Esileht Väikelaps Kuidas lahendada lapsehoid

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kuidas lahendada lapsehoid

Postitas:

Ehk oskab keegi siinsetest head nõu anda, mure on suur.

Nimelt laps nüüdseks kolmene, pole varem lasteaias käinud nüüd sel aastal esmakordselt läks. Kuidagi ei kohane, on stressis ja õnnetu. Kohale soostub minema vaid suure kauplemise peale ja sedagi vaid hommikupoolikuks. Magamast keeldub seal kategooriliselt, suure nutuga.

Lapsi on aias korraga palju ja kasvataaid teadagi vähe.

Proovisime siis kuu aega hiljem – kui ikka veel polnud olulisi märke paremuse suunas kohanemisel – ka üht väikese seltskonnaga hoidu kodu lähedal. Ja see tundus lapsele täitsa sobivat. Justkui paremini kui suur lasteaed.Ainus aga, et on kallim ja et kõik teised lapsed on u 1,5 aastased.. ja ühel hetkel tuleks ju ikkagi ka omavanuste sekka asuda?
Ma ise pean tööle minema, olen juba niigi väga pikalt proovinud lapsele parimat lahendust leida ja temaga kaua kodune ka olnud. Samas ei taha ka last traumeerida. Mõtlesin, et otsiks talle siis lisaks aiale ka hoidja, aga head tuttavat hoidjat ei ole ja võõraid samas ei tea kas suudan usaldada.

Kogu aeg nagu nokk kinni ja saba lahti. Teha enam ei oska midagi, olen juba ise ka täiesti stressis, sest päevad mööduvad ja tegemata tööd kuhjuvad.

Lasteaiast soovitati, et proovige veel mõned kuud, et mõned lapsed kohanevad lausa aasta… aga ma ei saa ju end töölt lahti võtta. 🙁 Olen niigi endast maksimumi teinud. Mida siis teha???

Vanaemad on kaugel ja isa samuti, nii et see variant langeb ka öra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on paraku, see, et selles vanuses last ongi väga raske lasteaeda saada. Nooremaga on ses suhtes lihtsam, et ta ei kahtle vanemate otsustes, ta lepib kergemini (ei pruugi olla seejuures õnnelik, aga laseb ennast suunata). Vanem saab juba sinu põhjustest aru, et nüüd on vaja sul tööle minna, et toit laual ja katus peakohal oleks. Eriti nukker on see, kui teised lapsed on juba varasemast tuttavad (aastakese varem koos lasteaias käinud) ning uuel tulijal raske gruppi sulanduda.

Ega sul muud varianti polegi, kui lapsele selgitada, miks lasteaias käia vaja on. Laps ei pruugi aru saada, miks siiani on saanud sinuga kodus olla ja nüüd järsku enam ei saa. Ühest korrast ilmselt ei piisa, vaja korduvalt sellest rääkida.

Mida mina teeks, vhoiaks nüüd pool aastat kuni aasta selles väiksemas hoius, et ta harjuks sellega, et sinuga kodus olemine ei ole enam valik. Siis võtaks teemaks, et äkki ta ise tahaks omavanustega koos hakata lasteaias käima, ei peaks enam titamänge mängima jne.

Teise variandina paneks lapse samaealistega koos lasteaeda, aga ei läheks ise talle järele vaid leiaks ikkagi hoidja, kes pealelõunat temaga tegeleks (pensionärist naabritädi, väikese lapsega kodune sõbranna?). Võibolla see ei tundu talle nii ahvatlev ja on nõus ühel hetkel ikkagi ka lõunaunne lasteaeda jääma.

Kas ta sul kodus päeval magab? Kuidas magama jääb? Ehk annaks kodust unerutiini lasteaiaga sarnasemaks muuta, et oleks ka seal nõus magama?

