Esileht Pereelu ja suhted Kui olete reisil ja vanem sureb

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kui olete reisil ja vanem sureb

Postitas:

Olete läinud kaheks nädalaks puhkusereisile kaugele, teisele poole maakera. Esimese puhkusenädala lõpus sureb kodumaal teie ema või isa – sureb kõrges eas, rahulikult, hommikul ei ärka lihtsalt. Teie suhe vanematega on korras, hea. Kas te oleksite nördinud, kui teie vennad-õed ei teata teile kohe, vaid lasevad teil reisi ära lõpetada, ootavad matusega niikaua, kuni tagasi kodumaal olete? Või suudaksite mõelda praktiliselt, sest tagasisõidu organiseerimine oleks üsna keeruline ja kulukas (kuigi ilmselt kunagi saaks selle kindlustuselt tagasi)?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 20:52; 16.02 22:19; 17.02 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt õige käitumine õdede-vendade poolt.

+30
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea seda õigeks. ma tahaks oma otsused ise teha, mitte jätta need õdedele-vendadele.

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:16; 17.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest tuleks teatada kohe. Teadmine ei tähenda seda, et kohe tagasi peaks sõitma, eriti kui kõik kodus kontrolli all ja reisil olija abi pole vaja. Matustega tuleb muidugi oodata. Loomulikult rikub teadmine reisimeeleolu ära, aga samas annab inimesele veidike aega teises miljöös esimese leina üle elada.

+12
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea seda õigeks. ma tahaks oma otsused ise teha, mitte jätta need õdedele-vendadele.

Siis peaksid juba enne reisi jätma õdedele-vendadele juhised: mis siis, kui …

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ennast teades, rikuks see mu puhkuse ja ma kibeleks tagasi..ei ole küll sellises olukorras olnud, aga tõen meeldiks mulle, kui teada antakse kodusolles. Põhiline, et matustega oodatakse..minu jaoks näitaks see ka minuga arvestamist.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles pole muidugi küsimust, kas matustega oodata või mitte, küsimus on, kas teatada? Saan aru, et inimesed arvavad erinevalt, aga tahangi näha, kummas suunas rohkem arvamused kalduvad, kas teatad kohe või mitte. Ise ma ühest küljest tunneks end halvasti, kui mulle pole teatatud, samas on selge, et reis oleks rikutud. Samas aga on ju põhjus ka tõsine, st. reisi rikkumine pole niisama nalja pärast. Jälle omakorda teisest küljest aga – ega ju midagi ei muutu, kui ma rõõmsalt lõpuni reisiks ja siis tuleks koju ja oleks matused.
Vist ikka tuleb inimesele endale otsustamise koorem veeretada. Samas siis on järgmine probleem – kuidas sa teatad, sms-ga, messengeriga nagu väga nadi sellist teadet edasi anda. Aga levi seal alati pole, ainult suuremates asulates.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 20:52; 16.02 22:19; 17.02 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatada võiks siiski kohe ometi, matuste korraldamine jne otsustataks siis koos ja saab tõesti oodata matustega.
Np mingi kõne saab ikka teha! Ja siis see puhkaja ise otsustab, mis ta teeb, kas tuleb kohe või “puhkab”/leinab seal edasi. Eeldan, et tegu on täiskasvanuga, mitte lapsega, “ärme talle räägi, ega ta nagunii aru ei saa” jne, siis kohelda võiks teda ka nagu teovõimelist täiskasvanut, las otsustab ise oma reisid ja asjad.
Ja mis siis, kui see laps teadmatuses nt vanemale helistab, (kes jätab vanale emale-isale helistamata nädala, olgu siis levi vilets), kuskilt poolkogemata teada saab, et teine hoopis surnud on, keegi pooltuttav helistab ja avaldab kaastunnet? Ei ole ju mõnus?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli mõni aasta tagasi sarnane olukord, et minu üks vanem oli suremas, lapsel olid välisriigis võistlused ja sõitsime ise kaasa.
igaks juhuks uurisin enne sõitu nii kindlustus kui laevafirmast, mõlemad arvasid, et pole probleemi ei broneeringu muutmisega (kuupäevasid, sõitjate arv) ega raha tagasisaamisega (reisitõrge oli tehtud juba pileteid tellides)
õnneks elas too, kelle pärast muretsesime veel terve kuu.
aga matuste edasilükkamine pole tegelikult probleem: surnukuuri külmkambris hoidmine on ca 50€ ööpäev ja tihti ongi nii, et sureb ühel nädalavahetusel ning et sugulased üle ilma kohale jõuab, maetakse nädala pärast. selle 350€ nädala eest ikka leiab ju, et kõik lähedased matusele jõuaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt – oleks hea meel, kui vend ja õde nitaksid teatamisega, sest olukorras, kus tagasitulek on keeruline, oleks päris piin olla kodust eemal.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle ei tuleks pähegi, et ma ei teata nii olulist asja. Ja teataks telefoniga helistades. Kui just ei olekski teada, et see, kellele teatama pean, on mingi vaimse hälbega, sel juhul võib argumenteerida, et mõistlikum on mitte teatada, sest ega see inimese hüsteeriasse ajamine ju midagi tegelikult ei anna. Aga muul juhul teataksin, sest see on oluline info, mida inimesel on õigus teada.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole sellises olukorras olnud, seega ei tea, mida ma päriselt arvaksin, kui nii juhtuma peaks. Aga teoreetiliselt arvan, et eelistaks, kui oodataks teatamisega. Nädal pole nii pikk aeg, et ei kannataks oodata, aga kui reisi oleks ees veel kuu või rohkem, siis ilmselt tahaks kohe teada (pigem just seepärast, et kodused saaksid sellest n-ö teatamiskoormast lahti).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks seda olukorda on tegelikult raske ette kujutada.

