Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kuidas edasi?

Postitas:

Mul siis selline mure, et olen triipe püüdnud juba pea ca 1,5 aastat ja pole siiani õnnestunud. Oleme mehega mõlemad viljatusravi arstil käinud ja ka kõik korras (minul vanust 25). Samuti oleme 2x ka IUI teinud ilma ravimiteta ja see pole tulemust andnud. Arst soovitas teha järgmiseks IVF. Kuid ma ikkagi mõtlen, et kas tõesti pole muid variante olemas, mis oleks lihtsamad… üks tuttav oli saanud nn. tabletikuuri, mis pidi viljakust tõstma, kas kellegi on äkki kogemust? Mis teie edasi teeksite, kas teeksite kohe IVF-i või pigem ootaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul siis selline mure, et olen triipe püüdnud juba pea ca 1,5 aastat ja pole siiani õnnestunud. Oleme mehega mõlemad viljatusravi arstil käinud ja ka kõik korras (minul vanust 25). Samuti oleme 2x ka IUI teinud ilma ravimiteta ja see pole tulemust andnud. Arst soovitas teha järgmiseks IVF. Kuid ma ikkagi mõtlen, et kas tõesti pole muid variante olemas, mis oleks lihtsamad… üks tuttav oli saanud nn. tabletikuuri, mis pidi viljakust tõstma, kas kellegi on äkki kogemust? Mis teie edasi teeksite, kas teeksite kohe IVF-i või pigem ootaks?

Pigem soovitaks sellest viljatusravi arstiga rääkida. Tema peaks oskama kõige paremini soovitada. Või konsulteerida mõne teise viljatusravi arstiga kui enda arst soovitab järgmiseks ivfi, aga teie tahaksite ka muid võimalusi kaaluda. Kui käite Tallinnas arstil, siis nt Pelgus dr. Mironova on selles suhtes hästi tore arst, et mõtleb kaasa ja alati pakub erinevaid variante. Enne kui ma uuele ivfi täisringile läksin, nt proovisime mõned tsüklid letrosooliga kaasa aidata (kahjuks tulemuseta, aga see oligi minu valik, et enne uuele ringile minekut prooviks alternatiive).

Kokkuvõtvalt, alternatiivseid variante kindlasti on mida katsetada, räägi oma raviarstiga. Samas soovitan kohe koos arstiga paika panna ka plaani b ehk et kui mingi kindla aja jooksul alternatiiv tulemit pole andnud, siis mis saab edasi.

Edu!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:44; 20.01 13:48; 20.01 14:03; 24.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi ei tasuks ka karta. See ei ole tegelikult midagi hullu. Ma olen selle 6 korda läbi teinud ja kui vaja, siis mõned korrad veel.

Alternstiividele mõtlen samas isegi vahest, või pigem sellele mis võiks toetada IVFi, et sellel tulemus ka oleks. Mul üks tuttav käis nt nõelravis ????????‍♀️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie edasi teeksite, kas teeksite kohe IVF-i või pigem ootaks?

Kuna oled 25 ja mehega mõlemad käisite ka viljatusravi arsti juures ja kõik oli korras, siis võid uurida veel teisi variante. Kui räägitakse IVF- st, siis jääb mulje, nagu see garanteeriks kiiresti rasestumise. Tegelikult on õnnestumise protsent kusagil 30 ringis. Pead sisemiselt tundma, kas oled valmis paar nädalat süstima, 1-2 korda päevas ja vajadusel võtma toetavaid tablette või soovid proovida veel midagi muud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 17:07; 20.01 13:57; 22.01 16:54; 22.01 17:39; 25.01 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen varsti 4a triipe püüdnud. 1,5a ise ja siis stimuleerivate rohtudega. Kõigepealt lihtsalt letrosooliga, mis kutsub esile ovulatsiooni (sain raseduse, peetus) Siis letrosool ja lisaks ovitrelle, mis aitab munarakul vabaneda (sain raseduse, katkes) siis aasta metformiini ja letrosooliga, pole õnnestunud. Nüüd tegin 2 ringi letrosooli ja ovitrellega jälle ei õnnestunud. Reedel esimene IUI ja kui see ei õnnestu siis märtsis IVF.
Arst küsis minult kas ma tahan veel IUI-d proovida või midagi muud enne IVF-i. Ma ütlesin, et mu teada on kõik juba enam-vähem proovitud ja küsisin mida arst soovitab ja arst ütles, et tema soovitabki IVF-i. Et me oleme kaua proovinud ja IVF oleks jälle samm edasi. Ma su asemel prooviks IVF-i – kaotada pole midagi. Kui sa juba oled üle aasta last tahtnud siis tagasi vaadates on see tegelikult pikk aeg, et ehku peale katsetada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen varsti 4a triipe püüdnud. 1,5a ise ja siis stimuleerivate rohtudega. Kõigepealt lihtsalt letrosooliga, mis kutsub esile ovulatsiooni (sain raseduse, peetus) Siis letrosool ja lisaks ovitrelle, mis aitab munarakul vabaneda (sain raseduse, katkes) siis aasta metformiini ja letrosooliga, pole õnnestunud. Nüüd tegin 2 ringi letrosooli ja ovitrellega jälle ei õnnestunud. Reedel esimene IUI ja kui see ei õnnestu siis märtsis IVF.