Mina oma lastega rakendan näiteks seda, et kui on natuke tõbine laps, siis teengi kodus samal ajal tööd. Eks ma ikka neid valvan ja vajadustel ka tegevustele suunan, aga minu tööaeg on minu tööaeg ja ei ole emme-lapse mänguaeg. See aitab tekitada olukorda, et terveks ja taas lasteaiakõlbulikuks saanud laps ei tunne, et nüüd tore emmega kodus olemise aeg otsa saab, pigem tunneb kergendust, et saab taas teistsuguseid tegevusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga asjalik vastus, aitäh sulle.

Kodus magab ta kenasti, mitu tundi järjest ja vabatahtlikult. Ainult et tõesti hilisemal kellaajal kui seda lasteaias tehakse.

Oleks ma vaid teadnud, et see saab sellises vanuses lapsega keeruline olema.. arvasin just vastupidi, et mida suurem laps, seda vähem vaevaga ja no ta oli ikka 1,5-selt alles nii tita, et ega siis ka ei oleks tegelikult raatsinud.

Nüüd püüan talle pea iga päev seletada, et miks nii on vaja ja et emme peab tööd tegema, aga ega jällegi, kolmene seda väga ei mõista veel.

Hetkel ongi ta parasjagu taas haige ka, teist korda selle viimase kuu jooksul (eelnevatel eluaastatel ei olnud nii tihti) ja olen seda tõesti ka ise märganud, et kui teen omi tööasju, siis lapsel on minuga kodus igav ja kipubki ka toast välja.. aga siiski mitte lasteaeda.

Kui lapse käest küsin, kas tahad lasteaeda minna, on vastus alati ei, aga kui küsin, kas hoidu tahaks, siis sinna on siiani alati tahtnud. Samas me muidugi ei ole seal ka regulaarselt käinud ja ma piole proovinud teda sinna ilma minuta jätta, kes seda teab, võibolla oleks siis seal ka sama probleem.

Igatahes keeruline.

Mul ei ole kahjuks ühtegi head tuttavat, ega ka sobivat pensionärist naabritädi, keda hoidjaks võtta, olen siit majast küll ühele toredale tädile etepaneku teinud, aga polnud huvitatud. Seega üle jääks vaid võõrad. Ehk on selles osas kellelgi soovitusi kuidas head lapsehidjat leida?

Minu kogemus on paraku, see, et selles vanuses last ongi väga raske lasteaeda saada. Nooremaga on ses suhtes lihtsam, et ta ei kahtle vanemate otsustes, ta lepib kergemini (ei pruugi olla seejuures õnnelik, aga laseb ennast suunata). Vanem saab juba sinu põhjustest aru, et nüüd on vaja sul tööle minna, et toit laual ja katus peakohal oleks. Eriti nukker on see, kui teised lapsed on juba varasemast tuttavad (aastakese varem koos lasteaias käinud) ning uuel tulijal raske gruppi sulanduda.

Ega sul muud varianti polegi, kui lapsele selgitada, miks lasteaias käia vaja on. Laps ei pruugi aru saada, miks siiani on saanud sinuga kodus olla ja nüüd järsku enam ei saa. Ühest korrast ilmselt ei piisa, vaja korduvalt sellest rääkida.

Mida mina teeks, vhoiaks nüüd pool aastat kuni aasta selles väiksemas hoius, et ta harjuks sellega, et sinuga kodus olemine ei ole enam valik. Siis võtaks teemaks, et äkki ta ise tahaks omavanustega koos hakata lasteaias käima, ei peaks enam titamänge mängima jne.

Teise variandina paneks lapse samaealistega koos lasteaeda, aga ei läheks ise talle järele vaid leiaks ikkagi hoidja, kes pealelõunat temaga tegeleks (pensionärist naabritädi, väikese lapsega kodune sõbranna?). Võibolla see ei tundu talle nii ahvatlev ja on nõus ühel hetkel ikkagi ka lõunaunne lasteaeda jääma.

