Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas nad pärisel rikkaks said?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )

Teema: Kuidas nad pärisel rikkaks said?

Postitas:
Kägu

Lasnamäel pole midagi viga. Isiklikult käin seal lastega suurel mänguväljakul sageli, seal on uusarenduspiirkondi, parke, mänguväljakuid, Lasamäel on lastele lasteaiakohti – haruldane nähtus Tallinnas! Lasnamäe on hirmus paik – on aastakümnete tagune teema.

Lasnamäe paneelikatest oli juttu. Täpsemalt esimese korruse kahetoalisest korterist. Neil on ikka viga küllalt palju.

Selliseid asju tehakse perega. Kaks töötavat hambaarsti teenivad kahe peale korraliku summa ja saavad väga ilusti ka mujale kolida, makaronidele tomatipastat ja lihapalle lisada ning toitu pastaks kutsuda. Ja kkagi säästa.

Jajah, säästa. Aga mitte miljoneid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, säästa. Aga mitte miljoneid.

Kui panevad kahepeale 1500, on miljon koos 25 aastaga. Ilmselgelt muiudgi varem, sest palgad ju tõusevad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui panevad kahepeale 1500, on miljon koos 25 aastaga. Ilmselgelt muiudgi varem, sest palgad ju tõusevad.

Kui neil on kahepeale miljon, siis nad ei ole miljonärid 😀 😀 Muidu võiks ju ehk vanavanemad ka kampa võtta, saaks äkki 2500 kuus ja 15 aastaga 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25 aasta pärast võib selle miljoni väärtus üsna väike olla. Ma olen mitmes riigis miljonär olnud. Number ise ei näita ju midagi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

25 aasta pärast võib selle miljoni väärtus üsna väike olla. Ma olen mitmes riigis miljonär olnud. Number ise ei näita ju midagi.

Krooniajal oli palju miljonäre ja päevapealt enam ei olnudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ärge siis säästke. ei pea.

ise küsisite, pole parata kui vastus ei meeldi.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ärge siis säästke. ei pea.

ise küsisite, pole parata kui vastus ei meeldi.

Ei, asi pole meeldimises. Vastus, et 25 aasta pärast saad miljonäriks, kui praegu kõiges kokku hoiad, ei ole lihtsalt mõistlik vastus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ärge siis säästke. ei pea.

ise küsisite, pole parata kui vastus ei meeldi.

Ei, asi pole meeldimises. Vastus, et 25 aasta pärast saad miljonäriks, kui praegu kõiges kokku hoiad, ei ole lihtsalt mõistlik vastus.

See on üks pool vastusest, teine on rohkem teenida. Palgatöö fänn saab teha lisatööd. Hambaarst, saab teha rohkem vahetusi. Saab teha muud lisatööd, saab ettevõtte teha.

Kui rikkaks saamine oleks lihtne ja pingutusevaba, poleks see siin teema. Sellepärast ongi, et igaüks ei suuda. Pole nõus pingutama, pole nõus kokku hoidma, pole võimeline tegema tasuvat tööd.

Laske kommunismist lahti, ei ole töölisklassi proletariaati olemas ega tulemas, kus kõik reatöölised rikkaks saavad.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rikkaks saamine oleks lihtne ja pingutusevaba, poleks see siin teema. Sellepärast ongi, et igaüks ei suuda. Pole nõus pingutama, pole nõus kokku hoidma, pole võimeline tegema tasuvat tööd.

Rikkaks saamine ei ole lihtsalt suurema osa inimeste jaoks selline eesmärk, mille nimel end tappa. Soovitakse elada paremini, ilusamas kodus, sõita korraliku autoga ja kanda ilusaid riideid. Käia reisidel, lubada endale kulutusi, mis hingele rõõmu teevad. Sellise elu kõrvalt veel miljoneid koguda on tõesti võimalik ainult erandjuhul. Siin ei tee töökuse ega pingutusega eriti midagi. Hoopis omaette lugu on koonerdades kokku hoida ning kogu raha investeerida, aga mina küll ei näe sellel mõtet. Mis kasu on mul 20 aasta pärast miljonist, kui selle nimel olen kõik need 20 aastat jätnud tegemata asju, mida teha soovin ning elanud tingimustes, mis mulle ei meeldi.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, asi pole meeldimises. Vastus, et 25 aasta pärast saad miljonäriks, kui praegu kõiges kokku hoiad, ei ole lihtsalt mõistlik vastus.

