Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas beebiga rohkem kodust välja saada?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas beebiga rohkem kodust välja saada?

Postitas:
Kägu

Tunnen, et lõpuks jõuan ja tahan beebiga rohkem seltskonda minna, majast välja saada. Ilmad on juba soojemad, päevad pikad, aga mida ma ei suuda – ma ei suuda välja mõelda, kuidas beebiga ringi käimine toimuma peaks? Kandekotis talle ei meeldi (BeLenka). Ta suudab juba 2 või vahel isegi 3h üleval olla. Kuidas teie oma 4-8-kuustega ringi liigute? Palun nõuandeid 🙂 Tunnen end nii saamatuna. Hetkel on beebi 4-kuune. Tahaks suvel palju ringi sõita, kuidas beebiga küll hakkama saada? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps vankris ja kui juba istuda oskab, siis jalutuskärus ja siis jalutud kuhu tahad? Jalutuskärus oli mul ka rõngaslina – sellega oli hea teinekord laps puusale istuma panna, kui ta ei tahtnud enam vankris olla või oli suvel mõni selline koht, kuhu vankriga polnud mugav minna, näiteks Hansapäevad vmt. laat. Rõngaslinal sai ka murul pikutada. Mul lapsed varakult istuma hakanud, nii et ca  7-8 kuuselt on saanud juba ka rattatooliga neid sõidutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed neist lastest, kui isegi seda tegelikult lühikest aega ei suuda ära kannatada? Ei suuda ühte suve ära kannatada, kus pole vabadust? Järgmine suvi on tal juba jalad all ja on juba lihtsam ringi liikuda.

Ei tasu lapsi teha, kui tegelikult polda valmis nende kasvatamiseks.

+2
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam oli jaoks sõit uneajale planeerida, kohale jõudes metasin autos, siis käisin ringi laps kotis, siis jälle imetasin autos ja sõitsin järgmise une ajal tagasi.

Vankriga on raskem, kui laps ärkab vankris ja ei taha vankris pikutada, on kisa palju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed neist lastest, kui isegi seda tegelikult lühikest aega ei suuda ära kannatada? Ei suuda ühte suve ära kannatada, kus pole vabadust? Järgmine suvi on tal juba jalad all ja on juba lihtsam ringi liikuda.

Ei tasu lapsi teha, kui tegelikult polda valmis nende kasvatamiseks.

Aga mis eesmärgil peab noore ema elu olema kannatus? Ja minu jaoks on näiteks just lihtsam beebiga majandada, kellel pole veel jalgu all ja kellele ei pea kogu aeg järele jooksma. Mul kolm last ja olen nende kõigiga käinud nende esimesel eluaastal, kus olen tahtnud käia. Isegi metsas seenel olen käinud 🙂

Suvel muidugi tuleb ringi käia, kui soovi on! Kui mehel puhkus, siis saab ju kenasti koos käia, ei ole see beebipere elu mingi raskus ja kodus passimine.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan mõnda teist kotti või lina proovida. Minu laps ka alguses kotis streikis, siis ostsin prooviks tavalise kootud lina ja rõngaslina ja need mõlemad sobisid talle. Kott hakkas alles palju hiljem meeldima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kummalegi lapsele samuti kandekott ei meeldinud, aga vankri või käruga sai vabalt käia. Eks lapse söögi- ja uneaegadega ikka peab arvestama. Järgmisel suvel, kui jalad on all, aga mõistust veel vähevõitu, on ilmselt märksa raskem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina neljakuusega olen teinud pooletunnise sõidu eel vankriga pooletunnise ringi, et beebi magaks esimese poole unest vankris. Tõstan autosse, korra ärkab ja vahel natuke nutab ka aga sõites jääb kohe edasi magama. Külla võtan turvahälliga tuppa kaasa – seal magab ka natuke ja kui ärkab siis oleme seni külas kui jälle aeg uinakuks. Koju sõites magab autos ja toas oleneb, kui magab rahulikult siis lasen lõpuni magada ja kui ärkab, viin voodisse, et edasi magada. Seni on see taktika toiminud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene asi on loobuda kõigist ootustest sellele, et lapsega kusagil käimine on samamoodi nagu ilma lapseta käimine, lihtsalt koos lapsega. Ei ole. Võtab hea hulga stressi maha.