Kas ta sul kodus päeval magab? Kuidas magama jääb? Ehk annaks kodust unerutiini lasteaiaga sarnasemaks muuta, et oleks ka seal nõus magama?

Mina oma lastega rakendan näiteks seda, et kui on natuke tõbine laps, siis teengi kodus samal ajal tööd. Eks ma ikka neid valvan ja vajadustel ka tegevustele suunan, aga minu tööaeg on minu tööaeg ja ei ole emme-lapse mänguaeg. See aitab tekitada olukorda, et terveks ja taas lasteaiakõlbulikuks saanud laps ei tunne, et nüüd tore emmega kodus olemise aeg otsa saab, pigem tunneb kergendust, et saab taas teistsuguseid tegevusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmeaastane üldiselt tahab ja vajab juba teiste laste seltskonda, mitte pensionärist naabritädi. On ka hoidusid, kus ei ole vaid sõimekad vaid kuni kooliealised lapsed ning hoidjaid kes hoiavad oma kodus kuni viite last. Minul on kasu olnud pere24 lehest. Eesti on nii väike, et ma ei näe probleemi “võõrast” usaldada. Ta esitab üldjuhul tunnistused ja soovituskirjad ning kõigepealt ju kohtute. Lasteaias töötavad samuti võõrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsiks ikkagi võõra lapsehoidja ja saaksime sõpradeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimuvõitlus. Sa teed nii nagu laps tahab. Sa saad ise ka aru,et see tekitab sulle palju jama,aga teed ikka nii nagu laps tahab. Praegu ongi sul otsustamise koht,kas tantsid elu lõpuni lspse pilli järgi või ei. Edaspidi tuleb kool,õppimine,jne Mis siis?
Viid lasteaeda. Harjub. Ja kõik.Mis pagana selgitamist on lõputult vaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoidjaga võin proovida aidata, mis kandis sa üldse elad?

Kindlasti ei saa last lasta stressis olla pikalt/pidevalt, lõpuks kasvab inimene, kellele meeldibki kurb olla ja kes hakkab otsima olukordi ja suhteid, mis kurvastavad teda, sest see on loomulik olek, millega ta on harjunud lapsest peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 13:42; 09.10 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimuvõitlus. Sa teed nii nagu laps tahab. Sa saad ise ka aru,et see tekitab sulle palju jama,aga teed ikka nii nagu laps tahab. Praegu ongi sul otsustamise koht,kas tantsid elu lõpuni lspse pilli järgi või ei. Edaspidi tuleb kool,õppimine,jne Mis siis?
Viid lasteaeda. Harjub. Ja kõik.Mis pagana selgitamist on lõputult vaja?

Mul on ka olnud laps, kes lasteaiaga kuidagi ei harjunud. Aastaid hiljem ikka leppis, aga ei tundnud sellest mingisugust rõõmu. Oli laps stressis, olin mina õnnetu. See ei ole jonn ega vanemaga manipuleerimine, vaid mõnele lapsele tõesti lasteaias käimine (selliselt nagu meie lasteaiad on) ei sobi. Lapse liigne survestamine teeb olukorda vaid hullemaks, stressi taustal võivad lõpuks ilmneda ka tervisemured (öine pissimine, tikid, tagasilöögid arengus). See ei ole mingisugune võimuvõitlus vaid lapse eripäradega arvestamine ja parima võimaliku lahenduse otsimine.

