Esileht Pereelu ja suhted Kuidas on võimalik tööl käia kahe väikese lapse kõrvalt?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )

Teema: Kuidas on võimalik tööl käia kahe väikese lapse kõrvalt?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul on siiras mure ja sina arvad, et ma mõnitan teisi. Võibolla mul tõesti pole tööharjumust ja tunnen end veidi ebakindlalt töövestlustel. Ma lihtsalt otsin lahendusi, kuidas olukord nii lahendada, et hundid söönud ja lambad terved. Arvasin, et ehk kellegil on mõni idee. Minul neid rohkem pole.
Võtan oletame lapsehoidja. Mul on kaks last, kes enamasti korraga haiged. Ja enamasti kaks nädalat kuus haiged. Maksan pool oma palgast lapsehoidjale. Küllaltki priske osa palgast lisaks selleks, et ma üldse sinna tööle jõuaks. Kesklinnas ju parkimine tasuline. Palju mul siis kätte jääb?
Teine variant. Me mõlemad mehega käime tööl Eestis. Oleme lastega kodus kordamööda. Palju meil siis palgast kätte jääb, arvestades Eesti palkasid? Me jääme kõik nälga niimoodi.

Ma olen hetkel kolme kohta kandideerinud. Ma lihtsalt hetkel spekuleerin, sest ainult ühel vestlusel olen käinud. See siis see suhteliselt hea töökoht, kuid palka mulle ei avaldatud. Ainult, et ma pole kindel, kas ma selle tööga hakkama saaks. Teine koht on mulle tuttav ja seal palk 900 bruto. Sealt pole minuga ühendust võetud. Iseenesest see töö sobiks mulle kõige paremini. Kolmas on töö Soomes koristajana. Sealne palk on ka umbes teada ja vast kõige suurem. Samuti pole ühendust võetud.
Ma lihtsalt mõtlesin, et kui tekib mingi ime läbi variant, kus mulle pakutakse nii seda kontoritööd kui ka Soomet, siis mina valiks kontoritöö. Aga mees leiab, et hoopis Soome koristajaks tuleks minna. Siis saab tema rahus kodus olla. Mina aga tunnen, et olen sel juhul hea võimaluse käest lasknud ja rohkem sellist tööd äkki ei pakuta. Kaua ma siis ikka koristaja olen? Sellest tekkiski meil vaidlus.
Või siis mulle pakutakse ainult seda kontoritööd. Ja kui ma sellest loobun (nagu mees soovib) ja jään ootama paremat pakkumist näiteks Soome ja seda ei tulegi. Mehel lõppeb paari kuu pärast töö ja me istume nagu kaks kägu kodus ilma tööta.
PS. Ma ei trei mingeid jutukesi. Jah, mul on varemgi mehega probleeme olnud ja ühest olen ka siin kirjutanud. Aga ma ei mõtle neid välja. Täiesti reaalne elu siin ja ma arvan, et ma pole ainuke, kes ei saa laste pärast tööle nii lihtsalt. Mul tuttav käis 1 kuu tööl ja siis loobus. Tööl käimine läks talle väga kulukaks, sest ta tassis lapsi küll lasteaeda ja nooremat last lapsehoidja juurde. [/tsitaat]
Sa pabistad sellepärast, et Soomes ei saa sa oma unistusi täita? Aga su lapsed kasvavad kuskil ilma emata,see sind murelikuks ei tee? Mnjah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ei kujutanud ette, et see asi nii hull lastega on. Ma arvan, et ükski inimene ei kujutaks seda ette. See pole enam normaalne. Mu tutvusringkonnas pole ühtegi nii haiget last kui meie omad. Ma ise olen kahtlustanud ka seda, et me elame remondijärgus majas ja äkki siin midagi kahjulikku. Midagi värvitud näiteks sisetingimustesse sobimatu värviga või mis iganes.
Ma ei saa siia lapsehoidjat võtta. Ma isegi ei kutsu eriti külalisi siia.
Mees ei suuda töö kõrvalt seda ehitada. Ta on teinud seda juba aastaid. Meie pereelu kannatab selle all. Te ju ei mõtle ometi, et see ongi normaalne, et mees teeb 5 päeva Soomes tööd ja siis 2 päeva rabab kodus hommikust õhtuni. See pole siin kerge remont vaid päris ümberehitused. Et kõik valmis saaks, läheks üle poole aasta igapäevast tööd siin. Palgast ehitada ei ole kerge. Mina seda tööd teha ei oska. Järelikult minu kodus olemaine on mõttetu. Mees saaks kodus ehitada ja samas ka lastega vajadusel kodus olla. Mina peaksin peret ülal pidama. Aga see lihtsalt tundub utoopiline. Kui teeniks 800euri, siis saaks maksud makstud, söögi lauale, bensiini raha (aga tööl käiks bussiga). Riideid sealt ei ostaks, kinos ei käiks, pikki sõite autoga ei teeks, ehitusmaterjali ei ostaks. Heal juhul jääks sealt veel 100 euri järgi. Me elaks väga täpse eelarve järgi ära. Lastele on tegelikult riided ette ostetud. Isegi paari aasta talvesaapad ja talveriided on aledega ette ostetud. Muid riideid oleme ka ette tellinud odavalt intern.poodidest. Me oleme valmistunud selleks, mis tuleb, sest meie sissetulek langeb trastiliselt.
Ega minus polegi nii suur probleem. Mina arvan, et me saame hakkama. Mees millegipärast paanitseb. Tema jaoks tuleks nagu maailmalõpp. Ta on harjunud suurte rahadega. Aga samas tema ehitamine kodus on äärmiselt tähtis. Me peame oma kodu lõpuks valmis saama. Kui kõik on valmis, hakkab ka rohkem raha üle jääma.
Lapsehoidjatest veel nii palju, et isegi kui mina palkaks lapsehoidja, siis mu mees poleks sellega eluski nõus. Ta on mulle seda ka öelnud. Ta oleks ju võinud siia ehitusmehed palgata, aga ta pole ka sellega kunagi nõus olnud. Ta ei usalda võõraid inimesi.
Soome tööle minekul on minu jaoks takistuseks olnud ka lapsed. Nad on minuga harjunud ja suhteliselt kinni minus. Aga samas ma leidsin, et ehk olekski neil aeg rohkem issiga koos olla ja mina saaks natuke hingata. 5 aastat nendega ninapidi koos olla on isegi minu jaoks veidi liig. Seda Soome värki olengi talunud vaid selleks, et maja valmis saaks. Meil oli kokkulepe mehega, et siis ta tuleb Eestisse ära. Ma lihtsalt ei pea õigeks sellist visiitabielu. Ma võin seda mingid aastad taluda, aga siis ma ikka eeldaks, et pere on koos ja seda kindlasti Eestis. Ei mina ega mees taha eluski Soomes elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.01 18:54; 13.01 20:00; 13.01 20:32; 14.01 10:57; 14.01 13:33; 14.01 17:22; 15.01 14:21; 17.01 11:51; 17.01 11:53; 21.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks, miks lapsed on haiged kogu aeg. Mul on ka lapsed loomulikult, kuid haiged pole nad küll nii nagu sinul. Milles asi? Su lastel paistab ikka eriti nõrk immuunsüsteem olevat. Alusta sellest.
Sinu mehele aga. Mehed jah võivad ja suudavad ilma erilise probleemita kuskil mujal maal tööl käia. Naised siiski oma laste kõrvalt ei ja lapsed vajavad ka ema rohkem kui isa tavaliselt. Nii et see soome tööle jutt on täiesti lollus.
See, et sa pole koristaja tüüp…no ok. Kuid ega sinu haridus sulle ikka rohkem palka maksma ei hakka. Selles oleksid pidanud juba ammu selgusele ise jõudma. Haridusega meil siin küll midagi suurt korda ei saada. Siililegi selge.
Palgake inimene, kes käib sel juhul lastel järgi lasteaias kui muud moodi ei saa.
Igale asjale olete te mehega muide probleemi ette maalinud. Paljud lihtsalt võtavad ühe sihi ette ja kõik muud asjad laabuvad iseenesest kui vähegi asju paika hakata panema. Teie tahate aga näha kohe kõiges väga head tulemust. See polegi võimalik.
Nii ja veel. Teie lastel on lasteaiakoht. Kas teate, paljudel seda pole ja lähiajal pole ka tulemas? Jube paljudel. Teil paistab ka oma maja olevat. Mida te inisete üldse? Paljudel pole isegi oma korterit.
Lasteaiaga annab võibolla ka rääkida, et mingi aeg käivad lapsed vaid loetud päevad lasteaias igal nädalal.
Lapsed teil paistavad karastamata olevat ja eks immuunsüsteem on ka teie teha olnud. Mõelge läbi, millest neil see on nii nõrk. Ega niisama lapsed iga pisikese lasteaia haiguse peale endale kõike ka külge ei poogi.
Igastahes ka minul oli nõme lugeda seda hala. Sest see on hala. Ülemõeldud värk, sest mõelda on lihtsalt alati probleeme juurde mida tegelikult ju veel polegi olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 11:37; 14.01 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ma küsiks, miks lapsed on haiged kogu aeg. Mul on ka lapsed loomulikult, kuid haiged pole nad küll nii nagu sinul. Milles asi? Su lastel paistab ikka eriti nõrk immuunsüsteem olevat. Alusta sellest.
Sinu mehele aga. Mehed jah võivad ja suudavad ilma erilise probleemita kuskil mujal maal tööl käia. Naised siiski oma laste kõrvalt ei ja lapsed vajavad ka ema rohkem kui isa tavaliselt. Nii et see soome tööle jutt on täiesti lollus.
See, et sa pole koristaja tüüp…no ok. Kuid ega sinu haridus sulle ikka rohkem palka maksma ei hakka. Selles oleksid pidanud juba ammu selgusele ise jõudma. Haridusega meil siin küll midagi suurt korda ei saada. Siililegi selge.
Palgake inimene, kes käib sel juhul lastel järgi lasteaias kui muud moodi ei saa.
Igale asjale olete te mehega muide probleemi ette maalinud. Paljud lihtsalt võtavad ühe sihi ette ja kõik muud asjad laabuvad iseenesest kui vähegi asju paika hakata panema. Teie tahate aga näha kohe kõiges väga head tulemust. See polegi võimalik.
Nii ja veel. Teie lastel on lasteaiakoht. Kas teate, paljudel seda pole ja lähiajal pole ka tulemas? Jube paljudel. Teil paistab ka oma maja olevat. Mida te inisete üldse? Paljudel pole isegi oma korterit.
Lasteaiaga annab võibolla ka rääkida, et mingi aeg käivad lapsed vaid loetud päevad lasteaias igal nädalal.
Lapsed teil paistavad karastamata olevat ja eks immuunsüsteem on ka teie teha olnud. Mõelge läbi, millest neil see on nii nõrk. Ega niisama lapsed iga pisikese lasteaia haiguse peale endale kõike ka külge ei poogi.
Igastahes ka minul oli nõme lugeda seda hala. Sest see on hala. Ülemõeldud värk, sest mõelda on lihtsalt alati probleeme juurde mida tegelikult ju veel polegi olemas.
[/tsitaat]

