Esileht Ilu ja tervis Kuidas on üldse võimalik eriarsti aega saada?!

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas on üldse võimalik eriarsti aega saada?!

Proovin saada juulikuusse paari arsti juurde aega ja see tundub olevat täiesti võimatu! Kui helistasin märtsis-aprillis, ei olnud arstid veel suvegraafikut avanud. Nüüd, kui mais helistan, pakutakse aega alles septembrisse! Saan aru küll, et paljud arstid juulis puhkavad, aga asi pole olnud selles, et nad üldse tööl poleks, vaid ENAM juulisse-augustisse aegu pole. Kuidas on see võimalik? Millal neid aegu siis broneerida saab, kui algul on liiga vara ja siis äkki liiga hilja? Kas peabki tõesti IGA PÄEV helistama? Kusjuures tegemist on veel tasuliste aegadega …

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 14:34; 20.05 16:18; 20.05 16:19; 21.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovin saada juulikuusse paari arsti juurde aega ja see tundub olevat täiesti võimatu! Kui helistasin märtsis-aprillis, ei olnud arstid veel suvegraafikut avanud. Nüüd, kui mais helistan, pakutakse aega alles septembrisse! Saan aru küll, et paljud arstid juulis puhkavad, aga asi pole olnud selles, et nad üldse tööl poleks, vaid ENAM juulisse-augustisse aegu pole. Kuidas on see võimalik? Millal neid aegu siis broneerida saab, kui algul on liiga vara ja siis äkki liiga hilja? Kas peabki tõesti IGA PÄEV helistama? Kusjuures tegemist on veel tasuliste aegadega …

Juulis ilmselt on tõesti paljud puhkamas. Mina üritan ka juulisse günekoloogile aega saada ja pole üldse veel aegu välja jagamiseks antud, kuigi juulini on juba alla 2 kuu aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 14:54; 20.05 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahahaha, õnnitlen sind, oled ilmselt muidu väga terve inimene. Tõelised bronni-ässad teavad, et helistama oeab mitte lihtsalt iga päev, vaid iga päev kl 8 või mis kell registratuur tööle hakkab ja rippuda kinnisest toonist hoolimata telefoni otsas, kuni kätte saad. Võid netis broneerida, siis käid mitu korda päevas refreshimas, kas uusi aegu on.
Na saan aru, et sa ei võtnud seda septembri aega ja loodad, et kuskilt saad varasemaks? Helista nüüd kähku tagasi, muidu saad uuel aastal alles aja.
Muideks, arstiaegu ei saadagi nii, et ma tahan juulisse, vaid võetakse esimene aeg, mis saada on lihtsalt ära.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on saatekiri konkreetsesse haiglasse või lihtsalt eriarsti juurde?
Kui lihtsalt eriarsti juurde, siis äkki saad minna mõnda teise linna? Tartus ja Tallinnas on pikad järjekorrad, aga Võrus või mujal väiksemates linnades on need järjekorrad ka lühemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Hahahaha, õnnitlen sind, oled ilmselt muidu väga terve inimene. Tõelised bronni-ässad teavad, et helistama oeab mitte lihtsalt iga päev, vaid iga päev kl 8 või mis kell registratuur tööle hakkab ja rippuda kinnisest toonist hoolimata telefoni otsas, kuni kätte saad. Võid netis broneerida, siis käid mitu korda päevas refreshimas, kas uusi aegu on.

Na saan aru, et sa ei võtnud seda septembri aega ja loodad, et kuskilt saad varasemaks? Helista nüüd kähku tagasi, muidu saad uuel aastal alles aja.

Muideks, arstiaegu ei saadagi nii, et ma tahan juulisse, vaid võetakse esimene aeg, mis saada on lihtsalt ära.

Tartu ülikooli kliinikumi saab minu meelest ainult nii neti teel bronnida, et esitad oma arstisoovi ja võimalikud sobivad ajavahemikud ja siis nemad oma vastuses pakuvad ise aja, kui on midagi pakkuda. Ma sealt sellist broneerimisgraafikut ei leia, kus saab ise konkreetse aja valida. Telefoni teel on seega ses mõttes parem, et saad vähemasti kohe teada, kas ja mida üldse pakkuda on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 14:34; 20.05 16:18; 20.05 16:19; 21.05 08:53;
To report this post you need to login first.

Kas sul on saatekiri konkreetsesse haiglasse või lihtsalt eriarsti juurde?

Kui lihtsalt eriarsti juurde, siis äkki saad minna mõnda teise linna? Tartus ja Tallinnas on pikad järjekorrad, aga Võrus või mujal väiksemates linnades on need järjekorrad ka lühemad.

