Esileht Väikelaps Kui laps ei saa sõime kohta (Tallinn)

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kui laps ei saa sõime kohta (Tallinn)

Postitas:

Hetkel seis suht lootusetu. Elame Nõmme linnaosas ja mitte üheski lasteaias meieni järjekord ei jõudnud. Lapse panin järjekorda kohe kui sündis. Laps sain mais 2a. Ühes lastaias jõudsime 47 kohani ja tundu, et lootust on. Siis aga selgus, et avatakse rühm ainult vendadele-õdedele kuna tulemas on remont. Haridusametiga suheldes olen aru saanud, et ka ühes teises lasteaias avatakse üks rühm vähem. Kõikides lasteaedades on rühmad juba komplekteeritud. Looust anti ainult ühest kus 1 koht on VÕIB-OLLA saadaval aga siis on ka enne meid veel 7 last. Ma hetkel täiesti kurb ja löödud. Linn ju erahoidu toetab ainult 166€. Mis te teinud olete? Tööandja ootab minult tagasituleku kuupäeva aga no ei saa ju enne öelda kui tean, et lapsele koht olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 16:29; 14.06 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin samas olukorras (Nõmmel) lapse lasteaeda Kristiinasse. Võtsin ette kõik lasteaiad, mis jäid kodu ja töökoha vahele ja hakkasin lihtsalt läbi helistama.
Vedas muidu venekeelse lasteaiaga, kus hakati tegema eesti rühmi lisaks, kuna venekeelsetesse rühmadesse ei saa kohti täis.
Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan Laagris 🙁 Mõtlesin juba, et äkki peab ennast Laagrisse sissekirjutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 16:29; 14.06 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäe lasteaedade kohta tasub uurida, siin järjekorrad lühemad. Meil on lapsed Mustamäel ühes lasteaias ja nende rühmades on päris palju lapsi, kes elavad Nõmmel või Pääskülas ja sõimekoha said Mustamäele. Tüütu on see kaugele lapse viimine, aga neil ütlevad vanemad, et juba harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaks ka kõik lasteaiad läbi helistada, mis teele jäävad (sulle/mehele).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laagrisse küll ei tasu ennast sisse kirjutada. Siin on iga aasta nibin-nabin kas saavad kõik lapsed kohad või ei. Lisaks sõimekohti üldse ei ole. Vald toetab erahoidu ning alates 3a saab lasteaeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 13:53; 22.06 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme jääb muidugi kaugele, aga minu sõbranna laps käib Õismäelt Põhja-Tallinna lastesõimes Päkapikk. No töökoht jääb tal ka sinna kanti, siis polevat hullu. Seal tore väike maja ja kohti pidi praegu veel olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama seis siin, ka Nõmme ja sõimekohta pole. Laps saab kohe 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kunagi samas olukorras panin Mustamäele Liivaku lasteaeda. See on suur lasteaed, kohti rohkem. Liivaku Lasteaia juurest Laagri keskusesse sõidab 20 min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäel, Kristiines kindlasti kohti on. Seal palju suuri lasteaedu. Kui viid autoga, siis ei tohiks ju probleem olla väike ringike teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel seis suht lootusetu. Elame Nõmme linnaosas ja mitte üheski lasteaias meieni järjekord ei jõudnud. Lapse panin järjekorda kohe kui sündis. Laps sain mais 2a. Ühes lastaias jõudsime 47 kohani ja tundu, et lootust on. Siis aga selgus, et avatakse rühm ainult vendadele-õdedele kuna tulemas on remont. Haridusametiga suheldes olen aru saanud, et ka ühes teises lasteaias avatakse üks rühm vähem. Kõikides lasteaedades on rühmad juba komplekteeritud. Looust anti ainult ühest kus 1 koht on VÕIB-OLLA saadaval aga siis on ka enne meid veel 7 last. Ma hetkel täiesti kurb ja löödud. Linn ju erahoidu toetab ainult 166€. Mis te teinud olete? Tööandja ootab minult tagasituleku kuupäeva aga no ei saa ju enne öelda kui tean, et lapsele koht olemas.