Ei usu, et lapsed vajaksid tingimata ema kohalolu kodus. Neid naisi on, kes välismaal töötavad samal ajal kui nende mehed siin lapsi kasvatavad, ja keegi neist pole emata. Lapsed vajavad eelkõige efektiivseid vanemaid, ükskõik, mis soost nad siis poleks. Ema võib vabalt välismaal töötada kui see pere elujärge parandada suudab.

Omaette küsimus tekkis mul sellest, MIKS su mees, teemaalgataja, seda majaehitust järsku sedasi pressima hakkas. Miks see just nüüd talle oluliseks muutus, et see maja tuleb kohe valmis ehitada? Kelle nimel see maja on? Tundub imelik, et see mees peab maja ehitamise lõpetamist praegusel ajahetkel väga oluliseks. Tekib küsimus, mis mõtted mehe peas liiguvad? Mina oleks mures.

Ma ei tea sinu meest, aga hetke olukorras ma ei jätaks kahte väikest last mehega koju ainult selleks, et mees saaks maja valmis ehitada. Ehitamise kõrvalt ta nagunii lastega ei tegeleks ju, oleme ausad.

Kolmandaks see laste kidur tervis. Väikelaste immuunsus alles areneb, paljud lapsed on väiksena haiged, et sa teaks ja selles pole midagi imelikku.