Arst küsis minult kas ma tahan veel IUI-d proovida või midagi muud enne IVF-i. Ma ütlesin, et mu teada on kõik juba enam-vähem proovitud ja küsisin mida arst soovitab ja arst ütles, et tema soovitabki IVF-i. Et me oleme kaua proovinud ja IVF oleks jälle samm edasi. Ma su asemel prooviks IVF-i – kaotada pole midagi. Kui sa juba oled üle aasta last tahtnud siis tagasi vaadates on see tegelikult pikk aeg, et ehku peale katsetada.

Kui inimene ei ole veel valmis ivfi teed ette võtma, siis justnimelt ivfi teistele alternatiividele soovitada on veits ennatlik. Nagu näha olete ise mitu aastat proovinud ravimitega toetada ja olete nüüd jõudnud etappi, kus ivf on teie jaoks ainumõistlik lahendus.

Ivfi tegemiseks peab inimesel olema moraalne valmisolek. Mõnel on see valmisolek olemas varem, teisel tekib see pärast seda kui on näha, et muud variandid ei ole tulemusi andnud. Seega soovitan teemaalgatajal viljatusravi arstiga arutada erinevaid võimalusi mis võiks esialgu olla alternatiiviks ivfile.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:44; 20.01 13:48; 20.01 14:03; 24.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivfi tegemiseks peab inimesel olema moraalne valmisolek. Mõnel on see valmisolek olemas varem, teisel tekib see pärast seda kui on näha, et muud variandid ei ole tulemusi andnud. Seega soovitan teemaalgatajal viljatusravi arstiga arutada erinevaid võimalusi mis võiks esialgu olla alternatiiviks ivfile.

IVF-i puhul on tõepoolest oluline valmisolek, et naine tunneb, et kogu protsess on vastuvõetav. Kui on kahtlus, et tahaks oodata, võib proovida veel teisi variante.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 17:07; 20.01 13:57; 22.01 16:54; 22.01 17:39; 25.01 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi ei tasuks ka karta. See ei ole tegelikult midagi hullu. Ma olen selle 6 korda läbi teinud ja kui vaja, siis mõned korrad veel.

Alternstiividele mõtlen samas isegi vahest, või pigem sellele mis võiks toetada IVFi, et sellel tulemus ka oleks. Mul üks tuttav käis nt nõelravis ????????‍♀️

Ma ei pidanud alternatiivide all silmas alternatiivmeditsiini vaid seda, et enne ivfi kasuks otsustamist on tsüklit võimalik  ravimitega toetada, mis võivad ka raseduse tekkimisele kaasa aidata.

Seda ma ei julgeks küll väita, et ivf ei ole midagi hullu. Võib ikka olla küll (see on väga individuaalne). Lõpuks sõltub kõik inimese moraalsest valmisolekust, mis mh hõlmab endas ka adekvaatset arusaama sellest, et osade inimeste jaoks on ivf siiski üpris vaevaline ravi. Ehk et kui ollakse võimalikest probleemidest teadlik ja sisemiselt valmis neid ületama, siis ei näi probleemid nii hullud olevat.

