Esileht Koolilaps Kuidas õpetada laps rongiga sõitma?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kuidas õpetada laps rongiga sõitma?

Postitas:

Laps võiks ise hakata mingil ajal rongiga koolist koju sõitma, aga see tundub kuidagi nii keeruline. Ise pole eriti palju rongiga sõitnud ja ei ole ka süsteemi selgeks saanud. Tahaks, et saaks öelda, et vot sel kellaajal sellelt perroonilt läheb rong, aga perrooni numbrit pole kusagil kodulehel kirjas. Peab siis käima ja otsima, osad perroonid veel seal tagapool ka… Vaja oleks sõita Balti jaamast Nõmmele, aga rongid sõidavad ju edasi, seega rongi peal on kirjas Pääsküla või Riisipere või Keila või veel midagi muud…
Väga rumal küsimus ilmselt, aga kuidas see rongisõidu asi lapsele selgeks õpetada?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps otsib kellaaja ja rongi numbri järgi üles õige perrooni. Infotablool perrooni ees on kirjas rongi number. Tagumistelt perroonidelt lähevad Nõmme suunal liikuvad rongid harva. Alguses peab lihtsalt rohkem aega varuma.

Ma soovitasin piletimüüjalt või teistelt reisijatelt küsida, kui pole kindel, kas on õige rong. Üksi hakkas rongiga reisima esimese klassi teises pooles. Me olime enne koos omajagu sõitnud ka rongiga.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:47; 12.09 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt teed endale selgeks – üksi ilma lapseta käid need perroonid läbi ja sõidad mõned korrad, teed selgeks valideerimise küsimused jne
Siis õpetad lapsele.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll perroonid kodulehel kirjas, aga hästi peidetult 🙂
Ühest kohast leiad perroonide kaardi ja teisest kohast leiad, milliselt perroonilt rong väljub. Ja siis paned info kokku. Et mingil juhul lihtne ei oleks!
Väljumistee number: http://elron.ee/wp-content/uploads/2019/07/V%C3%A4ljumisteed-alates-10.07.pdf
Tee asukoht: http://elron.ee/wp-content/uploads/2015/12/elron_baltijaama_asukohakaart_A2_5mm_150302-002.pdf
Muud infot: https://elron.ee/peatused/balti-jaam/

Kui vana laps on?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:51; 12.09 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perrooni nr on kirjas infotahvlitel Balti Jaamas jaamahoone sees (Selveri ees) või siis seal tablool, mis on selle vana ootesaali ees (kus nõukaja näitus oli).
Meie harjutasime nii, et võtsime ühe päeva ja sõitsime rongiga peatuse edasi ja siis tagasi ja järgmise rongiga ka nii ja siis koju.
Lasin tal ise otsida õige koht ja siis ta juba teadis.
Ega tegelikult on seal oma süsteem ja ei ole keerulist midagi.
Nende jaoks ainult, kes ei ole palju sõitnud on ootamatu see, et mõnikord on kaks rongi ühe perrooni ääres. Et näiteks Rapla rong on jaama pool ja Tartu rong tema taga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen üsna harv rongisõitja ja olen ka segadusse sattunud, kui kaks rongi samal teel on. huvitav, kas rongid väljuvad alati sama perrooni äärest? kui nii oleks, oleks ju palju lihtsam, tunnid lõppevad iga nädal samal ajal ju.

aga seda ma olen küll vaadanud, et rongide sõiduplaanid muutuvad erakordselt tihti. või võibolla isegi ei ole muutusi nii palju, aga mingil põhjusel avaldatakse sõiduplaanid väga vähe aega ette. mul käib üks laps sellets aastast rongiga koolis ja augusti eelviimasel nädalal ei olnud veel võimalik septembri sõiduplaani vaadata (laps tahtis paika panna, mis suuna rongiga kooli saab ja millal mis rongi jaoks kodunt lahkuma peaks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:21; 12.09 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Balti jaamas on ju perroonide otsas elektroonilised infotablood – seal on kirjas, mis kell sellelt perroonilt rongid väljuvad. Ja valjuhääldist hõigatakse ka pidevalt ( a la Rong Pääskülla väljub 5 minuti pärast 9.perroonilt).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Balti jaamas on ju perroonide otsas elektroonilised infotablood – seal on kirjas, mis kell sellelt perroonilt rongid väljuvad.

