Esileht Koolilaps Kui vanavanemad ei kohtle lapselapsi võrdselt…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Kui vanavanemad ei kohtle lapselapsi võrdselt…

Postitas:

… siis kuidas te oma lastele seda selgitate?

Mõned näited…. ühte lapselast (meheõe last) võetakse aastas kaasa mitmetele välisreisidele (kokku nädalaid), koolivaheajal viiakse lõunamaale puhkama, lõbustusparkidesse jne, ostetakse kalleid kingitusi. Meie samuvanu lapsi peaagu mitte kunagi (suhe ca 1 reis teise lapse 20 reisi kohta, st 1 kord on võetud reisikaalsaseks sugulasele kaasa). Kui külla tullakse, siis vaid koos meheõe lapsega, kellega siis minu laste ees vahetakse muljeid möödunud reisidest või põnevatest ajaviitmistest, mida nad kuskil on teinud.

Minu küsimuste peale, et miks lapsi võrdselt ei kohelda, aetakse mingit udu, et lennupiletid juba ette ära võetud (nii alati juba 10 aasta järjest või muud häma, mis on selgelt väljamõeldis) aga lapsed on juba vägagi kurvad. Mina ei oska lastele enam selgitusi välja mõelda. Asi on viinud selleni, et minu lapsed enam vanavanemate ega oma täditütrega suhelda ei soovi.

Kas tõesti oleks parem kui vanavanematega üldse ei suhtlekski? Nad kahjuks vaid ainukesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:06; 28.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki on sinu lapsed vanavanemate jaoks liiga kasvatamatud? või valest soost? või ei meeldi sina neile? või kahtlevad oma poja isaduses? võimalusi on ju palju.
tütre lapsed ongi tavaliselt lähedasemad kui poja lapsed. vanemad peavad oma lapsi võrdselt kohtlema, vanavanematel on juba valikuvõimalus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea seda olukorda normaalseks, aga ka enda pere puhul näen, et suhted vanaemaga on praktiliselt katkenud, aga oma tütre lastega lävib ämm küll sagedamini. Ju siis on kallimad. Kuigi minu noorem tütar on otsekui tema suust kukkunud, lootsin just seda, et suhted hakkavad paremaks minema kui minu nägu vanema lapsega ( äkki ei salli mind vms), aga ei. Ega vanainimest ümber ei õpeta, õnneks on meil veel teine vanaema st minu ema ka olemas.Meil ei ole reiside tasemel midagi rääkida, meie lapsed ei saa sünnipäevakingitusigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugeda sellist vahetegemist.

Endal otseselt sellist probleemi pole, aga meheõde ise susib vahel, et tema lapsed rohkem tähelepanu saaksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et suure tõenäosusega võib asi olla sellest, et mehe õel üks laps, aga sinul kaks. Ühte last on palju lihtsam võtta reisidele kaasa kui kaht, alates kuludest lõpetades üldise tähelepanuga. On ka võimalik, et nad klapivad iseloomudelt üksteisega paremini.
Minu meelest on see väga ebameeldiv kui vanavanemad lastel vahet teevad. Eriti valus lapsele kui tal teisi vanavanemaid ei ole ka.
Aga ega armsaks vägisi ei sunni, seda näen enda peresuhete pealt ka.
Seda tean ka kahjuks omast käest kui nõme on see kui vanavanem tahab koos aega veeta ainult nii, et alati teistpidi liini lapselapsed ka seltskonnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vägisi kedagi armsaks ei tee.
Mu abikaasal on 2 venda ja kõikidel poeg ja tütar.
Meie omad on kõige nooremad. Võimalik, et 4 lapselast oli juba piisav kogu lapselapsi ja isu oli nendest täis, aga meie omad ei mahu kuidagi marjamaale. Karjamaal koos teiste supervanavanematega on ka tore.