See ongi elus kõige keerulisem aeg logistiliselt. Minul näiteks juhtus nii, et laps küll sai lasteaeda, aga oli neljast nädalast kolm haige, nädala lasteaias ja jälle kolm haige. Seega lasteaed ei pruugi olla mingi imevahend. Mina maksin lasteaiatasu + 300 eurot kuus lapsehoidjale. Nii, et sul läheb isegi hästi, kui lasteaiatasu ei pea maksma, maksad vaid lapsehoidjale ja riik toetab 166 euroga, enda maksta jääb vaid veidi üle saja euro.

Kõik saavad kuidagi hakkama, õnneks kui lapsed kooli lähevad, on esialgu lihtsam. Seejärel lähevad lapsed ülikooli ja siis maksad jälle end segaseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu laps lõpetab Nõmmel sel aastal Helliku sõime ja sealne direktor just lõpupeol kurtis, et ei saa rühmi täis sel korral üldse, sest vanemad panevad lapse pigem sinna järjekorda, kust saab hiljem aeda edasi. Hellik on aga ainult sõim, kahe rühmaga. Üks on 1,5-2a ja teine 2-3a. Superarmas pisike ja kodune koht. Uuri sealt,m paar nädalat tagasi kuuldud info põhjal oli kohti küll üle veel sügiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 11:55; 21.06 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel seis suht lootusetu. Elame Nõmme linnaosas ja mitte üheski lasteaias meieni järjekord ei jõudnud. Lapse panin järjekorda kohe kui sündis. Laps sain mais 2a. Ühes lastaias jõudsime 47 kohani ja tundu, et lootust on. Siis aga selgus, et avatakse rühm ainult vendadele-õdedele kuna tulemas on remont. Haridusametiga suheldes olen aru saanud, et ka ühes teises lasteaias avatakse üks rühm vähem. Kõikides lasteaedades on rühmad juba komplekteeritud. Looust anti ainult ühest kus 1 koht on VÕIB-OLLA saadaval aga siis on ka enne meid veel 7 last. Ma hetkel täiesti kurb ja löödud. Linn ju erahoidu toetab ainult 166€. Mis te teinud olete? Tööandja ootab minult tagasituleku kuupäeva aga no ei saa ju enne öelda kui tean, et lapsele koht olemas.

See ongi elus kõige keerulisem aeg logistiliselt. Minul näiteks juhtus nii, et laps küll sai lasteaeda, aga oli neljast nädalast kolm haige, nädala lasteaias ja jälle kolm haige. Seega lasteaed ei pruugi olla mingi imevahend. Mina maksin lasteaiatasu + 300 eurot kuus lapsehoidjale. Nii, et sul läheb isegi hästi, kui lasteaiatasu ei pea maksma, maksad vaid lapsehoidjale ja riik toetab 166 euroga, enda maksta jääb vaid veidi üle saja euro.

Kõik saavad kuidagi hakkama, õnneks kui lapsed kooli lähevad, on esialgu lihtsam. Seejärel lähevad lapsed ülikooli ja siis maksad jälle end segaseks.

Miks ülikooli minnes segaseks maksad? Haridus ju tasuta meil. Mõtled siis ühikat ja elamiskulusid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 11:55; 21.06 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt mis ma soovitan?

Minna kohtusse ja nõuda, et linna peab hüvitama lapsevanemale erahoidus sellises ulatuses, et lapsevanema osalus ei oelks suurem kui sõimekoha saanud vanemad peavad linnale maksma! Selline on minu soovitus!

See on täiesti ebaõiglane ja võrdse kohtlemise põhimõttega vastuolus, kui üks vanem, kes juhuslikult sai munitsipaalaeda oma 1,5-2aastasele lapsele koha, peab maksma näiteks 50 euri, aga teine vanem, kes juhuslikult ei saanud kohta, peab maksam erahoiule 100 euri.

teine asi oleks, kui üldse selles vanusegrupis lastelel kohti poleks. Nii näiteks on mul oma vallas olukord, et nendele lastele, kes ei ole 01.10 seisuga 2 täis, ei olegi ametlikult munitsipaalaedades kohti ja ainus variant ongi erahoid, siis pole ka midagi kobiseda, kui tasud erinevad, sest oleme kõik ühes paadis nendega, kelle lapsed on oktoobris ja hiljem sügisel sündinud…. Sügisest saan rõõmsalt lasteaia, erahoiu ja oma töö vahel hommikuti sõita, mees teeb siis õhtul vastupidi sama tiiru, ainutl et tal on vähem kiire 😀 eks näis, kuidas mu närv vastu peab hommikusele seiklusele 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 14:48; 23.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tondil Magdaleena lasteaias on sõimes kohta, seal avatakse mitu rühma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt mis ma soovitan?