Kui ma oleksin see reisilolija, siis ilmselt ma oleksin nördinud küll olukorrast, kuid samas ei hakkaks ka solvunut mängima ja tüli kiskuma. Mis seal ikka. Oleks muidugi viisakas siis a la reisi viimasel päeval teatada, mitte päris viimasel minutil, et astun lennukist välja ja siis oninfo – homme matused.

Nädalase reisiga on see teema, et siis on tõesti suht raske kiiresti asju ümber korraldada. No et kohe homseks pileteid saada. Rolli mängib ka veel see, et kes on reisikaaslased- kas koos perega või sõbranna jne. Selge on see, et mingit reisinautimist enam ei oleks. Nt kui ma oleksin koos lastega reisil ja sana teada, et mu ema on surnud, ilmselt ma lastele ei räägiks sellest enne reisi lõppu, et vanaema on surnud, et nende reisi mitte rikkuda – kogu perega on ikka väga raske kiiresti tagasisõitu organiseerida ja 4-5aastases võib see rohkem paanikat tekitada. Oleks küll endal mõru maik suus terve reisi – noh, siit juba järeldades, kui ma ise oma lastega nii teeksin, siis mõistan ka, et kui mu õed mulle ei teata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen reisi ära jätnud kui on haige pereliige, just sellel põhjusel et ei tuleks ette sellist olukorda
vanainimene võib muidugi minemas olla paar aastat, siis on raskem
ei oleks pahane, see oli mu enda otsus reisile minna, aj aselleks ajaks pole mul õigust otsustada mida pere kodus teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese hooga oleks kindlasti pahane, aga arvan, et lõppkokkuvõtteks ma ei oleks nördinud. Mis puhkus see enam oleks, kui seda teaks. Sealt kaugelt midagi teha nagunii ei saa ja tahaks koju tagasi kiiresti.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlemata tuleksin esimese võimaliku lennuga koju.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oleneb natuke reisilolija iseloomust ka. Kui ma ise oleksin, siis mulle võiks vabalt teatada. Tunnen iseennast, nutan peatäie ära ja löön selja sirgu. Aga oma õde tundes, talle küll ei ütleks. Ta on kohutav muretseja ja ülereageerija. Raudselt oleks esimese lennuga tagasi, et kõiki lohutama söösta.