Puuduses kasvanud lastele teatad: jehhuu, me olime tegelikult miljonärid!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on üks pool vastusest, teine on rohkem teenida. Palgatöö fänn saab teha lisatööd. Hambaarst, saab teha rohkem vahetusi. Saab teha muud lisatööd, saab ettevõtte teha.

Jah, saad teha rohkem tööd, saad teha rohkem vahetusi – ja mille nimel siis, kui teenitud raha kulutamiseks aega ei jää?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis lepi oma eluga nagu ta on. Elus ei saa kõike.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puuduses kasvanud lastele teatad: jehhuu, me olime tegelikult miljonärid!

Miks need lapsed puuduses peavad elama? Tonn kolmest või enamast tuhandest kõrvale panna ei muuda eriliselt elukvaliteeti.

Kui ma omal ajal tööle läksin, ei puutunud 3 aastat oma pangakontole laekuvat palka, sest nokitsesin kõrvalt muude asjadega igapäevaste vajaduste katteks(ostsin, müüsin, vahetasin). Mehest olin just lahku läinud, elatist ei küsinud.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ärge siis säästke. ei pea.

ise küsisite, pole parata kui vastus ei meeldi.

Ei, asi pole meeldimises. Vastus, et 25 aasta pärast saad miljonäriks, kui praegu kõiges kokku hoiad, ei ole lihtsalt mõistlik vastus.

Just. Oletame, et ma saan 1000 netos palka. Igas kuus kulutan 800 eurot, aga 200 panen korvale. Kas ma saan siis rikkaks voi? Nalja teete. Ka 10 aasta parast on mul ainult 24 000 eurot, mille esialgsest vaartusest on inflatsioon siis vahemalt poole ara soonud.

Rikkaks saamine ei seisne vaheses kulutamises, vaid kindlas tegutsemises. Jattes korvale igasugused erastamised-arastamised ja oigel ajal oiges kohas olemised, siis tyhja koha pealt rikkaks saab ilmselt inimene, kellel on mingi hea idee, visadus seda jargida ja oskus seda myya. Muidugi ei tee paha ka sotsiaalsed oskused, leida oige aripartner, veenda investoreid ja omada haid tuttavaid ametnike hulgas, mis ei pea tahendama korruptsiooni, vaid naiteks seda, et saad varakult teada monest seaduseprojektist, mis sinu ari voib mojutada, kas positiivselt voi negatiivselt.

Ilmselt mitte nii rikkaks kui ideega on voimalik saada investeeringutega. See jallegi ei tahenda kahe yhetoalise korteri valjayyrimist 20 aasta valtel – mis on kyll parem kui ei midagi. See tahendab, et ostad odav(ama)lt ja myyd kalli(ma)lt. Ykskoik mida, kinnisvara, aktsiaid, kunsti, midagi, millest sa jagad.

Naiteks onnestunud palgatoo valik, kasvoi seesama hambaarst, pluss onnestunud investeeringuid, voib tagada paris hea araelamise ja hea onne korral isegi aidata miljonariks saada. Aga riske peab ka julgema votta. Nt. ostad peale esimest tooaastat korteri 100 tuhande euroga, teed natuke remonti aastate jooksul, ja kuue aasta parast myyd peaaegu 200 tuhandega. Myygist ylejaanud rahaga void kustutada oma majalaenu ylejaagi oodatust varem, siis jaab raha yle, mida saab taas investeerida, kasvoi sellesama maja juurdeehitusse nii, et esialgse 200 tuhat maksva maja asemel on ilma laenuta yle 300 tuhande maksev maja, jne.

Kindlasti ei tahenda rikkus sentide kokkuveeretamist, selline motteviis minu meelest pigem takistab rikkaks saamist. Priiskamine on muidugi teine aarmus, aga endale midagi lubada ju ongi rikkaks saamise eesmark.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Oletame, et ma saan 1000 netos palka. Igas kuus kulutan 800 eurot, aga 200 panen korvale. Kas ma saan siis rikkaks voi? Nalja teete. Ka 10 aasta parast on mul ainult 24 000 eurot, mille esialgsest vaartusest on inflatsioon siis vahemalt poole ara soonud.

Minimaalselt ikka 32 tuhat. Ega rikkaks ei saa säästmisega, vaid ikka investeerimisega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi veel sellest esimese korruse korterist? Eelmise suve tabelis sul seda veel polnud jeleenaklaavan?

