Esileht Koolilaps Kui lapse uue sõbra pere on kriminaalse taustaga

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Kui lapse uue sõbra pere on kriminaalse taustaga

Postitas:
Kägu

Panga logoga särk oli. Nüüd hirm, et tulevad röövima sukad peas.

Aa, ma mõtlesin, et tavaliselt olen neid Coopi kolesiniseod fliise näinud ja siis muidugi “ägedaid” Viru Valge särke ja muud nodi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel on lapsearu. Mul on sugulane 9a. Muudkui uurib praegu rahade kohta. Palju palka saad, palju maja maksis, mis auto on, palju maksis. Vabalt võivad lapsed  rääkida ja arutada elu ka omavahel. Raha ei kasva puu otsas ja mu väike sugulane arvab et tahab hea palgaga ametit õppima minna, kui suureks saab.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps miks peaks saatma last luurele, kui tegelikult oskavad täiskasvanud hoopis kergemalt, pealevaadates hinnata teise majanduslikku olukorda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps miks peaks saatma last luurele, kui tegelikult oskavad täiskasvanud hoopis kergemalt, pealevaadates hinnata teise majanduslikku olukorda.

Väga õige. Lapsed üldiselt on siiramad ja ei oska sedasi kellegi “ülesannet” täita. Oma laste puhul, kui räägin neile midagi või annan mingi ülesande ja palun seda saladuses hoida – võin olla 100% kindel, et nad ei saa enne rahu, kui on saladuse välja lobisenud.

Sestap ei kujutaks ka uneski ette, et saadan lapse sõbra juurde mängima ja annan talle ülesandeks, et vaadaku, kui rikkalt nad elavad, kus oma väärisasju hoiavad ja palun oma lapsel sõbra kodus aknariiv vaikselt lahti teha ja nii jätta. Lapsed on kõige suuremad lobamokad ja pätt niisugust riski – pühendada oma laps pättuse tegemisse – ei võtaks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sestap ei kujutaks ka uneski ette, et saadan lapse sõbra juurde mängima ja annan talle ülesandeks, et vaadaku, kui rikkalt nad elavad, kus oma väärisasju hoiavad ja palun oma lapsel sõbra kodus aknariiv vaikselt lahti teha ja nii jätta. Lapsed on kõige suuremad lobamokad ja pätt niisugust riski – pühendada oma laps pättuse tegemisse – ei võtaks.

Sõltub lapse vanusest. koolieelik vast nii ei suudaks, koolilaps aga küll. tean üht aastatetagust juhtumit tallinnas, kus ca 5.-6.klassi tüdruk klassiõelt vahetunni ajal kodu võtmed koolikotist pihta pani, oma vanematele sõpradele andis ja need siis selles korteris keset päeva puhta vuugi tegid.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps miks peaks saatma last luurele, kui tegelikult oskavad täiskasvanud hoopis kergemalt, pealevaadates hinnata teise majanduslikku olukorda.

Väga õige. Lapsed üldiselt on siiramad ja ei oska sedasi kellegi “ülesannet” täita. Oma laste puhul, kui räägin neile midagi või annan mingi ülesande ja palun seda saladuses hoida – võin olla 100% kindel, et nad ei saa enne rahu, kui on saladuse välja lobisenud.

Sestap ei kujutaks ka uneski ette, et saadan lapse sõbra juurde mängima ja annan talle ülesandeks, et vaadaku, kui rikkalt nad elavad, kus oma väärisasju hoiavad ja palun oma lapsel sõbra kodus aknariiv vaikselt lahti teha ja nii jätta. Lapsed on kõige suuremad lobamokad ja pätt niisugust riski – pühendada oma laps pättuse tegemisse – ei võtaks.

pätt on oma last juba maast madalast teistmoodi kasvatanud

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Kas tohib küsida, missuguse erikooli? Erikoole on ju väga palju, nt pimedate erikool jt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ps miks peaks saatma last luurele, kui tegelikult oskavad täiskasvanud hoopis kergemalt, pealevaadates hinnata teise majanduslikku olukorda.