Nüüd hakkab ainult kostuma pooletteheitvaid lauseid, “et ega meie ju ei näe teie lapsi”, “siia neid ju ei tooda”, “tahaks ka kukununnukesi vahel näha”.
Tegelikkuses on aga teised lapselapsed suureks (loe: teismeliseks saamas) ja nad ei väisa neid enam niipalju ning elu pole enam nii lõbus.
Natuke on kahju küll, et lapsed oma teisi vanavanemaid tundma ei õpi, aga mis sa ikka teed. Ega vägisi kedagi ju armsaks ei tee. Mina olen sellega leppinud ja las ta siis olla. Lapsed ei küsi vähemasti, miks vahet tehakse teiste lastelastega, sest ma ei lase teha:)
Vanavanemad näevad meie lapsi ainult koos meiega ja seda siis umbes 4-5x aastas. Õnneks teised vanavanemad on laste jaoks olulised ja loomulikult ka vastupidi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 19:37; 26.08 20:18; 26.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla nii, et tütre lastega lävimine on vanavanematele lihtsam, sest tütre kasvatusstiili on lihtsam ignoreerida. Ehk siis vanavanemad saavad rohkem oma stiili peale suruda. Noh, näiteks lubada lapsel toituda friikatest ja burgerist. Ma ei tea, võib-olla sina lubad vanavanematel lastele igat sööki anda. Aga paljud ei luba. Kritiseerivad, kui lapsele on saia ja limonaadi antud.
Võib-olla, et vanavanematel on voli tütre last korrale kutsuda ning kasvatada, kuid teiste laste puhul peavad taluma mõne lapse veidrusi, ilma et nad probleemideta korrale võiks kutsuda. No kasvõi “ära matsuta”, “poes ei joosta”, “lõpeta virisemine”, “aeg on magama minna”, “pane telefon ära” jne, jne, jne.
Et kas lubad oma lapsi kasvatada ka teistel või on sinu arvates laste keelamine-käsutamine ainult vanemate pädevuses?

Ma ise saan ka kergemini oma õelapse kantseldamisega hakkama. Vennalaste puhul ma pean ikka mõtlema, et kas toit on piisavalt hea ja ega ometi hambad pesemata jäänud kui telkimas käisime. Siis veel nad kipuvad tujutsema ja selja taga kolmandaga kiusu ajama. Vaidlevad.
No ma lihtsalt ei viitsi tõestada lastele, et ma pole kaamel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei aktsepteerinud, kui minu oma vanemad minu üht last teisele eelistasid. Ma ütlesin seda neile ja alati, kui midagi jälle sellist ette tuli. Kuna inimesi ei paranda, siis lihtsalt ei suhelnud nii palju, sest mina kohtlen oma lapsi võrdselt ega taha, et neile jääks mingi selline okas hinge. Seda, et vanavanematega nii tihedalt läbi ei käi, on kergem seletada kui seda, miks üks laps on eelistatud teisele. Ma kohe üldse ei tolereeri sellist vahetegemist, kuid tundub, et vähemalt minu vanemate põlvkonnas ja ka nende vanemate omas on see olnud kuidagi nii tavaline. Tänapäeval katsume lihtalt siis targamad olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju isegi selline ütlemine, et tütre lapsed on omad ja poja lapsed tolle naise omad.
Ja tegelikult paljuski on see ütlus õige.
Mäletan oma lapsepõlvest, et vanaema jaoks oli a ja o tütretütar, kahe poja lapsed ei olnud miski. Meid küll veeti maale aga pigem selle pärast, et sellel üksikul tütrelapsel igv ei oleks. Ta sai alati rohkem tähelepanu, temal oli alati kõiges õigus, ta sai alati kalleid kingitusi ja seda avalikult. Ka juba täiskasvanuna jätkus sama. Olen korduvalt näinud kui vanaema talle raha taskusse toppis jne.
Alles enne oma surma sai vanaema aru, et ta on valesti käitunud ja valesid inimesi hoidnud. See tütretütar isegi ei käinud teda haiglas vaatamas.
Ise ilmselt ei laseks oma lastega niimoodi käituda ja hoiaks neid vanavanematest eemal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“tule-eile-meile” jutt….kuidagi eriti ajuvaba on taandada jutt friikartulite ja limonaadi peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 19:37; 26.08 20:18; 26.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka sinnapoole.
kui mul lapsed sündisid, siis ämm rääkis, et liiga väikesed, ta ei julge nii väikeseid lapsi üldse hoida, nendega on pidevalt tegemist, omi asju ei saa teha jne. saavad suuremaks, siis…
nüüd kui mehe õde ka lapse sai, siis tema jaoks on küll ämm olemas.
aga ikka niipidi, et pisikesega on nii palju tegemist, et suurematega ta tegeleda ei jõua, tahab puhata ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 20:32; 26.08 21:18; 27.08 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju sõltub lapselaste vanusest, soost, isikuomadustest.