Mul endal on olnud selline olukord: olime mehega pikalt planeeritud reisil Austraalias. Laps oli minu ema juures. Aeg oli selline, et ega telefonivestlusi ei pidanud (võimalus oli, aga megakallis) ja skype´i polnud ammugi vabalt võtta. Tagasi tulles siis selgus, et laps oli vahepeal olnud raskelt tuulerõugetes, nii et oli isegi 2 päeva haiglas. Ema võttis vastu otsuse meile mitte teatada. Esimene reaktsioon oli küll, et mis mõttes… Aga hiljem olen mõelnud, et ainuõige otsus oli. Laps on vanaisa-vanaemaga väga lähedane siiani ja oli ka siis. Meie olek silmaaegu muretsenud ja oma reisi rikkunud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelik seis võib olla nii, et õed-vennad ei teata, aga mõni sugulane või tuttav võib ses teemas sulle nt sotsiaalmeedias ikka kirjutada. Nii et tõenäosus, et teada saad, on ülireaalne.
Eks see on nii ja naa olukord. Teada saades reisi edasi nautida nagunii ei suuda ja hakkaksid ilmselt kiiresti tagasisõiduks pileteid otsima. Mitte teades aga ilmselt naudiksid reisi, võtaksid päikest ja pidutseksid, koju tulles aga langed kahetsusse- sina pidutsed, kodus mure, oleks vaid teadnud…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian, et parem on mitte teatada. Kui see, mis juhtus, on juhtunud, aga järgmine asi (matused) on “pausile pandud”, siis mida annaks kohene teadasaamine? Mis muutub paremaks, kui ma seal reisil nädal aega leinan? Mis muutub paremaks, kui ma torman kohe uusi tagasisõidupileteid hankima, mis maksavad ehk rohkem kui kogu reis? Kallis kadunuke on selle aja peale külmkambris ja matused on tõenäoliselt juba sellesse aega ära planeeritud, kui ma nagunii tagasi oleks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud sellises olukorras. Tegu oli nädalase reisiga. Saime teada telefoni teel ja reisi ei katkestanud, sest tagasilend oli paari päeva pärast ja nagunii varasemaks poleks seda saanud. Matuseid ka keegi sellepärast edasi ei lükanud, toimusid nagunii siis kui tagasi olime. Kindlasti soovin sellises olukorras võimalikult kiiresti infot juhtunu kohta. Saab teistele lähedastele kasvõi moraalselt toeks olla. Reisi katkastamine sõltub otseselt asjaoludest. Suur vahe on ka selles, kas olen ise see kes peab korraldama ja asju ajama või saab seda keegi teine teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan et teemapüstitus on natukene vananenud eeldustega, sest tänapäeva sotsiaalmeediast põimunud ühiskonnas on ilmvõimatu vältida, et reisilolija kuidagi kaudselt teada ei saa. Iseenesest huvitav mõte, aga eeldused pole enam tegeliku olukorraga kooskõlas.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teie ise see kadunuke oleksite, kuidas te siis sooviksite?

Mina näiteks ei soovi enda matuseid. Ma sooviksin, et kui ma suren, siis keegi (vastav personal) korraldab lihtsalt minu surnukeha toimetamise krematooriumisse, kus keha ära põletatakse ja tuhk antakse siis mõnele lapsele või sugulasele, kes minu juhiste järgi selle kokkulepitud paika viib.

Ma ei soovi mingil juhul kirstu ääres seismist, mingit lugemist, ulumist ja heietamist. Ma sooviks, et kui ma olen läinud, siis ma lihtsalt nö haihtun.

Kui mu lapsed on minu haihtumise ajal reisil, siis oleks veel erti hästi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:29; 17.02 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult teataksin, aga teataksin ka kohe, et minu arvates pole vaja tulla, teised lapsed või mina abikaasaga saame hakkama. Lein ei küsi kohta. Leinata võib oma lahkunud vanemat ka teispool maakera. Kiire rabistamisega matusteks kohale kihutamine ei vähenda leina ega näita suuremat austust.

Olen ka täiesti kindel, et ükski lahkunu ei ütleks (kui saaks), et oh tõbras, sa ei lennanudki kohale minu matusteks.

Pigem ruttaksin ma kohale, kui öeldakse, et vanemal on veel 3-4 päeva elada ja kui nüüd kiiresti tulete, saate veel hüvasti jätta.

PS alati on võimalik tuhastamine ära teha ning urnimatusega oodata, kui kõik lähedased saavad kohal olla.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teie ise see kadunuke oleksite, kuidas te siis sooviksite?

Mina näiteks ei soovi enda matuseid. Ma sooviksin, et kui ma suren, siis keegi (vastav personal) korraldab lihtsalt minu surnukeha toimetamise krematooriumisse, kus keha ära põletatakse ja tuhk antakse siis mõnele lapsele või sugulasele, kes minu juhiste järgi selle kokkulepitud paika viib.

Ma ei soovi mingil juhul kirstu ääres seismist, mingit lugemist, ulumist ja heietamist. Ma sooviks, et kui ma olen läinud, siis ma lihtsalt nö haihtun.

Kui mu lapsed on minu haihtumise ajal reisil, siis oleks veel erti hästi.

