Esileht Pereelu ja suhted Kui suur eluasemelaen, kui saame kahe peale 1200-1300 ¤ neto ja peres on 2 väikest last?

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Kui suur eluasemelaen, kui saame kahe peale 1200-1300 ¤ neto ja peres on 2 väikest last?

Postitas:

Mehel on lapsevanemahüvitis 990,- brutto ja mul on keskmine palk umbes 350 eur. Meil on kaks last alla 3 aastat.
Vaatamata sellele Swedpank andis meile 85 000 eur. Saime osta kolmetoalise korteri )))

Nüüd on plaanis müüa kahetoalise ja suurema osa laenust tagastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime konsultatsioonil, selline summa ei ole probleem, suudame küll maksta kuumakse, sest juunis lõpeb minu väikelaen, 80 eur saab vabaks. Maksame hetkel 183 ¤/kuus. Koos minu väikelaenuga läks arvetele 263 ¤/kuus. Võtame laenu 57000 eur ning meie kuumakse on sellisel juhul 250-260 ¤. Enne ei olnud probleemi maksta nii palju + meil oli veel autoliising, mille kuumakse oli suurem kui eluasemelaenu makse. Lisaks mehel on kahe kuu pärast palgatõus ning ka minu palgasuurus suureneb, aga nelja kuu pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 03.03 18:59; 03.03 19:14; 04.03 17:12; 05.03 12:51; 05.03 12:55; 05.03 14:13; 05.03 16:29; 05.03 16:31; 06.03 09:36; 06.03 09:49; 08.03 17:26; 11.03 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elukaaslane saab (pool puhtalt ja pool mustalt)450,-puhtalt kätte ja swedi lehelt näitas summat,millist oleks pank nõus andma ja seal oli 24000.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Nagu juba öeldud, siis oma kodu ostmiseks on laenu võtmine ok, kuid laenu võib võtta siiski vastavalt oma võimetele.
Milleks solvuda nende inimeste peale, kes ütlevad, et sellise sissetuleku juures kui teemaalgatajal, ei tohiks võtta nii suurt laenu?
No, mis meie siin ütleme?! Ega pank ei annagi sellise sissetulekuga sellist laenu.
Katsuge ikka kahe jalaga maa peale jääda! Kes meist ei tahaks elada oma majas ja väga heades tingimustes, aga kui palk ei anna välja, siis lihtsalt ei saa ja kõik. Pole mõtet solvuda nende peale, kes selle julgevad välja öelda. Solvuda võid ainult iseenda peale, sest sinu sissetulek sõltub ju ainult sinust, mitte pole selles perekooli käod süüdi, et sinu pere sissetulek pole maja ostmiseks piisav.

Ja pangale, kes inimesele selliste näitajate juures nii suurt summat ei laena, võib ainult suur aitäh öelda, sest sellises olukorras kaitseb pank inimest tema enda ahnuse ja rumaluse eest.
Kõlab halvasti ja karmilt, aga kahjuks nii on.

Ja, kui sina ohkad juba täna, et raske on – õppelaen ja autoliising. No mille kuradi pärast on vaja veel üht kohustust endale turjale võtta, kui juba praegu raske on?[/tsitaat]

Aga kes on siin solvunud? Ei, kohe kindlasti mitte.Lihtsalt arusamatuks jääb, et kus kohast need inimesed kõik tulevad, sest endal sellist tutvuringkonda pole, kelle sissetulek oleks ni kõrge. Ja samuti ma ei kurda , et mul oleks raske. Lihtsalt tahan öelda, et paljud noored seisavad vastastikku reaalsusega, et on vaja laenu võtta. Meie oleme nüüdseks pool aastat oma kulusid täpselt kirja pannud, et saada ülevaade kui suurt laenu saame endale lubada, et mitte liigset murekoormat endile tekitada. Mul on hea meel, et inimestel kenasti läheb ja olen sinuga nõus, et pangad peaksid väga valima, kellele ikka anda laenu ja kellele mitte, aga kui pere elab kokkuhoidlikult, siis saab ka sellise sisetulekuga endale ilusat kodu lubada. Unistused peavad inimestel olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 22:53; 11.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kes on siin solvunud? Ei, kohe kindlasti mitte.Lihtsalt arusamatuks jääb, et kus kohast need inimesed kõik tulevad, sest endal sellist tutvuringkonda pole, kelle sissetulek oleks ni kõrge. Ja samuti ma ei kurda , et mul oleks raske. Lihtsalt tahan öelda, et paljud noored seisavad vastastikku reaalsusega, et on vaja laenu võtta. Meie oleme nüüdseks pool aastat oma kulusid täpselt kirja pannud, et saada ülevaade kui suurt laenu saame endale lubada, et mitte liigset murekoormat endile tekitada. Mul on hea meel, et inimestel kenasti läheb ja olen sinuga nõus, et pangad peaksid väga valima, kellele ikka anda laenu ja kellele mitte, aga kui pere elab kokkuhoidlikult, siis saab ka sellise sisetulekuga endale ilusat kodu lubada. Unistused peavad inimestel olema.[/tsitaat]Ei tea, mulle kuidagi tundub, et selle teema toon on kohati selline kas just solvuv, aga mõistetamatust täis, et miks teemaalgataja ei võiks võtta sellist summat…
Sa pead aru saama, et pangad ei küsi mitte kunagi, kas sa elad kokkuhoidlikult, kas käid teatris, kinos või restoranis. Panka see ei huvita ja oma laenuandmise otsust selle järgi ei tee.
Pangal on omad kindlad kriteeriumid, mida võtab arvesse. Panka huvitab konkreetselt sinu palganumber ja muu ametlik sissetulek ja see, kas sul on veel laene, liisinguid, järelmakse.
See, et sa oled tubli kokkuhoidja ja restorani asemel sööd kodus ei huvita panka. Usu, ma tean, mida ma räägin!

Sinu kommentaari viimane lause: \”ja paraku oleme varsti samuti silmtsi sellise laenuga, midagi pole teha…veel lisaks õppelaen ja autoliising\”… No kui see ei olnud ohkav ja kergelt meeleheitlik lause, siis mis veel? Laenu ei tohi võtta, kui sa juba olemasolevate kohustustegagi tunned ennast liigkoormatuna. Parem loobu millestki – vaheta auto odavama vastu, osta maja asemel korter, selle asemel, et end lõhki laenata.
Ja noortel peredel tasuks alati mõelda ka selle peale, mis saab siis, kui kooselu peaks lagunema. Kas sul on siis kõik tagalad kindlustatud selle olukorra vastu? Kas oled valmis üksinda laenu maksma jmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 22:28; 10.03 13:22; 11.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui suur eluasemelaen, kui saame kahe peale 1200-1300 ¤ neto ja peres on 2 väikest last?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.