antigeeni testi kohta, kuidas sa saad pcr kohta vastata? Nii vabalt ei tasuks teemasid ikka tõlgendada, kole palju valeinfot läheb liikvele.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Karantiinist väljudes oli kiirtest juba negatiivne. Haigus kulges asümptomaatiliselt. Nakatumise algul olid nii kiir- kui PCR test positiivsed. Seega tunduvad need kiirtestid igati adekvaatsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa jah rangelt just antigeeni kiirtestist räägid, siis küll.

Mis mõttes rangelt? Küsimus oli ju konkreetselt antigeeni testi kohta, kuidas sa saad pcr kohta vastata? Nii vabalt ei tasuks teemasid ikka tõlgendada, kole palju valeinfot läheb liikvele.

No sel juhul tasuks ka teema korrektselt sõnastada – selle testi nimi on antigeeni kiirtest, mitte antigeeni test. Ja pole ma ainus, kes teemas PCR-st räägib, kohe esimene vastus on PCR-i kohta.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa jah rangelt just antigeeni kiirtestist räägid, siis küll.

Mis mõttes rangelt? Küsimus oli ju konkreetselt antigeeni testi kohta, kuidas sa saad pcr kohta vastata? Nii vabalt ei tasuks teemasid ikka tõlgendada, kole palju valeinfot läheb liikvele.

No sel juhul tasuks ka teema korrektselt sõnastada – selle testi nimi on antigeeni kiirtest, mitte antigeeni test. Ja pole ma ainus, kes teemas PCR-st räägib, kohe esimene vastus on PCR-i kohta.

Esimene vastus on ikka kiirtesti kohta ju, loe tähelepanelikult.

Muidu, kas sa tead mingeid muid antigeeni teste või miks see segane peaks olema, kui ei ole kiirtesti märgitud? PCR ei ole ju antigeenitest.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu, kas sa tead mingeid muid antigeeni teste või miks see segane peaks olema, kui ei ole kiirtesti märgitud? PCR ei ole ju antigeenitest.

Ausalt, ma ei tea testide töötamismehhanisme, koostist, ehitust. Mis on PCR, mis on antigeen, kas PCR on sama, mis antigeen – pole minu ala. Üldlevinud mõisted on kiirtest ja PCR-test. Ega ma süüdistagi teemaalgatajat valede mõistete kasutamises, lihtsalt keegi siin kargas ninna, miks ma räägin PCR-st. Seda selgitangi, et miks – teemas puudus sõna “kiirtest” ja kiirel lugemisel sellest tekkiski error. Kohutav kuritegu küll.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea testide töötamismehhanisme, koostist, ehitust. Mis on PCR, mis on antigeen, kas PCR on sama, mis antigeen

Hetkel on saadaval SARS-CoV-2 testimiseks järgnevad võimalused:

  • viiruse nukleiinhappe (RNA) määramine PCR meetodil (PCR test);
  • viiruse antigeeni (valgud) määramine (antigeeni kiirtest);
  • organismis tekkivate viirusevastaste antikehade määramine (antikehade test).
+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimeste sümptomite päeval oli kiirtest negatiivne. Kolmandal haiguspäeval oli positiivne. Haiguse 14. päeval negatiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olen erinevatest kohtadest proovinud sellele küsimusele täna vastust leida, kuid selget vastust pole saanud.

põdesin koroonat jaanuaris. täna sain teada, et olin mõned päevad tagasi koroonapositiivsega koos. temaga kohtumise päeva hommikul tegin kiirtesti, mis oli negatiivne. täna tegin kodus kaks kiirtesti, kuigi hetkel sümptomeid ei olnud. mõlemad näitasid heledat triipu (positiivne). kas peaksin PCR testi minema tegema? kui see näitab positiivset, siis tähendab, et olengi uuesti nakatunud ?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele: suure tõenäosusega küll. Kiirtest näitab vaid elus viirust, ta ei näita kohe 100% kaks kuud tagasi põetud covidit. Triip läheb esimeste haiguspäevadega aina tumedamaks, sa testi homme veelkord ja kui siis juba tumedam triip, siis mine pcrile, kui vajad mingit tõendipikendust vmt. Vastasel juhul on PCR mõttetu, see võib näidata sul ka veel eelmist viirust. PCR näitab ka surnud viiruse jääke organismis ja võib olla positiivne mitu kuud. Antyigeeni kiirtest aga mitte. Ilmselt oli sul jaanuaris delta, nüüd omikron, tean mitut inimest, kes 3–kuise vahega siin nüüd põdenud, nii väikse vahega, et jaanuaris oli ja nüüd jälle, küll ei ole kuulnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid lapsed koroonas. Mõlemad olid umbes nädala pärast juba negatiivsed. Tõsi küll, olid vaktsineeritud ja haiged vaid kaks päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasal täna 17 päev ja kiirtest ikka pos.

