Esileht Koolilaps Kui palju trenni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui palju trenni

Postitas:
Kägu

Mitu korda nädalas on lastel sporditrennid? Kui palju nad jaksavad? Või kui palju normaalse tervisega lapsed peaksid jaksama? Mõtlen tavalist kergejõustikku või pallimänge, mitte tippsporti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see ikka sõltub natuke ka vanusest.
Kas 1. klass või gümnaasium?

Minu üheksandik teeb päris palju, u 10 tundi nädalas, lisaks kehaline. Seda on üpris palju, tõsi. Aga talle endale meeldib ja naudib.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõuavad ikka, kasvõi iga päev teha trenni tunnike. Küsimus tekib ajaga. Sinna minemine ja tulemine on ajakulu kas lapsele või vanemale.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps käib 2x nädalas, u. 1,5 tundi, ise läheb ja tuleb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalse füüsilise tervisega lapsed peaks jõudma trenni teha iga päev.
Iseaasi, kas see on võimalik muude kohustuste tõttu. Endal käivad lapsed trennis 3 korda nädalas, lisaks siis muu füüsiline aktiivsus (kehalise tunnid, rattasõit, jalutskäigud, uisutamine jne).

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algklassipoisid, üks käib 5x nädalas (3×1,5h + 2x1h), teine 3x nädalas 1h. Teisel on rohkem muid ringe. Tervises vahet ei taju, huvides küll. Liiguvad ka trennita palju.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poiss käib neli korda nädalas. Kaks korda ujumas, kaks korda kergejõustikus, kus on peamiselt jooksmine. Kehalise kasvatuse tunde ta suureks trenniks ei pea, ütleb, et seal käib rohkem nõrgemate järgi asi ja pole eriline koormus. Aga sporti on ta alles suuremana hakanud tegema, kuni algklasside lõpuni oli paksuke ja sport oli raske, ei meeldinud. Siis käis kolm korda ujumas, aga iga kord oli häda, et ei tahtnud minna jne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei käi, kas peab?

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6. klassi tüdruk. 4 x pallimäng ja 2 x võitlussport. Eks graafik natuke tihe on, aga laps pole nõus kummastki loobuma ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11a tüdruk, 3×1,5h kergejõustik, 2x1h akrobaatika. Jaksab ja tahab. Aja säästmiseks proovime võimalusel viia-tuua, vajadusel läheb ise ratta või bussiga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

12-aastane tüdruk, iluvõimlemine, 5x ndl 2 vôi 2,5 tundi. Kàinud analoogse intervalliga juba 6 aastat, vàga meeldib ja tahab käia. Trenni läheb ja trennist tuleb enamasti ise, tihti käib rattaga. On pàevi, kus laps làheb otse koolist edasi trenni ja jôuab peale trenni nii ôppida kui ka igasuguseid muid asju teha.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi ei ole pigem mitte jaksamises vaid ajas. Koolipäeva lõpu ja uneaja vahel tuleb ära teha nii kodutööd kui käia huviringides, lisaks veidi puhata ka.

Meil algklassilaps, tunniplaanis 3 kehalise tundi nädalas, lisaks käib kahes erinevas trennis veel (kumbki 1x nädalas). Ja 2x nädalas veel üks huviring.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

14aastane poiss.

Koolis 3 tundi kehalist, teevad erinevaid alasid.

2x nädalas saalihoki, 2x nädalas karate. Eelmisel aastal olid mõlemad trennid samal päeval.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega lapsed on ka erinevad, mõned on energilised ja füüsiliselt aktiivsed, teised väsivad kiiremini ja ei taha nii väga sportida. Minul algklassilaps käib 3 ndl 1,5h jalgpallis ja ndl lõpus tavaliselt võistlused, suvel käib veel 2x nädalas purjetamas ning talvel lumelauatrennis, jõuab ja tahab ise käia, kui mõnikord on tõesti väga palju õppida, jätab trenni vahele. Suuremal, gümnaasiumi lapsel, on 4x nädalas jalgpall + võistlused ja käib lisaks 3x nädalas jõusaalis üldfüüsilist tegemas. Koolis kehaline on ka aga nende jaoks see pigem kerge ning käivad kooli ka esindamas pallialadel.  Ise proovin ka ikka 2-3x nädala trenni jõuda aga selles osas on lapsed kindlasti mulle pigem eeskujuks, kui mina neile, samas see lisab ühiseid teemasid millest rääkida. Suurem käib ise trennides koos sõpradega, väiksemat vahest ikka veame kui bussiajad ei klapi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 1. klassi lapsel 3x füüsiline trenn ja 1x muu ring. 1 neist “füüsilistest” toimub nädalavahetusel ja on tema enda suur soov.

Kui päris aus olla, enne lapse kooli minekut tundus ka, et oioi, iga päev küll mingit trenni ei tohi olla. Siis nüüd arvan küll, et peale 4-5h koolipingis istumist võiks vanalt igal päeval 45 min ka trenn olla 😀 Peale kooli siirdub ta nagunii noortekasse istuma või sõbrale külla istuma ja peale seda koju vedelema….Muidugi, meil on kõik trennid (kui see ndlvahetus välja arvata) koolimajas ja ongi suht kohe peale kooli, mitte õhtuti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei käi, kas peab?