Ise olen läbi teinud 2 stimuleerimist ning kahtlen kas kolmanda täisringi oleksin valmis ette võtma kui külma saanud embrüotest fet siirdamiste tulemusel beebit ei saa.. aga, loodan, et saan! ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:44; 20.01 13:48; 20.01 14:03; 24.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

IVFi ei tasuks ka karta. See ei ole tegelikult midagi hullu. Ma olen selle 6 korda läbi teinud ja kui vaja, siis mõned korrad veel.

Alternstiividele mõtlen samas isegi vahest, või pigem sellele mis võiks toetada IVFi, et sellel tulemus ka oleks. Mul üks tuttav käis nt nõelravis ????????‍♀️

Ma ei pidanud alternatiivide all silmas alternatiivmeditsiini vaid seda, et enne ivfi kasuks otsustamist on tsüklit võimalik ravimitega toetada, mis võivad ka raseduse tekkimisele kaasa aidata.

Seda ma ei julgeks küll väita, et ivf ei ole midagi hullu. Võib ikka olla küll (see on väga individuaalne). Lõpuks sõltub kõik inimese moraalsest valmisolekust, mis mh hõlmab endas ka adekvaatset arusaama sellest, et osade inimeste jaoks on ivf siiski üpris vaevaline ravi. Ehk et kui ollakse võimalikest probleemidest teadlik ja sisemiselt valmis neid ületama, siis ei näi probleemid nii hullud olevat.

Ise olen läbi teinud 2 stimuleerimist ning kahtlen kas kolmanda täisringi oleksin valmis ette võtma kui külma saanud embrüotest fet siirdamiste tulemusel beebit ei saa.. aga, loodan, et saan! ????

Tõepoolest. Ivf ei ole naljaasi, kohe tuleb meelde see nüüdseks vegetatiivses seisundis naine, kel hüper  lõppes lämbumisega, loomulikult oli ta väga harv erand, aga ikkagi.  Kui inimesel 10+ aastat aega proovida, siis esialgu võtaks rahulikult. Nõelravi on muuseas väga hea.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 10:22; 23.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina proovisin kõiki võimalusi enne – kõik võimalikud toidulisandid – teaduslikud ja homöopaatilised, nõelravi, posijad, õlid, eridieedid – you name it.

‘tänu’ sellele kaotasin suure hulga raha ja lisa kaks aastat. tagant järele on mõlemast kahju, sest last need aastad ju ei toonud, aga jäin vanemaks, oleksin võinud seda raha mujale kasutada, ja vanus vähendab viljakusravi edu tõenäosust. aitas lõpuks IVF – aga ka siis alles 4s täisring. ja 4 täisringi peale kulus ka ikka mitu aastat.

sa loomulikult võid proovida kõike mis saada on, aga veendu enne, et sul on selleks päriselt võimalus – et suhe peab viljatusele vastu, raha jagub, munarakuresev madal ei ole jne. tühjade kätega muudkui uudeja uude aastasse minemine mõjub vähemalt minu jaoks hingele karmimalt kui viljatusraviprotseduurid.

praegu on vanus sinu poolt, ka IVFi tehes, aga kui 30ndates alustad, siis hakkad kõrvades kella tiksumist kuulma IVFi edukuse mõttes. statistika on selles osas karm, enne 30t on edu tõenäosus hoopis kõrgem kui pärast, ja sealt edasi langeb üsna kiires tempos.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 10:32; 22.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu on vanus sinu poolt, ka IVFi tehes, aga kui 30ndates alustad, siis hakkad kõrvades kella tiksumist kuulma IVFi edukuse mõttes. statistika on selles osas karm, enne 30t on edu tõenäosus hoopis kõrgem kui pärast, ja sealt edasi langeb üsna kiires tempos.