Väga õige. Lapsed üldiselt on siiramad ja ei oska sedasi kellegi “ülesannet” täita. Oma laste puhul, kui räägin neile midagi või annan mingi ülesande ja palun seda saladuses hoida – võin olla 100% kindel, et nad ei saa enne rahu, kui on saladuse välja lobisenud.

Sestap ei kujutaks ka uneski ette, et saadan lapse sõbra juurde mängima ja annan talle ülesandeks, et vaadaku, kui rikkalt nad elavad, kus oma väärisasju hoiavad ja palun oma lapsel sõbra kodus aknariiv vaikselt lahti teha ja nii jätta. Lapsed on kõige suuremad lobamokad ja pätt niisugust riski – pühendada oma laps pättuse tegemisse – ei võtaks.

pätt on oma last juba maast madalast teistmoodi kasvatanud

Just sinusuguste tõttu lüüaksegi juba väiksed lapsed maast madalast kastidesse, jaotades nad “väärtuslikeks” ja “väheväärtuslikeks”. Tuleb meelde Rannamaa raamat “Kadri”, kus Kadrit mõnitati ja peeti vargaks tema kehva tausta tõttu. Nii kahju lastest, kes sinusuguste kiusajate ohvriks satuvad.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Kas tohib küsida, missuguse erikooli? Erikoole on ju väga palju, nt pimedate erikool jt.

Ei olnud see laps pime vms kehalise puudega, vaid hoopis vaimse diagnoosiga. Mina seda diagnoosi ei tea nii täpselt, aga piisav, et ei saa õppida tavakoolis ja käib erikoolis. Käitumisest paistis ka, et on vähe imelik, sammus omaette paigal ja naksutas oma näppe, plaksutas käsi, väänas enda randmeid eri asenditesse, tikkus väga ligi põhimõtteliselt nina alla seisma teistele, poole jutu pealt kargas püsti ja kukkus näiteks tantsima või muidu ringi vehklema, rääkis ka, et käib erikoolis jne.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

+17
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

Vabandust, pidi +1 olema.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sestap ei kujutaks ka uneski ette, et saadan lapse sõbra juurde mängima ja annan talle ülesandeks, et vaadaku, kui rikkalt nad elavad, kus oma väärisasju hoiavad ja palun oma lapsel sõbra kodus aknariiv vaikselt lahti teha ja nii jätta. Lapsed on kõige suuremad lobamokad ja pätt niisugust riski – pühendada oma laps pättuse tegemisse – ei võtaks.

Sõltub lapse vanusest. koolieelik vast nii ei suudaks, koolilaps aga küll. tean üht aastatetagust juhtumit tallinnas, kus ca 5.-6.klassi tüdruk klassiõelt vahetunni ajal kodu võtmed koolikotist pihta pani, oma vanematele sõpradele andis ja need siis selles korteris keset päeva puhta vuugi tegid.

Puhta vuugi? A la 7. klassi õpilased tassisid elamisest välja teleri, külmkapi, jalgratta, arvuti? Mida väärtuslikku seal kodudes ikka nii väga on. Väga väärtuslikke ehteid tegelikult vähestel. Kuhu nad selle kraami viisid? Vanemate juurde koju ilmub teismeline teler kaenlas?  Kus üks nagamann neid asju realiseerima hakkab?  Vaevalt 5. klassi plikal täiskasvanud sõbrad on.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

Vabandust, pidi +1 olema.

Kui õilishing sa ikka oled. Eks sa siis hangi enda lastele erikoolikasvandikest mitu aastat vanemad kambajõmmid ja vaata siis, kui rahul sa oled.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Jaa sul on õigus. Tänapäeval satuvad erikooli (välja arvatud tõesti vaegnägijad ja -kuuljad) ainult väga rasked juhtumid, seega parem on vältida sõbrustamist. Õpetajad räägivad imelugusid, milliseid probleemseid lapsi tuleb tavakoolides suurtes klassides ohjata. Üldiselt hoitakse ju kaasava hariduse eriti üllastes tingimustes kõiki käitumisraskustega ja probleemseid lapsi tavakoolides, seega ei ole mõtet riskida probleemsete juhututtavatega, kui päriselt ei tea tausta.
Need õilishinged elagu ise oma põhimõtete järgi ja tavaliselt valatakse varem või hiljem kibedaid pisaraid.