nt mu vanematel on hetkel kolme lapse peale kokku 5 lapselast: 27a, 21a, 15a, 11a ja 6a. No… ei anna neid ju kuidagi ühtmoodi kohelda. 6-sele preilile loeb vanaisa unejuttu ja vanaema õmbleb ta barbidele kleite, viiakse iluvõimlemisse, 11sega käiakse kalal ja jalgpallivõistlusel kaasa elamas, 15a-le aga õpetatakse autosõitu ning temalt küsitakse nõu arvutivallas, 21a-sega arutatakse viimasel ajal pruutkleidi ja pulmade korraldamisega seotut, 27a vajas aga hiljuti nõu lahutusküsimustes, poiss aitab vanaisa ehitusel ja vanaisa teda autoparandamisel.
no ei hakka mu vanemad tulevasele pruudile unejuttu õhtuti lugema ega 27sele meesterahvale barbi riideid õmblema. 6asele autot ei laenata ning 11a-sele pruutkleiti ei osteta. kui kedagi reisile kaasa võetakse, siis kah mitte korraga, vaid ühekaupa ning eakohastesse kohtadesse.

lapsele selgitadki, et vanaema-vanaisa käivad erinevate lastelastega eri kohtades, sest ka lapselapsed on ju ise erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]palju sõltub lapselaste vanusest, soost, isikuomadustest.

nt mu vanematel on hetkel kolme lapse peale kokku 5 lapselast: 27a, 21a, 15a, 11a ja 6a. No… ei anna neid ju kuidagi ühtmoodi kohelda. 6-sele preilile loeb vanaisa unejuttu ja vanaema õmbleb ta barbidele kleite, viiakse iluvõimlemisse, 11sega käiakse kalal ja jalgpallivõistlusel kaasa elamas, 15a-le aga õpetatakse autosõitu ning temalt küsitakse nõu arvutivallas, 21a-sega arutatakse viimasel ajal pruutkleidi ja pulmade korraldamisega seotut, 27a vajas aga hiljuti nõu lahutusküsimustes, poiss aitab vanaisa ehitusel ja vanaisa teda autoparandamisel.
no ei hakka mu vanemad tulevasele pruudile unejuttu õhtuti lugema ega 27sele meesterahvale barbi riideid õmblema. 6asele autot ei laenata ning 11a-sele pruutkleiti ei osteta. kui kedagi reisile kaasa võetakse, siis kah mitte korraga, vaid ühekaupa ning eakohastesse kohtadesse.