Teemaalgatajale: ma prooviks kombinatsiooni aed+hoidja või väiksemat hoidu, aga kus omavanuseid ka. On muidugi veel võimalik, et laps lepib lasteaiaga ära, olete veel vähe kohal käinud. Aga igaks juhuks paneks valmis plaani B. Igatahes soovin edu ja jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega üle jääks vaid võõrad. Ehk on selles osas kellelgi soovitusi kuidas head lapsehidjat leida?

paned kuulutuse üles, et otsid sellist ja sellesse kohta jne.
ka võõrad võivad ju tuttavaks saada, onju, miks sa neid võõraid nii meeletult kardad?
ja nii sa selle lapsehoidja ka leiad, neid lapsehoidjaid ikka on küll,kes tööd otsivad.
aga üldiselt tuleb sul lapsehoid kallim kui viiksid lapse nt väikehoidu, kus hoidjal on 4-5 last samaealist umbes hoida, seal oleks su lapsel hea ka harjuda sellega, et seal väljaspool ongi tegelikult kõik võõrad…
ja kuna ees seisab tal varsti kooliminek, siis seda enam soovitaksin sul leida sobiv viis, kuidas oma last sotsialiseerida.
kui iga kontakt temaealisena ärevust ja nutuhoogu tekitab, siis on midagi natuke viltu, kui minult keegi küsiks arvamust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu väga memmekas laps sai septembris 3. Lasteaeda proovisin juba aasta tagasi. Värske kahesena ei harjunud lasteaiaga. Jätsin koju kasvama. 2 ja poolesena hakkasin uuesti harjutama, sest teadsin et sügisel tuleb tööle minna. Harjus poolikute päevadega kuidagimoodi. Hommikud olid ikka nutused. Nüüd siis sellel sügisel kolmesena läks ja jäi. Ilma igasuguse nututa. On käinud 1 kuu. Kõik tundub ok. Leidsin pere24-st toreda hoidja lisaks. Iga nädal saab mõne kodupäeva. Sellest on palju abi.
Selline on meie lugu. Soovitan teile ka hoidjat lisaks aiale. Siis saab ka kodus olla. Kolmesena on minu meelest parem harjuda kui siis minna neljasena ja kõik on juba omavahel sõbrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani otsisin Facebooki gruppidest ja kohaliku lehe kaudu. Proovin nüüd ka Pere24 kaudu. Kohaliku lehe kaudu pöördus inimesi, kes ei ole erialalt lapsehoidjad, aga on neid hoidnud. Omal initsiatiivil keegi soovitajaid siiani välja pakkunud ei ole. Miks ma hoidjaks võõrast võttes muretsen, on, et ta siiski tuleb mu koju ja mu last hoidma, kes on väike. Võibolla ei ole ma lihtsalt veel seda õiget hoidjat kohanud, kes selle ärevuse maha võtaks ja kohe algusest peale usaldatav ja ok tunduks.

Olen ise ka nõus, et selles vanuses laps tegelikult juba vajab omaealiste ja teiste laste seltskonda. Mäletan veel värskelt, et viimane pool aastat kodus olles – laps oli siis 2,5aastane – oli tal juba minuga igav ja rõõmustas väga kui aegajalt mängutoas käisime jms.

Kolmeaastane üldiselt tahab ja vajab juba teiste laste seltskonda, mitte pensionärist naabritädi. On ka hoidusid, kus ei ole vaid sõimekad vaid kuni kooliealised lapsed ning hoidjaid kes hoiavad oma kodus kuni viite last. Minul on kasu olnud pere24 lehest. Eesti on nii väike, et ma ei näe probleemi “võõrast” usaldada. Ta esitab üldjuhul tunnistused ja soovituskirjad ning kõigepealt ju kohtute. Lasteaias töötavad samuti võõrad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll esimene laps, aga üldiselt ma ei usu eriti, et kolmeaastane mingit teadlikku võimuvõitlust peaks. Ta on ikka hingest õnnetu. Nutust saab ju aru, kas on tegu jonniga või siira nutuga.
Ja ma ei tee nii, nagu laps tahab. Kui ma nii teeksin, ei läheks me ühelgi hommikul lasteaeda, vaid jääksime koju. Sest just seda ta tahaks.
Kool ja õppimine on hoopis teine teema, nende jaoks on samuti oma aeg ja koht ja selleks ajaks peab olema laps juba niipalju sotsiaalne ja küps, et saab asjad kenasti jooksma.
Mitte lõputult selgitamist ei ole vaja, vaid vaja on toimivat lahendust. Ja piisavat selgitamist. Selline on minu isiklik arusaam neist asjadest.

