Esileht Kodunurk Kui palju päikesepaneelidega teenite?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kui palju päikesepaneelidega teenite?

Postitas:

Maal ringi sõites on märgata, et järjest rohkem täituvad hoovid, katused ja karjamaad päikesepaneelidega. Kui palju teil neid on ja palju kuus sisse toovad?

 

+9
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Maal ringi sõites on märgata, et järjest rohkem täituvad hoovid, katused ja karjamaad päikesepaneelidega. Kui palju teil neid on ja palju kuus sisse toovad?

Need kes praegu päikesejaamu rajavad, ei teeni enam suurt midagi. 31 dets. 2020 oleks pidanud jaam rajatud olema, et toetust saada.

Praegused paneeliparkide omanikud on reklaamiohvrid. Mida rohkem rämpselektrit tootvaid päikesejaamu,seda odavam elektrihind siis kui päike paistab ja seda kallim siis, kui seda pole. Ehk siis tasuvus on olematu.

Ja kui täpsustada, kui palju ma teenisin märtsikuus. Jaam 15kw, rajamise kulud ca 15 000eur

65eur taastuvenergia toetust

25eur elektri eest

Ja 0 eur enda kasutatud elektri eest.

Tarbisin võrgust 670kwh ja tootsin võrku 1300kwh. Omatoodetud elektri omakasutuse suurus teadmata.

Mõttekohaks on see, kuidas salvestada omatoodetud elektrit, et ei peaks ostma võrgust elektrit. Minul pärsib selle mõtekust iga võrkumüüdud kwh pealt saadav 5 sendine toetus, uued rajajad peaksid aga energiasalvestamisse väga sügavalt mõtlema. Just selleks, et saaks kogu sisseostetava kalli elektri asendada omatoodetud odavelektriga suvisel ajal ja talvisel ajal, kui päikesepaneelid ei tooda, siis ostma vaid öist odavelektrit ja päeval tarbima seda.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tahetakse  rajamise eest 19 000 eur:(

Kui palju sul praegu päevas keskmiselt toodab, 100- 120 kwh?

Seoses salvestamisega, need akud on ikka päääris kallid 1000+ eur.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tahetakse rajamise eest 19 000 eur:(

Kui palju sul praegu päevas keskmiselt toodab, 100- 120 kwh?

Seoses salvestamisega, need akud on ikka päääris kallid 1000+ eur.

Kuna ma tohin võrku toota kuni 10kw, seega on eksport piiratud 10kw peale, siis märtsi maksimaalsed päevad olid 70kwh, aprillis juba üle 80kwh. Pilves ilmaga niipalju ei tooda.

Päeva keskmise märtsis saad ju välja arvutada, kui jagad eelmises postituses väljatoodu 31-ga, ehk märtsi päevade arvuga.

Aprillis olen tänase seisuga võrku tootnud 1387kwh.

Mis puutub akudesse, siis ca 15kwh akupanga hind peaks olema siiski alla 3000euri. Ja sellest peaks saama 12kwh kasutada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtttetu on praegu. Nuumad pigem päikesepaneelide tootjaid edasimüüjaid,kes loomulikult hinnad lakke pannud, sest lollid ju ostavad…

Naljakas mõelda, aga elekter on küll kallimaks läinud, aga tootlus kehvemaks. Mõttekas see oli aastaid tagasi koos toetustega rajada

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtttetu on praegu. Nuumad pigem päikesepaneelide tootjaid edasimüüjaid,kes loomulikult hinnad lakke pannud, sest lollid ju ostavad…

Naljakas mõelda, aga elekter on küll kallimaks läinud, aga tootlus kehvemaks. Mõttekas see oli aastaid tagasi koos toetustega rajada

Elekter on kallim vaid siis, kui paneelid ei tooda. Siis kui toodavad, on elekter odav, sest tootmisvõimsust on palju.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tahetakse  rajamise eest 19 000 eur:(

Kui ma praegu peaksin investeerima 19 000 päikeseenergeetikasse, siis kolmandiku selle summa eest ostaks paneele, ning ülejäänu eest akusid. Võrku ei müüks üldse, sest müügivõimaluse loomine-ühendamine on ka suht kallis lõbu, hoiaks selle pealt kokku.

Akud aitaksid tagada ka energiastabiilsust, ehk elektriga varustatust, kui liinist vool kadunud (tormid jms).

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma praegu peaksin investeerima 19 000 mpäikeseenergeetikasse, siis kolmandiku selle summa eest ostaks paneele, ning ülejäänu eest akusid. Võrku ei müüks üldse, sest müügivõimaluse loomine-ühendamine on ka suht kallis lõbu, hoiaks selle pealt kokku. Akud aitaksid tagada ka energiastabiilsust, ehk elektriga varustatust, kui liinist vool kadunud (tormid jms).