lapsele selgitadki, et vanaema-vanaisa käivad erinevate lastelastega eri kohtades, sest ka lapselapsed on ju ise erinevad. [/tsitaat]
ses pole loogikat.
ju luges see vanaema ka sellele, kes praegu lahutab unejuttu. ja arutas selle lahutajaga abiellumise üle kunagi.
sa tahad jätta muljet, nagu need vanused on olnud neil koguaeg olnud 🙂
aga ka 27a oli kunagi 7a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 20:32; 26.08 21:18; 27.08 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nii äärmuslikku vahetegemist pole, kuid minu poegi pole ämm kunagi hoidnud. Ühe korra, kui väiksem oli 2a, läksime tema kodu lähedale vabaõhuetendusele tingimusel, et vanem vend, 8a, jääb ka sinna. Oligi nii ja sisuliselt valvas vanem vend tookord nooremat. Oma tütre last on aga ämm küll hoidnud.
Aga sinule, teemaalgataja, ütlen, et vägisi armsaks ei saa. Seega sa ei saa vanavanematele peale sundida, et sinu lapsi ka kaasa võetaks. Küll aga saad sa nõuda oma laste tunnete austamist. See tähendab, et ma räägiks vanavanematega sellest, et nad ei räägiks teile külla tulles tütrelapsega reisidest ja muudest toredatest asjadest, mis nad on koos teinud. Et sinu lapsed kuulavad neid jutte ja on kurvad. Ütlegi, et sa ei saa nõuda, et sinu lapsi ka kaasa võetaks, aga saad nõuda, et sinu laste tundeid ei haavatakse sellest rääkimisega.
Kui sa seda niimoodi viisakalt ja ilma liigsete emotsioonideta ütled, võib-olla siis sellest tekib mingi jutuajamine, mille käigus nad ehk vaevuvad selgitama oma käitumise tagamaid. Aga kui mitte, siis vähemalt oled saanud esitada oma nõudmise.
Muide mida arvab sellest kõigest sinu abikaasa, kelle lapsi tema vanemad eiravad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 21:24; 28.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul nii äärmuslikku vahetegemist pole, kuid minu poegi pole ämm kunagi hoidnud. Ühe korra, kui väiksem oli 2a, läksime tema kodu lähedale vabaõhuetendusele tingimusel, et vanem vend, 8a, jääb ka sinna. Oligi nii ja sisuliselt valvas vanem vend tookord nooremat. Oma tütre last on aga ämm küll hoidnud.
Aga sinule, teemaalgataja, ütlen, et vägisi armsaks ei saa. Seega sa ei saa vanavanematele peale sundida, et sinu lapsi ka kaasa võetaks. Küll aga saad sa nõuda oma laste tunnete austamist. See tähendab, et ma räägiks vanavanematega sellest, et nad ei räägiks teile külla tulles tütrelapsega reisidest ja muudest toredatest asjadest, mis nad on koos teinud. Et sinu lapsed kuulavad neid jutte ja on kurvad. Ütlegi, et sa ei saa nõuda, et sinu lapsi ka kaasa võetaks, aga saad nõuda, et sinu laste tundeid ei haavatakse sellest rääkimisega.
Kui sa seda niimoodi viisakalt ja ilma liigsete emotsioonideta ütled, võib-olla siis sellest tekib mingi jutuajamine, mille käigus nad ehk vaevuvad selgitama oma käitumise tagamaid. Aga kui mitte, siis vähemalt oled saanud esitada oma nõudmise.
Muide mida arvab sellest kõigest sinu abikaasa, kelle lapsi tema vanemad eiravad?[/tsitaat]

Väga tubli soovitus öelda vanavanematele, et nad ei tuleks reisidest rääkima nendele lastele, kes ei käinud reisil.
Minu abikaasa ei arva nt sellisest vahetegemisest midagi, sest …kahjuks tehti juba lapsepõlves vahet. 1 poegadest (kõik 3 on pojad) oli tema lapsepõlves juba rohkem hoitud ja armastatud.

Minu vanaema tegi ka lastelastel vahet. Kõige paremad olid muidugi tütrelapsed ja siis mina, kuna tütrel olid pojad, aga vanaemale meeldisid tüdrukud rohkem. Minu vend ei olnud mitte keegi vanaema jaoks:(
Kui ma aus olen, siis ma ei armastanud oma tädilapsi lapsepõlves, aga mingist vanusest alates sain ma sellest üle. Nüüd suhtlen tädipoja peredega tihedalt.
Iga laps tunneb selle ära, kas ta on oma vanavanemate juures oodatud või on ainult sellepärast seal, et vanaemal on kohusetunde puhang. Teine, ja veel hullem variant on muidugi see kui mittearmastatud lapselaps on selleks vajalik, et lemmikul oleks kellegagi mängida ja on vaja seltsilist.
Tehaksegi erinevalt kinke, jagatakse erinevalt lähedust, kiidetakse valimatult seda ühte ja erilist, teised jäetakse kõrvale. Need inimesed, kes teevad oma lastel ja lastelastel vahet, elavad meie kõrval ja nad lömastavadki oma lastelaste tundeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 19:37; 26.08 20:18; 26.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, mida tunned! Meie lastele isegi õnne ei soovita sünnipäevaks, rääkimata kingistustest… Lastele selgitasingi nii nagu on, pole vaja illusioone armastatavatest vanavanematest, tulevikus nii lihtsam. Ei käi seal külas ja nüüd ka meie ei soovi neile õnne tähtpäevade ja muu puhul – suhtlus on minimaalne ja puudust ei tunne. Kurvaks teeb aga ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]palju sõltub lapselaste vanusest, soost, isikuomadustest.