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

Vabandust, pidi +1 olema.

Kui õilishing sa ikka oled. Eks sa siis hangi enda lastele erikoolikasvandikest mitu aastat vanemad kambajõmmid ja vaata siis, kui rahul sa oled.

[/quote]

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puhta vuugi? A la 7. klassi õpilased tassisid elamisest välja teleri, külmkapi, jalgratta, arvuti? Mida väärtuslikku seal kodudes ikka nii väga on. Väga väärtuslikke ehteid tegelikult vähestel. Kuhu nad selle kraami viisid? Vanemate juurde koju ilmub teismeline teler kaenlas? Kus üks nagamann neid asju realiseerima hakkab? Vaevalt 5. klassi plikal täiskasvanud sõbrad on.

minu teada viidi ära tookord raha, ehted, osa tehnikast, midagi veel. need suuremad poisid, kellega vargaplika koostööd tegi, olid piisavalt vanad, et kohtu alla minna ja saadeti tookord Sindi erikooli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei soodiks samuti sellist sôprust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sarnases olukorras juba kunagi väga valusad vitsad saanud, et toetasin töökaaslast, kelle mees oli kriminaal. Läks rahaliselt väga kalliks maksma see abi. Seega mina kindlasti ei suhtleks oma kogemustele tuginedes selle pere täiskasvanutega. Küll aga ei kannaks seda üle lapsele. Võib-olla ehk tõesti koju teda ei kutsuks aga mänguväljakul lastel koos mängida ei keelaks. Mul on tutvusringkonnas üks näide, kus nüüdseks täiskasvanuks saanud laps on täielik vastand oma isale – ei varasta, ei pea armukesi, on väga hea isa oma lastele (kodus nii ema kui isa eest sest nemad on otsustanud, et naine teeb karjääri), ei suitseta, kuigi tema vanemad tossasid kodus nagu korstnad ka laste juuresolekul. Me oleme sellest rääkinud ja ta ütles, et noorukina võttis teadlikult vastu otsuse olla vastand oma vanemale. Tal on see hästi õnnestunud! Laps ei lähe alati oma vanemate negatiivset rada ja tõuke selleks võib saada just normaalsete sõprade ja nende vanematega suheldes. Muidu ta ei teagi ju enamat tahta kui kodus kuuleb-näeb.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen sarnases olukorras juba kunagi väga valusad vitsad saanud, et toetasin töökaaslast, kelle mees oli kriminaal. Läks rahaliselt väga kalliks maksma see abi. Seega mina kindlasti ei suhtleks oma kogemustele tuginedes selle pere täiskasvanutega. Küll aga ei kannaks seda üle lapsele. Võib-olla ehk tõesti koju teda ei kutsuks aga mänguväljakul lastel koos mängida ei keelaks. Mul on tutvusringkonnas üks näide, kus nüüdseks täiskasvanuks saanud laps on täielik vastand oma isale – ei varasta, ei pea armukesi, on väga hea isa oma lastele (kodus nii ema kui isa eest sest nemad on otsustanud, et naine teeb karjääri), ei suitseta, kuigi tema vanemad tossasid kodus nagu korstnad ka laste juuresolekul. Me oleme sellest rääkinud ja ta ütles, et noorukina võttis teadlikult vastu otsuse olla vastand oma vanemale. Tal on see hästi õnnestunud! Laps ei lähe alati oma vanemate negatiivset rada ja tõuke selleks võib saada just normaalsete sõprade ja nende vanematega suheldes. Muidu ta ei teagi ju enamat tahta kui kodus kuuleb-näeb.

Ma oleks just mures selle üle, mis kombed või sõnavara võib minu laps õppida kahtlase taustaga lapselt, sõprade mõjul on ennegi lollusi tehtud, mitte ei muretse niivõrd selle üle, kas minu lapse eeskujust on sellele lapsele kasu või mitte. Selles mõttes kahtlane isik tavaliselt liigub ka kahtlases seltskonnas ja kas minu lapsel on vaja juurde kahtlasi sõpru või äkki saab kalduda ka suhtlema normaalsetega. See oleks minu murekoht, et mis pikaajaline mõju sellel sõprusel võib minu lapsele olla.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks just mures selle üle, mis kombed või sõnavara võib minu laps õppida kahtlase taustaga lapselt, sõprade mõjul on ennegi lollusi tehtud, mitte ei muretse niivõrd selle üle, kas minu lapse eeskujust on sellele lapsele kasu või mitte. Selles mõttes kahtlane isik tavaliselt liigub ka kahtlases seltskonnas ja kas minu lapsel on vaja juurde kahtlasi sõpru või äkki saab kalduda ka suhtlema normaalsetega. See oleks minu murekoht, et mis pikaajaline mõju sellel sõprusel võib minu lapsele olla.