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma neid 90datel rikkaks saanud inimesi ei tea, olen liiga noor selleks. Tean üht nooremat miljonäri. Miljonär tema puhul ei tähenda, et tal on üks miljonikene, vaid kümned ja kümned. Täpset arvu ei tea vist keegi peale ta enda. Mees on lihtsalt matemaatikas geenius, tuli hea idee peale ja lisaks oli esimestel aastatel ülim kooner. Ajal kui ta juba ammu kroonimiljonär oli ja oleks võinud endale mitu villat, luksusautot jne kokku osta, elas tema 2-toalises Õismäe korteris ja sõitis VW Passatiga, mille järelturult ostis. Nüüd hiljem on kinnisvara ja autode poole pealt järele andnud, aga näiteks riietuselt ja igapäevaelust küll aru ei saaks, et miljonär. Restoranides käib harva, eriti ei reisi, kalleid hobisid pole. Kes sente ei kogu, see rikkaks ei saa.

Veider muinasjutuke. Millega ta need kümned ja kümned miljonid siis kokku on ajanud? Koolis mataõpsina või?

Programmeeritud panustamine, hiljem lisandusid aktsiad ja (äri)kinnisvara.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma omal ajal tööle läksin, ei puutunud 3 aastat oma pangakontole laekuvat palka, sest nokitsesin kõrvalt muude asjadega igapäevaste vajaduste katteks(ostsin, müüsin, vahetasin). Mehest olin just lahku läinud, elatist ei küsinud.

Lollikesed panevad miinuseid, selle asemel, et peakene tööle panna. Terve teema kubiseb väidetest, kuidas ei saa. Selle asemel, et keskenduda sellele, kuidas saaks. Ega teiesugused ei saagi sellise suhtumisega.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal on kirjas keskmine 3000 bruto. Mis tähendab, et päris paljud saavad 3000 neto.

… ja sama paljud saavad 1000 neto. Seega ei saa rääkida üldistavalt hambaarstidest kui kõrgepalgalistest.

Kas 3000 on rikkuri töötasu?

Kellegi arust siin on jah – ja sellest kõrvale panna saab lausa iga kuu 1000€ ning varsti, upsi, oledki miljonär. Sest vara ju muudkui kannab intressi. Reaalsus on, et lisaks tulu teenimisele saad vahepeal investeerides ka kõvasti vastu pükse. Turvalist ning kasumlikku investeerimist pole olemas. Kui lepid 1% aastas, siis muidugi saad mingis deposiidis hoides turvaliselt hakkama, aga miljonitest võid selliselt küll vaid unistada.

See, et sina lihtsalt ei tea, kuidas investeerida ja arvad, et kõik kaotavad, on sinu taak.

Targad investeerijad teevad portfelli peale 50% tulu.

Arvestasin sisse nii aktsia hinna tõusu kui divikad.

Ehk et tegelikult kui asja tajud ja oskad, on ikka väga tulus küll.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lohutuseks neile, kel seda ettevõtlikkust ei ole – tean päris mitut miljonäri, kes on selleks saanud lihtsalt oma tööd hästi tehes. Paljud startupimiljonärid on nii teinud. Ei mingit hirmsat riski ega ettevõtlikkust, ei mingit erastamist-ärastamist, lihtsalt tegid oma tööd hästi. Erialavalik oli ka muidugi õige, aga siiski täiesti tavalised inimesed oma tööga.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Targad investeerijad teevad portfelli peale 50% tulu.

100 aastaga täiesti võimalik jah.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sina lihtsalt ei tea, kuidas investeerida ja arvad, et kõik kaotavad, on sinu taak.

Lihtne loogika ütleb, et kui ilma riskimata rikkaks saaks, siis poleks meil finantskriise ega pankrotte.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole miljonär, aga kaugel sellest ka mitte enam. No ei ole nii dramaatiline see kõik. Mehega 20ndates tegime palju tööd ja säästsime. Sealt kõrvalt sai siiski reisida ja külas käia ja võõrustada. Noorena on standardid ja mugavustsoon teise koha peal. Kui lapsi veel pole, on aega ka piisavalt nii tööks kui lõbuks.

Esimese lapse sünniks olime 3 laenuvaba korterit saanud kätte, kaks kogusid passiivselt tulu edasi, kolmandas elasime. Oma sääste pidi sealt punktist edasi juba vähem juurde panema investeeringutele, oligi liitintress peamiselt. Miljon pole mingi ihalusobjekt minu jaoks tahan vaid rahulikku ja muretut elu. Lapsed ei ela puuduses, ise ka ei näruta.

Aga need tuttavad, kes 29aastaselt idasid spad ja iganädalasi klubisid inimõiguseks, imestavad nüüd. Kuidas meil on linnas suur kodu ja teeme pikki reise aga nemad elavad ikka palgapäevast palgapäevani. Ei oel pensionieelikud, 30ndates oleme mehega.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean mitu rikkurit, kes teenisid oma esimese miljoni 90ndatel kahtlase tegevusega. Üks müüs hõlma alt Soome viisasid, teine susserdas omale kuidagi kesklinnas kinnisvara kokku.

Tänapäeval aitab muidugi tehniline taip ja hea idee. Loo edukas start-up (nt Bolt, Testlio). Krüptoraha väärtuse tõus oli vahepeal nii suur, et kui õigel ajal ostsid ja müüsid, siis polnud raske miljoneid teenida. Enamus inimesi (ise kaasaarvatud) kahjuks nii taiplikud ja hea õnnega ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas meil on linnas suur kodu ja teeme pikki reise aga nemad elavad ikka palgapäevast palgapäevani. Ei oel pensionieelikud, 30ndates oleme mehega.

Pensionieelikutel on vähemalt lootust kokku jääda. Mis 40+, 50+ juhtuma võib hakata? Sa võid vabalt olla Roosiabielu naine. Kas majanduslikult kindlustatud mees suudab puusanõksudele ja rindadele ei öelda. Tavaliselt selles vanuses mees läheb lolliks. Ei loe pere, raha, mitte miski ei loe. Minnakse selle noore augu järgi ja alustatakse kasvõi kõik otsast peale. Aga seksile ei ei öelda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas meil on linnas suur kodu ja teeme pikki reise aga nemad elavad ikka palgapäevast palgapäevani. Ei oel pensionieelikud, 30ndates oleme mehega.

Pensionieelikutel on vähemalt lootust kokku jääda. Mis 40+, 50+ juhtuma võib hakata? Sa võid vabalt olla Roosiabielu naine. Kas majanduslikult kindlustatud mees suudab puusanõksudele ja rindadele ei öelda. Tavaliselt selles vanuses mees läheb lolliks. Ei loe pere, raha, mitte miski ei loe. Minnakse selle noore augu järgi ja alustatakse kasvõi kõik otsast peale. Aga seksile ei ei öelda.

Raha ja lahkuminek on eraldiseisvad asjad. Rahast hoolimata võivad kõik lahku minna. Vaesel naisel pole kuidagi mõnusam lahku minna kui sellel, kellel veidi hinge taga on.

Või siin ilusa naistepäeva õhtul võtsid sõna eelarvamusega, kus naisel kindlasti pole tegelikult vara ja kõik on mehe nimel?

Kahju muidugi. Eelarvamuse pärast. Näitab femisnimi tegemata tööd ühiskonnas. Sümboolne naistepäeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rikkal kes pole kuldlusikas suus sündinud on nutti, haritust ja pealehakkamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tööd hommikust õhtuni? Saab siis rikkaks? Väidavad, et ellusuhtumisega hoopis.

manifisteerimisega muidugi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just. Oletame, et ma saan 1000 netos palka. Igas kuus kulutan 800 eurot, aga 200 panen korvale. Kas ma saan siis rikkaks voi? Nalja teete. Ka 10 aasta parast on mul ainult 24 000 eurot, mille esialgsest vaartusest on inflatsioon siis vahemalt poole ara soonud.

Minimaalselt ikka 32 tuhat. Ega rikkaks ei saa säästmisega, vaid ikka investeerimisega.

Selleks et investeerida peab raha olema, kus sa selle raha võtad kui oled palgatöötaja? Kuhu sa siis investeerid, eesti ei ole ameerika kus tuhande dollariga ostad tuhat aktsiat ja see pauhti muutub 10 000 dollariks, sest lihtsalt suurel turul on õnne. Aga jäegmise investeeringuga võid oma 10 000 ka puhta ilma jääda ja oled tagasi nullis ehk siis pole raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks et investeerida peab raha olema, kus sa selle raha võtad kui oled palgatöötaja? Kuhu sa siis investeerid, eesti ei ole ameerika kus tuhande dollariga ostad tuhat aktsiat ja see pauhti muutub 10 000 dollariks, sest lihtsalt suurel turul on õnne. Aga jäegmise investeeringuga võid oma 10 000 ka puhta ilma jääda ja oled tagasi nullis ehk siis pole raha.

Inimene, keda just tsiteerisid küsis igakuise 200 investeerimise kohta. Kuhu? Väärtpaberitesse,. Iga kuu 200 kõrvale pannes ca 5,6 prossase tootlusega annab 10 aasta pärast 32 000 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas nad pärisel rikkaks said?