Võimuvõitlus. Sa teed nii nagu laps tahab. Sa saad ise ka aru,et see tekitab sulle palju jama,aga teed ikka nii nagu laps tahab. Praegu ongi sul otsustamise koht,kas tantsid elu lõpuni lspse pilli järgi või ei. Edaspidi tuleb kool,õppimine,jne Mis siis?
Viid lasteaeda. Harjub. Ja kõik.Mis pagana selgitamist on lõputult vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinuga täiesti nõus, arvan sama.
Elame Tallinnas, Pirita kandis.

Lapsehoidjaga võin proovida aidata, mis kandis sa üldse elad?

Kindlasti ei saa last lasta stressis olla pikalt/pidevalt, lõpuks kasvab inimene, kellele meeldibki kurb olla ja kes hakkab otsima olukordi ja suhteid, mis kurvastavad teda, sest see on loomulik olek, millega ta on harjunud lapsest peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimuvõitlus. Sa teed nii nagu laps tahab. Sa saad ise ka aru,et see tekitab sulle palju jama,aga teed ikka nii nagu laps tahab. Praegu ongi sul otsustamise koht,kas tantsid elu lõpuni lspse pilli järgi või ei. Edaspidi tuleb kool,õppimine,jne Mis siis?
Viid lasteaeda. Harjub. Ja kõik.Mis pagana selgitamist on lõputult vaja?

Aitäh. Meil sama, laps stressis, ise ka.
Õnneks praegu tervisele muus mõttes justkui veel mõjunud ei ole, v.a. muidugi lõputud viirused, mis said kohe teisel lasteaia nädalal alguse.

Eks ma nüüd töötan selle plaan B kallal ja ka jätkuvalt ikka harjutamise ning lasteaiaga lepitamise kallal. Kuidagi peab see nii lahendatud saama, et mõlema osapoole jaoks toimiks ilma suuremate traumadeta.

Mul on ka olnud laps, kes lasteaiaga kuidagi ei harjunud. Aastaid hiljem ikka leppis, aga ei tundnud sellest mingisugust rõõmu. Oli laps stressis, olin mina õnnetu. See ei ole jonn ega vanemaga manipuleerimine, vaid mõnele lapsele tõesti lasteaias käimine (selliselt nagu meie lasteaiad on) ei sobi. Lapse liigne survestamine teeb olukorda vaid hullemaks, stressi taustal võivad lõpuks ilmneda ka tervisemured (öine pissimine, tikid, tagasilöögid arengus). See ei ole mingisugune võimuvõitlus vaid lapse eripäradega arvestamine ja parima võimaliku lahenduse otsimine.

Teemaalgatajale: ma prooviks kombinatsiooni aed+hoidja või väiksemat hoidu, aga kus omavanuseid ka. On muidugi veel võimalik, et laps lepib lasteaiaga ära, olete veel vähe kohal käinud. Aga igaks juhuks paneks valmis plaani B. Igatahes soovin edu ja jõudu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ei teagi miks kardan, kuidagi võõras tundub see mõte, et täiesti võõras oma koju ja oma lapse juurde südamerahuga jätta. Aga nagu varemgi mainisin, võibolla, et pole veel kohtunud sellise inimesega, kellega seda hirmu ei oleks.Ükski kutseline, või ka soovitajatega lihtsalt tavaline inimene, ei ole praegu meie poole hoidmise sooviga pöördunud.Otsin ikka edasi.

Väga huvitav kogu loo juures ongi see, et lapsel ei ole mitte kusagil mujal üldse sotsialiseerumisega probleeme. Vaid hoopis vastupidi, ta on väga julge ja sotsiaalne. Aga nagu ära vahetatud niipea kui asi puudutab lasteaeda.