Ühesõnaga, ma arvan, et su mehel on majaga mingi plaan, tahab äkki valmis ehitada ja ära müüa, ja mis siis sinust saaks teemaalgataja, sest ma kahtlustan, et see on mehe nimel olev maja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.01 19:13; 13.01 23:45; 13.01 23:50; 14.01 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küllaltki priske osa palgast lisaks selleks, et ma üldse sinna tööle jõuaks. Kesklinnas ju parkimine tasuline. Palju mul siis kätte jääb?[/tsitaat]Kas niimoodi ei saa, et viid lapsed autoga lasteaeda, jätad auto lasteaia juurde ja sõidad sealt bussiga tööle ja tagasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 12:46; 14.01 13:04; 14.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida udupeenema variandi valite seda suurem risk on et kogu teie plaan kokku kukub ja pärast võib ka pere lõhki minna. Näiteks see Soome koristajaks ei ole mitte halb variant vaid lihtsalt jabur. Reaalne elu ei soosi tavaliselt selliseid variante nagu “ toitsin peret nüüd las naine rabeleb Soomes, mina võtan lastega kodus vaiksemalt ja teen remondi lõpuni”. Ka mehe kodushoidmine pole hea, mees peabki tööd tegema. Ja kui ta pole päris oma lastega koos kasvanud ei pruugi ta ka olla hea lapsehoidja, ega koduhoidja. 800-900 eur brutoga või ka netoga ei jõua te kuhugile, hakkate ainult vaesusest üksteise kallal närima, aga sulle on just vaja rahulikku aega, et ennast tööl tõestada. Isegi kui teil on varusid see variant ei toimi. Soovitan valida selline variant: lapsed lasteaeda-lastehoidu, mõlemad tööle või vähemalt intensiivselt tööd otsima (kui mees ei leia kohe tööd, tehku enne väiksemaid otsi), maja ehitusse kaasata ka töömehi kui raha parajasti rohkem. Üksinda ehitamine on riskantne, kurnab liiga ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, ma ei kujutanud ette, et see asi nii hull lastega on. Ma arvan, et ükski inimene ei kujutaks seda ette. See pole enam normaalne. Mu tutvusringkonnas pole ühtegi nii haiget last kui meie omad. Ma ise olen kahtlustanud ka seda, et me elame remondijärgus majas ja äkki siin midagi kahjulikku. Midagi värvitud näiteks sisetingimustesse sobimatu värviga või mis iganes.[/tsitaat]Kõige esimesena tuleb pähe hallitus. See võib ollaväga varjatud, kuskil seinakatte taga vms. Vat see on tõesti selline asi, mis teeb lapsed (ja täiskasvanud) pidevalt haigeks, lisaks mõjub kantserogeenselt. Maja tuleb KINDLASTI selle pilguga üle vaadata.

Esimene asi lastele immuunsüsteemi tugevdamiseks oleks kalamaksaõli (A,D, E vitamiin plus omega-3). Soovitan Mölleri sidrunimaitselist (pudelis) – segad seda poole topsijogurti sisse vähemalt suure teelusikatäie, laps ei saa maitsest arugi, sööb heameelega!

Ühtlasi soovitan varianti, mis väga paljudel väga hästi toimib – et lastel on lapsehoidja kas 1x nädalas kolmapäeviti, või 2x nädalas teisipäev ja neljapäev. See annab lastele kogu aeg puhkust, nii et nad on tunduvalt tugevamad ja haigustele vastupidavamad. Pooled minu tuttavad teevad nii (ise ka) ja see on väga heade tulemustega haiguste seisukohalt. Endal on see 1x nädalas variant, sest tahan, et lapsed ikkagi saaksid ka lasteaias õpetatavast osa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 12:46; 14.01 13:04; 14.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majaga pole mehel mingeid plaane ja selle pärast ma ei muretse. Maja on minu nimel, aga meie ühisvara. Mees on varemgi kuid kodus olnud ja ehitamisega ainult tegelenud. Tema tööotsad on olnud aasta-poolteist ja siis jälle mõned kuud kodus. Meil on alati tagavara seljataha kogutud, et ka sellistel perioodidel elada. Aga pikalt nii ei ehita, sest ehitusmaterjalid on kallid. Üks hetk on küsimus ajas, sest pole kedagi, kes ehitaks. Teisel momendil on küsimus rahas, sest kui kodus olla, siis peavad materjalid olema ette ostetud.
Töömehi minu mees rohkem ei palka. Mõned tööd siin tehti ära ja kvaliteet andis soovida. Päris maja kallale mees kedagi võõrast ei luba. Kuuri lasi ehitada. Ta ju näeb ise, mis jama kokku keeratakse. Soomes ju ta päris ehitajatega koos. Tema pole ise mingi ehitaja, aga ta oskab kõike ja teeb väga korralikult. Töömeeste puhul peaks ta ise kullipilgul silma peal hoidma.
Ta on lihtsalt väsinud sellest kõigest ja tahab koju. See on täiesti arusaadav. Kodus ta ju ka ei puhka. Ikka tööd teeb, aga vähemalt meie kõigi heaks. Küll ta lastega hakkama saab. Mis tal muud üle jääb. Õpetan ta süüa tegema, näitan, kust nõudepesumasin tööle läheb jne. Ma usaldan teda täielikult.
Ma näen lihtsalt kõrvalt, kuidas inimene hakkab ära kustuma. Ilme väsinud, kotid silmade all, öösiti ei suuda ta enam normaalselt magada, igapäevased peavalud jne. Ma tunnen süümekaid. Ma nagu logeleks ja laiskleks siin kodus, kuigi ka mina olen masenduses. Samas mees lohutab, et kui mind poleks, ei saaks ka tema Soomes töötada. Mõnikord ma lihtsalt tunnen, et see raha ei korva kõike seda. Teinekord näen asju jälle positiivselt. Tuttav on samuti pikalt kodune olnud ja mees ehitab samuti igal vabal hetkel maja. Aga tema mees ehitab maja Eesti palgast (müstika) ja peab naist kahe lapsega üleval. Lisaks on neil veel pangalaen, millest meie oleme pääsenud. Nemad on 7 aastat ehitanud ja üle poole on veel teha. Elavad suhtelises vaesuses. Meie oleme poole vähem ajast ehitanud ja üle poole on valmis. Lisaks sellele oleme saanud vabadel hetkedel perega koos aega veeta, mööda Eestit reisida, muuseumides ja teatris käinud. Raha puudust pole tundnud, aga kõik väljaminekud on olnud väga kalkuleeritud. Välisreise me loomulikult pole aastaid teinud ja neist ma ei unistagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.01 18:54; 13.01 20:00; 13.01 20:32; 14.01 10:57; 14.01 13:33; 14.01 17:22; 15.01 14:21; 17.01 11:51; 17.01 11:53; 21.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti ära mine soome koristajaks, sellel pole perspektiivi ning kas sa üldse suudaksid nädalaid lastest eemal olla, see võib kogu pereelu lõhkuda. otsi eestist tööd ja sellel on ka tulevikku, otsi mõni pensionärist või üliõpilasest lapsehoidja, kes saab laste haiguste ajal neid hoida, mees saab olla kodus ja ehitada, sest see on üks suur stress kui ehitus aastaid pooleli, tean omast käest. ära ole nii allaheitlik, ka sul on sõna pereelus, mitte ainult mehel. arutage asjad läbi ja leidke kõige parem variant. kõigepealt tuleb sul muidugi töö leida, kui oled tubli, siis saad ka hiljem palka juurde küsida või kuhugi edasi liikuda. olen ise suhteliselt sarnases olukorras. ära mõtle sellele, et ei saa hakkama, mees ei luba jne. kõik on võimalik, kui on kindel soov eluga edasi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina kuulun nende hulka, kes ei soovita sul mingil juhul Soome minna. Lasteaialastele on emast eemal olek kohutavalt traumeeriv, suurematena saavad nad juba ka isaga hakkama (kuigi see hea ikkagi ei ole nende psühhikale).