IVF-le ei saada arstid kergekäeliselt. Määravaks saavadki naise vanus ja näidud, et kas on aega veel oodata, proovida erinevaid meetodeid või tuleks kiiresti tegutseda. Kui arstid võtaksid vastu kõik IVF-i soovijad, kellele on jäänud mulje, et see on imevahend ja kui nt 20ndates naine, kes pole aasta jooksul rasestunud, sooviks paanikas teha kohe IVF-i, siis veniksid järjekorrad aasta(te) pikkuseks ja protseduurid rahaliselt väga kulukaks. IVF koos ravimite ja uuringutega maksab mitu tuhat eurot. IVF nõuab ka valmisolekut, et kui lihtsamad meetodid on juba läbi proovitud ja pole aidanud ning analüüside tulemuste ja vanuse järgi pole mõtet enam oodata, siis pannakse järjekorda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 17:07; 20.01 13:57; 22.01 16:54; 22.01 17:39; 25.01 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu on vanus sinu poolt, ka IVFi tehes, aga kui 30ndates alustad, siis hakkad kõrvades kella tiksumist kuulma IVFi edukuse mõttes. statistika on selles osas karm, enne 30t on edu tõenäosus hoopis kõrgem kui pärast, ja sealt edasi langeb üsna kiires tempos.

IVF-le ei saada arstid kergekäeliselt. Määravaks saavadki naise vanus ja näidud, et kas on aega veel oodata, proovida erinevaid meetodeid või tuleks kiiresti tegutseda. Kui arstid võtaksid vastu kõik IVF-i soovijad, kellele on jäänud mulje, et see on imevahend ja kui nt 20ndates naine, kes pole aasta jooksul rasestunud, sooviks paanikas teha kohe IVF-i, siis veniksid järjekorrad aasta(te) pikkuseks ja protseduurid rahaliselt väga kulukaks. IVF koos ravimite ja uuringutega maksab mitu tuhat eurot. IVF nõuab ka valmisolekut, et kui lihtsamad meetodid on juba läbi proovitud ja pole aidanud ning analüüside tulemuste ja vanuse järgi pole mõtet enam oodata, siis pannakse järjekorda.

Teemaalgatust lugesid?

TAle arst soovitaski järgmiseks teha IVFi. Nagu ise ütlesid, arstid ei tee seda soovitust kergekäeliselt ja see pole mingi imeprotseduur, mis kohe töötab.

Kui TA soovib näiteks mitut last ja arst on juba soovitanud IVFi, siis tasub seda kaaluda. Täna järjekorda saades, on esimene katse aasta teises pooles. Ja võibolla tuleb mitu aastat ja palju ringe enne katsetada, kui saadakse esimene laps.
Ja siis sama trall teise ja kolmanda lapse saamiseks, kui TA soovib mitut last.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 10:32; 22.01 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatust lugesid?

Autor kirjutas, et uuringute järgi olevat neil kõik korras ja seetõttu ilmselt tekkis tal ka dilemma, et äkki aitaks mõni lihtsam meetod. Saan TA-st hästi aru, et kui süstimine, pidevalt ultrahelis käimine, punktsioon, siirdamine tunduvad ebamugavad ja hirmutavad ja tahaks veel oodata, siis pole mõtet ennast kohe sundida, vaid uurida teiste võimaluste kohta. Kommenteerisin sind, sest tundus, nagu sa propageeriksid IVF-i enne 30 aastat, sest pärast langevat edu. See on arstide hinnangul õigustatud ikka siis, kui uuringud ja analüüside tulemused on vastavad, et oodata pole enam mõtet ja naine on valmis proovima. Tean, et osa arste ei saadagi enne IVF-le, kui LAP pole tehtud, isegi kui vanust on naisel üle 35.

P.S. Mina sind ennist ei miinustanud.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 17:07; 20.01 13:57; 22.01 16:54; 22.01 17:39; 25.01 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete terved (=viljakad) siis mis tablettidega sa viljakust veel tõsta tahad?

Kas ikka päriselt ja kindlasti mõlemad 100% terved? Seda juhtub ikkagi harva, et inimesed  terved, kuid sellise ajaga JA med.sekkumisega (IUI) on tulemuseks 0. Midagi siin ei klapi.

Paistab et võiksid veel mõne viljatusarstiga konsulteerida, soovitan tasulist visiiti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete terved (=viljakad) siis mis tablettidega sa viljakust veel tõsta tahad?

Kas ikka päriselt ja kindlasti mõlemad 100% terved? Seda juhtub ikkagi harva, et inimesed terved, kuid sellise ajaga JA med.sekkumisega (IUI) on tulemuseks 0. Midagi siin ei klapi.

