Esileht Pereelu ja suhted Kui mees räägib suhtest ainult “mina” vormis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kui mees räägib suhtest ainult “mina” vormis

Postitas:

Kas kellelgi on veel sellist probleemi, et mees räägib teistele inimestele asjadest ainult stiilis “mina ostan korteri”, “mina käisin reisil, “mina tegin seda või teist”….kuigi tegelikult teete neid asju koos? Minu oma on isegi minu nalju jms hakanud omastama, samal ajal kui ma seisan kõrval. Mul on mingi idee ja järgmisel hetkel juba kuulen, kuidas ta presenteerib seda nagu enda oma. Ja asi ei saa olla selles, et ta saab muidu liiga vähe tähelepanu, ta on enamuse ajast niikuinii tähelepanu keskpunktis. Kui olen üritanud rääkida sellest, siis ta ütleb, et ma teen tühjast tüli.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 22:30; 10.11 01:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellena mees rääkides end samastab? Ega mina ei kao kuhugi ära, kui suhtesse minnakse. Kui räägib sõbrale, siis räägib, et mina põhiselt, et tema käis reisil. See muideks võib isegi perekonda kaitsta, et teistele ei jagata infot, mida teie ühiselt teete. Kas rääkijal on midagi peale hakata infoga, et mees käis koos naisega reisil. Seda, et sa kaasas olid, seda sa ju tead. Kui sa sõbrannaga räägid meie vormis oma reisist, siis tead, seda on väga veider kuulata. Reisil käisid ikka sina – mina vormis. Meie vormi peaks kasutama siis kui te koos plaanite järgmist reisi või mingeid käimisi. Mis puutub meie vorm teistesse? Vat kui te kodus olete kahekesti ja mees teatab, et tema läheb reisile, et kas sina tuled ka kaasa, siis on jama majas. Aga see, et mehel on minatunne säilinud peale suhet, see on isegi hea. Meietamine tähendab suhtesõltuvust ja suhtesõltuvuses inimestel on varem või hiljem väga suured probleemid. Kui tahaks teada anda, et sind see veidi puudutab võid teise inimese juuresolekult, kui “mina käisin reisil” teema jälle tuleb, hakata reisi kohta küsimusi esitama. Võttes hoiaku, et sind polnud, et sa tahad ka teada 🙂 Meie vorm ei ole tuttavatega suheldest üldse kohane ja kuulata on seda meietamist tegelikult väga kummaline. Minapõhine kirjeldus on aga igati ok.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees on nartsitsisst ja/või kardab end siduda.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…või alaväärsuskomplesiga ja tahab end tähtsamana näidata.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägin võõrama kolleegiga nii, et mina käisin ja mina tegin. Ehk siis põhimõtteliselt small talki ajades ei hakka detailselt rääkima, kui ei teata mu kaaslase nimegi ega muid eraelulisi fakte.

Ma mõtlesingi ikkagi pigem selliseid situatsioone, kus on seltskonnas sõbrad või sugulased ja ma olen seal samas kõrval. Ega ma seda ei teagi niikuinii, mida ta kusagil võõraste inimestega räägib. Aga kui me kavatseme kahe peale korteri osta ja ta räägib oma isaga, et “mina ostan endale oma korteri” siis kuidagi veider tundub…

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 22:30; 10.11 01:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohe ilmub siia Kõiketeadjakägu…

ja sa saad teada, kui mõttetu su suhe on ja missugused on õiged ning ilusad elud sinu omaga võrreldes. See Kõiketadjakägu nimelt teab igas teemas kõigest kõike. Õigetest praekartulitest autodeni, inimsuhetest rääkimata. Lausa hirmus, kui ideaalseid inimesi on olemas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsi siis imestunult, et sa ostad endale korteri või? hea teada, ma ka kavatsen endale korteri osta. ostame kaks korterit.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mingi inimtüüp vist 🙂 Teiste heakskiidust väga sõltuv.
Mul oli kunagi kolleeg, kes oli võimeline tuima näoga, mina kõrval, seletama, mida “tema” tegi, kui tegelikult tegin seda mina või keegi kolmas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsi siis imestunult, et sa ostad endale korteri või? hea teada, ma ka kavatsen endale korteri osta. ostame kaks korterit.

