Esileht Väikelaps Kui pikalt on teie sõimelapsed lasteaias?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui pikalt on teie sõimelapsed lasteaias?

Postitas:

Minu laps 1a 10k läks lasteaeda kuu aega tagasi. Siiani on ta olnud lasteaias kuni 3ni, mil nad tõusevad lõunaunest või 4ni, kui on söönud. Meil on nõue, et 1 päev peab nädalas vaba olema ning lapse peab peale ärkamist ära viima või erandkorras peale söömist. Minul kestab tööpäev aga 5ni. Ühel päeval nädalas on hoidja lapsega ning samuti võtab hoidja lapse aiast ning on temaga kuni minu tulekuni.
Kas tõesti oleks väga hull kui nii väike laps on 5 päeva nädalas 9 – 5ni aias? Kuidas teil kogemus? Ja kas teil on ka erinõuded?
Rühmas on 15 last vanuses 1,5 kuni 7.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägitagu mida iganes. Minu laps oli kella viieni peaaegu iga päev, 1,7 aastaselt, vahel võttis vanaema, vahel olin ise puhkusel jne. Praegu käib juba lasteaias, samuti E-R kl 8-17.
Pole midagi tal viga, rõõmus ja rõõsa. Haige on sama palju olnud kui teised, ei mingeid anomaaliaid. Lasteaeda läheb rõõmuga.
Ma ei saa aru, mis nõue? Sellist asja saab nõuda ? See on vast pigem soovituslik.
Inimesed käivad täispäevad tööl, mitte vabagraafikuga.
Kodused emad ja kodus töötavad emad saavad seda vaid lubada.

Vanused 1,5 kuni 7 ühes rühmas ???
Tunnen kaasa. Ma ei leia seda normaalsena olevat.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 14:41; 04.10 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nõue, et 1 päev peab nädalas vaba olema ning lapse peab peale ärkamist ära viima või erandkorras peale söömist.

Sellist nõuet kindlasti olla ei saa. Pigem tõesti soovitus. Nii väiksele lapsele oleks tema enda seisukohast kindlasti hea, kui ta saaks ühe vaba päeva nädalas. Pigem siis püüda just seda võimaldada. See, kas ta on õhtul seal tund vähem või rohkem ei mängi minu hinnangul nii suurt rolli.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on hoius 4 päeva nädalas, 9.30-16.30. Idee poolest on hoid avatud 7.30-18.00 aga viimane laps lahkub tavaliselt hiljemalt kell 17. Hoius on 2 kasvatajat ja 10 last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 15:23; 24.09 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei usu, et seda nõuda saab. Põhimõtteliselt on nii (ratsionaalselt võttes), et vanem maksab ja võib oma last hoida lasteaias lasteaia avamisest kuni sulgemiseni. Aga loomulikult ei ole mõistlik seda teha. Isegi kui lapsel tundub lasteaias kõik hästi olevat, peab ikka meeles hoidma, et tema jaoks on see sama, mis sinu jaoks sinu tööpäev. Seega hoiaksin ma lasteaias last nii kaua, kui vajalik, ja nii vähe kui võimalik. Kui pead tööl olema, siis pead tööl olema ja kogu lugu. Aga kui saad vabaks, siis tasub kohe ka laps ära tuua. Ja kui saad teha vaba või lühema päeva, siis tasub seda võimalust kindlasti kasutada. (Sõimerühmaõpetaja)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu ka, et sellist asja nõuda saab.
Seaduse järgi võib(täiskohaga) lapd viibida lasteaias kuni selle kinni panekuni. Inimliku poole pealt see muidugi hea pole aga mingit piirangut niimoodi veidtakt seada küll ei tohiks.
Mul on laps lasteaias kella 8.00-16.30

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 16:14; 24.09 18:53; 26.09 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole muidu uurinud kuidas Eestis aga mujal maailmas on sellised piirangud, nagu teemalgataja kirjeldab, väga tavalised ja karmimadki veel. Eriti kui tegu on alla kolmeaastastega.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 15:23; 24.09 16:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps läks lastesõime 1a7k vanuselt. Esimesed paar nädalat oli kuni magamiseni ja edasi pikad päevad ehk siis 8.15-17.15. Vabu päevi sai 2-3 korda kuus (kui isal vabad päevad olid). Esimene aasta on möödas ja tundub, et talle täitsa meeldib sõimes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole muidu uurinud kuidas Eestis aga mujal maailmas on sellised piirangud, nagu teemalgataja kirjeldab, väga tavalised ja karmimadki veel. Eriti kui tegu on alla kolmeaastastega.