Paistab et võiksid veel mõne viljatusarstiga konsulteerida, soovitan tasulist visiiti.

Sa pole kuulnud midagi neist paaridest, kes on täiesti terveks kuulutatud, teevad läbi mitu ivf-i ning siis saavad peale esimese lapse sündi lupsti teise lapse takkajärgi ilma mingisuguse sekkumiseta loomulikul teel?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 10:22; 23.01 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete terved (=viljakad) siis mis tablettidega sa viljakust veel tõsta tahad?

Paistab et võiksid veel mõne viljatusarstiga konsulteerida, soovitan tasulist visiiti.

Tegelikult suures plaanis pole mingit vahet kas tasuta või tasuline ehk kas riiklik või erahaigla. Väga palju sõltub ikkagi konkreetsest arstist ja sellest kui hea on koostöö temaga.

Mis puudutab tablettidega viljakuse tõstmist, siis olen nõus, et lambist igasugu imerohtusid jms pole mõtet endale sisse ajada, kuid selge on see, et kui paar pole valmis ivfi (veel) tegema, on võimalik naise tsüklit ravimitega toetada, uh-ga vaadata ov aega jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.01 19:44; 20.01 13:48; 20.01 14:03; 24.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arstid on kindlaks teinud, et tegelikult on nii mees kui naine terved, siis  äkki polegi midagi muud vaja teha kui lihtsalt olla ja nautida elu ja küll juhtub ka väike ime.

Räägin oma loo. Esimese lapse sain kolmandal katsel – esimesed kaks rasedust katkesid varajases staadiumis – aga oli siis veel üsna noor, käisin  ülikoolis – kurvastasin, aga elu läks edasi – viimasel kursusel sündis esimene laps. Kui esimene laps oli kolmene, mina juba aasta tööl käinud, siis soovisime teist last. Nüüd oli nagu kõik olemas – töö, kodu ehk et olin ikka korralikult valmis ja planeerisin. Aasta proovimist ja no ei midagi – päevad käisid kui kellavärk, aga rasedaks ei jäänud – lõpuks jäin aga jälle katkes varakult. Käisin nii mina kui käis mees arstil, käisime Tartus spetsialistide juures jne, jne. Kõik oli korras, aga ei jäänud rasedaks. Käis tohutu arvutamine, kalkuleerimine – kas nüüd on õige aeg seksida – masendus kui jälle päevad ja nii kuust-kuusse ja aastast aastasse. Kuna üks laps meil oli, siis kunstliku viljastust ei soovinud ja lõpuks leppisime, et ju siis meile on ette nähtud olla ühe bioloogilise lapsega – tegime avalduse, et sooviksime lapsendada. Esimesest lapsest alles hoitud beebiasjad tõime hoiupaigast välja, et ära jagada – meile aitas, tahtsime normaalselt edasi elada! Ühesõnaga pingelangus sellel teemal – järgmisel kuul, pärast 4,5 aastat üritamist jäin ma rasedaks. Teine laps saab sel aastal 10-seks.

Algul arvasime, et meile kahest lapsest piisab – kolmandat ei soovinudki – tundus jälle hullumeelsus hakata otsast peale selle muretsemisega. Aga kord minul ja kord abikaasal ikka vilksatas mõte, et aga äkki ikka kolmas ka?  Lõpuks leppisime kokku, et jätan beebipillid ära – et kui jään enne oma 35 sünnipäeva beebiootele, siis jään ja kui mitte, siis hakkan uuesti beebipille võtma. Mingit stressi, päevade lugemist ega midagi muud ma ei teinud – elasime oma tavalist elu – teisel kuul olin beebiootel.

Sarnane lugu oli ka mu sõbranna ja tema esimese raseduse ootamisega  – tohutult stressas, luges päevi, käis arstide vahet, kuigi oli terveks tunnistatud ja mees samuti. Ka läks aastaid.  Kolmas laps oli neil üllatusbeebi – tuli hoolimata spiraalist.

