Esileht Kodunurk Kui palju maksate vee eest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Kui palju maksate vee eest?

Postitas:

Maksan kahe inimese eest kokku ca 50 eurot kuus (soe ja külm vesi kokku). Tahaks kokku hoida, aga ei õnnestu.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 16:43; 09.09 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne oleks m3 järgi maksta.
See 50€ ei näita midagi.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 16:49; 09.09 17:53; 09.09 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-liikmeline pere ja keskmiselt kulub 13 kanti kuus. Kuupmeetrite võrdlemine on vast täpsem, kuna hinda saab muuta ainult kolides.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asulas? Ja mitu m3 vett kulutad? Niisama 50 eurot ei ütle ju midagi. Mina näiteks ei maksa üldse vee eest, sest mul on oma kaev, aga tean, et meie pere saab minimaalselt hakkama nii 300-400 liitriga ööpäevas, kuid kui kasutust mitte piirata, siis normaalselt kulub ööpäevas ikka rohkem. Kuus kuluks vett kokku minimaalselt 9 m3, vabamalt võttes 4-5 m3 rohkem. Meil 5 inimest peres.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil läheb kahe inimesega 6-7 kuupi kuus, mida on minu arvates palju ja saaks kokku hoida küll. see on siis ca 10EURi kuus külma vee eest. vee soojendamise kulu ei oska öelda, sest sellega tegeleb kogu maja küttesüsteem ja ei oska seda kulu eristada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vee soojendamise kulu ei oska öelda, sest sellega tegeleb kogu maja küttesüsteem ja ei oska seda kulu eristada.

Sa ei oska ka suurt algustähte lauses kasutada, see on ka ilmselt põhjus, miks sa omale asju selgeks ei taha teha.

Mul oli augusti vee soojendamise arve kokku 16,27€
(4,76 EUR/m3 + vannitoa radikas 4,85€)
Vett kulus kokku 7€ eest. (1,55€/m3)

Kolm täiskasvanud inimest ja keegi vett otse kanalisatsiooni ei vala, nagu ilmselt teemaalgtaajal keegi seda teeb.
Isegi peldikus tekib mingi päris suur vahe, kas vajutad suurt nuppu või väikest.
(Ma kunagi isegi tegelesin sellega, enam ei viitsi. Aga vahe on.)

+1
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 17:15; 09.09 18:47; 09.09 19:14; 10.09 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu summa tundub ebareaalne. Mitu kuupmeetrit ja kus linnas?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 17:21; 09.09 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vee hind:
http://evel.ee/teabepank/infomaterjalid/

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 17:34; 09.09 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me mehega Tallinnas. Kuus läheb maksimaalselt 4 kuupmeetrit. Käime iga päev duši all ja pesu peseme keskmiselt 2 korda nädalas.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie maksame 60 euri keskmiselt kuus.
Aga mis see sulle ütleb? Mitte midagi, eksole. Ainult seda, et on küll võimalik nii suur arve teha.

Aga, kui ma illustreerin numbrit sellega, et mul on mullivann ja saun tihedas kasutuses, samuti pool aega mehega mõlemad kodukontoris (kasutame vetsu rohkem) ning maja piirkonnas, kus vesi kallis, siis on rohkem loogiline, eks? Ja kõige olulisem fakt – veekulu kuus on umb 15-16 kanti.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei oska ka suurt algustähte lauses kasutada, see on ka ilmselt põhjus, miks sa omale asju selgeks ei taha teha.

Mis sa klähvid?
Kõik ei ela kuskil paneelikas. Kui oma maja siis vee soojendamine enamasti tühine kulu. Maasoojuspumbal näeb küll eraldi vee soojendamisele kulunud energiat aga vaevalt eriti kedagi need mõned eurod huvitvad.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 16:49; 09.09 17:53; 09.09 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan kahekesi, kulub ainult külma vett, sest elektriboiler teeb selle soojaks.