Mina käisin vankriga. Kaugel ei käinud, sest poiss röökis autos pool teed. Arvestad lapse uneaegadega, suuremale lapsele võtad piisavalt näkse ja mänguasju kaasa.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega sünnist saati liikunud. Linnas vankriga: kui ärkab, siis panen istuvamasse asendisse seljatoe, et näeks ümbrust ning vajadusel toidan( ka pargipingil) Autosõidu ajal enamasti magab. Külas olles on väga ilusti käitunud, aga kui vaja, siis olen magama äiutanud enda süles v turvahällis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teed neist lastest, kui isegi seda tegelikult lühikest aega ei suuda ära kannatada? Ei suuda ühte suve ära kannatada, kus pole vabadust? Järgmine suvi on tal juba jalad all ja on juba lihtsam ringi liikuda.

Ei tasu lapsi teha, kui tegelikult polda valmis nende kasvatamiseks.

No nüüd loe uuesti, mis kirjutasid, aga kujuta ette, et ütled sama mitmelapselisele. Et mis teed neist lastest, kui õed-vennad ei suuda ühte suve rannas jätta käimata jne

TA-le, proovi erinevaid kandmisvahendeud. Äkki polnud proovitu lapsele ergonoomiline? Kui veel ei istu, aga juba keerab, st selg tugev, siis toestad vankris padjaga lühikeseks ajaks. Sügisel käisime nii jalutamas kogu perega (nov sai 6k)

Kui teine laps oli ca 5k ja olid ka ilusad ilmad, tahtsin suurema lapsega rohkem õues käia ja mitte ainult beebi uneajal – mõnikord jalutasingi turvahäll vankriraamil. Naljakas oli kodu ümbruses nii jalutada, aga ta ka ei armastanud kõhukotti.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist tegin umbes aasta tagasi siia samasuguse teema 😀 Nüüd tagantjärele on hea öelda, et see aeg, mil laps tegi 2-4 uinakut päevas, oli just kõige parem selleks, et igalpool käia.

Tavaliselt kas jalutasin lapse uneajal käruga või sõitsime autoga soovitud sihtpunkti – parki, randa, külla või kuhu iganes. Seal siis asjatasime – laps oli kõhuli piknikutekil, mängisime, imetasin, vahetasin mähet. Kui tuli jälle uneaeg, siis sõitsime/kärutasime tagasi koju või järgmisesse sihtkohta. Meie õnn oli, et laps magas hästi nii kärus kui autos.

Aga õnnetus oli see, et kandmisvahendit ta ei hakanudki armastama ja ärvel olles ei saanud siis eriti palju ringi liikuda, sest ka kärus ei tahtnud ta ärkvel olles olla – see muutus alles umbes 10 elukuu paiku, siis oli nõus ka pärast ärkamist kärus istuma ja ringi sõitma, aga sedagi vaid lühikest aega.

Kui laps oli viiekuune käisime välismaal ja üks minu põhilisi mälestusi on see, kuidas me last mehega kordamööda käes tassisime, kui ta poole jalutuskäigu peal üles ärkas. Ta lihtsalt nuttis nii kärus kui kandekotis ning selleks, et tagasi hotelli või kuhu iganes jõuda, me ei suutnudki mõelda välja muud kui teda lihtsalt süles kanda. Oli raske, aga ma ikkagi ei kahetse reisi ja seda ebamugavust. Lapsega koos on kõik täiesti teistmoodi kui enne, tuleb olla valmis, et kõik ei lähe alati plaanipäraselt, et söötmine võib võtta aega, et ta ei pruugi magada siis kui sa arvasid, et ta kindlasti magab… aga minu jaoks on koduseinte vahel välja saamine siiski olnud elupäästev ja korvanud lõpuks kõik ebamugavused.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen, et lõpuks jõuan ja tahan beebiga rohkem seltskonda minna, majast välja saada. Ilmad on juba soojemad, päevad pikad, aga mida ma ei suuda – ma ei suuda välja mõelda, kuidas beebiga ringi käimine toimuma peaks? Kandekotis talle ei meeldi (BeLenka). Ta suudab juba 2 või vahel isegi 3h üleval olla. Kuidas teie oma 4-8-kuustega ringi liigute? Palun nõuandeid ???? Tunnen end nii saamatuna. Hetkel on beebi 4-kuune. Tahaks suvel palju ringi sõita, kuidas beebiga küll hakkama saada? ????