Nojah, aga ega sa neid akusid niipalju ikka ei jaksa osta, et kolmeks-neljaks kuuks elektrit kogud. Ehk siis kõige kallimal ajal, novembrist veebuarini maksad ikka elektri eest.  Siis ju paneeelid ei tooda ning akudesse kogutu saab ruttu otsa. Ja torme ja elektirkatkestusi on ka just siis rohkem.

Mina kahetsen, et õigel ajal päikesepaneeele ei hankinud. Hetkel ei tundu tõesti enam mõistlik. Selle ajaga, kui kulutatud raha enamvähem tasa teenitud saab, tuleb hakata kindlasti kogu süsteemi uuendama.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma praegu peaksin investeerima 19 000 mpäikeseenergeetikasse, siis kolmandiku selle summa eest ostaks paneele, ning ülejäänu eest akusid. Võrku ei müüks üldse, sest müügivõimaluse loomine-ühendamine on ka suht kallis lõbu, hoiaks selle pealt kokku. Akud aitaksid tagada ka energiastabiilsust, ehk elektriga varustatust, kui liinist vool kadunud (tormid jms).

Nojah, aga ega sa neid akusid niipalju ikka ei jaksa osta, et kolmeks-neljaks kuuks elektrit kogud. Ehk siis kõige kallimal ajal, novembrist veebuarini maksad ikka elektri eest. Siis ju paneeelid ei tooda ning akudesse kogutu saab ruttu otsa. Ja torme ja elektirkatkestusi on ka just siis rohkem.

Mina kahetsen, et õigel ajal päikesepaneeele ei hankinud. Hetkel ei tundu tõesti enam mõistlik. Selle ajaga, kui kulutatud raha enamvähem tasa teenitud saab, tuleb hakata kindlasti kogu süsteemi uuendama.

Akusid oleks vaja niipalju, et tagaks umbes 12 tunni toite. Ehk suvel laed päeval päikesepaneelidega akusid ja öösel tarbid, Talvel laed öösel võrguvooluga akusid ja päeval tarbid.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akusid oleks vaja niipalju, et tagaks umbes 12 tunni toite. Ehk suvel laed päeval päikesepaneelidega akusid ja öösel tarbid, Talvel laed öösel võrguvooluga akusid ja päeval tarbid.

Jah, suvel arusaadav, siis põhimõtteliselt ei maksagi elektri eest üldse. Aga  talvel… Mul näiteks on fikseeritud hinnaga pakett, tarbimine talvel nii 800-900 kwH  kuus, sellest pool päeva elektriga. Elekter on öösel päevasest eleketrist 2 senti  odavam. Mis teeb siis 8-9 eurot kokkuhoidu kuus, kui kogu elektritarbimine tänu akudele öisele lülitada. Kogu elektriarve on nii 120-140 eurot ja sellest siis 8-9 eurot kokkuhoidu.

Öine hind on elektril 8 tundi ööpäevas, st akut peab jaguma 16 tunniks. Mu elektritarbimine on siis umbes  15 kwh selle 16 tunni jooksul, mis tähendab, et akudele läheks mingi 3500 vist (võtsin aluseks sinu väljakäidud 3000 eurot 12 kwh). Hmmm.. Et selle 8-9 eurose säästuga kuus tasuks see aku ennast ära ee…  30 aastaga, kui  oleks ainult talv ja päike üldse ei toodaks. Jah, arusaadav, suvega teeb seda mingil määral tasa, suvega tasub rohkem ära. Aga ka siis tekib mul küsimus, kas ikka on see aku hind seda väärt.

Jah, kui on börsipakett, siis on hinnavahe suurem, kui see 2 senti kwH pealt. Aga sel juhul on see hästi kõikuv, millal peaks neid akusid laadima ja millal  akusid kasutama. Kui see lihtsalt öösel laadima panna, siis nt tänast börsihinda vaadates oleks see väga kahjulik olnud. Laadima oleks pidanud mitte öösel, aga  praegu, 09-17 (või veel parem 12-17) Ja ülejäänud ajal seda kasutama. Ehk siis selle süsteemi korral oleks akule juurde vaja veel mingit süsteemi, mis börsihindasid jälgib ning arvutab optimaalseima lahenduse, millal akusid laadida ja millal akudsid kasutada. Sellised süsteemid on ehk olemas, aga kindlasti taas kallid..

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akusid oleks vaja niipalju, et tagaks umbes 12 tunni toite. Ehk suvel laed päeval päikesepaneelidega akusid ja öösel tarbid, Talvel laed öösel võrguvooluga akusid ja päeval tarbid.

Jah, suvel arusaadav, siis põhimõtteliselt ei maksagi elektri eest üldse. Aga talvel… Mul näiteks on fikseeritud hinnaga pakett, tarbimine talvel nii 800-900 kwH kuus, sellest pool päeva elektriga. Elekter on öösel päevasest eleketrist 2 senti odavam. Mis teeb siis 8-9 eurot kokkuhoidu kuus, kui kogu elektritarbimine tänu akudele öisele lülitada. Kogu elektriarve on nii 120-140 eurot ja sellest siis 8-9 eurot kokkuhoidu.