Samuti see, et kui mees kord juba koju sinu palgale jääb, siis on hiljem teda sellest seisust väga raske välja tuua – jäädki igavesti \”koduperemeest\” üleal pidama, isegi siis, kui lapsed on juba suured. Kui ta sul sellise iseloomuga on, kes omale tööd sebida ei oska jne, siis see kodusistumisega ainult süveneb. Katsu mehele selgeks teha, et tema peab ikkagi ka töökoha leidma, kaks väiksemat palka kuid kaks kohalolevat vanemat on parem kui üks eemaloleva inimese (suur) palk.

Sa pead vaikselt aga järjekindlalt seisma vastu mehe katsele sind Soome ajada. Mine kindlasti nendele vestlustele praegu ja võta töö vastu. Mida tähendab \”ei saa tööga hakkama\”? Loomulikult saad sa hakkama, saavad teised, saad sina ka, kindla peale! Kui sul ikka sellest sõltub pere heaolu, siis teed sa tööd hoolega ja süvenenult, ja kõik tööprobleemid lahenevad sellise suhtumise juures, ning ka tööandja näeb, et sul on väga tõsi taga ja töökoht väga oluline, et sa tõesti püüad ja oled usaldusväärne. See loeb! Aga kas tõesti su mees sisendab sulle, et äkki sa ei saa hakkama? Selles on juba midagi kahtlast – miks ta püüab sinu eneseusku õõnestada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 12:46; 14.01 13:04; 14.01 14:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome minnakse ikka koos lastega. Linnast välja kolides tuleb ikka arvestada, et ollakse edaspidi sõidukitest sõltuv ja ega bussipiletid kuu kokkuvõtte ska odav lõbu ei ole.

Kesklinans on muidugi kallis parkida aga pargi siis linna äärde ja sõida bussiga edasi.

Päris palju on meil närvikliinikutes ravil lapsi, kelle vanemad töötavad välismaal või vahetustega tööl suurema kui 1,0 koormusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 22:01; 14.01 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav mismoodi sinu mees 2 väikese ja haige lapse kõrvalt ehitab??
Mul siin remont pooleli kuna peres väike laps ja tema kodusolekul ei saa ma eriti midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 20:32; 14.01 15:20; 19.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav mismoodi sinu mees 2 väikese ja haige lapse kõrvalt ehitab??
Mul siin remont pooleli kuna peres väike laps ja tema kodusolekul ei saa ma eriti midagi teha.[/tsitaat]
No ega need lapsed siis kogu aeg haiged ei ole.

Aga teemaalgatajale – tead, sa suudad ikka juba mustades värvides maailma näha. Mul on 3 last, lasteaiaealised neist 2 ja ma kasvatan neid üksinda. Lisaks on pangalaen, maja ehitus pooleli, ongi hallitus sees jne. Mis ma peaksin siis nüüd ka kodus istuma ja arutlema, et kui ma tööle lähen, siis lastakse mind lahti? Kui lastakse, siis tegelen sellega siis. Niikaua käin tööl. Ja kui sealt kinga saaksin, siis otsiksin uue töö.

Natuke lausa vihale ajab, kuidas 2 tervet noort inimest, kes kasvatavad ainult 2 last, virisevad ja virisevad, kui kehv ja võimatu elu neil on.
Võrdle – ma pole 2 aastat endale ühtegi uut riietuseset ostnud peale aluspesu. Väljas ma ei käi, kuna lapsi pole kuskile jätta. Seega pole mul mingit eraelu, seksi, mittemidagi. Reisimisest võin vaid unistada. Aga ma olen kindel, et paari aasta jooksul asi paraneb. Ja kuidagi olen suutnud meid ikka vee peal hoida. Kõik algab mõtlemisest – et saan hakkama, siis saangi.

2 vanema korral saab mõlema vanema tööl käies haiguspäevad ära jagada.
Lisaks süüvida, MIKS lapsed haiged on. Kas määratakse ehk antibiootikume pidevalt – need nõrgestavadki organismi, siiamaani määratakse neid liiga kergekäeliselt. Uuri erinevaid looduslikke tugevdus- ja ravivahendeid. Ehk on kasu mingist õhupuhastussüsteemist kodus, võib-olla on õhk liiga kuiv või niiske.
Nohu-köha-kurguhaiguse sümtomite ilmnemisel olen kasutanud alates selle aasta sügisest Sinupreti, väga heade tulemustega. Paremus on tõlgendatav ka sellega, et lastel sai adenoidid ära lõigatud, peale selle kadusid kroonilised nohud ja kõrvapõletikud. Suve lõpus tegin ka ühe punakübara-kuuri.

ja lisaküsimus (annab 10 p): kui lapsed on kogu aeg lasteaias haiged ja sa ise kodune, siis miks sa nad üldse sinna viinud oled? Ehk oleks lasknud lastel rohkem kodus olla ja nende tervist tugevdanud. Või on hoopis lasteaia keskkonnaga midagi korrast ära,mis nad haigeks teeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 16:07; 14.01 22:12; 15.01 08:27; 15.01 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No ega need lapsed siis kogu aeg haiged ei ole.

Aga teemaalgatajale – tead, sa suudad ikka juba mustades värvides maailma näha. Mul on 3 last, lasteaiaealised neist 2 ja ma kasvatan neid üksinda. Lisaks on pangalaen, maja ehitus pooleli, ongi hallitus sees jne. Mis ma peaksin siis nüüd ka kodus istuma ja arutlema, et kui ma tööle lähen, siis lastakse mind lahti? Kui lastakse, siis tegelen sellega siis. Niikaua käin tööl. Ja kui sealt kinga saaksin, siis otsiksin uue töö.

Natuke lausa vihale ajab, kuidas 2 tervet noort inimest, kes kasvatavad ainult 2 last, virisevad ja virisevad, kui kehv ja võimatu elu neil on.
Võrdle – ma pole 2 aastat endale ühtegi uut riietuseset ostnud peale aluspesu. Väljas ma ei käi, kuna lapsi pole kuskile jätta. Seega pole mul mingit eraelu, seksi, mittemidagi. Reisimisest võin vaid unistada. Aga ma olen kindel, et paari aasta jooksul asi paraneb. Ja kuidagi olen suutnud meid ikka vee peal hoida. Kõik algab mõtlemisest – et saan hakkama, siis saangi.