laps autosse ja sõbrantside juurde, kes ei ole tööga hõivatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen tänaseks 5-kuuste kaksikutega juba väga palju ringi liikunud ja sageli üksi, kui mees teeb tööd. Mul on tandemkäru, mis on poole laiem, seega välistan kohad, kuhu ma sellega ei mahu,  aga olen tänaseks käinud nt:

  • Ujumas – kutsunud vanaema, mõne sõbranna vm kaasa, et keegi teise lapsega aitaks
  • Pikkadel autosõitudel maale
  • Autoga teistes linnades, seal turvahällidega kärusse tõstnud ja linnas poodides, jalutamas ja kohvikutes käinud
  • Soojas riietuses piknikku teinud ja lasnud loodust avastada
  • Erinevatel üritustel – kui nad ei maga kärus, siis panen nad veidike istuma ja saavad ringi vaadata
  • Üsna palju ühistranspordiga sõitnud, et erinevates kohtades jalutada
  • Kohvikutes – üksi, sõbrannadega. Tavaliselt valin sellised, kus on suured diivanid, et saaksin nad vankrist välja tõsta

Plaanin minna ka beebide trennidesse, kus võimalik kahega toimetada. Võtsin endale meelestatuse, et kui midagi tahan teha, siis leian selleks võimaluse. Kaksikutega on kõik natuke keerulisem, aga kui asju teha süsteemselt ja hankida mugav varustus, siis on asjad tehtavad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen tänaseks 5-kuuste kaksikutega juba väga palju ringi liikunud ja sageli üksi, kui mees teeb tööd. Mul on tandemkäru, mis on poole laiem, seega välistan kohad, kuhu ma sellega ei mahu, aga olen tänaseks käinud nt:

  • Ujumas – kutsunud vanaema, mõne sõbranna vm kaasa, et keegi teise lapsega aitaks
  • Pikkadel autosõitudel maale
  • Autoga teistes linnades, seal turvahällidega kärusse tõstnud ja linnas poodides, jalutamas ja kohvikutes käinud
  • Soojas riietuses piknikku teinud ja lasnud loodust avastada
  • Erinevatel üritustel – kui nad ei maga kärus, siis panen nad veidike istuma ja saavad ringi vaadata
  • Üsna palju ühistranspordiga sõitnud, et erinevates kohtades jalutada
  • Kohvikutes – üksi, sõbrannadega. Tavaliselt valin sellised, kus on suured diivanid, et saaksin nad vankrist välja tõsta

Plaanin minna ka beebide trennidesse, kus võimalik kahega toimetada. Võtsin endale meelestatuse, et kui midagi tahan teha, siis leian selleks võimaluse. Kaksikutega on kõik natuke keerulisem, aga kui asju teha süsteemselt ja hankida mugav varustus, siis on asjad tehtavad.

Imetlen teid! 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ka on kuni 6-kuune beebi super kaaslane igal pool! 😉

Me liigume ka täpselt vastavalt vajadusele – autos, vankris, linas, ühistranspordiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps veel ei istunud tõstsin turvahäll ratastele ja jalutasin sellega igalpool ringi. Väga mugav oli, kui vahepeal jäi magama, sius ei pidanud ùles ajama, kui oli vaja turvahäll autosse või sealt välja tõsta.. Laps nägi ümbeist ja istus rahulikukt. Vankris olles tahtis kohe välja, kui ärkas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin pojad kärru, võtsin kaasa vahetusriided, mähkmed, toitu ja läksin liikuma – kaksikutekäruga oli see muidugi veidi keerulisem, aga käisin nendega rannas, vanalinnas, parkides jalutamas, suvisel ajal sai ka välikohvikus kenasti istuda ja olla.

Ei näinud probleemi. Talvel oli natukene tüütum, sest kõnniteed ei võimaldanud väga mugavalt liigelda selle suure käruga, aga aeg läks ruttu mööda ja lapsed olid vasrti kärust üldse väljas…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te ikka teate, et turvahällis pole soovitatav pikalt last hoida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te ikka teate, et turvahällis pole soovitatav pikalt last hoida?

Meil käis turvahäll ka lamavasse asendisse.
Ja mis tähendab pikalt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te ikka teate, et turvahällis pole soovitatav pikalt last hoida?

Meil käis turvahäll ka lamavasse asendisse.

Ja mis tähendab pikalt?

 

No näiteks:

https://www.minulaps.ee/turvalisus/kasuta-turvahalli-oigesti-ja-oigel-eesmargil

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas beebiga rohkem kodust välja saada?