Ei ikka “oot, sa ostad endale eraldi korteri ka veel?”

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 10:53; 13.11 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

‘kui sa ostad, siis sul minu panust pole vaja ju.’
ja kui mees räägib sinu juuresolekul seltskonnas kuidas TEMA reisimas käis siis ütle vahele, et jah, meie peres me käimegi eraldi reisimas..

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt samasuguses stiilis rääkiv mees. Oleme suhtes olnud praeguseks täpselt kümme aastat, me ei hakanud koos elama verinoortena, mõlemal on see nö teine elu.
Alguses olin mehe mina stiilis suhtlemisest ikka väga häiritud, polnud enne sellist asja kogenud, tegin siis ka sarnase teema perekooli.
Rääkisin suhte alguses mehega, et tunnen ennast väga kummaliselt, näiteks sünnipäevalauas olles, kui mees minu kõrval olles hakkab rääkima, et tema käis reisil ja pikalt, mida ta seal tegi (mehe suhu ümberpanduna käisin reisil, võtsin seal mitmed ekskursioonid, rentisin auto jne) või tema ostis uue auto (mehe suust kõlab, mina ostsin uue auto vms), iga asja kohta räägib mina vormis. Kaklesime mehega sellepärast alguses palju, esiteks püüdsin mehele selgeks teha, et selline suhtlus mind häirib, sest me tegime kõiki neid asju koos ja teiseks on kõik meie reisid minu kokku pandud, minu ostetud, enne minuga kohtumist, polnud ta reisinudki, uue auto ostsime, sest mina müüsin oma vana auto maha, temal enne autot polnudki, panime raha juurde ja ostsime, aga suure osa auto rahast moodustas minu vana auto raha, auto sai minu nimele, aga mul ei tule pähegi nimetada seda minu autoks, vaid ikka meie autoks, mehel ametlikult polegi autot, aga nimetab seda oma autoks (mitte meie) jne. Mees ütles, et tema ei saa minu probleemist aru, tema räägibki ju enda eest, see on ju kõigile selge, et koos käisime. Vahel lähemate inimeste seltskonnas olles hakkasin mehe mina stiilis jutu kohta teiste juuresolekul märkusi tegema stiilis, kas sa käisid reisil, ma pole märganudki, et vahepeal ära olid või aa sa ostsid uue teleka, kus sa seda peidad jne, mees selle peale alati vihastas ja nimetas seda minupoolseks mõttetuks norimiseks ja lõpetas üldse rääkimise ära, aga ma ei saanud midagi teha, mind nii väga häiris tema suhtlusstiil ja hiljem kahekesi olles alati ütlesin talle, miks niimoodi ütlesin, sest tahan, et ta arvestaks minuga ka, kui meie asjadest räägib. Vahepeal hakkas mees minu vingumise peale siiski ennast veidi kontrollima ja kasutas ka meie vormi, nüüd on jälle ainult mina vormi juures tagasi. Ma ei viitsi enam mehega sellepärast kakelda, kuigi häirib tegelikult siiamaani ja mul omal keel ei paindu seltskonnas mehe juuresolekul ütlema, et ma käisin reisil või vahetasin mööbli välja vms, ikka meie tegime seda. Isegi siis kui meest juures ei ole on mul imelik näiteks töökaaslastega rääkida, et käisin puhkuse ajal reisil, ikka käisime, sest käisime perega, mitte ma ei käinud üksi. See mina vormi kasutamine suhtluses on vist mingi teatud tüüpi meeste omapära, olen nüüd jälginud mehi rääkimas ja minu mees pole ainuke selline (lisaks teemaalgataja mehele), mina vormi kasutajaid on vähe, aga neid on, minu mees on suht suure egoga ja tahab muul moel ka teistest üle olla, mina olen aga tavaline tagasihoidlik inimene, kellele üldse ei meeldi eriti oma asjadest rääkida, sellepärast ei saa ma ka sellisest suhtlemisviisist vist aru.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on veel sellist probleemi, et mees räägib teistele inimestele asjadest ainult stiilis “mina ostan korteri”, “mina käisin reisil, “mina tegin seda või teist”….kuigi tegelikult teete neid asju koos?