2 vanema korral saab mõlema vanema tööl käies haiguspäevad ära jagada.
Lisaks süüvida, MIKS lapsed haiged on. Kas määratakse ehk antibiootikume pidevalt – need nõrgestavadki organismi, siiamaani määratakse neid liiga kergekäeliselt. Uuri erinevaid looduslikke tugevdus- ja ravivahendeid. Ehk on kasu mingist õhupuhastussüsteemist kodus, võib-olla on õhk liiga kuiv või niiske.
Nohu-köha-kurguhaiguse sümtomite ilmnemisel olen kasutanud alates selle aasta sügisest Sinupreti, väga heade tulemustega. Paremus on tõlgendatav ka sellega, et lastel sai adenoidid ära lõigatud, peale selle kadusid kroonilised nohud ja kõrvapõletikud. Suve lõpus tegin ka ühe punakübara-kuuri.

ja lisaküsimus (annab 10 p): kui lapsed on kogu aeg lasteaias haiged ja sa ise kodune, siis miks sa nad üldse sinna viinud oled? Ehk oleks lasknud lastel rohkem kodus olla ja nende tervist tugevdanud. Või on hoopis lasteaia keskkonnaga midagi korrast ära,mis nad haigeks teeb?

[/tsitaat]

Lapsed ei saa ABsid. Üks kord elus on neile kõrvapõletiku tõttu need välja kirjutatud. Neil ikka tavalised viirused, köha ja nohuke. Selliste asjade pärast ei tüüta ma arsti. Eelmine aasta oli veelgi hullem. Siis veel tuulerõuged, enteroviirus ja iga nohuga ka valud kõrvades. Perearst ehmatas ära, et me nii tihedad külalised tema juures. Lapsed ju muidu terved olnud ja arsti külastasime viimati vaktsineerimisi tehes.
Nüüd see talv on ikka oluliselt parem olukord, kuid ikkagi köhad ja nohud. Köhasiirupid on järele proovitud ja need on mõttetud. Ainult inhalaatorit kasutame, aga ma ei näe erilist abi sellestki. Sügisel ja kevadel teen vitamiinikuuri. Täna tegin kokku möksi sibulast, küüslaugust, ingverist, sidrunist ja meest. Ise suutsin teelusikatäie seda möginat alla neelata, aga lapsed. Vot see on alles küsimus, kuidas lapsed selle teelusikatäie alla neelavad.
Laste haigestumine on tingitud ka nende väikesest söögiisust. Nad ei söö praktiliselt midagi. Ei juurvilju ega värsket salatit. Seda teen alati endale, aga nemad ei puutu salatit. Ostan palju puuvilju ja neid nad veel söövad. Putru söövad ka hommikuti.
Lapsed käivad lasteaias ikka selle pärast, et mul tuleb lõpuks nii või naa tööle minna. Nad niigi läksid suhteliselt hilja lasteaeda, sest neile polnud kohtasid. Vanem laps oli juba 4,5a vana. Kui ma haiguste pärast oleks nad ära võtnud, oleksime ju kohad kaotanud. Meil siin meeletud järjekorrad. Kuna mehe töö on nii kaootiline ja ajutine, siis ma pean olema igal hetkel valmis tööle minema. Siiani pole selleks väga vajadust olnud. Nüüd jälle on see vajadus tekkinud.
Mina olen arvamusel, et haigustega kokkupuutumine vaid tugevdab immuunsussüsteemi. Ja ei tahaks silmitsi seista olukorraga, kus lapsed lähevad esimest korda teiste laste hulka koolis ja siis hakkavad oma haigustega kodus istuma. Siis on neil juba vaja õppida. Parem ma kannatan selle olukorra ära lasteaia ajal. Ma näen, et olukord on veidi paranenud. See annab lootust, et järgmisel talvel on jällegi olukord veelgi parem. Ja ülejärgmisel sügisel läheb vanem laps juba kooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 13.01 18:54; 13.01 20:00; 13.01 20:32; 14.01 10:57; 14.01 13:33; 14.01 17:22; 15.01 14:21; 17.01 11:51; 17.01 11:53; 21.01 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe väikese lapse kõrvalt ei ehita küll mingit maja. Need ju elavad kogu aeg seljas, tahavad seda ja teist jne. Lapsed ikka laesteaeda või hoidja juurde, Sina tööle ja mees maja ehitama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste haigestumine on tingitud ka nende väikesest söögiisust. Nad ei söö praktiliselt midagi. Ei juurvilju ega värsket salatit. Seda teen alati endale, aga nemad ei puutu salatit. Ostan palju puuvilju ja neid nad veel söövad. Putru söövad ka hommikuti.

See et sinu lapsed söövad vähe ja veel valitud toitu, tead, see hakkab kõik kodust. Selles olete küll ainult ise süüdi.
Jah, väga võimalik ongi see, et toitumise puudulikkuse tõttu teie lapsed ka on nii tihti haiged

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 11:37; 14.01 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina rabelen 3 kohaga!!
7.30-14.00 töötan hotellis administraatorina
16.00-18.00 koristankoolimaja
iga nv öösel töötn ööklubis baaridaamina
lapsed on siis 3,5 a. ja 5 a. mina käin neil lasteaias järel
mees töötab igapäev 7.00-19.00 ja hoiab nv lapsi.
Minul ei ole ainult vaja muretseda laste eest vaid ka oma esivanema eest(üksiklapse koorem). Unistan ka oma pooleli olevaid õpinguid lõpetada ja välja magada, reisida võiks, kodulaenu kaelast saada, jõuda juuksurisse, kanda riideid, mis ei pärine ületee asuvast odavast kaltsukast, auto oleks ka hea luksus ja omada normaalset abielu
aga vot see kõik on minu süü kuna tegin lapsed liiga vara ja ei investeerinud oma tulevikku! Mina pean kandma oma koormat ning virisemine lahendust ei too 🙁
Sinul on kõrgharidus, auto, mees, lasteaia kohad. Ära ole nii valiv. Kui sul on lapsed siis sa ei saa seda, mida sa tahad. Siin on su vastus kogu sinu probleemile:
JAH SA PEAD OMA UNISTUSTEST LOOBUMA PERE HEAOLU NIMEL(vähemalt mõneks ajaks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 3 last vanuses 1, 3 ja 5, töötan kahe koha peal, abikaasa töötab teistsuguse graafiku alusel, 3-4 korda kuus minu ja abikaasa töö graafikud kattuvad, siis aitab vajadusel(kui lapsed on haiged, kui terved siis nad lasteaias) minu ema, seda saaks teha ka lapsehoidja. Mina ja mees valisime töö tööaega arvestades sest lapsed on ju tihti haiged, eriti kui nad on väiksed ja neid on 3, keegi on ikka 2 komandikku ajast haiged. ka puhkused planeerime eraldi, et suvine aeg oleks keegi kogu aeg lastega, et nad ei peaks valverühmades käima. muidugi on jube maletamine ja punnitamine, aga lapsed on väiksed ainult kord elus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 18:43; 19.01 17:11; 19.01 17:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul tuli tädi kohale Märjamaalt! Sõitis ise Märjamaalt Tallinna!