nt mu vanematel on hetkel kolme lapse peale kokku 5 lapselast: 27a, 21a, 15a, 11a ja 6a. No… ei anna neid ju kuidagi ühtmoodi kohelda. 6-sele preilile loeb vanaisa unejuttu ja vanaema õmbleb ta barbidele kleite, viiakse iluvõimlemisse, 11sega käiakse kalal ja jalgpallivõistlusel kaasa elamas, 15a-le aga õpetatakse autosõitu ning temalt küsitakse nõu arvutivallas, 21a-sega arutatakse viimasel ajal pruutkleidi ja pulmade korraldamisega seotut, 27a vajas aga hiljuti nõu lahutusküsimustes, poiss aitab vanaisa ehitusel ja vanaisa teda autoparandamisel.
no ei hakka mu vanemad tulevasele pruudile unejuttu õhtuti lugema ega 27sele meesterahvale barbi riideid õmblema. 6asele autot ei laenata ning 11a-sele pruutkleiti ei osteta. kui kedagi reisile kaasa võetakse, siis kah mitte korraga, vaid ühekaupa ning eakohastesse kohtadesse.

lapsele selgitadki, et vanaema-vanaisa käivad erinevate lastelastega eri kohtades, sest ka lapselapsed on ju ise erinevad. [/tsitaat]

no mis jutt! teemaalgatajal ongi ju probleem just seepärast, et osade lastega ei käida kuskil ega tehta midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]palju sõltub lapselaste vanusest, soost, isikuomadustest.

nt mu vanematel on hetkel kolme lapse peale kokku 5 lapselast: 27a, 21a, 15a, 11a ja 6a. No… ei anna neid ju kuidagi ühtmoodi kohelda. 6-sele preilile loeb vanaisa unejuttu ja vanaema õmbleb ta barbidele kleite, viiakse iluvõimlemisse, 11sega käiakse kalal ja jalgpallivõistlusel kaasa elamas, 15a-le aga õpetatakse autosõitu ning temalt küsitakse nõu arvutivallas, 21a-sega arutatakse viimasel ajal pruutkleidi ja pulmade korraldamisega seotut, 27a vajas aga hiljuti nõu lahutusküsimustes, poiss aitab vanaisa ehitusel ja vanaisa teda autoparandamisel.
no ei hakka mu vanemad tulevasele pruudile unejuttu õhtuti lugema ega 27sele meesterahvale barbi riideid õmblema. 6asele autot ei laenata ning 11a-sele pruutkleiti ei osteta. kui kedagi reisile kaasa võetakse, siis kah mitte korraga, vaid ühekaupa ning eakohastesse kohtadesse.

lapsele selgitadki, et vanaema-vanaisa käivad erinevate lastelastega eri kohtades, sest ka lapselapsed on ju ise erinevad. [/tsitaat]

No mis vastus! Loetust arusaamine puudub või tulid siia oma “idülliga” keksima? Küsimus polnud ju selles, et erinevas vanuses lapselastega tehakse erinevaid asju vaid selles, et ühe lapse lastega ei tehta midagi. Samas teise lapse laps supleb tähelepanus. Appi, mul kaob usk inimestesse kui ma sellist täiesti teemast mööda roosat pläma loen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 00:50; 28.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka see paha vanaema, kes teeb vahet.
Mul ei ole probleeme ühe lapse lastega – võime koos teha, mida tahame – käime kinos, kakaod joomas, muuseumides. Teise lapse laste puhul pean andma oma igast liigutusest aru – mida lapsele ikka selga panin, mitu suutäit sõi, kas õunad mu laual on ikka kodumaised, kas film oli ikka lapsele sobiv (järsku keegi sai haiget ja laps saab trauma).
Ausalt enam ei jaksa ja püüan ka välja vingerdada. Kingitusi püüan teha võrdselt (ühtedele saan ise valida, teistele pean kuudepikkusi läbirääkimisi – praegu näiteks juba jõulukinkide üle.) Lapsed on enamvähem ühevanuselised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on mõlemal pool keeruline:
mehe vanemate meelest on tütar ja tema lapsed nö oluliselt õigemad. Meie lastesse suhtutakse nagu m i n u omadesse,
minu ema üritab paaniliselt vältida olukorda, et keegi saaks öelda, et ta tütrelapsi eelistab – seega seal on mulle miinuseks see, et ma ainus tütar olen.