Mujal maailmas on palgad veidi teistsugused ja ühel lapsevanemal on võimalik kodune olla. Aga katsu sa Eesti kliimas 1000 euroga kuus peret üleval pidada.

Minu laps käis samuti 8-17-ni sõimes. Vabu päevi sai 1-2 korda kuus või siis kui haige oli. Väike nohu ja köha ei takistanud aias/sõimes käimist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tegu EEstiga ja munitsipaallasteaiaga, siis selliseid nõudeid olla ei saa.

Lapsevanemal on vajadusel õigus kasutada kohta igapäevaselt ning arvestades lasteaia lahtiolekuaegu st avamisest sulgemiseni.

Sellised (lühem päev, 1 puhkepäev nädalas) saavad olla soovitused ja kui võimalik, peaks neid nii väikese lapse puhul jälgima. Kui võimalik pole siis pole, ka lapsevanemad peavad ellu jääma…on üksikvanemaid ja neid peresid, kus teine vanem töötab kodust kaugel ega saagi igapäevaselt kasvatuses osaleda, kus vanem töötab lasteaiast lausa tunnise teekonna kaugusel jne.

Meil on sõimerühmas 14 last, maja avatakse 7.00(valverühm), kõik rühmad 7.30 ja suletakse 18.00
ja
paraku on lapsi, kes peavadki mõnel päeval olema kohal 7.00 kuni 17.45…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole muidu uurinud kuidas Eestis aga mujal maailmas on sellised piirangud, nagu teemalgataja kirjeldab, väga tavalised ja karmimadki veel. Eriti kui tegu on alla kolmeaastastega.

Mina elan Soomes ja laps läks aastaselt sõime. Kui sul on laps täiskohaga(täistööaja tööleping), ei ole mingeid piiranguid.
Ainuke vahe ongi see, et enamus aedasid ongi max kella 17 lahti(kuigi on ka olemas ööpäevaringseid ja õhtuaedu, sest graafiku alusel töötegijad vajavad seda). Aiad avatakse üldjul kell 6.30.
Teatud piirang on vaid siis, kui üks vanematest on töötu/emapuhkusel/õpib koolis. Sellisel juhul on lapsel õigus käia kohal 20 tundi nädalas. Ise valid, kas 3 pikka täispäeva või iga päev 4h. Lapse vanud seda ei mõjuta mitte kuidagi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 16:14; 24.09 18:53; 26.09 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole muidu uurinud kuidas Eestis aga mujal maailmas on sellised piirangud, nagu teemalgataja kirjeldab, väga tavalised ja karmimadki veel. Eriti kui tegu on alla kolmeaastastega.

Minu üks laps läks lasteaaeda (Rootsis) 1a5k ja teine 1a1k. Peale kohanemisperioodi käisid mõlemad 5 päeva nädalas 9.00-16.30, millest umbes 2-3 tundi lõunauni. Iga päev 2-3 tundi õues. Vabu päevi said ainult peale haigust taastumise ajal (palavikuta nohu haiguseks meil ei loeta). Rühmas 18 last vanuses 1-3, ja 3 kasvatajat. Mingeid kellaaegu keegi ette ei kirjuta, laps on lasteaias vastavalt vanemate töögraafikule, kui ikka ema-isa töötavad 8-17, siis ka 1-aastane laps on aias 7.30-17.30 ja keegi midagi kobiseda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske kolmene, läks septembrist lasteaeda. Käib 4 korda nädalas kuni lõunani. Ühel päeval teen mina kodutööd lapse kõrvalt, teistel tuleb vanaema talle poolest päevast järgi. Lõunaund magab vanaema juures. Kohaneb raskelt ja tundub, et selline koormus on talle hetkel paras. Terveks päevaks niipea ei plaani aeda jätta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on seotud ikkagi vanemate töögraafikuga – kui nii ema kui isa on 17-ni tööl, siis olenevalt lasteaia kaugusest peab ju laps olema 17.15-17.30-ni rühmas. Kui aga emma-kumma vanema tööaeg lõppeb varem, siis tuleks ka lapele varem järele minna, et ta päevad ei oleks liiga pikad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 a 4 k on lasteaias neli päeva nädalas umbes kell 7.50–16.15. Lähen aiast otse tööle ja töölt otse lasteaeda. Ühe päeva nädalas saab vanaema lapsele vabaks anda, minu töö ei võimalda vaba päeva mitte mingi valemiga.