Ja kui sa võõrast inimest üleüldse oma koju ei lase, siis MILLEKS sa üleüldse hakkasid mingit lapsehoidja juttu ajama- kui tegelikult see variant oli välistatud???

Ühesõnaga- kuni sa ei uuri, ei otsi, arvad, et kõik on võimatu, siis ONGI võimatu. Siis jääbki kõik nii.

Ma saaksin aru, kui sa oleksid tööle juba läinud, kogenud, proovinud, aga sa isegi ei proovi?

Tunnistan, et ma ei saa sinusugustest inimestest aru.

Tõenäoliselt pole sul ikka ora pees selle tööleminekuga. Niisama heietad siin ja otsid vabandust sellele, et kodus oled.

Aga ole siis kodus kogu hingega! Ära vassi siin, et \”küll sa läheksid, aga EI SAA\”! Saaksid küll!

Tee aga teadlik valik ja ütle, et tahad kodus olla! Kogu lugu. Jääks see abin ära.

Ja näed- su mees tahab ka kodus olla! Olgegi siis 😀

Appi 😀

Saatke lapsed tööle.
/See oli naljaga öeldud ja ma tõesti rohkem sõna ei võta, sest see on mõttetu. Sa ei taha muutust, sa tahad heietada./

[/tsitaat]

minu meelest oled sa liiga äärmuslik.
kas on ainult kaks võimalust siis – ora perses või soomes töötava mehega edvistav koduperenaine.
ei ole ju, kõige normaalsem ongi mõelda sellistele asjadele siis kui veel ei ole midagi perses.
teemaalgataja tundub täiesti asjalik, absoluutselt normaalne on sellises olukorras ette ja taha ja ümberringi kõiki võimalusi arutleda. see, et ta siin oma mõtted laiali kirjutab, näitab lihtsalt, et inimene mõtleb igas suunas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapsed ei saa ABsid. Üks kord elus on neile kõrvapõletiku tõttu need välja kirjutatud. Neil ikka tavalised viirused, köha ja nohuke. Selliste asjade pärast ei tüüta ma arsti. Eelmine aasta oli veelgi hullem. Siis veel tuulerõuged, enteroviirus ja iga nohuga ka valud kõrvades. Perearst ehmatas ära, et me nii tihedad külalised tema juures. Lapsed ju muidu terved olnud ja arsti külastasime viimati vaktsineerimisi tehes.
Nüüd see talv on ikka oluliselt parem olukord, kuid ikkagi köhad ja nohud. Köhasiirupid on järele proovitud ja need on mõttetud. Ainult inhalaatorit kasutame, aga ma ei näe erilist abi sellestki. Sügisel ja kevadel teen vitamiinikuuri. Täna tegin kokku möksi sibulast, küüslaugust, ingverist, sidrunist ja meest. Ise suutsin teelusikatäie seda möginat alla neelata, aga lapsed. Vot see on alles küsimus, kuidas lapsed selle teelusikatäie alla neelavad.
Laste haigestumine on tingitud ka nende väikesest söögiisust. Nad ei söö praktiliselt midagi. Ei juurvilju ega värsket salatit. Seda teen alati endale, aga nemad ei puutu salatit. Ostan palju puuvilju ja neid nad veel söövad. Putru söövad ka hommikuti.
Lapsed käivad lasteaias ikka selle pärast, et mul tuleb lõpuks nii või naa tööle minna. Nad niigi läksid suhteliselt hilja lasteaeda, sest neile polnud kohtasid. Vanem laps oli juba 4,5a vana. Kui ma haiguste pärast oleks nad ära võtnud, oleksime ju kohad kaotanud. Meil siin meeletud järjekorrad. Kuna mehe töö on nii kaootiline ja ajutine, siis ma pean olema igal hetkel valmis tööle minema. Siiani pole selleks väga vajadust olnud. Nüüd jälle on see vajadus tekkinud.
Mina olen arvamusel, et haigustega kokkupuutumine vaid tugevdab immuunsussüsteemi. Ja ei tahaks silmitsi seista olukorraga, kus lapsed lähevad esimest korda teiste laste hulka koolis ja siis hakkavad oma haigustega kodus istuma. Siis on neil juba vaja õppida. Parem ma kannatan selle olukorra ära lasteaia ajal. Ma näen, et olukord on veidi paranenud. See annab lootust, et järgmisel talvel on jällegi olukord veelgi parem. Ja ülejärgmisel sügisel läheb vanem laps juba kooli.[/tsitaat]

Laste haigestumine on samuti tingitud vanemate stressist ja kodusest pingelisest olukorrast. Isegi sinu mõtlemisest: \”Issand, nad on jälle haiged!!!\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati saab, kui tahta.
Ise t66tan p2evasel ajal, mehel siis ka vahest pikemalt ja nv. Lapsed ainult minu tegutseda ja vedada. Vahest viib mul ema juurde. Mul 6nneks ema, kes vahet vajadusel lapsi vaatab, kuid kui ikka v2ga haiged siis kodus nendega. Meil ei ole v2ike k6ha ja nohu haigused ja k2iva lasteaias ikka edasi.\
Samuti renoveerime maja… K2ime m6lemad oma autodega t66le, yks osts 25km. Saame hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Alati saab, kui tahta.[/tsitaat]Oojah, küsimus on ainult, mille hinnaga – igal asjal on oma hind. Kui laste tervise, närvide, pisarate hinnaga, no siis ikka saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 19:08; 13.01 20:16; 14.01 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapsed ei saa ABsid. Üks kord elus on neile kõrvapõletiku tõttu need välja kirjutatud. Neil ikka tavalised viirused, köha ja nohuke. Selliste asjade pärast ei tüüta ma arsti. Eelmine aasta oli veelgi hullem. Siis veel tuulerõuged, enteroviirus ja iga nohuga ka valud kõrvades. Perearst ehmatas ära, et me nii tihedad külalised tema juures. Lapsed ju muidu terved olnud ja arsti külastasime viimati vaktsineerimisi tehes.
Nüüd see talv on ikka oluliselt parem olukord, kuid ikkagi köhad ja nohud. Köhasiirupid on järele proovitud ja need on mõttetud. Ainult inhalaatorit kasutame, aga ma ei näe erilist abi sellestki. Sügisel ja kevadel teen vitamiinikuuri. Täna tegin kokku möksi sibulast, küüslaugust, ingverist, sidrunist ja meest. Ise suutsin teelusikatäie seda möginat alla neelata, aga lapsed. Vot see on alles küsimus, kuidas lapsed selle teelusikatäie alla neelavad.
Laste haigestumine on tingitud ka nende väikesest söögiisust. Nad ei söö praktiliselt midagi. Ei juurvilju ega värsket salatit. Seda teen alati endale, aga nemad ei puutu salatit. Ostan palju puuvilju ja neid nad veel söövad. Putru söövad ka hommikuti.
Lapsed käivad lasteaias ikka selle pärast, et mul tuleb lõpuks nii või naa tööle minna. Nad niigi läksid suhteliselt hilja lasteaeda, sest neile polnud kohtasid. Vanem laps oli juba 4,5a vana. Kui ma haiguste pärast oleks nad ära võtnud, oleksime ju kohad kaotanud. Meil siin meeletud järjekorrad. Kuna mehe töö on nii kaootiline ja ajutine, siis ma pean olema igal hetkel valmis tööle minema. Siiani pole selleks väga vajadust olnud. Nüüd jälle on see vajadus tekkinud.
Mina olen arvamusel, et haigustega kokkupuutumine vaid tugevdab immuunsussüsteemi. Ja ei tahaks silmitsi seista olukorraga, kus lapsed lähevad esimest korda teiste laste hulka koolis ja siis hakkavad oma haigustega kodus istuma. Siis on neil juba vaja õppida. Parem ma kannatan selle olukorra ära lasteaia ajal. Ma näen, et olukord on veidi paranenud. See annab lootust, et järgmisel talvel on jällegi olukord veelgi parem. Ja ülejärgmisel sügisel läheb vanem laps juba kooli.[/tsitaat]