Öine hind on elektril 8 tundi ööpäevas, st akut peab jaguma 16 tunniks. Mu elektritarbimine on siis umbes 15 kwh selle 16 tunni jooksul, mis tähendab, et akudele läheks mingi 3500 vist (võtsin aluseks sinu väljakäidud 3000 eurot 12 kwh). Hmmm.. Et selle 8-9 eurose säästuga kuus tasuks see aku ennast ära ee… 30 aastaga, kui oleks ainult talv ja päike üldse ei toodaks. Jah, arusaadav, suvega teeb seda mingil määral tasa, suvega tasub rohkem ära. Aga ka siis tekib mul küsimus, kas ikka on see aku hind seda väärt.

Jah, kui on börsipakett, siis on hinnavahe suurem, kui see 2 senti kwH pealt. Aga sel juhul on see hästi kõikuv, millal peaks neid akusid laadima ja millal akusid kasutama. Kui see lihtsalt öösel laadima panna, siis nt tänast börsihinda vaadates oleks see väga kahjulik olnud. Laadima oleks pidanud mitte öösel, aga praegu, 09-17 (või veel parem 12-17) Ja ülejäänud ajal seda kasutama. Ehk siis selle süsteemi korral oleks akule juurde vaja veel mingit süsteemi, mis börsihindasid jälgib ning arvutab optimaalseima lahenduse, millal akusid laadida ja millal akudsid kasutada. Sellised süsteemid on ehk olemas, aga kindlasti taas kallid..

Õige,elektrihinnaga optimeerimine eeldab börsipaketti.

Akudega majandamisel on ju üks asi, mida ei saa otseselt arvestada tasuvuse järgi, vaid mugavusfaktorina. Ehk elektrivarustuse tagamine elektrikatkestuse korral.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige,elektrihinnaga optimeerimine eeldab börsipaketti.

Jah, mis eeldab omakoda mingit tarka lahendust. Või siis inimest, kes reaalselt igapäevaselt jälgib börsi hinda ja käsitsi lülitab, millal akut laadida, millal akut kasutada.

Akudega majandamisel on ju üks asi, mida ei saa otseselt arvestada tasuvuse järgi, vaid mugavusfaktorina. Ehk elektrivarustuse tagamine elektrikatkestuse korral.

Tõsi. See on põhiline argument, miks ma sellele teemale üldse mõtlen ja neid arvutusi teen. Et võibolla siiski peaks vaatamata suurtele kuludele siiski päikesepaneelid panema.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige,elektrihinnaga optimeerimine eeldab börsipaketti.

Jah, mis eeldab omakoda mingit tarka lahendust. Või siis inimest, kes reaalselt igapäevaselt jälgib börsi hinda ja käsitsi lülitab, millal akut laadida, millal akut kasutada.

Akudega majandamisel on ju üks asi, mida ei saa otseselt arvestada tasuvuse järgi, vaid mugavusfaktorina. Ehk elektrivarustuse tagamine elektrikatkestuse korral.

Tõsi. See on põhiline argument, miks ma sellele teemale üldse mõtlen ja neid arvutusi teen. Et võibolla siiski peaks vaatamata suurtele kuludele siiski päikesepaneelid panema.

FB-s on hea grupp. Uuri sealseid teemasid-postitusi.

https://www.facebook.com/search/top/?q=p%C3%A4ikese-%20ja%20tuuleenergia%20v%C3%A4iketootmine

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme, et kui toodad rohkem, kulutad vähem, siis kas vahet mulle ülekandes läheb tulumaks maha?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aprill.

Võrgust tuli 460kwh

Võrku läks 1550kwh

Elektri eest sain 59eur

Taastuvenergia toetus 80eur.

Toodetud elektri omatarve teadmata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aprill. 5116.009 kwh, koos toetusega 900.43. Jaama võimsus 25kw.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme, et kui toodad rohkem, kulutad vähem, siis kas vahet mulle ülekandes läheb tulumaks maha?

Tegu on tuluga ja see kuulub maksustamisele.

Kas elektrifirma, kellega sul on leping, võtab kohe tulumaksu maha või tasub täies mahus, millelt tuleb hiljem tulumaks maksta, seda ei tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna Kredex jagab energitõhususe toetust, mille raames on võimalik saada 30% toetust ka päikesejaamadele, siis selle  toetusega ma soovitaksin küll päikesepargi rajamine teostada.

Kui aga tuleb toetus akupanga soetamisele, siis sinna teeksin ma ka ise taotluse.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/96614983/energiasoltumatus-ahvatleb-tuhanded-majapidamised-plaanivad-oma-elektritootmist

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kui palju päikesepaneelidega teenite?