Veekulu on täpselt selline, et vaheldumisi 5,6,5,6. Ühes kuus viis, teises kuus kuus kuupmeetrit. summa on mingi 8-9€ (koos maja üldveega, mis on sendid). Tallinnas.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 18:00; 11.09 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatuse mõte on hea, a lähteandmeid napib.
Meil: 4-liikmeline pere – 2 täiskasvanut, 2 keskkooliealist. 5-10 masinatäit pesu nädalas (sõltub paljustki), 3-4 masinatäit nõusid ndls (suur nõudepesumasin), 2x ndls saun, kuid dušši all käiakse igapäevaselt, Oma talumaja, oma puurkaev, keskmiselt 1 kant nädalas.
Hinda ei oska öelda, kui on elektrit (juhtub ka, et seda pole), siis on ka vett. Samas maksis kunagi ka kogu selle veevärgi ehitamine midagi. Nii, et vee eest on tulevikku vaadates ettemaks ära tehtud.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trassivee kuupmeeter on 3 eurot (sisaldab ka kanalisatsioonivee ärajuhtimist, koos käibemaksuga). Vett soojendab elektriboiler. Kuus läheb 6-7 kuupmeetrit ehk ca 20 eurot.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa klähvid?
Kõik ei ela kuskil paneelikas.

Ma klähvin, sest sina kõvatad tühja. Sest TA unustas meelega mainida, kus ta täpselt elab.

Maakütte puhul on üldse oluline vaid elektrikulu, aga sa ei paista sellestki midagi suurt teadvat. Sest see ongi tühine kulu, aga sa ei tea seda, kui suur või kui väike kulu.
Mina tean.
200 ruuduse maja puhul, on see talvel 120€/kuus või 200, sul pole ilmselt aimugi.
Mees pole sulle öelnud ja te ei räägi?

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 17:15; 09.09 18:47; 09.09 19:14; 10.09 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa klähvid?

Kõik ei ela kuskil paneelikas.

Ma klähvin, sest sina kõvatad tühja. Sest TA unustas meelega mainida, kus ta täpselt elab.

Maakütte puhul on üldse oluline vaid elektrikulu, aga sa ei paista sellestki midagi suurt teadvat. Sest see ongi tühine kulu, aga sa ei tea seda, kui suur või kui väike kulu.

Mina tean.

200 ruuduse maja puhul, on see talvel 120€/kuus või 200, sul pole ilmselt aimugi.

Mees pole sulle öelnud ja te ei räägi?

Ahah. Panen kirja kuigi tundub suht palju.
Küsiks veel, palju 180m2 maja puhul norm oleks?
Maja korralikult tänapäevaste normide järgi ehitatud. Tuul läbi ei puhu nagu sul kõrvade vahel.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 16:49; 09.09 17:53; 09.09 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ühes kuus 2 nädalat kolmekesi ja teine kaks nädalat neljakesi. 12 kanti kuus ja 33 €
Korter 2-toaline ja boileriga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ja kaks teismelist, 20 eurot, u 9 kanti kuus. Soe vesi elektriboilerist

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks veel, palju 180m2 maja puhul norm oleks?
Maja korralikult tänapäevaste normide järgi ehitatud. Tuul läbi ei puhu nagu sul kõrvade vahel.

Mingi 100€/kuus võiks meie kliimasoojenevas Eestis talvel hakkama saada. Kui on ainult üks side-by-side külmik ja saunakeris ikka puudega, mitte mingi Harvia.
Telkud-ledid-arvutid ei võta täna enam voolu.
Ok, elektriahi ja pesumasinad A+++ klassi omad ka.

Mul kõrvade vahel puhub vaid tarkuse tuul.
Erinevalt sinust.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 17:15; 09.09 18:47; 09.09 19:14; 10.09 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksan kahe inimese eest kokku ca 50 eurot kuus (soe ja külm vesi kokku). Tahaks kokku hoida, aga ei õnnestu.