Enamusel vast ei ole sellist probleemi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

90% Perekooli naistest räägivad kah “minu laps(ed)”, ehkki lapse isa täitsa olemas ja lapse elus aktiivne osaline …

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

90% Perekooli naistest räägivad kah “minu laps(ed)”, ehkki lapse isa täitsa olemas ja lapse elus aktiivne osaline …

Kui teist vanemat kõrval pole, räägib iga inimene minu lastest, see on täiesti normaalne. Meie lastest oleks sellisel juhul küll imelik rääkida.
Sõbrannadega juttu rääkides räägin minu kodust ja minu autost ka, kuigi need on meil ikka mehega kahepeale.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 17:05; 10.11 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mingi idee ja järgmisel hetkel juba kuulen, kuidas ta presenteerib seda nagu enda oma.

Olen seda kohanud, õnneks küll mitte oma mehega vaid tööalaselt, see ideede varastamine on väga vastik.
Hakkasin mingil hetkel esiteks neid ideid võimalikult palju kirjalikult esitama, teiseks rääkima neist ainult suurtel koosolekutel, kus kuuljaid palju oli. Leia mõni sarnane võimalus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesingi ikkagi pigem selliseid situatsioone, kus on seltskonnas sõbrad või sugulased ja ma olen seal samas kõrval.

See on lihtsalt selline harjumuslik kõnemaneer tal.
Kui sõber sina oled nende sõpradega? Ja vanemad on ju tema omad.
Ta on harjunud nendega oma tegemistest rääkima mina-vormis, aga ei usu, et kuidagi sinuga seotudki.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 17:26; 13.11 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

90% Perekooli naistest räägivad kah “minu laps(ed)”, ehkki lapse isa täitsa olemas ja lapse elus aktiivne osaline …

Kui teist vanemat kõrval pole, räägib iga inimene minu lastest, see on täiesti normaalne. Meie lastest oleks sellisel juhul küll imelik rääkida.

Sõbrannadega juttu rääkides räägin minu kodust ja minu autost ka, kuigi need on meil ikka mehega kahepeale.

Minu arvates on küll mehega ühise kodu ja pereauto puhul veider minu kodust ja minu autost rääkida. Oma meest ma ka parandan kui ta minu autot (ostsin enda raha eest ja iseendale) enda omaks nimetab. Meie auto oleks veel mõistetav kuna see on jah kogu perele kasutamiseks aga siiski minu isiklik omand. Mis siis järgmine samm oleks? Mees hakkab rääkima millised tampoonid TEMAL kapis on?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 19:13; 13.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on veel sellist probleemi, et mees räägib teistele inimestele asjadest ainult stiilis “mina ostan korteri”, “mina käisin reisil, “mina tegin seda või teist”….kuigi tegelikult teete neid asju koos?

Mitte just päris niimoodi,
aga mind nt ajab tohutult vihale, kui ta meie-vormi kasutab tegevuste kohta, milles ta ise üldse kaasa ei ole löönud või mida lausa takistab.
nt mina koristan või keedan moosi, tema putitab samal ajal mingit oma tehnilist vidinat, aga kui mõni sugulane helistab ja küsib, mida teeb, siis “me praegu koristame”, “meil on suur moositegu käsil”. jabur.

abielu algusaastatel oli seda minatamist ka. see vist kuidagi geenides, sest ka mehe isa ja vend kasutavad pidevalt seda “mina” ja “minu” stiili, lisaks kannavad sellist suhtlusstiili üle ka teiste perede asjadele. nt kui oma abikaasaga kokku kolisime (minu vanematele kuuluvasse korterisse), siis äi teatas uksel, et tuli X (oma poja) uut korterit vaatama. Ma muidugi polnud kade ja vastasin kohe, et vabandust, aga see korter pole X vaid ikka minu ema oma.
Sama jama kordus mitu aastat hiljem siis, kui mehega 50:50 ühise maja ostsime. Mul võttis lausa aastaid, et äiale ja mehe vennale kohale hakkaks jõudma, et pool maja on täitsa ametlikult siiski minu oma.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

90% Perekooli naistest räägivad kah “minu laps(ed)”, ehkki lapse isa täitsa olemas ja lapse elus aktiivne osaline …

Kui teist vanemat kõrval pole, räägib iga inimene minu lastest, see on täiesti normaalne. Meie lastest oleks sellisel juhul küll imelik rääkida.

Sõbrannadega juttu rääkides räägin minu kodust ja minu autost ka, kuigi need on meil ikka mehega kahepeale.

Minu arvates on küll mehega ühise kodu ja pereauto puhul veider minu kodust ja minu autost rääkida. Oma meest ma ka parandan kui ta minu autot (ostsin enda raha eest ja iseendale) enda omaks nimetab. Meie auto oleks veel mõistetav kuna see on jah kogu perele kasutamiseks aga siiski minu isiklik omand. Mis siis järgmine samm oleks? Mees hakkab rääkima millised tampoonid TEMAL kapis on?

Tõsiselt, räägid sõbrannade või töökaaslastega juttu ja ütled, et meie kodus on kolm tuba? Või meie auto on naabertänavasse pargitud?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 17:05; 10.11 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üks ja sama mees vist ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib mina/meie probleem siis, kui ma ütlen lapsele a la pane see asi minu ja mu mehe magamistuppa. “Pane minu tuppa” – imelik, ega see ainult minu oma ei ole. “Pane meie tuppa” – samamoodi imelik, ega see minu ja lapse tuba ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 10:53; 13.11 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

90% Perekooli naistest räägivad kah “minu laps(ed)”, ehkki lapse isa täitsa olemas ja lapse elus aktiivne osaline …

Kui teist vanemat kõrval pole, räägib iga inimene minu lastest, see on täiesti normaalne. Meie lastest oleks sellisel juhul küll imelik rääkida.

Sõbrannadega juttu rääkides räägin minu kodust ja minu autost ka, kuigi need on meil ikka mehega kahepeale.

Minu arvates on küll mehega ühise kodu ja pereauto puhul veider minu kodust ja minu autost rääkida. Oma meest ma ka parandan kui ta minu autot (ostsin enda raha eest ja iseendale) enda omaks nimetab. Meie auto oleks veel mõistetav kuna see on jah kogu perele kasutamiseks aga siiski minu isiklik omand. Mis siis järgmine samm oleks? Mees hakkab rääkima millised tampoonid TEMAL kapis on?

Tõsiselt, räägid sõbrannade või töökaaslastega juttu ja ütled, et meie kodus on kolm tuba? Või meie auto on naabertänavasse pargitud?

Muidugi räägin, et meil on kolmetoaline korter. Meil on laps ka. Kumbki pole minu isiklik… Täitsa ühised.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 19:13; 13.11 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õh see komme on nii paljudel meestel kõik tegevused ja asjad omastada. Kui ainult mina/naine midagi teinud siis räägitakse meie vormis ja kui tegelikult koos tehtud, siis enamus mehi ütlevad mina tegin. Viisakamad räägivad naise juuresolekul veel meie vormis, aga niipea kui nad üksi on, siis omastatakse jultunult kõik tegevused ja ostud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti siin teemas kurtvad naised ei rääkinud oma laste beebiajal kunagi meie-vormis tegevustest, mida laps üksinda tegi
(“Me nüüd sööme tahket toitu ka” ja “Kaks nädalat tagasi hakkasime kõndima!”)

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 17:26; 13.11 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodetavasti siin teemas kurtvad naised ei rääkinud oma laste beebiajal kunagi meie-vormis tegevustest, mida laps üksinda tegi

(“Me nüüd sööme tahket toitu ka” ja “Kaks nädalat tagasi hakkasime kõndima!”)