Peale pos kiirtesti ja pcr oli nohu teisel ja kolmandal päeval. Muidu haigusnähte ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et ttuttav tegi ndal tagasi kiirtesti ja oli pos, samal päeval tegi pcri , mis oli ka pos. Pühapäeval, ehk siis päev hiljem ttegi kiirtesti uuesti ja see oli neg, esmaspäeval tegi ka veel kiirtesti ja ka oli neg. Küsiks kuidas selline asi on võimalik? Ise tänab õnne, et sai kohe aja laupäeval pcr-ile, et kui oleks pä’ev hiljem siis vast poleks olnud pcr pos.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olen erinevatest kohtadest proovinud sellele küsimusele täna vastust leida, kuid selget vastust pole saanud.

põdesin koroonat jaanuaris. täna sain teada, et olin mõned päevad tagasi koroonapositiivsega koos. temaga kohtumise päeva hommikul tegin kiirtesti, mis oli negatiivne. täna tegin kodus kaks kiirtesti, kuigi hetkel sümptomeid ei olnud. mõlemad näitasid heledat triipu (positiivne). kas peaksin PCR testi minema tegema? kui see näitab positiivset, siis tähendab, et olengi uuesti nakatunud ?

minu PCR test on ka positiivne. perearst arvas, et olen uuesti nakatunud. PCR võib näidata alles jaanuarikuust nakatumist ja kiirtest näitab ikkagi uut nakatumist. kuna ise hiljuti põdesin, siis ei pruugi mul endal sümptomid üldse avalduda, kuid olen nakkuse edasikandja. soovitas paari päeva pärast teha uus kiirtest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et ttuttav tegi ndal tagasi kiirtesti ja oli pos, samal päeval tegi pcri , mis oli ka pos. Pühapäeval, ehk siis päev hiljem ttegi kiirtesti uuesti ja see oli neg, esmaspäeval tegi ka veel kiirtesti ja ka oli neg. Küsiks kuidas selline asi on võimalik? Ise tänab õnne, et sai kohe aja laupäeval pcr-ile, et kui oleks pä’ev hiljem siis vast poleks olnud pcr pos.

See, et kiirtest kiiresti negatiivseks läks, ei tähenda, et pcr ei oleks mõned päevad hiljem positiivset andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et ttuttav tegi ndal tagasi kiirtesti ja oli pos, samal päeval tegi pcri , mis oli ka pos. Pühapäeval, ehk siis päev hiljem ttegi kiirtesti uuesti ja see oli neg, esmaspäeval tegi ka veel kiirtesti ja ka oli neg. Küsiks kuidas selline asi on võimalik? Ise tänab õnne, et sai kohe aja laupäeval pcr-ile, et kui oleks pä’ev hiljem siis vast poleks olnud pcr pos.

See, et kiirtest kiiresti negatiivseks läks, ei tähenda, et pcr ei oleks mõned päevad hiljem positiivset andnud.

kui ta poleks teinud kiirtesti sel pä’eval, ei oleksi ta teadnud et pos on olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

15a lapsel näitas kiirtest positiivset sümptomite 2.päeval ning nädal hiljem huvi pärast testides oli negatiivne. Sümptomid olid ka kadunud selleks ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et ttuttav tegi ndal tagasi kiirtesti ja oli pos, samal päeval tegi pcri , mis oli ka pos. Pühapäeval, ehk siis päev hiljem ttegi kiirtesti uuesti ja see oli neg, esmaspäeval tegi ka veel kiirtesti ja ka oli neg. Küsiks kuidas selline asi on võimalik? Ise tänab õnne, et sai kohe aja laupäeval pcr-ile, et kui oleks pä’ev hiljem siis vast poleks olnud pcr pos.

See, et kiirtest kiiresti negatiivseks läks, ei tähenda, et pcr ei oleks mõned päevad hiljem positiivset andnud.

kui ta poleks teinud kiirtesti sel pä’eval, ei oleksi ta teadnud et pos on olnud.

See on muidugi täiesti tõsi, aga mingit seost ei ole sellel pcr-i tegemise ajaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba mitmendat päeva palavikuga siruli. Kiirtest negatiivne, PCR positiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba mitmendat päeva palavikuga siruli. Kiirtest negatiivne, PCR positiivne.

Kõigil mu haigestunud tuttavatel on kiirtest 3. – 4. päeval alles positiivseks muutunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Antigeeni kiirtestid on juba mõnda aega turul olnud ja nende tundlikkus ning täpsus on väga hea, kuid ei ole võrreldavad testimise kuldstandardiga – PCR-testiga. Oluline on teada, et antigeeni kiirtest tuvastab viirust ainult siis, kui viiruse kogus organismis on väga kõrge, mis tavaliselt on kuni 4-5 päeva pärast sümptomite tekkimist. Inimene võib olla nakkusohtlik juba enne sümptomite teket ja veel mitu nädalat pärast sümptomite tekkimist, aga antigeeni test seda tuvastada ei suuda. ”

COVID-19 antigeeni kiirtestid | Terviseamet

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba mitmendat päeva palavikuga siruli. Kiirtest negatiivne, PCR positiivne.

Kõigil mu haigestunud tuttavatel on kiirtest 3. – 4. päeval alles positiivseks muutunud.

Mu tuttavatel ka. Niiet ma juba kogemusest teadsin, et ma ootasin rahulikult end isoleerides mitu päeva, enne kui sümptomid tuntavamaks muutusid, enne kui kiirtesti tegin. Mul polnud soovi raha tuulde lasta ja iga päev teste teha, kuni lõpuks mitmendal haigupäeval alles postiivseks läheb. Tuttavate kogemusest enamik tegi hästi kiiresti kohe kiirtesti, siis tuli nii vara veel negatiivne, siis mõtlesid, ooh, mul covidi pole, ainult olen haige, siis nad käisid haigena tööl edasi veel mitu päeva ja siis mitmendal päeval alles läks nende covid test positiivseks. See pärast ongi öeldud, et praegu igasuguse haigusega tasub kodus olla. Aga vahet pole, nagnii enamikul Eestil juba varsti põetud, sellise suhtumisega nagu ma näinud olen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kui kaua antigeeni test positiivset näitab ?