Seega üle jääks vaid võõrad. Ehk on selles osas kellelgi soovitusi kuidas head lapsehidjat leida?

paned kuulutuse üles, et otsid sellist ja sellesse kohta jne.
ka võõrad võivad ju tuttavaks saada, onju, miks sa neid võõraid nii meeletult kardad?
ja nii sa selle lapsehoidja ka leiad, neid lapsehoidjaid ikka on küll,kes tööd otsivad.
aga üldiselt tuleb sul lapsehoid kallim kui viiksid lapse nt väikehoidu, kus hoidjal on 4-5 last samaealist umbes hoida, seal oleks su lapsel hea ka harjuda sellega, et seal väljaspool ongi tegelikult kõik võõrad…
ja kuna ees seisab tal varsti kooliminek, siis seda enam soovitaksin sul leida sobiv viis, kuidas oma last sotsialiseerida.
kui iga kontakt temaealisena ärevust ja nutuhoogu tekitab, siis on midagi natuke viltu, kui minult keegi küsiks arvamust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore, et teil lõpuks tundub olevat hästi lahenenud. 🙂
Äkki on siis meil ka lootust.

See tundub ka olevast päris oluline asjaolu, et kui läheks aastake hiljem, oleksid teised lapsed juba omavahel sõbrunenud.

Ma proovin nüüd uuest nädalast ka Pere24 kaudu, tundub, et sealtkaudu on paljud leidnud hea hoidja.

Minu väga memmekas laps sai septembris 3. Lasteaeda proovisin juba aasta tagasi. Värske kahesena ei harjunud lasteaiaga. Jätsin koju kasvama. 2 ja poolesena hakkasin uuesti harjutama, sest teadsin et sügisel tuleb tööle minna. Harjus poolikute päevadega kuidagimoodi. Hommikud olid ikka nutused. Nüüd siis sellel sügisel kolmesena läks ja jäi. Ilma igasuguse nututa. On käinud 1 kuu. Kõik tundub ok. Leidsin pere24-st toreda hoidja lisaks. Iga nädal saab mõne kodupäeva. Sellest on palju abi.
Selline on meie lugu. Soovitan teile ka hoidjat lisaks aiale. Siis saab ka kodus olla. Kolmesena on minu meelest parem harjuda kui siis minna neljasena ja kõik on juba omavahel sõbrad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 20:10; 06.10 21:10; 08.10 13:01; 08.10 13:09; 08.10 13:10; 08.10 13:14; 08.10 13:23; 08.10 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks Pirita kant ei sobi, Tiskres tean ühte pereema, kes võtab 2eur/tund enda koju lapsi, tal on seal neid korraga mitu tavaliselt.
Aga proovi tõesti otsida internetist, kui keegi vastab, siis googelda nime, FB aitab natuke aimu saada inimesest, kirjastiil, varasemad töökohad jne. Isiklikult soovitan mõnda ise lapsega kodus olevat ema. Kes siis vajadusel läheks su lapsele lõunaajal järgi ja teeks äkki ühe lasteaiavaba päeva nädalas. Koos enda lapsega hoidmise eest peaks hoidja tasu olema ka väiksem, vähemalt minu loogika ja kogemus ütleb seda.
Samuti võid panna kuhugi üli(-kõrg)koolide (nt pisipeda, peda, med.kool) seinale näiteks kuulutuse, sest selline osalise ajaga nn töö oleks mõnele toredale tudengile kindlasti hea võimalus ja usun, et ka tasu osas on nad sulle vastuvõetavamad, kui mõni täisjõus kontoritööd otsiv naisterahvas, kel endal kodus laenud maksta ja pere toita nö 🙂