nii, ja siis seisab sealsamas tabloo all hoopis teise sihtkoha sildiga rong. jah, kui sa oled regulaarne rongisõitja, siis tead, et selle rongi taga on veel üks rong, kuid kui sa ei tea seda? ma olen küll seisnud nagu tola seal, vaadates kahte vastukäiva infoga tablood.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:21; 12.09 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi minusuguse jaoks, kes pidevalt rongiga tööalaselt mööda eestit sõidab, käib balti-jaam oma loogikaga üle mõistuse. kuna ise elan-töötan õnneks mitte päris balta kõrval, siis tartu suuna rongidele lähen kitsekülast ja nõmme-keila suunalistele kas lillekülast või lausa tondilt.

igaljuhul on neisse peatustesse läheneval rongil alati tabloo küljes, kust näha, kuhu see rong sõita kavatseb.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka või arvama, et ma olen ülivõimetega. Öelge siis veel, et maainimesed on rumalad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Balti jaama esimeses/tagumises osas, kuidas võtta, ei lähe ju niipalju ronge ei nendega ei suuda harjuda. Kui 1. klassi laps tõesti peab üksi koju minema, kui jõuab Balti jaama, siis helistab sulle ja küsib, et kas Keila rong peatub Nõmmel või Paldiski rong või Riisipere rong või Klooga Ranna rong või Pääskõla rong ja rohkem neid ei ole Nõmme suunal. Usu varsti tal need endal teada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina sõitsin lapsena kogu aeg rongiga, trajektooril Nõmme-Lilleküla-Balti jaam.

Peab ütlema, et see oli palju lihtsam kui sõita trammi või bussiga, sest rongil on ju hoopis vähem peatusi, lihtne meelde jätta. Perrooniga ei ole ka probleemi, sest rongid, mis sõidavad Nõmmele, peatuvadki enamasti vaid kahel perroonil (numeratsiooni järgi nr 8 ja 9) ja korraga on nendest ees üks rong. Kui on vaja Balti jaama suunas sõita, siis veel eriti lihtne, sest kõik rongid sõidavadki sinna, ei pea mõtlema, kas see keerab nüüd kuskile mujale ära.

Rongid, mis peatuvad Nõmmel, on LÄÄNEsuuna rongid: paldiski, riisipere, kloogaranna, keila, pääsküla. ja need rongid väljuvad balti jaama turule lähimatelt perroonidelt, mujale pole üldse vaja vaadata.

Läänesuuna rongi ajad on siin: http://elron.ee/wp-content/uploads/2019/09/L%C3%A4%C3%A4nesuund-26.08-13.10.pdf

peatuste plaan on siin: http://elron.ee/wp-content/uploads/2014/01/elron_areaal_1300x500_07112018.pdf

Nii et vaadake ainult läänesuuna ronge ja elu on kohe palju lihtsam.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:29; 13.09 22:52; 14.09 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Balti jaamas on ju perroonide otsas elektroonilised infotablood – seal on kirjas, mis kell sellelt perroonilt rongid väljuvad.

nii, ja siis seisab sealsamas tabloo all hoopis teise sihtkoha sildiga rong. jah, kui sa oled regulaarne rongisõitja, siis tead, et selle rongi taga on veel üks rong, kuid kui sa ei tea seda? ma olen küll seisnud nagu tola seal, vaadates kahte vastukäiva infoga tablood.