Muide, mina olen oma lastel suhtlemise ära keelanud ühe perega, millel polnud mitte mingit n-ö kriminaalset ega erikooli tausta. Isa oli arst, ema tunnustatud arhitekt. Elasime lähestikku ja samaealised lapsed hakkasid omavahel suhtlema. Peagi selgus, et selles peres teevad vanemad paraku kõike muud kui kasvatavad lapsi. Koolieelikutest lapsed olid pidevalt üksi kodus, vähemalt kahel korral olid nad üksi kodus isegi öö läbi ja mingit täiskasvanut nende juures küll ei olnud. Mu lapsed kutsusid mind ise sinna, läksin sinna nendele toeks ja nägin, et mu lapsed olidki õigust rääkinud. Neile lastele oli jäetud külmik toitu täis ja teler ning arvuti mängisid lakkamatult, ainult et see sisu oli kõike muud kui lastele sobiv. Lapsed said oma sõnavara telerist täiskasvanute filmidest ja asusid hoolega seda ümbruskonna sõpradelegi õpetama. Ka kombed olid neil teleri märulifilmidest pärit.

Nii pidingi oma lastele mingil hetkel ütlema, et te ei pea selle pere lastega mängima, pole teile vaja niisugust sõnavara ega kombeid. See käis väga lihtsalt, nad nõustusid ise ka sellega kohe.

Ma siiamaani ei mõista, miks need pealtnäha tublid, edukad ja rikkad vanemad ei soovinud oma lastele lapsehoidjat palgata, samas ise sõitsid mööda maailma ringi, osaledes teaduskonverentsidel jm ühiskondlikus elus. Peagi läksid nad ka lahku ja kolisid ära.

Nii et tasub ikkagi lähtuda konkreetsest olukorrast, mitte lahmida huupi, et kõik erikooli (k.a puuetega laste) õpilased ja seaduse vastu eksinud vanemate lapsed on automaatselt halvad. Jälgida tuleb, kuid seda peab tegema kõikide puhul nagunii. Ametlik statistika näitab, et väga suur osa neist, kes lapsele halba teevad, võivad olla omaenda sugulased hoopis. Aga kuna nad on sugulased, siis ei oska neid ka kahtlustada.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

Vabandust, pidi +1 olema.

Kui õilishing sa ikka oled. Eks sa siis hangi enda lastele erikoolikasvandikest mitu aastat vanemad kambajõmmid ja vaata siis, kui rahul sa oled.

Antud juhul oli ta erikoolis, sest tal on puue, mitte lihtsalt kasvatamata pätipoiss.  Puudega lastele need erikoolid enamasti ongi.

+8
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale: ma oleks ettevaatlik, aga suhtlust ei keelaks. Kui nad hiljuti kolisid teise kohta, siis üks võimalus on, et ehk soovib see ema nn puhtalt lehelt alustada ja kelmused seljataha jätta ning ehk ka last hoida halba seltskonda sattumast.

Skeptik muidugi ütleks, et üritab just uues kohas samas vaimus jätkata, et ehk leiab kergeusklikke, kes tema varasemat tausta ei tea ega uuri.

Nii et ma vast laste sõprust takistama ei hakkaks, aga oleks siiski valvas – kui ema kelmused jäävad kaugemasse minevikku ja uusi ei teki, siis võiks ju inimesel (ja eriti tema lapsel) olla see võimalus normaalselt edasi elada ja inimestega suhelda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

Vabandust, pidi +1 olema.

Kui õilishing sa ikka oled. Eks sa siis hangi enda lastele erikoolikasvandikest mitu aastat vanemad kambajõmmid ja vaata siis, kui rahul sa oled.