Püüa teemas püsida. Naine ja laps mõlemad ei hakanud kaks nädalat tagasi kõndima, aga mehe ja naise ühise pangalaenuga ostetud korter on nende mõlema oma. Täiesti erinevad asjad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees mingi pehmem variant sellest sündroomist vist. Mind häirib ja ausalt öeldes paneb imestama, kui nt sõidame kogu perega tema ema juurde ja teel olles emaga telefonis rääkides ütleb mees alati, kus “tema” parajasti on ja mis kell “ta” jõuab. Ikka mõtlen, kas ämm ikka teab, et tuleme kogu perega. Aga muudes asjades ta nii hull pole, minu juuresolekul ühiste asjade puhul räägib ikka meist ja FBs täägib ilusti ära ka siis, kui mind pildil pole 😀

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 01:13; 14.11 01:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellena mees rääkides end samastab? Ega mina ei kao kuhugi ära, kui suhtesse minnakse. Kui räägib sõbrale, siis räägib, et mina põhiselt, et tema käis reisil. See muideks võib isegi perekonda kaitsta, et teistele ei jagata infot, mida teie ühiselt teete. Kas rääkijal on midagi peale hakata infoga, et mees käis koos naisega reisil. Seda, et sa kaasas olid, seda sa ju tead. Kui sa sõbrannaga räägid meie vormis oma reisist, siis tead, seda on väga veider kuulata. Reisil käisid ikka sina – mina vormis. Meie vormi peaks kasutama siis kui te koos plaanite järgmist reisi või mingeid käimisi. Mis puutub meie vorm teistesse? Vat kui te kodus olete kahekesti ja mees teatab, et tema läheb reisile, et kas sina tuled ka kaasa, siis on jama majas. Aga see, et mehel on minatunne säilinud peale suhet, see on isegi hea. Meietamine tähendab suhtesõltuvust ja suhtesõltuvuses inimestel on varem või hiljem väga suured probleemid. Kui tahaks teada anda, et sind see veidi puudutab võid teise inimese juuresolekult, kui “mina käisin reisil” teema jälle tuleb, hakata reisi kohta küsimusi esitama. Võttes hoiaku, et sind polnud, et sa tahad ka teada ???? Meie vorm ei ole tuttavatega suheldest üldse kohane ja kuulata on seda meietamist tegelikult väga kummaline. Minapõhine kirjeldus on aga igati ok.

Mis jutt see on? Mismõttes kuulajal pole midagi peale hakata teadmisega, et tema mõlemad vestluspartnerid käisid mainitud reisil, kui see naine vestluse ajal mehe kõrval juhtub seisma? Et naisele ei kõlba reisi kohta küsimusi esitada või? Meietamine tähendab suhtesõltuvust, no anna abi. Ei, see tähendabki, et seda tegevust tegi rohkem kui üks inimene. Käid näiteks lapse jalgpallivõistlusel, siis räägid ka, et sina käisid jalgpallivõistlusel, laps ei puutu üldse asjasse – muidu on suhtesõltuvus?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 01:13; 14.11 01:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib oluliselt rohkem meietamine. See on seoses mu tookohaga klenditeeninduses. Kui ma
Mind häirib rohkem meietamine.olen tööl klenditeenindaja ja kui näiteks räägin telefoniga kliendiga ja talle midagi pakun, siis väga paljud peamiselt naised teatavad kohe et ei meie ei soovi(mõeldes siis ilmselt oma abikaasat), see tekitab vahel tahtmise küsida, et kas olete rase, et ennast meietate? Meeste puhul juhtub seda ka vahel aga harvemini, mis jälle tekitab automaatselt tunde et mees on täielik tuhvlialune, kes ilma proua käsuta ei julge iitsatadagi ilmselt. Meil mehega endal sellist probleemi pole kunagi olnud, kui midagi koos teeme siis ikka väljendame seda meie vormis, kui ükshaaval, siis mina vormis. Mingite päris võõrastega ei kipu oma asju arutamagi tavaliselt.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

parim oli mu väike sugulane kui jonnihoos emale karjus: ma ei karda sind ega sinu meest kah mitte (tegelikult siis lapse isa) 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui mees räägib suhtest ainult “mina” vormis