Sõidan igapäevaselt Läänesuuna rongidega ja pole kordagi näinud niisugust olukorda. See on üsna harv juhus, tavaliselt on õnneks üks rong korraga.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:47; 12.09 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmele lähevad Pääsküla, Riisipere, Paldiski ja Keila ning Kloogaranna rongid. Kõige lihtsam on internetist alati üle kontrollida. http://www.elron.ee näitab ka rongide lõppsihtkoha ära. Valid, et soovid Tallinnast Nõmmele sõita ja näed kõik võimalused ära.
Nüüd on jaamas ka tablood aga pead teadma, kuhu võid peale astuda ja kuhu mitte.
Mul laps alguses helistas alati enne jaama minekut ja küsis, kas ja millal rong tuleb. 11:40 kuni kella 13:00-ni on vahe, kus ronge üldse ei tule.
Kusagil paari kuuga õppisid minu lapsed ära, mis rong tuleb Nõmmele ja mis mitte.

Kui kogu eelnev jutt on liialt keeruline siis iga rongi ukse juures (seespool) on näha tabloo, kus on kuvatud järgmised peatused. Esimene peatus peale Tallinnat peab olema Lilleküla, siis on sobilik rong. See on küll väga aeganõudev variant, kõik rongid peab ükshaaval läbi käima. Samas kindel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodukohta minev rong (Viljandi, Rapla suunal) on need max 10x, mis olen viimastel aastatel rongiga sõitnud, alati Balti Jaamas sama perrooni ääres seisnud.
Mina soovitan laps kaasa võtta ja teekond üheskoos läbi teha. Ei pea päeval kooli vastu minema, vaid võite ka õhtul harjutada.
On hea kui oled ise sama rongiga teekonna sõitnud. Tead peatuseid jms. Kui laps peaks õigest peatusest mööda sõitma, vales kohas väljuma või muu jama olema, siis oskad paremini juhendada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Balti jaamas on ju perroonide otsas elektroonilised infotablood – seal on kirjas, mis kell sellelt perroonilt rongid väljuvad.

nii, ja siis seisab sealsamas tabloo all hoopis teise sihtkoha sildiga rong. jah, kui sa oled regulaarne rongisõitja, siis tead, et selle rongi taga on veel üks rong, kuid kui sa ei tea seda? ma olen küll seisnud nagu tola seal, vaadates kahte vastukäiva infoga tablood.

Sõidan igapäevaselt Läänesuuna rongidega ja pole kordagi näinud niisugust olukorda. See on üsna harv juhus, tavaliselt on õnneks üks rong korraga.

Läänesuuna rongidega seda ei ole jah, sest seal juhtub üliharva kui üldse, et pool rongi sõidab veel kuhugi edasi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll perroonid kodulehel kirjas, aga hästi peidetult ????
Ühest kohast leiad perroonide kaardi ja teisest kohast leiad, milliselt perroonilt rong väljub. Ja siis paned info kokku. Et mingil juhul lihtne ei oleks!
Väljumistee number: http://elron.ee/wp-content/uploads/2019/07/V%C3%A4ljumisteed-alates-10.07.pdf
Tee asukoht: http://elron.ee/wp-content/uploads/2015/12/elron_baltijaama_asukohakaart_A2_5mm_150302-002.pdf
Muud infot: https://elron.ee/peatused/balti-jaam/

Kui vana laps on?

Huvitav, ma ei teadnudki et väljumisteed ka kirjas. Kui mõned aastad tagasi laps klassiga Nukuteatrist tuli, siis otsisin talle sobivad rongiajad ja liinid välja, väljumistee kohta helistasin isegi Elroni infosse, aga sealt öeldi midagi sellist, et kindlat teed polegi, umbes et kus vaba on sinna rong sõidab. Usun, et tollal ka ikkagi süsteem töötas, pigem ei viitsinud infotelefoni töötaja nii rumalale küsimusele vastata või ei teadnud isegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Baltas vaatan neid elektroonilisi tabloosid, mis on raudteede otsas, jaamahoones on ka suur tabloo väljumisaegade ja tee numbritega (mis on ka raudtee otsa märgitud.) Kellaaja järgi läheen siis rongi peale, rongi sihtkoht on rongi peal ja ukse juures elektroonilisel tablool ka. Ma pole sellist nalja veel näinud, et 2 rongi üksteise taga samal teel on. Küll aga on vahel olnud selline nali, et rong väljub sellelt 1.(?) teelt, mis on seal Selveri juures enamikust perroonidest kaugemal. Kui oled eeldanud, et läheb 9. teelt, siis on päris palju sebimist, et rongile jõuda. Nõmmele pole ju raske sõita, Pääsküla rongidki lähevad sinnani, rääkimata muudest (Keila, Klooga, Kloogaranna, Riisipere- kõik sobib, peaasi, et Aegviidu või Tartu või Viljandi vms kaugema kandi rongi peale ei põruta). Nõmmeni sõites saab ju öelda, mitu peatust ja mis peatused on, pealegi, kui peatuse maha magab ja Hiiule sõidab, siis tegelikult pole ju ka traagikat, võib jalgsi Nõmmele kõndida või mõne bussiga. Kui paar korda sõita nii, et aknast jälgid, õpib ju ära, milline ümbrus tema peatuses on, ja teab õiges kohas maha minna. Enamasti öeldakse lindilt peatusi ka, samuti on need näha ukse juures oleval ekraanil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead temaga selle marsruudi mõned korrad koos läbi sõitma, nii, et lased lapsel ära teha kõik vajalikud toimingud, ise seisad kõrval.
Jaama minekut tehke nii, et alguses juhendad, järgmisel korral lased tal ees minna ja sõnagi ei ütle, ise kõnnid järel ja vaatad.
Mis omakorda tähendab, et selline asi:

Ise pole eriti palju rongiga sõitnud ja ei ole ka süsteemi selgeks saanud.

ei kõlba. Alustuseks pead sa selle ise siiski selgeks saama, kui vaja, siis koos lapsega. Kasvõi selleks, et kui lapsel midagi valesti läheb, siis saab ta sulle helistada ja sina saad teda juhendada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll perroonid kodulehel kirjas, aga hästi peidetult ????

Ühest kohast leiad perroonide kaardi ja teisest kohast leiad, milliselt perroonilt rong väljub. Ja siis paned info kokku. Et mingil juhul lihtne ei oleks!

Väljumistee number: http://elron.ee/wp-content/uploads/2019/07/V%C3%A4ljumisteed-alates-10.07.pdf

Tee asukoht: http://elron.ee/wp-content/uploads/2015/12/elron_baltijaama_asukohakaart_A2_5mm_150302-002.pdf

Muud infot: https://elron.ee/peatused/balti-jaam/

Kui vana laps on?

Huvitav, ma ei teadnudki et väljumisteed ka kirjas. Kui mõned aastad tagasi laps klassiga Nukuteatrist tuli, siis otsisin talle sobivad rongiajad ja liinid välja, väljumistee kohta helistasin isegi Elroni infosse, aga sealt öeldi midagi sellist, et kindlat teed polegi, umbes et kus vaba on sinna rong sõidab. Usun, et tollal ka ikkagi süsteem töötas, pigem ei viitsinud infotelefoni töötaja nii rumalale küsimusele vastata või ei teadnud isegi.

Ma olen kindlasti 5, aga ilmselt rohkem aastaid lapsi rongile pannud vanaema juurde sõiduks ja ikka on kindlad perroonid olnud ning samasugune Elroni lehel otsimise rõõm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:51; 12.09 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks rongi korraga ühel väljumisteel (üks teise taga) esineb peamiselt vaid diiselrongidega (Tartu, Narva, Viljandi suunad, see siis eelkõige Balti jaama 4. ja 5. teel), kuid mingil hetkel oli ka korraga ühel muul teel elektrirong ja diiselrong koos. Sellised juhtumid esinevad siis kui hommikul või pealelõunal saadetakse Pääsküla depoost pärast tankimist välja rongikoosseise Balti jaamast pikemate reiside alustamiseks. Siis Pääsküla depoost Balti jaama sõidutatakse need 2 rongi haakes koos ja Balti jaama saabudes haagitakse need lahti ja siis väljuvad juba erinevatel aegadel ühekaupa.

Teiseks, Pääskülla sõitvaid ronge väljub kõikidelt teedelt, mitte ainult neilt Turu poolsetelt 8. ja 9. teelt. Need on siis just Pääsküla depoosse sõitvad rongid ja sealhulgas siis ka kõik diiselrongid, mis on lõpetanud oma töövahetuse kaugematelt liinidelt tulles, ka nemad sõidavad lõpuks Pääsküla liini teenindades. Seetõttu ongi näiteks päris hilisõhtul neid Pääskülla sõitvaid ronge lausa iga 10 minuti tagant startimas.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 14:19; 14.09 01:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rongid, mis peatuvad Nõmmel, on LÄÄNEsuuna rongid: paldiski, riisipere, kloogaranna, keila, pääsküla. ja need rongid väljuvad balti jaama turule lähimatelt perroonidelt, mujale pole üldse vaja vaadata.

Väga tänan! Mul ka plaanis lapsele vanalinna huviringist rongiga kojusõitmine selgeks õpetada. Läänesuuna rongidega oleme muidu varasemalt väga palju sõitnud. Helistasin rongiinfosse, et küsida kindla rongi väljumisperrooni, aga seal seda infot ei ole. Nüüd siis tean (ja mu enda kogemus ka tegelikult toetab seda väidet), et Nõmme suuna rongid väljuvad turu poolt. Siis ei pea õpetama lapsele, et käi igaks juhuks terve jaam läbi 😀

Väga tänan!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu ongi näiteks päris hilisõhtul neid Pääskülla sõitvaid ronge lausa iga 10 minuti tagant startimas.

Nojaa, aga laps ei sõida ju rongiga päris hilisõhtul. Sellel ajal, kui laps liikleb, on ikkagi need kaks turupoolset perrooni, ta ei pea mujal ekslema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:29; 13.09 22:52; 14.09 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu ongi näiteks päris hilisõhtul neid Pääskülla sõitvaid ronge lausa iga 10 minuti tagant startimas.

Nojaa, aga laps ei sõida ju rongiga päris hilisõhtul. Sellel ajal, kui laps liikleb, on ikkagi need kaks turupoolset perrooni, ta ei pea mujal ekslema.

Pääsküla depoosse sõidab ronge ka muudel aegadel. Kõik need mille liininumber algab 7’ga (7xx) on Pääsküla depoosse sõitvad diiselrongid ja need väljuvadki siis enamasti just 5., 4. või 1. teelt. Samas aga 5. ja 4. teelt ei saa väljuda ükski elektrirong, sest need teed on elektrifitseerimata (puudub elektriliin). Ning 1. teel seisab päeval tükk aega ees Venemaa kaugrong.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 14:19; 14.09 01:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pääsküla depoosse sõidab ronge ka muudel aegadel. Kõik need mille liininumber algab 7’ga (7xx) on Pääsküla depoosse sõitvad diiselrongid ja need väljuvadki siis enamasti just 5., 4. või 1. teelt. Samas aga 5. ja 4. teelt ei saa väljuda ükski elektrirong, sest need teed on elektrifitseerimata (puudub elektriliin). Ning 1. teel seisab päeval tükk aega ees Venemaa kaugrong.

No lapsele pole vaja seda juttu üldse rääkima hakata ju. Nõmmele sõidavad rongid päev läbi enamvähem normaalse intervalliga neilt kahelt turuäärselt perroonilt nii et ta ei pea ekslema kuskil teiste perroonide juures ja otsima mingeid depooronge. Milleks asi keeruliseks ajada?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 13:29; 13.09 22:52; 14.09 11:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Kuidas õpetada laps rongiga sõitma?