Ka keegi Eesti viljatusarst on öelnud, et parim viis rasedusest hoiduda on seda pingsalt planeerides ja pidevalt muretsedes. 25- aastane on veel noor ja kannatab veel täitsa oodata ja endale uued sihid seada – mõtle umbes nii, et kui mul oleks praegu beebi, siis ma ei saaks minna näiteks allveeujumise kursustele, aga kuna mul veel ei ole, siis saan – elage oma mehega tavalist elu või veel parem tehke koos neid asju, mida te väikeste laste kõrvalt enam tulevikus teha ei saa- leppige kokku, et  panete beebiteema näiteks aastaks kõrvale ja kui aasta pärast ikka pole veel rase, siis võtate tõsisemalt asja uuesti käsile.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa ikka KINDEL et mehele põhjalikud uuringud tehti?

Omast kogemusest tean, et riiklikus tehti mehele üks spermaaanalüüs, leiti et spermide hulk on normvahemikus ja lasku me aga käia.

Erakliinikus uuriti oksüdatiivset stressi ja dna fragmentatsiooni, uuriti põhjalikult eesnäärmenäitajaid, pesti sperma läbi ja arvutati et morfoloogia, spermide koguhulga ja fragmentatsiooni kombinatsiooni tõttu on viga mehepoolne – reaalselt terveid sperme läbipestud spermas oli nii vähe, et arst soovitas kohe kunstlikku viljastamist ja mitte imedele ootama jääda selliste näitajatega. Kuigi riigihaiglas kästi aina kuude kaupa ise üritada kütta ja krimpsutati nina ainult minu vanuse peale (olin 32).

Mees sai elukorralusliku ja vitamiinide ravi, see ei muutnud näitajaid. Aitas ICSI (mitte tavaline IVF) mehepoolsel põhjusel.
Riikliku kliiniku arvates enne 35t ma IVFini poleksi jõudnud ja siis oleks tõesti lisaks mehe probleemile ka minu vanus juba probleemiks olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 11:38; 25.01 11:47; 25.01 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete terved (=viljakad) siis mis tablettidega sa viljakust veel tõsta tahad?

Kas ikka päriselt ja kindlasti mõlemad 100% terved? Seda juhtub ikkagi harva, et inimesed terved, kuid sellise ajaga JA med.sekkumisega (IUI) on tulemuseks 0. Midagi siin ei klapi.

Paistab et võiksid veel mõne viljatusarstiga konsulteerida, soovitan tasulist visiiti.

Sa pole kuulnud midagi neist paaridest, kes on täiesti terveks kuulutatud, teevad läbi mitu ivf-i ning siis saavad peale esimese lapse sündi lupsti teise lapse takkajärgi ilma mingisuguse sekkumiseta loomulikul teel?

Mina ei ole. Tean vähemalt 5t paari, kes on IVFi läbi teinud. Pole neist üksi hiljem loomulikul teel lapsi saanud. See on rohkem linnalegend, mida toidavad harvad üksikjuhtumid.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 11:38; 25.01 11:47; 25.01 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete terved (=viljakad) siis mis tablettidega sa viljakust veel tõsta tahad?

Kas ikka päriselt ja kindlasti mõlemad 100% terved? Seda juhtub ikkagi harva, et inimesed terved, kuid sellise ajaga JA med.sekkumisega (IUI) on tulemuseks 0. Midagi siin ei klapi.

Paistab et võiksid veel mõne viljatusarstiga konsulteerida, soovitan tasulist visiiti.

Sa pole kuulnud midagi neist paaridest, kes on täiesti terveks kuulutatud, teevad läbi mitu ivf-i ning siis saavad peale esimese lapse sündi lupsti teise lapse takkajärgi ilma mingisuguse sekkumiseta loomulikul teel?

Mina ei ole. Tean vähemalt 5t paari, kes on IVFi läbi teinud. Pole neist üksi hiljem loomulikul teel lapsi saanud. See on rohkem linnalegend, mida toidavad harvad üksikjuhtumid.

Mul jälle 3 tuttavat kellel õnnestus peale ivf-i ise loomulikul teel rasestuda.

 

Mina tegin enne ivf-i viimase plaani järgi stimuleerimist clostilbegytiga ja esimene tsükkel kohe õnnestus (mul olid halva kvaliteediga munarakud, sest organism kasvatas korraga liiga palju munarakke. Juhtivaid oli alati 2-3, neist 5-el korral vabanes alati 2).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole. Tean vähemalt 5t paari, kes on IVFi läbi teinud. Pole neist üksi hiljem loomulikul teel lapsi saanud. See on rohkem linnalegend, mida toidavad harvad üksikjuhtumid.