Soovin minna kahe kindla arsti juurde ja nemad võtavas vaid kliinikumis vastu, isegi Tartu erakliinikutes pole neil kahjuks vastuvõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 14:34; 20.05 16:18; 20.05 16:19; 21.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu ülikooli kliinikumi saab minu meelest ainult nii neti teel bronnida, et esitad oma arstisoovi ja võimalikud sobivad ajavahemikud ja siis nemad oma vastuses pakuvad ise aja, kui on midagi pakkuda. Ma sealt sellist broneerimisgraafikut ei leia, kus saab ise konkreetse aja valida. Telefoni teel on seega ses mõttes parem, et saad vähemasti kohe teada, kas ja mida üldse pakkuda on.[/quote]

Kliinikumil on e-patsient, kuhu saab ID-kaardiga sisse logida (link kodulehel). Kui seal piisavalt tihti toimetada, võib õnestuda. Muidugi mitte mais juulisse tõenäoliselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriarsti juurde ikka saab
Aga teemaalgataja tahab ju ainult kahte arsti ühes haiglas ja ilma saatekirjata. See on teine asi.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 17:16; 20.05 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole lihtsalt kontroll, vaid mingi haigusega tegemist,siis läbi ekonsultatsiooni.
See on kõige parem moodus, perearstile ja tema teeb ekonsultatsiooni saatekirja.
Kohe varsti läheb eriarstiabi selle põhiseks, tuleb harjuda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 18:37; 20.05 20:24; 21.05 23:02; 27.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks helistate? Seda ju haigla ootabki, sest helistamine pole tagantjärgi tõendatav.
Saatke email, stiilis kui kahe nädalaga vastust pole siis eeldate, et tähitud kiri väljastusteatega jne. Meil on muideks ravijärjekordade pikkused seadusega paika pandud ja venitada saab ainult teatud üksikutel juhtumitel. Esmalt peate aga saama ravijärjekorda ja seda helistamise teel teha … naiivsus kuubis. Saate perekooli teema teha, saate ka emaili saata. Soovitan teha eesti.ee vahendusel, ametlik.
Mina ootasin ühe konkreetse eriarsti vastuvõttu kauem, kui seaduses lubatud, aga ma ise olin sellega nõus. Ja etskae, polegi veel surnud.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks variant: helistad tõesti iga päev, veel parem nii helistad kui kontrollid e-registratuurist mitu korda päevas, võib “näkata” isegi aeg järgmiseks päevaks, kui keegi on just loobunud.

teine variant: lase perearstil teha saatekiri haiglasse e-konsultatsiooniks. kui tõesti mingi probleem, siis sulle helistatakse peagi haiglast ja kutsutakse täiendavale vastuvõtule või uuringutele ilma, et ise peaks kuhugi numbrit võtma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatke email, stiilis kui kahe nädalaga vastust pole siis eeldate, et tähitud kiri väljastusteatega jne.

Kui haige.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 14:54; 20.05 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks helistate? Seda ju haigla ootabki, sest helistamine pole tagantjärgi tõendatav.

Saatke email, stiilis kui kahe nädalaga vastust pole siis eeldate, et tähitud kiri väljastusteatega jne. Meil on muideks ravijärjekordade pikkused seadusega paika pandud ja venitada saab ainult teatud üksikutel juhtumitel. Esmalt peate aga saama ravijärjekorda ja seda helistamise teel teha … naiivsus kuubis. Saate perekooli teema teha, saate ka emaili saata. Soovitan teha eesti.ee vahendusel, ametlik.

Mina ootasin ühe konkreetse eriarsti vastuvõttu kauem, kui seaduses lubatud, aga ma ise olin sellega nõus. Ja etskae, polegi veel surnud.

Kui inimene tahab saada TASULIST vastuvõttu, ei ole mingit ravijärjekorra pikkust. Ei pea arst mitte kedagi ega kunagi vastu võtma.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 17:16; 20.05 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ekonsultatsioon–perearst kirjeldab pt probleemi ja tehtud analüüse ja uuringuid ning saadab keskusesse eriarstile, ravi, diagnoosi või muude küsimustega ning eriarst vastab või kutsub vastuvõtule.
Nii jäävad ära valesti suunamised, kiiresti abivajav inimene saab kiiresti abi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 18:37; 20.05 20:24; 21.05 23:02; 27.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene tahab saada TASULIST vastuvõttu, ei ole mingit ravijärjekorra pikkust. Ei pea arst mitte kedagi ega kunagi vastu võtma.

Seda küll, aga meili saatmine sooviga vastuvõtule registreerida ei ole siiski päris tarbetu liigutus ka sellistel juhtumitel. Helistamisel lähevad asjad meelest ja pärast meenutad lolliks ennast. Ähvardamine ja kõik muu ravijärjekordade ooteaja seadusest jauramine tasulistes vastuvõttudes on muidugi lollus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TÜK- i saab aega panna nii telefoni kui epatsiendi ( kuhu peab mobiil-ID või ID-kaardiga sisse logima) kaudu. Kui on kiireloomuline probleem tuleb minna perearstile. Kui ka perearst leiab et asjaga on kiire, aga mitte päris EMO vajalikkus. Siis ta kirjutab vastavale haigla eriarstile e-konsultatsiooni kirja milles kirjeldab pt-i probleemi. Selle loeb läbi eriarst, kui eriarst näeb et kiire kutsub enda juurde paari päeva või nädala jooksul. Kui probleem on midagi sellist, mille osas paari kuu jooksul muutust halvemuse poole pole karta, siis läheb asi tavajärjekorra järgi. Näide- kui inimesel on küüneseen või akne, siis ei saa e-konsultatsiooni kaudu kiiret aega nahaarstile. Kui perearstil tekib kahtlus nt esimest tüüpi diabeedile, saab endokrinoloogi aja võimalusel juba järgmine pärv.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tasulise arsti juurde polegi ju kiire. Kui nõutakse konkreetset arsti, mingeid analüüse, mida arstid ise ei paku, vaid on patsiendi soov, siis on probleem ilmselgelt selline, et kannatab oodata küll. Kui on kiire, siis tegutsetakse teisiti. Minnakse perearstile, kes saab suunata kiirelt eriarstile, arst pole oluline. Kui on mingid erisoovid, siis võib ka oodata. Oleks probleem tõsine ja kiireloomuline, ei huvitaks sind enam konkreetne arst või muud pisiasjad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga tasulise arsti juurde polegi ju kiire. Kui nõutakse konkreetset arsti, mingeid analüüse, mida arstid ise ei paku, vaid on patsiendi soov, siis on probleem ilmselgelt selline, et kannatab oodata küll. Kui on kiire, siis tegutsetakse teisiti. Minnakse perearstile, kes saab suunata kiirelt eriarstile, arst pole oluline. Kui on mingid erisoovid, siis võib ka oodata. Oleks probleem tõsine ja kiireloomuline, ei huvitaks sind enam konkreetne arst või muud pisiasjad.

Ma polegi ju öelnud, et mu probleem oleks kiireloomuline. Sellepärast üritasingi märtsis juulisse aega saada. Aga nagu ütlesin, siis polnud veel graafikuid avatud. Ja nüüd, mais, pole enam aegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 14:34; 20.05 16:18; 20.05 16:19; 21.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo nii ongi, kuna patsiente on palju, siis kes õigel ajal aja paneb, saab vastuvõtule. Arstid on ka inimesed, ka neil on muu elu, koolitused, haigused, puhkused. Liiga vara vastuvõttude avamine toob selle, et osa aegu on valesti avatud, sellega seoses on kindel kord. Nagunii võivad ikka asjad muutuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 18:37; 20.05 20:24; 21.05 23:02; 27.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõelised bronni-ässad teavad, et helistama oeab mitte lihtsalt iga päev, vaid iga päev kl 8 või mis kell registratuur tööle hakkab ja rippuda kinnisest toonist hoolimata telefoni otsas, kuni kätte saad.

On jah nii. Mu sõbranna on pikalt tahtnud aega saada nahaarsti juurde ja meie linnas on ainult üks tõsiseltvõetav nahaarst. Tema ka sai registratuurist vastuse, et uus graafik avatakse sellel ja sellel kuupäeval ning hakkas öeldud kuupäeval kella 8-st saati helistama. Registratuur oli kinni, kuniks umbes 08:07 löögile sai ja selleks ajaks olid kõik ajad juba läinud.
Kui sul just soovi ühe kindla arsti juurde ei ole minna, siis mina sinu asemel uuriksin teiste linnade haiglatest ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke lisaks teema selgitust.
Aegu avavad tervishoiuasutused, mitte arstid ise.
Mina arstina võin oma aasta graafikut ette teada, aegu avatakse kindla süsteemi alusel. kui palju patsiente päevas vastu võetakse, mitme minuti tagant, mis nädalapäevadel, otsustab asutus, parimal juhul koos arstiga.
Arst on enamasti sama väike mutter süsteemis nagu poemüüja poes. Mõni on siiski ka vahetusevanem ja juhataja, need korraldavad ka alluvate tööd.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.05 18:37; 20.05 20:24; 21.05 23:02; 27.05 12:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas on üldse võimalik eriarsti aega saada?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.