Kas sa lapsi LOR-arstile oled näidanud? Esiteks valud kõrvas, teiseks pidevad nohud – võimalik, et seal mingi krooniline põletik juba. minu perearst ei suutnud diagnoosida isegi mädast keskkõrvapõletikku, kuna see kulges palaviku ja valuta ning kõrvadpõhjad olid vaiku täis. Trauma tõttu läksin valve-kõrvaarstile näitama ja siis saadeti kohe opile, kõik oli mäda täis, enne opi hakkas lausa magusat mädahaisu juba erituma.

Teiseks – pidevad nohud võivad tähendada adenoide. Adenoidid soodustavad nohu, nõrgestavad immuunsüsteemi, tekitavad hingamisprobleeme (öine norskamine), need omakorda valehambumist ja isegi südameprobleeme. Sestap soovitaksin soojalt näidata lapsi ikkagi korra ka pädevale kõrva-nina-kurguarstile.

Laps kaotab lasteaias koha siis, kui kohamaksu ei maksa. Sellepärast, et laps kodus haigena on, kohta küll ei kaotata. Immuunsüsteem vajab loomulikult arenguks ka võitlust haigustega, kuid samamoodi on vaja vältida ka süsteemi ülekoormust – laps pole veel taastunud ja siis uued batsillid jälle kukil.

Laps ei söö – sellises vanuses ei söö paljud lapsed. Lisaks peaks aeg-ajalt tegema vitamiinikuure ning loomulikult kõiksuguseid värskeid puuvilju pakkuma, mida sööb. Proovi erinevaid variante – porgand pihku, puuviljadest naerunägu, toormoos pudrule. Kogus ei pea olema suur, lihtsalt toit peaks olema mitmekülgne. a arvesta – pidevalt haige lapse söögiisu ongi kehvem. Mida rohkem laps õues müttab, seda näljasemaks ta läheb.
Sooja toitu lõunaks peavad ikka sööma. Mida sa ise lõunaks sööd? Ainult salatit? Proovi uusi ja huvitavaid toite, kaasa lapsed ka valmistamisesse. Mul lapse pirtsutavad näiteks kõigega, mis sisaldab sibulat. Aga hea meelega söövad pelmeene, kartuliputru süldiga, makarone hakkliha ja juustuga, ühepajatoitu (milles pole kapsast), praetud peekonit, keedumune, paneeritud kalafileed jne. Üksvahe avastasin, et sõna \”dipikaste\” aitas iga toiduga. Kõigepealt poedipikaste korra krõpsude kõrvale, hiljem läkes omatehtud \”dipikaste\” absoluutselt iga toidu peale ja muutis selle siis söödavamaks nende meelest. Kaval peab olema, meelitama last erinevaid asju proovima.

Möginad. Ingver jäta küll mängust välja. Proovi parem segu sibul-mesi-sidrun, lase päevake seista ja kurna ära – see on ka lapsele vastuvõetav.
a köha on vaja ravida siis, kui see on kinnine. Lahtine köha, mis on tihti lihtsalt kurkuvajunud tatist, eraldi ravi ei vaja, rögalahtisti teeb asja hullemakski, eriti väikelapsel, kes veel eriti köhida ei oska.

Igal juhul soovitan soojalt lõpetada hädaldamine ja leida lahendusi. Su elul pole midagi viga ja tegemist on pisiprobleemidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 16:07; 14.01 22:12; 15.01 08:27; 15.01 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, ma ei kujutanud ette, et see asi nii hull lastega on. Ma arvan, et ükski inimene ei kujutaks seda ette. See pole enam normaalne. Mu tutvusringkonnas pole ühtegi nii haiget last kui meie omad. Ma ise olen kahtlustanud ka seda, et me elame remondijärgus majas ja äkki siin midagi kahjulikku. Midagi värvitud näiteks sisetingimustesse sobimatu värviga või mis iganes.
Ma ei saa siia lapsehoidjat võtta. Ma isegi ei kutsu eriti külalisi siia.
Mees ei suuda töö kõrvalt seda ehitada. Ta on teinud seda juba aastaid. Meie pereelu kannatab selle all. Te ju ei mõtle ometi, et see ongi normaalne, et mees teeb 5 päeva Soomes tööd ja siis 2 päeva rabab kodus hommikust õhtuni. See pole siin kerge remont vaid päris ümberehitused. Et kõik valmis saaks, läheks üle poole aasta igapäevast tööd siin. Palgast ehitada ei ole kerge. Mina seda tööd teha ei oska. Järelikult minu kodus olemaine on mõttetu. Mees saaks kodus ehitada ja samas ka lastega vajadusel kodus olla. Mina peaksin peret ülal pidama. Aga see lihtsalt tundub utoopiline. Kui teeniks 800euri, siis saaks maksud makstud, söögi lauale, bensiini raha (aga tööl käiks bussiga). Riideid sealt ei ostaks, kinos ei käiks, pikki sõite autoga ei teeks, ehitusmaterjali ei ostaks. Heal juhul jääks sealt veel 100 euri järgi. Me elaks väga täpse eelarve järgi ära. Lastele on tegelikult riided ette ostetud. Isegi paari aasta talvesaapad ja talveriided on aledega ette ostetud. Muid riideid oleme ka ette tellinud odavalt intern.poodidest. Me oleme valmistunud selleks, mis tuleb, sest meie sissetulek langeb trastiliselt.
Ega minus polegi nii suur probleem. Mina arvan, et me saame hakkama. Mees millegipärast paanitseb. Tema jaoks tuleks nagu maailmalõpp. Ta on harjunud suurte rahadega. Aga samas tema ehitamine kodus on äärmiselt tähtis. Me peame oma kodu lõpuks valmis saama. Kui kõik on valmis, hakkab ka rohkem raha üle jääma.
Lapsehoidjatest veel nii palju, et isegi kui mina palkaks lapsehoidja, siis mu mees poleks sellega eluski nõus. Ta on mulle seda ka öelnud. Ta oleks ju võinud siia ehitusmehed palgata, aga ta pole ka sellega kunagi nõus olnud. Ta ei usalda võõraid inimesi.
Soome tööle minekul on minu jaoks takistuseks olnud ka lapsed. Nad on minuga harjunud ja suhteliselt kinni minus. Aga samas ma leidsin, et ehk olekski neil aeg rohkem issiga koos olla ja mina saaks natuke hingata. 5 aastat nendega ninapidi koos olla on isegi minu jaoks veidi liig. Seda Soome värki olengi talunud vaid selleks, et maja valmis saaks. Meil oli kokkulepe mehega, et siis ta tuleb Eestisse ära. Ma lihtsalt ei pea õigeks sellist visiitabielu. Ma võin seda mingid aastad taluda, aga siis ma ikka eeldaks, et pere on koos ja seda kindlasti Eestis. Ei mina ega mees taha eluski Soomes elada.[/tsitaat]
Trastiline oojaa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina tean vastust, kuidas:

Sinust saab ema, kelle jaoks nohu pole haigus. Hoolduslehe võtad raskema haiguse puhul süümepiinadeta, aga Sulle tundub absurdne mõelda, et peaksid last taastumiseks paar nädalat kodus hoidma.

Korraga märkad, et lapsed on järjets vähem ja vähem haiged. Ja saad aru, et julge pealehakkamine oligi pool võitu.

Või siis jäädki halama…[/tsitaat]

Mina keskmisest tõbisemate lastega küll nii ei julgeks teha.

Minu kogemus pidevalt põdevate väikelastega on selline, et vanem laps käib lasteaias neljandat aastat ja alles tänavu on nii, et ei ole enam n-ö valsitaktis haige. No et üks nädal haige, kaks aias, kolm haige, kaks aias, kaks haige, kolm aias, kolm haige jne. Väiksem põdes temaga koos. Nüüd on pisem teist talve lasteaias ja ka ei ole nii haige enam kui varem. Alles nüüd olen hakanud aktiivselt tööd otsima, sest selge see, et ükski tööandja lihtsalt poleks mind pidanud enda juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on 3 last vanuses 1, 3 ja 5, töötan kahe koha peal, abikaasa töötab teistsuguse graafiku alusel, 3-4 korda kuus minu ja abikaasa töö graafikud kattuvad, siis aitab vajadusel(kui lapsed on haiged, kui terved siis nad lasteaias) minu ema, seda saaks teha ka lapsehoidja. Mina ja mees valisime töö tööaega arvestades sest lapsed on ju tihti haiged, eriti kui nad on väiksed ja neid on 3, keegi on ikka 2 komandikku ajast haiged. ka puhkused planeerime eraldi, et suvine aeg oleks keegi kogu aeg lastega, et nad ei peaks valverühmades käima. muidugi on jube maletamine ja punnitamine, aga lapsed on väiksed ainult kord elus. [/tsitaat]

Vot sellest ei saa jälle mina aru. Sul on kolm väikelast ja mees, aga rügad kahe koha peal. Ise veel ütled, et lapsed on väikesed ainult kord elus. On jah, aga emme on nende juurest pidevalt tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja mis sellest, kui POOLE plagast lapsehoidjale maksad?
praegu pole sul ju seda pooltki, kui nendega kodus oled!
minu arvates su sissetulekud ju hoopis suurenevad, mitte ei vähene või sain ma millestki valesti aru?
mees saab ju südamerahus soomes edasi käia tööl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 23:41; 15.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja mis sellest, kui POOLE plagast lapsehoidjale maksad?
praegu pole sul ju seda pooltki, kui nendega kodus oled!
minu arvates su sissetulekud ju hoopis suurenevad, mitte ei vähene või sain ma millestki valesti aru?
mees saab ju südamerahus Soomes edasi käia tööl.[/tsitaat]
Vot sellised kommentaarid tüütavad ära. Teemaalgataja on korduvalt öelnud, et mehel lõpeb töö Soomes ära, aga pidevalt mingi kägu, kes lugeda ei oska või ei viitsi, soovitab heatahtlikult seal edasi töötada. Vägisi või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 16:07; 14.01 22:12; 15.01 08:27; 15.01 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ega teistmoodi ei saagi, et kas suure vahega lapsed või normaalne tugivõrgustik, töökoht, lasteaed kodu juures jne. KUi mehel on tasuv töö Soomes, siis võtker lapsed ja minge kõik koos sinna. Seal on normaalne, et nohune laps on lasteaias. Isegi ravimeid antakse vajadusel.

Mina näiteks ei saa aru kuidas saavad perega hakkama inimesed, kelle tööpäev lõppeb kl23. Või kes käivad öövahetusest pisikeste laste kõrvalt.[/tsitaat]

Minul on sageli 12-tunniseid öövalveid. Mis seal rasket? Mees tuleb õhtul koju, tema töötab E-R 8-17, võtab nö. valve üle 🙂 Laps juba suur, 4a, magab öösel ilusasti. Hommikul viib mees lapse lasteaeda ja läheb tööle. Mina tulen koju, magan välja ja lähen lapsele järele. Ja siis on veel reeglina 2 vaba päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot sellised kommentaarid tüütavad ära. Teemaalgataja on korduvalt öelnud, et mehel lõpeb töö Soomes ära, aga pidevalt mingi kägu, kes lugeda ei oska või ei viitsi, soovitab heatahtlikult seal edasi töötada. Vägisi või?[/tsitaat]

Ma tahaksin siis teada, et mis loogikaga mees teemaalgatajat Soome tööle koristajaks kutsub?

Ise on Eestis koduperemees ja naine läheb hoopis Soome tööle? Ma sain ikka aru, et siis on terve pere Soomes? Kuidas siis järsku mehel töö on?

Tõenäoliselt saaks tahtmise korral mees Soome tööd pikendada, eks.
Aga point oli ju selles, et mees EI TAHA enam tööl käia 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.01 19:28; 13.01 20:26; 13.01 20:50; 13.01 21:25; 13.01 21:39; 15.01 09:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas on võimalik tööl käia kahe väikese lapse kõrvalt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.