Antud juhul oli ta erikoolis, sest tal on puue, mitte lihtsalt kasvatamata pätipoiss. Puudega lastele need erikoolid enamasti ongi.

Ära üngitse siin infot, see pole absoluutselt sinu asi, kellega teine vanem lubab oma lapsel mängida, kellega mitte. Sina tee oma kodus nagu sina tahad ja ära õpeta teisi.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Run, run, run!!!

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu teada viidi ära tookord raha, ehted, osa tehnikast, midagi veel. need suuremad poisid, kellega vargaplika koostööd tegi, olid piisavalt vanad, et kohtu alla minna ja saadeti tookord Sindi erikooli.

Arvestades seda, et Sindi erikool suleti 1990, räägid sa ikka väga vanast juhtumist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Inetu sinust. Võiks oma lapsele selgitada miks see laps on teist moodi ja anda talle võimalus õppida suhtlemist teist moodi inimestega. Tulevikus tuleb kasuks. Aga noh tahad pätti kasvatada, kes teistsuguseid narrivad, mõnitavad peksavad, lase aga käia.

Vabandust, pidi +1 olema.

Kui õilishing sa ikka oled. Eks sa siis hangi enda lastele erikoolikasvandikest mitu aastat vanemad kambajõmmid ja vaata siis, kui rahul sa oled.

Antud juhul oli ta erikoolis, sest tal on puue, mitte lihtsalt kasvatamata pätipoiss. Puudega lastele need erikoolid enamasti ongi.

Ära üngitse siin infot, see pole absoluutselt sinu asi, kellega teine vanem lubab oma lapsel mängida, kellega mitte. Sina tee oma kodus nagu sina tahad ja ära õpeta teisi.

Kõigepealt teed kirjutajale selgeks, mida ta ei tohi teha ning siis arvsd, et sina võid teisele inimesele ütelda, mida tema peab tegema? Puhas demagoogia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi, et mu laps suhtleb ühe lapsega, aga kuidas sa suretad sõprust? Kahtlustan, et õues mängitakse ikka edasi. Niiet sõprust pole keelanud, aga jälgin toimuvat.

Minu lapsele tahtis õues mängides sõbraks hakata mitu aastat vanem ja kasvult hulga suurem erikooli õpilane. Loomulikult kohe, kui sellest teada sain, lõpetasin selle sõpruse juba eos.

Kas tohib küsida, missuguse erikooli? Erikoole on ju väga palju, nt pimedate erikool jt.

Ei olnud see laps pime vms kehalise puudega, vaid hoopis vaimse diagnoosiga. Mina seda diagnoosi ei tea nii täpselt, aga piisav, et ei saa õppida tavakoolis ja käib erikoolis. Käitumisest paistis ka, et on vähe imelik, sammus omaette paigal ja naksutas oma näppe, plaksutas käsi, väänas enda randmeid eri asenditesse, tikkus väga ligi põhimõtteliselt nina alla seisma teistele, poole jutu pealt kargas püsti ja kukkus näiteks tantsima või muidu ringi vehklema, rääkis ka, et käib erikoolis jne.

Appi, kui kurb mul on seda lugeda. Muidugi, ma tausta ei tea, aga…

Mul on autistlik laps, kes käitub ka võrreldes teiste lastega teistmoodi. Ta kipub olema ka liiga familiaarne, lehvitab, häälitseb ja võib samamoodi poole jutu/ mängu pealt ära kõndida. Käib erikoolis. Jah, ta seltsib paremini noorematega, sest oma ealised või vanemad reeglina temast välja ei tee. Väiksemad lapsed kuidagi ei vaata viltu. Muus osas on ju ta laps nagu iga teinegi. Tahab ka sõpru ja teiste lastega mängida,vähemalt nende seltskonnas olla. Jube kahju mõelda, et teiste laste vanemad potensiaalselt keelavad ära temaga mängimise sellepärast, et ta veidi erinev on. Autistlikud lapsed võivad olla sots- arengust eakaaslastest maas ja seetõttu väiksematega sobivadki. Nii ma arvan on ka minu lapsega.