Siis püüa oma elu elada nii, et sa kellelegi eriti korda ei läheks, oled sa siis elus või sured. Kui keegi sind su surma saabumise ajal siiski armastama peaks, siis tuleb paratamatult arvestada tema leinaga.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 15:32; 17.02 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan et teemapüstitus on natukene vananenud eeldustega, sest tänapäeva sotsiaalmeediast põimunud ühiskonnas on ilmvõimatu vältida, et reisilolija kuidagi kaudselt teada ei saa. Iseenesest huvitav mõte, aga eeldused pole enam tegeliku olukorraga kooskõlas.

Jah. Eriti tobe oleks ka, kui see puhkuselolija teadmatuses oma rannapilte postitaks samal ajal kui kodus keegi just äsja surnud.
mul on endal tegelikult natuke sarnane kogemus olemas, küll mitte reisiga seoses. Olin viimases klassis ja järgmine päev pidi olema tutipäev, läksin ööseks sõbranna juurde ja sealt hommikul kooli – tutid-patsid-möllud-värgid. Õhtul kui koju jõudsin sain teada, et eelmisel õhtul oli ootamatult surnud lähedane sugulane. Ema ei tahtnud mul samamoodi tutipäeva ära rikkuda ja ei lubanud kellelgi mulle öelda. Aga mul endal on siiamaani halb tunne sellest, üldse ei taha neid tutipäeva pilte vaadata ega mõelda, et samal ajal kui mina seal möllasin, olid teised kõik kodus suures mures ja šokis.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 21:16; 17.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teie ise see kadunuke oleksite, kuidas te siis sooviksite?

Mina näiteks ei soovi enda matuseid. Ma sooviksin, et kui ma suren, siis keegi (vastav personal) korraldab lihtsalt minu surnukeha toimetamise krematooriumisse, kus keha ära põletatakse ja tuhk antakse siis mõnele lapsele või sugulasele, kes minu juhiste järgi selle kokkulepitud paika viib.

Ma ei soovi mingil juhul kirstu ääres seismist, mingit lugemist, ulumist ja heietamist. Ma sooviks, et kui ma olen läinud, siis ma lihtsalt nö haihtun.

Kui mu lapsed on minu haihtumise ajal reisil, siis oleks veel erti hästi.

Siis püüa oma elu elada nii, et sa kellelegi eriti korda ei läheks, oled sa siis elus või sured. Kui keegi sind su surma saabumise ajal siiski armastama peaks, siis tuleb paratamatult arvestada tema leinaga.

Ja see leinaga arvestamine tähendab seda, et on vajalik karjakesi kirstu ümber seista ja kuulata seda jutlust, mida üks kinnimakstud tegelane paberilt ette loeb? Siis olen korda läinud ja oma elu “õigesti elanud” ?

Sa oled kinni raamides ja ei oskagi mõtelda teistmoodi, kui see sulle ajju pestud on.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:29; 17.02 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan et teemapüstitus on natukene vananenud eeldustega, sest tänapäeva sotsiaalmeediast põimunud ühiskonnas on ilmvõimatu vältida, et reisilolija kuidagi kaudselt teada ei saa. Iseenesest huvitav mõte, aga eeldused pole enam tegeliku olukorraga kooskõlas.

Jah. Eriti tobe oleks ka, kui see puhkuselolija teadmatuses oma rannapilte postitaks samal ajal kui kodus keegi just äsja surnud.

Tegemist on inimesega, kellel pole isegi mitte FB kontot. Samas helistada võib muidugi äkki keegi, kes näiteks ei saa ise matusele tulla vms, kuigi tõenäolisemalt helistatakse sellele lapsele, kes asjaga tegeleb ehk siis kodus olijatele.
Aga sain juba vastuse kätte, õigem tundub olema siiski reisilolijatele teatamine. Mitte teatamine on liiga suur ja tänamatu risk.

Sa oled kinni raamides ja ei oskagi mõtelda teistmoodi, kui see sulle ajju pestud on.

Võiksid oma teema teha selle arendusega. Käesolev teema on läbi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 20:52; 16.02 22:19; 17.02 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teie ise see kadunuke oleksite, kuidas te siis sooviksite?

Mina näiteks ei soovi enda matuseid. Ma sooviksin, et kui ma suren, siis keegi (vastav personal) korraldab lihtsalt minu surnukeha toimetamise krematooriumisse, kus keha ära põletatakse ja tuhk antakse siis mõnele lapsele või sugulasele, kes minu juhiste järgi selle kokkulepitud paika viib.

Ma ei soovi mingil juhul kirstu ääres seismist, mingit lugemist, ulumist ja heietamist. Ma sooviks, et kui ma olen läinud, siis ma lihtsalt nö haihtun.

Kui mu lapsed on minu haihtumise ajal reisil, siis oleks veel erti hästi.