Aga mida ta teeb peale kooli? Liikumine on osa tervislikust eluviisist ja see on suuresti vanema kujundada. Lisaks trennides ka sotsiaalne suhtlus, turvaline aja veetmine.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

9. klassi poiss käib jalgpallis 4*1,5 tundi nädalas pluss võistlused suurem osa aastast kord nädalas. Lisaks käib jõusaalis 2-3 korda nädalas.

2. klassi tüdruk tants ja akrobaatika 3*1,5 tundi nädalas.  Koolis on koor ja üks huviring ka, aga need enne-peale tunde kohe. Temal oleks vaja küll mingit aktiivset trenni veel lisaks, sest liikumise vajadus on suur ja energiat jääb üle.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2x nädalas ujumistrenn. 14-aastane poiss. Läheb 8.aasta. Lihtsalt isikliku arengu huvides. Ei käi võistlustel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks leian, et minu 8. kassi lapse graafik on üsna õudne. 7 tundi koolis, siis linnas kusagil bussjaamas, poes või lärmakas raamatukogus passimine kuni kell 17.30 hakkab trenn, kell 19.30 koju, siis paar tundi õppimist ja nii iga päev 5 päeva nädalas.

Aga tema jaoks on trenn nii oluline, et koormust vähendama ei ole nõus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks leian, et minu 8. kassi lapse graafik on üsna õudne. 7 tundi koolis, siis linnas kusagil bussjaamas, poes või lärmakas raamatukogus passimine kuni kell 17.30 hakkab trenn, kell 19.30 koju, siis paar tundi õppimist ja nii iga päev 5 päeva nädalas.

Aga tema jaoks on trenn nii oluline, et koormust vähendama ei ole nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks leian, et minu 8. kassi lapse graafik on üsna õudne. 7 tundi koolis, siis linnas kusagil bussjaamas, poes või lärmakas raamatukogus passimine kuni kell 17.30 hakkab trenn, kell 19.30 koju, siis paar tundi õppimist ja nii iga päev 5 päeva nädalas.

Aga tema jaoks on trenn nii oluline, et koormust vähendama ei ole nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lärmakas raamatukogus

Miks raamatukogu lärmakas on? Seal peaks saama ju vaikselt lugeda ja töötada? Ma pole ammu raamatukogus töötamas käinud (ainult laenutamas, aga siis on raamatukogudes küll vaikne olnud), vanasti, kui käisin, oli ikka vaikne seal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lärmakas raamatukogus

Miks raamatukogu lärmakas on? Seal peaks saama ju vaikselt lugeda ja töötada? Ma pole ammu raamatukogus töötamas käinud (ainult laenutamas, aga siis on raamatukogudes küll vaikne olnud), vanasti, kui käisin, oli ikka vaikne seal.

Ma tahaks ka teada milline raamatukogu lärmakas on. Äkki valgustad meid?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps 12.a ja trennid toimuvad iga päev. Reaalselt jõuab muude kohustuste kõrvalt sinna enamasti 2, vahel 3x nädalas.
Kõik oleneb, kui palju mingiks päevaks õppida on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algklasside lastel tund aktiivset liikumist päevas, on vajalik.

Ei ole vaja sportlast kasvatada, aga rlementaarsei liikumisharrastust soodustada on iga lapsevanema kohus. Midagi talle ikka meedib.

Meil esimese klassi poiss teeb 5 trenni nädalas + 3 kooli kehalist. Väheks jääb, energiat üle.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahaks ka teada milline raamatukogu lärmakas on. Äkki valgustad meid?

Väikelinnade raamatukogud, kuhu kogu noorsugu pärast kooli koguneb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks raamatukogu lärmakas on? Seal peaks saama ju vaikselt lugeda ja töötada? Ma pole ammu raamatukogus töötamas käinud (ainult laenutamas, aga siis on raamatukogudes küll vaikne olnud), vanasti, kui käisin, oli ikka vaikne seal.

Mina olin ka harjunud Tallinna ja Tartu äärmiselt vaiksete raamatukogudega aga selgus, et maapiirkonna raamatukogud toimivad pigem noortekeskusena kui vaikse töökohana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei käi, kas peab?

Aga mida ta teeb peale kooli? Liikumine on osa tervislikust eluviisist ja see on suuresti vanema kujundada. Lisaks trennides ka sotsiaalne suhtlus, turvaline aja veetmine.

On ka kunstikoolid vms ringid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8a ja 10a lapsed, kes on erinevaid harrastusspordialasid katsetanud lasteaiast peale, käivad trennis 2x nädalas 1,5h. Ja päris tihti jääb trenn vahele (nohu, klassiõhtu vms). Rohkem ei jõuaks ka, kuna on ka teised huviringid ja liiklemine Tallinnas võtab oma aja. Kool ja ringid on suhteliselt kodulähedased, aga ikka peab 20-30 minutit enne algust igale poole minema hakkama. Minu meelest on paras. Sportlasi neist aretada ei plaani.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5+1,5 h minimaalselt iga nädal. Lisaks “sport” kehalise tundides.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Kui palju trenni