Igal juhul väga loodan, et laabub!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 13:42; 09.10 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps käis pool aastat 1,5-aastastega väikeses hoius ennem kui omavanustega ühte rühma sai. Meil oli probleemiks, et kolisime ja koha kohta ei saanud. Alguses vaatasin ka, et tittedega koos ja see mulle ei meeldinud. Hiljem hakkasin juba pluss pooli nägema. Näiteks minu kolmene oli ikkagi suur laps ja ta hakkas aitama väiksemaid. Aitas riidesse panna, potile, kallistas ja lohutas kui keegi nuttis. Niimoodi sai ta õppida teiste eest hoolitsemist. Meil oli ta ikkagi pisike kodus, kelle eest kõik teised hoolitsesid.

Praegu on mul kolmandal lapsel hoidja. Väga tore hoidja on. Ja suure tõenäosusega on ikkagi enamik hoidjaid toredad ja usaldusväärsed. Hoidja võtab vahest oma lapse ka kaasa, siis saab laps mul veidi enne aeda minekut õppida omavanusega suhtlemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka kaua lapsega kodune ja panin ta pikema kaalumise peale enne siiski hoidu. Justnimelt et lasteaed on ikka hoopis teine asi kui lastehoid. Aias on neid palju ja tegevusi/õppimist rohkem. Kohe esimene hoiu/aia kogemus võib nii lapse ära ehmatada küll kui korraga suurde lasteaeda panna (minu arvamus).
Hoidu läks minu laps siis 1,5-kuud enne 3-aastaseks saamist (n-ö poole aasta pealt, ehk jaanuarist). Kohanes hästi, lapsi polnud palju ja oli ka omavanuseid (kuigi võibolla loen seda kohanemist “hästi”, aga tegelikult ma päris pikalt olin temaga hommikul ikka tihti kuni pool tundi kohal enne kui ise ära läksin). Lasteaeda läks siis ca 3,5-aastaselt, sügisel (n-ö uuel õppeaastal). Kohanes ka hästi, isegi väga hästi (ma ise eeldasin hullemat) ja kindlasti aitas ka see, et hoiust tuli üks sõbranna kaasa samasse rühma. Mina prooviks hoidu + hiljem lasteaeda. Jääb igasugune päevade poolitamine ja lapsehoidja otsimine (ja talle maksmine) ära. Või siis äärmisel juhul alguses mingiaeg hoid + lapsehoidja, kuni laps on valmis jääma pikaks päevaks ja järgmisest aastast siis lasteaeda (ma ei tea kas lasteaeda on just lihtne “sisse elada” poole aasta pealt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on paraku, see, et selles vanuses last ongi väga raske lasteaeda saada. Nooremaga on ses suhtes lihtsam, et ta ei kahtle vanemate otsustes, ta lepib kergemini (ei pruugi olla seejuures õnnelik, aga laseb ennast suunata). Vanem saab juba sinu põhjustest aru, et nüüd on vaja sul tööle minna, et toit laual ja katus peakohal oleks. Eriti nukker on see, kui teised lapsed on juba varasemast tuttavad (aastakese varem koos lasteaias käinud) ning uuel tulijal raske gruppi sulanduda.

Minu kogemuste põhjal see ei vasta tõele. Väike ei saa aru, miks ta peab lasteaeda minema, kuhu ema täpselt läheb, miks ta ära läheb ja millal tagasi tuleb, ja kõik see tekitab lapses hirmu. 3-aastane on võimeline sellest kõigest aru saama, mistõttu on tal ka lihtsam ema oodata, samuti on tema eneseteenindusoskus ja suhtlemisoskus tunduvalt paremad kui 1-2-aastastel.

Meie katsetasime last sõime iga poole aasta tagant, aga laps ei harjunud. 3-aastaselt panime lastehoidu, kus teised olid aasta juba käinud ja laps harjus päevapealt ning sealt edasi läks iga päev rõõmuga lasteaeda, enam polnud mingit probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kuidas lahendada lapsehoid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.