See on siiski rohkem kui legend. Mul samuti tuttav paar, kes peale IVF-i loomulikult rasestus. Väga paljusid kunstlikku teinud paare ei tunnegi (3-4), niiet “valim” suhteliselt esinduslik.
Kas sa tead kindlalt, et sinu tuttavad paarid proovisid hiljem rasestuda?
Kokkuvõttes – peale IVF-i loomulikult rasestuda on ikka täitsa võimalik, mitte lausa äärmiselt harv juhus, aga loomulikult pole see reegel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olete terved (=viljakad) siis mis tablettidega sa viljakust veel tõsta tahad?

Kas ikka päriselt ja kindlasti mõlemad 100% terved? Seda juhtub ikkagi harva, et inimesed terved, kuid sellise ajaga JA med.sekkumisega (IUI) on tulemuseks 0. Midagi siin ei klapi.

Paistab et võiksid veel mõne viljatusarstiga konsulteerida, soovitan tasulist visiiti.

Sa pole kuulnud midagi neist paaridest, kes on täiesti terveks kuulutatud, teevad läbi mitu ivf-i ning siis saavad peale esimese lapse sündi lupsti teise lapse takkajärgi ilma mingisuguse sekkumiseta loomulikul teel?

Sageli on nendel tehtud lõikus või on ravimid süsteemi tööle pannud, see poleks juhtunud ilma vahepealse arstipoolse sekkumiseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:16; 25.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti erakliinikut, esialgu saab konsulteerida ja võibolla vaja lisauuringuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 13:16; 25.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole. Tean vähemalt 5t paari, kes on IVFi läbi teinud. Pole neist üksi hiljem loomulikul teel lapsi saanud. See on rohkem linnalegend, mida toidavad harvad üksikjuhtumid.

See on siiski rohkem kui legend. Mul samuti tuttav paar, kes peale IVF-i loomulikult rasestus. Väga paljusid kunstlikku teinud paare ei tunnegi (3-4), niiet “valim” suhteliselt esinduslik.

Kas sa tead kindlalt, et sinu tuttavad paarid proovisid hiljem rasestuda?

Kokkuvõttes – peale IVF-i loomulikult rasestuda on ikka täitsa võimalik, mitte lausa äärmiselt harv juhus, aga loomulikult pole see reegel.

Kui juba IVFist omavahel räägitakse siis ikka ka loomulikult rasestumisest.

Küll aga tean paari, kes jäid alati rasedaks peale LAPi, said nii 2 last, ja paari, kes peale mitut ebaõnnestunud IVFi läksil lahku, ja naine jäi uue partneriga kogemata rasedaks. Sõbranna oli sel ajal juba 39. Ja ta rääkis, et haiguslukku pandi kirja, et viljatus oli naisepoolne, kuigi naisel hiljem õnnestus saada laps ja mehel mitte.
Kui põhjus on mehepoolne, siis pole loota, et IVF midagi ‘paika loksutab’. Kui põhjus on mehhaaniline (emaka/munasarjade/munajuhade mehhaanilised põhjused), pole ka lootust.
KUI põhjus on naisepoolne ja viga on selline, mida mõni ravim võibolla aitab korrigeerida, on teatud võimalus, et munasarjade stimuleerimine aitab.

Aga see on üks tingimus teise otsa jällegi ja siis paras ports usku imedesse – no ei tasu imedele lootma jääda, kui on kindel soov laps saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 11:38; 25.01 11:47; 25.01 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omast kogemusest tean, et riiklikus tehti mehele üks spermaaanalüüs, leiti et spermide hulk on normvahemikus ja lasku me aga käia. Erakliinikus uuriti oksüdatiivset stressi ja dna fragmentatsiooni

Kas spermaanalüüsile saatis arst või läks mees omal algatusel? Kaua proovisite riiklikus ja mis põhjusel eraklinikusse läksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.01 17:07; 20.01 13:57; 22.01 16:54; 22.01 17:39; 25.01 15:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )