Esileht Väikelaps Kuidas õpetada 1a3k ilma rinnata magama jääma?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas õpetada 1a3k ilma rinnata magama jääma?

Postitas:
Kägu

Tere

 

Mul on selline mure, et laps peaks juba jaanuaris 2022 jääma hoidjaga (vanaema) kuna pean tööle naasma. Praegu jääb magama rind suus ja siis vaikselt hiilin minema. Vahel harva juhtub, et jääb kärus magama.
Kui tuleb aeg, et peab jääma hoidjaga, siis on ju vaja mingit teist lahendust. Kui ma prooviksin nii, et ta jääb ilma rinnata kaisus magama, kas ta siis hakkab magamajäämisega mind seostama ning hoidjaga ei pruugi jääda? Ühel korral proovisin teda pudelipiimaga magama saada, aga olin ise liialt nõrk ning peale lapse 15 minutit kestnud hüsteeritsemist andsin ikkagi rinda. Lohutasin, püüdsin kallistada, aga ta ainult rabeles käte-jalgadega. Või oleks mõistlikum ikkagi siht võtta, et hakkab magamajäämist pudeliga seostama? See ei tundu mulle parim variant, kuna ei tahaks talle piimasegu nüüd 2x päevas sisse söötma hakata.

Mulle lihtsalt ei tule vaimusilma muid variante. Mu vaimusilmas on vaid see, kuidas ta hakkab jälle lohutamatult nutma ning paaniliselt käte-jalgadega siplema. Ma saan aru, et nüüd teist korda ma alla anda ei tohi, muidu annab see talle veel hoogu juurde.

Kas kellelgi on ehk kogemusi, nippe?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps lutti ei tunnistanud ja jäi rinna otsas magama. 1,2 aastaselt tegin otsuse, et  ei anna enam magama jââmisel ja öösel rinda. Rinnapiima pudelist ei joonud, aga Aptamili jõi. Alguses jäi sellega magama. Öösel, kui ärkas siis lihtsalt kussutasin või andsin vett.  Umbes nädal võttis aega, et enam üldse ei protesteerinud. Mingi aeg loobus ise pudelist.
Veel on võimalus, et mees paneb ta magama ja on öösel tema juures. Sina magad teises toas. Piimalõhn võib lapse segadusse ajada, et koguaeg olen saanud ja miks nüüd ei saa.
Oluline, et oled enda sees otsuse teinud ja jääd sellele kindlaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul jäid mõlemad lapsed niimoodi rinnaga nagama. Ühel lõpetasin selle 1a 3k vanuses ja teisel 1a 5k vanuses. Mingit pudelit asenduseks pakkuma ei hakanud. Milleks veel seda? Tekitab ainult uue halva harjumuse ja vähemalt minu lapsed tahtsid rinda pigem läheduse kui tühja kõhu pärast. Võtsin lihtsalt lapse kaissu ja kui soovis juua, siis sai tassist vett. Eks algul ikka nõuti rinda ka, aga mingit hullu kisa mu lapsed ei teinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul jäid mõlemad lapsed niimoodi rinnaga nagama. Ühel lõpetasin selle 1a 3k vanuses ja teisel 1a 5k vanuses. Mingit pudelit asenduseks pakkuma ei hakanud. Milleks veel seda? Tekitab ainult uue halva harjumuse ja vähemalt minu lapsed tahtsid rinda pigem läheduse kui tühja kõhu pärast. Võtsin lihtsalt lapse kaissu ja kui soovis juua, siis sai tassist vett. Eks algul ikka nõuti rinda ka, aga mingit hullu kisa mu lapsed ei teinud.

Selge, aga ma just mõtlen, et kui tekib see olukord, kui keegi teine peab lapse magama panema, kas ta siis jääb ka? Kas siis mu ema, kes tuleb hoidma, võtabki kaissu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul jäid mõlemad lapsed niimoodi rinnaga nagama. Ühel lõpetasin selle 1a 3k vanuses ja teisel 1a 5k vanuses. Mingit pudelit asenduseks pakkuma ei hakanud. Milleks veel seda? Tekitab ainult uue halva harjumuse ja vähemalt minu lapsed tahtsid rinda pigem läheduse kui tühja kõhu pärast. Võtsin lihtsalt lapse kaissu ja kui soovis juua, siis sai tassist vett. Eks algul ikka nõuti rinda ka, aga mingit hullu kisa mu lapsed ei teinud.

Selge, aga ma just mõtlen, et kui tekib see olukord, kui keegi teine peab lapse magama panema, kas ta siis jääb ka? Kas siis mu ema, kes tuleb hoidma, võtabki kaissu?

Kuna ta sinu ema ei seosta rinnapiimaga, siis on tal arvatavasti lihtsam. Mõni päev las ema tuleb ja proovib, ise lähed selleks ajaks kodust ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna sain siis teise une ajal (kell 15) ilma rinnata magama, võttis aega 20 minutit, mil ta röökis end hingetuks. Lõpuks õnnestus ta käed pihku saada ja siis jäi magama. Kuidas nüüd edasi? Soovin talle ikkagi mingi koguse rinnapiima anda, kas seda võiks anda öösel ikkagi läbi une? Või jääb see segama?

Pakkusin pärast väljapumbatud rinnapiima peale ärkamist – seda ta ei tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ta peaks öösel sööma?

Või miks ta peaks rinnapiims saama? Joogiks vesi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta ei ole nii tilluke enam, et talle läbi une piima sööta, ole nüüd, milleks?

Kui sa ei soovi veel rinna andmist lõpetada, siis harjuta sisse mingi uus rutiin, näiteks, et saab rinda peale ärkamist vms. Aga kui ise pead tööle minema, siis see ei tundu ka tegelikult hea variant. 20 minutiga rahunemine on tegelikult väga tubli saavutus mu meelest, seega mina kasutaksin lapse valmisolekut ära ja hakkaksin rinnaga toitmist lõpetama, kui pole just mingit väga selget põhjust jätkata. Kindlasti ära harjuta pudelipiima jooma teda, ema saab talle tassist vett pakkuda, kõik. Kaisus kindlasti võib hoida, kui laps seda vajab 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ju juba üsna suur, kui jaanuarist tööle lähed, siis aitab ehk tissitamisest ja õpetad juba täitsa ilma hakkama saama? Mina ühe oma lapsega teipisin võõrutamise ajaks nibud plaastriga üle ja näitasin neid lapsele ja ütlesin, et on katki ja ei tööta enam. Ja seda tisside katki oleku juttu tuleb rääkida siis, kui laps on heas tujus ja ei taha parasjagu tissi – siis ta võtab selle esialgu teadmiseks ja ei hakka kohe nutma, et tissi ei saa. Terve päev korrutad sama. Magama minnes räägid uuesti, et emmel ai-ai ja tiss katki. Kui oled järjekindel oma jutu ja tegudega ja nutule järele ei anna, siis päeva-paariga peaks suurem tusk juba üle minema ja nädala-paari pärast ei tule tiss enam meeldegi lapsel. Pudelit ära õpeta tissi asemel, öösel vajadusel vett nokaga mittetilkuvast tassist, päeval oskavad harjutades ka tavalisest tassist juua selles vanuses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi aitab see, kui aeglaselt, aga järjekindlalt harjutada sisse mõni uus magamajäämisega seotud harjumus. Näiteks unelaul, silitus seljal, käe hoidmine vms (ja seda järjepidevalt). Kui laps väga endast välja läheb, võib korraks muidugi jälle rinda anda, aga üldiselt pidevalt edasi proovida. Kindlasti jagada hästi palju lähedust :). Väga oluline on ka üldine unehügieen ehk see, millises toas ja millistes tingimustes laps magab ning kuidas magamapanek üldiselt korraldatud on (kas iga päev rutiinselt samal ajal ja samade rahustavate toimingutega jne).

Mitmed on abi saanud ka unenõustajaga konsulteerimisest (kui rahaline seis lubab). Neilt saab juba väga personaalseid soovitusi, mis kõik konkreetse lapse magamis-, söömis- ja muude harjumustega seotud on.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Kuidas õpetada 1a3k ilma rinnata magama jääma?