Ma ise küll veidi proovin ka oma last ühest lapsest eemale hoida. Ma pere ei tea, aga too poiss kipub minu lastega, eriti selle autistliku lapsega halvasti käituma. Ja ma ei taha, et minu laps(ed) oleks talle nö peksukotiks, keda võib oma tujude järgi tõmmata-lükata. Kuid, mu last nagu veab magnetiga tema juurde. Nagu ta kutsub, on minu autistilik laps kohal.

Mu teine laps eelistab tolle lapsega enam mitte mängida just omavaheliste konfliktide pärast ja seda juba enne minu pingutusi nende suhtlust pisut vähendada. Samas, võib olla tulevikus, kui kõik lapsed pisut suuremad on, saavad mõistlikult omavahel läbi käija.

 

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain omal ajal oma poja lapseaiasõbra ema googeldades teada, et tegemist on oma eelmise elukaaslase tapnud ja 10 aastaks vangi mõistetud mõrtsukaga.

Oli küll imelik tunne,  aga kuna meil selle emaga suuremat isiklikku suhtlust ei tekkinud (v.a lasteaias ja laste sünnipäevadel), siis lähtusin sellest, et inimene on oma karistuse ära kandnud ja uut elu alustanud.

Teemaalgataja rollis olles oleksin aga valvas – laste omavahelist suhtlust ei keelaks, aga kindlasti ei hakkaks ma tema emaga sõbrustama.   Laps ei pea oma ema valede valikute pärast kannatama, aga sina saad oma lähemat tutvusringkonda ise valida – suhtled laste teemadel viisakalt ja sõbralikult, aga isiklikke teemasid ei jaga,  personaalset suhtlust ei tekita.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Googeldajad peaksid ikka 200% kindlad olema, et nimekaimuga tegu pole. Mul mitu nimekaimu, üks isegi samal aastal sündinud ja ka väga kireva taustaga. On ka tema patte tahetud mulle poolvõõraste poolt kaela määrida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja rollis olles oleksin aga valvas – laste omavahelist suhtlust ei keelaks, aga kindlasti ei hakkaks ma tema emaga sõbrustama.   Laps ei pea oma ema valede valikute pärast kannatama, aga sina saad oma lähemat tutvusringkonda ise valida – suhtled laste teemadel viisakalt ja sõbralikult, aga isiklikke teemasid ei jaga,  personaalset suhtlust ei tekita.

Aga nii ju ongi, miks ma peaksin oma laste sõprade emad endale mingiks südamesõbrannaks võtma? Normaalselt ongi nii, et suhtlus toimub laste tasandil, a la meie laps tuleb homme teie juurde mängima.

Üks oluline nüanss veel: inimesed vaatavad üksnes seda, kas kellelgi n-ö ametlikult on mingi karistus või ei. Meie seas aga liigub vabalt ringi tegelikult päris palju neid, kelle patud võivad olla isegi tunduvalt suuremad ja hullemad – lihtsalt selle erinevusega, et neil on olnud õnne mitte vahele jääda.

Ja see vahelejäämine võib sõltuda paljudest seikadest. Nagu vanasti öeldi, “suured sulid tõllas, väiksed võllas!”

Näide: ise ostsin pool aastat tagasi ühest Eesti e-poest riideid, maksin raha ära, aga siiani pole ei riideid ega raha. Selle e-poe omanik eputab sotsiaalmeedias oma ilupiltidega, juurde räägib ilujuttu, kuidas tema ikka peab inimeste juures kõige tähtsamaks ausust ja lugupidamist ja muud sihukest ning rahvas hoolega loobib talle südamekesi. Tegelikult on tegemist petisega, kes varastab inimestelt nahaalselt raha. Ohvreid on tal tegelikult palju, ja nad on proovinud ka politseisse pöörduda, kuid kuna üksiktehingute summad on väikesed (see ongi tal nii kavatsetud), siis politsei väga suurt huvi üles ei näita. Aga kokku peaks tal olema ohvritelt varastatud juba päris suur hulk raha, millega ta oma “äri” käigus hoiabki. Vot sellist tüüpi mina oma lapse lähedusse väga lasta ei tahaks, kuid samas – ametlikult on ta ju täitsa “puhas”…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Koolilaps Kui lapse uue sõbra pere on kriminaalse taustaga