Üks asi on reisile viimine. Teine asi sellega sihipärane eputamine. Mina võtaks ühe konkreetse jutuajamise ette, et selline eputamine olgu koheselt lõpetatud (kindlasti kaasaks ka mehe vestlusse). Kui tulemust ei ole, siis katkestaks suhted. Ei ole lapsel midagi kaotada sellistest vanavanemate ilmajäämisega, kes nii elementaarsest asjast aru ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.08 08:08; 27.08 08:41; 28.08 15:50; 28.08 16:41; 04.09 14:41; 04.09 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel hetkel vahet tegemist ei ole, kuna minu vennal lapsi veel pole. Küll aga on minu oma vanemad teinud terve elu vahet minul ja minu vennal. Teevad siiamaani. Seega tobe on ennatlike järeldusi teha aga ma olen täiesti kindel, kui mu vend peaks lapse/lapsed saama, siis unustatakse minu omad ära. Järelduse teen siis selle põhjal kuidas ja kui suurelt meil vahet tehakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

räägime nüüd “eputamisest”.
ma olen mõelnud, et kas eputamine on ikka eputamine, või on see muljete rääkimine, enda elamuste jagamine ja rõõm enda kogetu üle.
loomulikult tundub see millestki ilmajäänule eputamine. eriti hull eputamine tundub see seepärast, et ise tahaks ka. tahaks ka seda, mida teine sai, kadedus, kurbus enda ilmajäämise pärast.
kas seda on võimalik muuta, kas seda suhtumist on võimalik muuta ja kas peaks muutma, et kuuladki teise muljeid, tunned rõõmu teise nähtu üle, mitte ei keskendu enda valule ilmajäämise pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.08 20:32; 26.08 21:18; 27.08 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu silmis on eputamisega asi lihtne. Vanavanemal, kes on ilmselgelt ja korduvalt eelistanud üht last teistele, peaks olema vähemalt nii palju elementaarset viisakust, et ei läheks sellega teiste laste nina alla vehkima.
Kui see tütrelaps oleks käinud reisil ta enese vanemate tublidusega seoses – siis ma arvaks teisiti. Aga see laps sai ju reisile jne vanavanemate valikute tulemusena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.08 08:08; 27.08 08:41; 28.08 15:50; 28.08 16:41; 04.09 14:41; 04.09 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama olukord. välisreise küll pole, aga eelistamine on ilmne. mehel 2 venda. kõigil kolmel mehel lapsed+pere. elame kõik samas maakonnas. hoitakse ainult selle kõige noorema poja lapsi. käiakse nende sünnipäevadel, aktustel, kontsertidel. oleme ka kutsunud erinevatele üritustele, aga alati on vanaemal/vanaisal miski vabandus varnast võtta, küll on tervis paha, küll on miski muu. ühel aastal jäi lausa vahele oma ‘valgete valedega’. meie lapsel oli kontsert, kutsusime neid kuulama, vastuseks kuulsime, et ta selg on väga-väga haige, ei saavat liikudagi. nii umbes kuu aja pärast tuli välja, kuidas ta olla järgmisel päeval käinud teise venna lapse lasteaia kontserdil. ta nimelt kukkus mulle ‘kiitma’ kui hästi need lapsed seal laulsid-tantsisid. siis jäi ise ka poole sõna pealt vait, kuna tuli vist meelde, et meie lapse kontserdile ei saanud ta tervise tõttu tulla:D
sellest ajast peale ma enam ei kutsugi teda kuskile ja kuna ta ise soovi ei avalda, siis ongi meie suhtlemine väga vähene. laste sünnipäevadel vahel helistab, mõnikord tuleb isegi läbi, aga se eon ka kõik. lastele pole selgitanud midagi. minu ema on õnneks suurepärane vanaema ja ega lapsed sellest teisest vanaemast puudust ei tunne kahh – ta on lihtsalt kuidagi nii võõraks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]… siis kuidas te oma lastele seda selgitate?