Siiani lapsele õnneks väga meeldib. Läheb hommikuti rõõmsalt ja nädalavahetuse hommikutel on tükk selgitamist, miks lasteaeda ei saa minna. Ükskord, kui oli haige ja läksime suuremat õde lasteaeda viima, tegi väiksem maja ees stseeni teemal, miks tema ei saa oma rühma minna ja tema ei tule autosse jne. 🙂 Hea seegi.

Kui oleks võimalik, siis üle 3 päeva nädalas ei viiks teda aeda. Aga pole võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma arvan, et esmalt vaata nende lahtiolekuaegasid. Kui lasteaed pannakse kell 16 kinni, siis loomulikult tuleb ära viia. Kui lasteaed pannakse kell 19 kinni, siis tuleb juhatajal selgitada, miks on selline nõue, kui lasteaed avatud. Selliseid nõudeid tuleb selgitada kohe, kui lapsele lasteaed valida, et oleks võimalik teine, sobivam aed valida.

meil on 1a10k laps reeglina umb 7.30/7.45 – 16/16.15. Mina viin, mees toob. Pikemad päevad on siis , kui mina või mees oleme lähetuses – mina jõuan järgi 17-17.15 ja kui mind pole, siis ka mees jõuab umbes 17 paiku järgi, kuna jõuab hiljem tööle – neil küll nö ujuv tööaeg, kuid tagumikutunnid vaja täis istuda :/

Äkki oled millestki valesti aru saanud ja tegemist on õpetajatepoolse soovitusega? Meil suurem alapsega veel eelmisel aastal 2-3aastaste rühmas soovitati ka võimalusel aeg-ajalt lühemaid päevi või vabu päevi teha.

Kusjuures huvitaval kombel, kui ma nüüd käisin last harjutamas ja ta esimest korda lõunaunne jäi, siis küsisin ka, et kas tulen kohe kella 15-ks tagasi, et kui ärkab, olen kohal, aga sealt hoopis õpetajad ütlesid, et ei-ei, las ta ikka sööb ka koos meiega ja kell 16 alles 😮 – ja tol ajal veel laps ikka oli väga rahutu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu varsti-kolmene käib 4p nädalas 8-16. Eelmisel aastal käis 4p nädalas 8-12:30 (lõunaks tuli koju), üksikud päevad pikemalt. Haige oli keskmisest vähem, mingi lasteaialõvi ei ole, aga suurt protesti ka pole olnud. Parema meelega oleks ta muidugi kodus… Eks sõltub palju lapse arengust ja iseloomust. Ma praegu vaatan, et sellel aastal on ta selgelt paremini valmis, aga mingeid sõpru pole talle küll veel tekkinud, kellega spetsiaalselt mängida tahaks. Mängib peamiselt ikka üksinda. Samas juba eelmisel aastal paar ärksamat tegelast, kes seal siis mänge korraldasid ja suhtlesid jne. Nii et individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2 aastane kaib 9.30-16.30 ja nii 5 x nadalas. Lapsele vaga meeldib ja klassi hommikul laheb hea meelega ja isegi tagasi ei vaata. Lasteaed on avatud 7.30-19.00. Asukohaks Hispaania. Kas toesti on selline asi voimalik, oled sa kindel, et see pole lihtsalt soovituslik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaa käod, kirjutage sellest ka, mitu last ja mitu täiskasvanut rühmas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaa käod, kirjutage sellest ka, mitu last ja mitu täiskasvanut rühmas on.