Minna kohtusse ja nõuda, et linna peab hüvitama lapsevanemale erahoidus sellises ulatuses, et lapsevanema osalus ei oelks suurem kui sõimekoha saanud vanemad peavad linnale maksma! Selline on minu soovitus!

See on täiesti ebaõiglane ja võrdse kohtlemise põhimõttega vastuolus, kui üks vanem, kes juhuslikult sai munitsipaalaeda oma 1,5-2aastasele lapsele koha, peab maksma näiteks 50 euri, aga teine vanem, kes juhuslikult ei saanud kohta, peab maksam erahoiule 100 euri.

teine asi oleks, kui üldse selles vanusegrupis lastelel kohti poleks. Nii näiteks on mul oma vallas olukord, et nendele lastele, kes ei ole 01.10 seisuga 2 täis, ei olegi ametlikult munitsipaalaedades kohti ja ainus variant ongi erahoid, siis pole ka midagi kobiseda, kui tasud erinevad, sest oleme kõik ühes paadis nendega, kelle lapsed on oktoobris ja hiljem sügisel sündinud…. Sügisest saan rõõmsalt lasteaia, erahoiu ja oma töö vahel hommikuti sõita, mees teeb siis õhtul vastupidi sama tiiru, ainutl et tal on vähem kiire ???? eks näis, kuidas mu närv vastu peab hommikusele seiklusele ????

Seal ei ole mingit alust kohtusse minna. Tallinn on üks omavalitsus ning Tallinna piires on lasteaia kohti küll ja veel. See, kas lapsevanemale sobib viia laps mõned km eemale Mustamäele või ei on juba ebaoluline. Ükski seadus ei ütle, et lasteaia koht peab olema mingi x km kaugusel kodust.

Loomulikult puht inimlikust seisukohast on see nõme aga seadustega vastuolus pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 13:53; 22.06 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt mis ma soovitan?

Minna kohtusse ja nõuda, et linna peab hüvitama lapsevanemale erahoidus sellises ulatuses, et lapsevanema osalus ei oelks suurem kui sõimekoha saanud vanemad peavad linnale maksma! Selline on minu soovitus!

See on täiesti ebaõiglane ja võrdse kohtlemise põhimõttega vastuolus, kui üks vanem, kes juhuslikult sai munitsipaalaeda oma 1,5-2aastasele lapsele koha, peab maksma näiteks 50 euri, aga teine vanem, kes juhuslikult ei saanud kohta, peab maksam erahoiule 100 euri.

teine asi oleks, kui üldse selles vanusegrupis lastelel kohti poleks. Nii näiteks on mul oma vallas olukord, et nendele lastele, kes ei ole 01.10 seisuga 2 täis, ei olegi ametlikult munitsipaalaedades kohti ja ainus variant ongi erahoid, siis pole ka midagi kobiseda, kui tasud erinevad, sest oleme kõik ühes paadis nendega, kelle lapsed on oktoobris ja hiljem sügisel sündinud…. Sügisest saan rõõmsalt lasteaia, erahoiu ja oma töö vahel hommikuti sõita, mees teeb siis õhtul vastupidi sama tiiru, ainutl et tal on vähem kiire ???? eks näis, kuidas mu närv vastu peab hommikusele seiklusele ????

Seal ei ole mingit alust kohtusse minna. Tallinn on üks omavalitsus ning Tallinna piires on lasteaia kohti küll ja veel. See, kas lapsevanemale sobib viia laps mõned km eemale Mustamäele või ei on juba ebaoluline. Ükski seadus ei ütle, et lasteaia koht peab olema mingi x km kaugusel kodust.

Loomulikult puht inimlikust seisukohast on see nõme aga seadustega vastuolus pole.

Aga kui mitmesse saab korraga järjekorda panna? Ja kas nendes kõigus aedades on sõimerühmad? Jutt on nimelt sõimest, mitte aiast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 14:48; 23.06 12:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Kui laps ei saa sõime kohta (Tallinn)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.