Mõned näited…. ühte lapselast (meheõe last) võetakse aastas kaasa mitmetele välisreisidele (kokku nädalaid), koolivaheajal viiakse lõunamaale puhkama, lõbustusparkidesse jne, ostetakse kalleid kingitusi. Meie samuvanu lapsi peaagu mitte kunagi (suhe ca 1 reis teise lapse 20 reisi kohta, st 1 kord on võetud reisikaalsaseks sugulasele kaasa). Kui külla tullakse, siis vaid koos meheõe lapsega, kellega siis minu laste ees vahetakse muljeid möödunud reisidest või põnevatest ajaviitmistest, mida nad kuskil on teinud.

Minu küsimuste peale, et miks lapsi võrdselt ei kohelda, aetakse mingit udu, et lennupiletid juba ette ära võetud (nii alati juba 10 aasta järjest või muud häma, mis on selgelt väljamõeldis) aga lapsed on juba vägagi kurvad. Mina ei oska lastele enam selgitusi välja mõelda. Asi on viinud selleni, et minu lapsed enam vanavanemate ega oma täditütrega suhelda ei soovi.

Kas tõesti oleks parem kui vanavanematega üldse ei suhtlekski? Nad kahjuks vaid ainukesed.
[/tsitaat]

See on tõesti probleem. Ka minu laste vanaema teeb oma poja lastel väga suurt vahet. Kusjuures mõlemal pojal on sama vanad poeg ja tütar. Meie laste vastu ta huvi ei tunne, teistele on olnud lausa ema eest. Ka see reisidega eputamine tuli tuttav ette. Minu ämm küll kaugele pole teiste lastega reisinud aga selliste 4 ja 6 aastastele on ka Pärnu ahvatlev, eriti kui vanaema käib teiste lastega ära ja siis tuleb meile muljetama, et kuidas ujuti ja käidi ja kui vahva oli. See tegi mulle ka (nagu sullegi) väga haiget. Nägin, kui kurvad mu lapsed olid. Ütlesin ämmale muidugi kohe samal päeval (mitte laste kuuldes), et ta läks muljetamisega liiale ja minu lapsed on nüüd kurvad.
Nõme on aga mis teha. Inimesed ongi sellised nagu nad on. Mina püüan ämmaga võimalikult vähe suhelda, kuna see alati vihastab (tänu sellele laste teemale).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 10 aastaga pole asi muutunud, siis vaevalt on võimalik vanavanemaid ümber kasvatada. Eks ilmselt ühel hetkel lapsed kaugenevad vanavanematest (kehvemal juhul ka tädilapsest). Ise päris suhtlemist ära ei jätaks ja lapsi katsuks lihsalt lohutada (ei pea õigeks vahetegemist, aga vanavanematele ei saa panna ka kohustust) ning ise reise ja meelelahutust pakkuda.
Tegelikult võib olla asjal ka teine külg. Näiteks tütred suhtlevad tihti oma vanematega rohkem kui pojad ning sellest tulenevalt on tütrelapsed vanavanematega rohkem lähedasemad (juba väiksest peast rohkem ka vanavanemate juures ise olnud), kui näiteks harvem kohtuvate pojalastega. Samti võib kahe lapse puhul oma juurde (reisile) kutsumises olla vanavanematel suurem hirm hakkamasaamise ees kui 1 lapse puhul. Minu ema võttis alguses üheealiseid lapselapsi hoida ühe kaupa. Vanem vennalaps oli tunduvalt harvem minu vanemate juures, sest siis oli venna naise ema elus ning hoidis sagedamalt lapselast. Kuigi minu laps on mehe vanemate juures olnud ka üsna palju, siis ainult natuke vanem mehe venna laps jälle põhiliselt emapoolsete vanavanemate juures,kuigi tean, et ootavad pikisilmi enda juurde ka seda lapselast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 12:00; 04.09 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt vanaemadel tütrelastega jah “lihtsam”, sest miniaga ju ikka kipuvad veidi keerulisemad suhted olema, kui oma tütrega. Ka nagu eelkõneleja juba ütles, suhtevad ema ja tütar tihedamini-rohkem, kui minia ja ämm. Palju sa ise helistad lihtsalt niisama ämmale ja küsid, mis ta teeb parajasti ja kuidas päev möödunud on etc. Enamus miniaid helistab ikka siis, kui vaja lapsehoidjat näiteks 🙂