Meil Soomes on kokku 16 last(eralasteaed) ja kaks rühma. Mõlemas rühmas on üks kasvataja ja üks abi.
Riiklikes on vähe kehvemini. Kahe õpetaja+abi peale on ca 20 last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.09 16:14; 24.09 18:53; 26.09 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole muidu uurinud kuidas Eestis aga mujal maailmas on sellised piirangud, nagu teemalgataja kirjeldab, väga tavalised ja karmimadki veel. Eriti kui tegu on alla kolmeaastastega.

Igal pool mujal maailmas see ikka nii ei ole. Aga neis mõnes riigis, kus nii on, on üldiselt levinud poole kohaga töötamine. Meil, erinevalt nendest riikidest on poole kohaga töötamine peaaegu võimatu, sest tööandjale on see ebamõistlik investeering, kuna sotsiaalmaksud tuleb täie rauaga selle poole koha eest maksta.

Mina ka imestan, sest kui mina punkt kell viis töölt lahkun ja lapsele järgi lähen, on teised lapsed kõik juba ära viidud. Kuidas see võimalik on? Kas enamusel inimestest lõppeb tööpäev varem? Vanaemad-vanaisad on meil ka kella viieni tööl, (tegelikult isegi kauem, kuna on juhtivtöötajad, siis istuvad vahel 9-ni õhtul tööl). Lapse vanavanaema on jällegi 96 aastat vana ja tema ei ole võimeline lapsele järele minema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudeid tõesti olla ei saa, kui tegemist on munitsipaallasteaiaga. Küll aga võib õpetaja jagada soovitusi, mõnikord ka tungivaid soovitusi (sest õpetajatel võib olla palju kogemust nende üleväsinud lastega).

Mina ütlen, et jah, üldjuhul oleks n-ö väga hull, kui laps oleks 5 päeva nädalas ja 9-5. Parem muidugi 9-5 kui et 8-19 vms, aga siiski on see tema jaoks väga väga väsitav. Pluss see, et lasteaias, õpside ja suure seltskonnaga veedab ta siis enamiku oma ärkveloldud ajast, ainult mõni tund õhtul ja nädalavahetus siis perega. See on ju natuke kurb, lapsele on pere ikka kõige tähtsam. Jah, on häid kohanejaid ja mõnusa keskkonnaga rühmi (tihtipeale lihtsalt juhus, millised õpetajad ja lapsed kokku satuvad), kus tõesti ongi lapsel hea olla, aga üldiselt on see pigem neile väsitav ja mida vähem seda keskkonda, seda parem. Olen ise nende pisikestega päris mitmeid aastaid töötanud, nii et on päris hea kogemus olemas, mille pealt rääkida.

See on jah täiesti mõistetav, et väga tihti ei olegi võimalik mingit vaba päeva võtta ja laps peabki pikad päevad lasteaias käima. Siis polegi muud teha kui et võimalusel viia nii hilja kui saab ja võtta ära nii vara kui võimalik, nädalavahetusel proovida leida palju aega lapse jaoks jne. Ka ma ise, teades, et see lapsele hästi ei mõju, ei tea veel, kuidas hakkab tulevikus see lasteaiakorraldus oma lapsega olema. Muidugi tahaks, et tal oleks puhkepäevi ja poolikuid päevi, aga ma ei pruugi seda saada võimaldada päris nii nagu tahaks. Seda küll mitte regulaarselt, aga kas või kord kuus saaks teha nii, et mõni enda sõbranna vm lapsele tuttav inimene võtaks lapse poole päeva pealt ära ja jalutaks temaga või teeks midagi muud toredat.