Siis püüa oma elu elada nii, et sa kellelegi eriti korda ei läheks, oled sa siis elus või sured. Kui keegi sind su surma saabumise ajal siiski armastama peaks, siis tuleb paratamatult arvestada tema leinaga.

Ja see leinaga arvestamine tähendab seda, et on vajalik karjakesi kirstu ümber seista ja kuulata seda jutlust, mida üks kinnimakstud tegelane paberilt ette loeb? Siis olen korda läinud ja oma elu “õigesti elanud” ?

Sa oled kinni raamides ja ei oskagi mõtelda teistmoodi, kui see sulle ajju pestud on.

Kui sa kord juba surnud oled, ei saa sa enam ettekirjutusi teha, kuidas su lapsed sind leinavad. Mõnelgi inimesel, jah, on vaja oma ema või isa viimast korda veel hauaserval näha või talle kolm peotäit mulda peale visata või ennast tuttavate seltsis välja nutta. Aga nagu öeldud, sul on vast veel võimalus oma elu nii elada, et sinu surmateade su lapsi just nii külmaks jätaks, nagu sa soovid.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 15:32; 17.02 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teie ise see kadunuke oleksite, kuidas te siis sooviksite?

Mina näiteks ei soovi enda matuseid. Ma sooviksin, et kui ma suren, siis keegi (vastav personal) korraldab lihtsalt minu surnukeha toimetamise krematooriumisse, kus keha ära põletatakse ja tuhk antakse siis mõnele lapsele või sugulasele, kes minu juhiste järgi selle kokkulepitud paika viib.

Ma ei soovi mingil juhul kirstu ääres seismist, mingit lugemist, ulumist ja heietamist. Ma sooviks, et kui ma olen läinud, siis ma lihtsalt nö haihtun.

Kui mu lapsed on minu haihtumise ajal reisil, siis oleks veel erti hästi.

Siis püüa oma elu elada nii, et sa kellelegi eriti korda ei läheks, oled sa siis elus või sured. Kui keegi sind su surma saabumise ajal siiski armastama peaks, siis tuleb paratamatult arvestada tema leinaga.

Ja see leinaga arvestamine tähendab seda, et on vajalik karjakesi kirstu ümber seista ja kuulata seda jutlust, mida üks kinnimakstud tegelane paberilt ette loeb? Siis olen korda läinud ja oma elu “õigesti elanud” ?

Sa oled kinni raamides ja ei oskagi mõtelda teistmoodi, kui see sulle ajju pestud on.

Kui sa kord juba surnud oled, ei saa sa enam ettekirjutusi teha, kuidas su lapsed sind leinavad. Mõnelgi inimesel, jah, on vaja oma ema või isa viimast korda veel hauaserval näha või talle kolm peotäit mulda peale visata või ennast tuttavate seltsis välja nutta. Aga nagu öeldud, sul on vast veel võimalus oma elu nii elada, et sinu surmateade su lapsi just nii külmaks jätaks, nagu sa soovid.

Kokkuleppeid on võimalik veel elus olles sõlmida. Suremine on ju ette teada sündmus. See juhtub kõikidega.
Kui inimene ei soovi, et teda suure seltskonnaga surnuna vahitakse ja kogu seda tseremooniat läbi tehakse, siis seda saavad lubada vaid tõeliselt ausad ja head suhted.

Eks seda tseremoonitsemist tehakse paljudel juhtudel (või enamikel juhtudel) ikkagi traditsioonide sunnil.
Kas leinata nii või leinata naa … noh, kas peab siis neid lugejaid nuumama sellepärast?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin sõbrannaga pika nädalavahetuse linnapuhkusel, meie mõlema lapsed olid vanaemadega. Minu ema täitsa tavalise igaõhtuse helistamise ajal palus, et helistaksin naastes kohe lennujaamast talle. Võtsin siis tema soovil kõne ja sain teada, et mu laps jäi raskelt haigeks ja vanaema on haiglas temaga ja peaksin esimesel võimalusel sinna sõitma, et ta välja vahetada. See ümberlülitus oli liiga palju minu jaoks. Oleksin eelistanud, et ema helistanuks varem, et saaksin rahulikult planeerida. Mul on sarnaselt ühe eelkirjutajaga selle linnapuhkuse pilte ebameeldiv vaadata. Nii, et, kui peaks selline olukord olema, eelistaksin kohe teada saamist. (Ma saaksingi kohe, sest rohkem lähedasi mu emal ei ole ja kellelegi teisele polegi teatada)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui olete reisil ja vanem sureb