Reisidega eputamine ei sobi kuidagi jah. Kingitusi tehakse ka ikka tavaliselt võrdselt või siis pigem arvestades lapse soovide ja huvidega. Penni pooleks pole minu arust vaja ajada, kui näiteks ühe lemmik on parajasti mingi kallis nukk ja teisel odavam, siis kingiks ikka kumbagile selle, mis lapsele meeldib 🙂 Ja vanemad ei peaks siis ju seejuures rahaarvu vaatama vaid nö. kingi mõtet.
Üks eelkõnelejaga mainis, et mõni lapsevanem kipub vanaemadele liialt piiranguid panema, kuidas peab vanaema last toitma ja mängima ja õpetama jne. Eks see vanaemas ka trotsi võib tekitada, kui tema tegevusega kunagi rahul ei olda. Mõtlebki äkki, kui ei sobi hoia siis ise 🙂 Ega see vanaemat lapselapsest vähem hoolima ei pane muidugi.
No ma siin lihtsalt pakun variante 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te siis ütlete, kui on sama poja lapsed. Erinevate naistega. Ühest pole sünnist saati seitsme aasta jooksul mitte kordagi välja tehtud ja teist on sünnist saati hoitud, üritustele ja reisidele viidud, kingitusi tehtud. Lapsed samast soost. Kusjuures lapsed on samaealised. Jah, õigesti lugesite -samaealised.
Mina hoopis järeldan, et vanavanematele ei meeldi oma lapse elukaaslane ja sellest tuleb eelistus ka lastelaste suhtes. Eelistatakse neid, kelle elukaaslane rohkem meeldib ehk siis kui on nt. vanemtaele kolm poega ja ühe elukaaslane neile väga meeldib aga kahe oma mitte eriti, siis eelistataksegi selle esimese poja lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 18:49; 28.08 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kõik õige. Tädil ja vanavanematel on õigus reisile kaasa võtta see laps, kes käitub hästi, kellega on hea läbisaamine, kes meeldib. Ainus aga: ära siis tule nende laste ette, keda kaasa ei võetud, reisidest pläkutama koos selle lapsega, kes kaasa võeti. See on äärmiselt kohatu käitumisviis.
Ma ka teen oma sugulaste lastel vahet. Meheõe laps on äärmiselt ärahellitatud plikatirts, keda väldin, kuidas jaksan. Mingil juhul ei läheks temaga koos kuhugi reisile – oma reisi ära rikkuma! Õelaps seevastu on väga asjalik, saab ise oma teenindamisega hakkama. Kuulab sõna, suudab ka ise mängida, ei vaja pidevat tähelepanu ja tegelemist. Temaga koos poleks probleemi reisile minna. Aga siis ma ei räägiks seltskonnas, kus on nii õde kui meheõde oma lastega, hiljem sellest reisist, kus oli kaasas ainult õelaps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 21:24; 28.08 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja: Lapsed on üheealised, küll eri soost. Käitumise järgi ei tundu üksi teisest parem olevat. Olen ka pakkunud, et võtku meie lapsi ka ühekaupa – arusaadav, et kahega on raskem kui ühega, aga ei midagi. Mees kahjuks teemat üles ei võta, ei taha oma vanematega tülli minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 18:06; 28.08 13:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Koolilaps Kui vanavanemad ei kohtle lapselapsi võrdselt…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.