Viimati töötasin eelkooliealistega, ja nemad väljendavad juba väga selgelt oma igatsusi. Kuigi meil oli rühmas tore, siis võib öelda, et pea KÕIGI jaoks oli see väga oluline ja eriline, kui sai mõnikord juba lõunaajal ära minna. Nad olid kohe päeva algusest peale motiveeritumad ja rohkem energiat täis, sest teadsid, et pole pikk ja väsitav päev ees ootamas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõimerühmas alustajatele olid küll mingid dikteerimised (umb, et esimene ( ja teine) nädal lõunani, siis teine (kolmas) nädal järgi kohe peale õhtuoodet jne), et nii väikestele teha harjumine sujuvamaks. Hiljem võis olla niikaua, kui rühm(lasteaed) avatud. Sõimerühma lastele oli siiski soovitus, et kui vähegi võimalik, teha nädal maks 4 päevaseks või aeg-ajalt võimaldada lühemaid nädalaid. Oma laps alustas 2,5-aastaselt 4 päeva (sain tööd alustades kokkuleppele, et kuni lapse 3,5 eluaastani töötan 4-päevase töönädalaga) ja 9-17.30-ni. Sõimerühma ajal oli laps õhtul viimase 3-4 lapse seas, sest põhiosa sõimerühma lastest alles 2-aastaseks saanud või kohe saamas ja nende emad veel tööl ei käinud ning oli võimalik varem järgi minna (teha oma äranägamise järgi vabu päevi jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2,5a on aias olnud 9-16 siis lähen järgi. Pole minu arvates liiga pikk aeg, lapsele meeldib ja saab aru, et lõpuks ikka tullakse talle järgi. Laps on aias teist aastat ning esimesel aastal käis pooliku päeva rühmas. Mingi vaba päeva soovitust olen lasteaiast ka kuulnud, kuid õnneks olen ise hetkel kodune, seega minu laps lasteaias nui neljaks E-R ei istu kellast kellani ja saab koju jääda kui üldse tahtmist minna ei ole. Vaba päeva tööl käies ju anda ei saa, tobe sellist asja nõuda üldse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 13:55; 15.10 00:47; 15.10 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Vaba päeva tööl käies ju anda ei saa, tobe sellist asja nõuda üldse.”
Absoluutselt. Ma ei saa aru, kas pead ei ole inimestel kes seda paluvad, inimesed käivad E-R tööl, mitte ei marsi koju kui tuju tuleb.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.09 14:41; 04.10 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2,5a käib esimest aastat lasteaias. Hommikul 8.15 kuni pealelõunal 16.15, talle väga meeldib ja ei taha kojugi tulla. Tänu sellele, et alustan hommikul nii vara (7.30) tööd, siis on mu päevad enamasti lühemad. Puhkepäevi saame ka vahel teha, aga mitte iga nädal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2a.2k on aias E-R 8-17. Pole midagi teha. Arved end ise ei maksa ja toidulaud end ise ei kata ka!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps läks lasteaeda 3-aastaselt ja oli 1 aasta sõimerühmas. Rühm oli avatud 09.00-17.00 ja umbes nii palju käiski. Suuremate laste rühmad on avatud 08.00-18.00. Jõuame tavaliselt 8.45 aeda ja u 17.15 jõuan pärast järele. Tallinnas asuv eralasteaed on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias tehakse nägusid neile emadele, kes ei tööta. Arvamus, et laps peaks kodus olema kui ema ei käi tööl, näib olevat seal enamusel. Sellest muidugi ei maksa välja teha, kuid kuna ise hetkel ei tööta, saab laps vaba päeva kui ei viitsi lasteaeda minna. Vaatan lapse pealt, mis meeleolu on. Kui väga tahab minna, siis käib kasvõi E-R kui hetkel on selline tuju, lasteaias huvitav jne. Samas, tervet nädalat õnnestus lapsel aias veeta vist ainult kord või kaks. Vahepeal tuleb haiguse periood, nohu-köha, viirused, siis ei vii kuni tervis tagasi. Minu laps pole see, kes nohuse ninaga peab ka aias istuma. Olen vaadanud ka seda, kui laps väsib lasteaias ära ning õhtuti jonnib uleväsimusest, siis saab ühe vaba päeva või mitu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 13:55; 15.10 00:47; 15.10 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin kirjutas, et 1000 euroga on keeruline peret ülal pidada? Peetakse ka hulga väiksema rahaga. Teiseks, olen selle vastu, et lasteaeda saadetakse poolhaige laps. Teiste laste tervis peaks ka huvitama ning ka teiste lastevanemate tervis. Mul näiteks õnnestus koos lapsega lasteaiast hankida rotaviirus, mida keegi teine oli seal enne mind põdenud. Tasuks võtta haigusleht.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 13:55; 15.10 00:47; 15.10 01:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Kui pikalt on teie sõimelapsed lasteaias?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.