Hea kokkuhoiu meetod on vett mitte kasutada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb 15-20 eurot kuus, oleneb. Suurem osa majapidamisveest tuleb omast kaevust. Linnavett kasutame toiduks, mistõttu kulub seda olematult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Elan väikelinnas paneelikas, külm vesi maksab 4.1€ m3 ja soe on 9,3€ m3. Kuus läheb ca 3 kanti sooja ja 5 kanti külma vett. Liiga palju kulub igatahes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 16:43; 09.09 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter Tallinnas, 6-7 kuupi vett kuus, 2 täiskasvanut 2 last.
Maksab kuskil 14-15€

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trassivee kuupmeeter on 3 eurot (sisaldab ka kanalisatsioonivee ärajuhtimist, koos käibemaksuga). Vett soojendab elektriboiler. Kuus läheb 6-7 kuupmeetrit ehk ca 20 eurot.

Tallinnas 1.73

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 17:21; 09.09 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on aastaga kõva hinnatõus toimunud. Eelmisel suvel tõsteti hinda ja nüüd aasta algul uuesti. Kortermaja maakohas, tsentraalne vesi.
3 inimest, keskmine kulu on 3.5-4 kanti kuus. Varem oli veearve 9-13 eurot, nüüd alla 30 pole enam olnud. Varem oli arvel lihtsalt veekulu, nüüd on ka mitu rida kanalisatsiooniteenuseid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on aastaga kõva hinnatõus toimunud. Eelmisel suvel tõsteti hinda ja nüüd aasta algul uuesti. Kortermaja maakohas, tsentraalne vesi.

3 inimest, keskmine kulu on 3.5-4 kanti kuus. Varem oli veearve 9-13 eurot, nüüd alla 30 pole enam olnud. Varem oli arvel lihtsalt veekulu, nüüd on ka mitu rida kanalisatsiooniteenuseid.

Aga kui Te varasemalt joogivett tarbisite siis kuhu te reovee panite? Kakasite ämbrisse ja metsa alla? Lisaks, 3 inimest ja tarbevee kulu kuus kõigest ca 4 kuupi siis te kas haisete või on võimalus vett kuskil mujal kasutada (tööl näiteks).

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 17:34; 09.09 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja saunakeris ikka puudega, mitte mingi Harvia.

Mul kõrvade vahel puhub vaid tarkuse tuul.
Erinevalt sinust.

Kui vaid tarkuse tuul puhub, mida siis tähendab “mitte mingi Harvia”?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 21:56; 09.09 23:02; 10.09 00:56; 10.09 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vesi 3,120 eur/m3 (külm, soe tuleb boilerist)ja kahekesi. Mõni kuu läheb veele 4m3, teinekord kui on külalisi ka olnud siis 6m3. 12-20eur veearved olnud. Ilmselt saaks odavamalt aga ma ei soovi pesu ainult 2x nädalas pesta. Peseme siis kui vaja, sest meil töövormid, spordiriided, tavariided ei jõua nädalavahetust oodata. Ja mulle meeldib kaua sooja duši all olla.
Pärnu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja tarbib tsentraalvett nii külma kui kuuma, siis pole ju ometi mõtet rahast rääkida neil, kel oma kaev või kuuma vett soojendab oma boiler.
Sel juhul oleks ainult kuupmeetrite mainimisel mõte. Kes teab oma kaevu omanikest, palju vett kulub? Või oma boileri omanikest, palju soojendamine täpselt maksab?
TA-l kulub kuus ca 8 kuupi kahele inimesele. Seda tundub palju tõesti.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 21:56; 09.09 23:02; 10.09 00:56; 10.09 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei oska ka suurt algustähte lauses kasutada, see on ka ilmselt põhjus, miks sa omale asju selgeks ei taha teha.

suurt algustähte kasutavad vestlustes ja foorumides vanainimesed ja selle üle kobisevad need, kes seda interneti värki hästi ei jaga. väike algustäht on igati ok. sa ise pole omale seda interneti suhtluse etiketti väga selgeks teinud.

teemasse: vaatasin, et mul on kulunud vett kuude lõikes väga erinevalt. on kuid, kus on külm 7 ja soe 4, aga on olnud ka 9 ja 5 ning 12 ja 7. meie peres 3 inimest.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Kodunurk Kui palju maksate vee eest?