Esileht Hobinurk Kuidas õppida inglise keelt?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kuidas õppida inglise keelt?

Postitas:
Kägu

Oskan rääkida kehval tasemel, aga tahaks natuke rohkem. Oskate soovitada, kust peaks alustama, oleks just vaja parandada suhtlemist, et saaks reisides paremini hakkama. Rääkida veel oskan, aga ei saa eriti jutust aru. kas on mingit netis õppimise võimalust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooled saated telekas on ingliskeelsed. Mis sul takistab neid kuulamast?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooled saated telekas on ingliskeelsed. Mis sul takistab neid kuulamast?

Mis kasu kuulata, kui ma ei saa jutust aru. Pingutan, mis ma pingutan – lihtsamast jutust saan väheke aru, aga kui jutt läheb keerulisemaks, siis enam mitte. Sõnavara on ka piiratud.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Subtiitrid on nagu all?

Võta suvaline ingliskeelne ajaleht ette ja hakka lugema. Sõnastik kõrval.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

grammatikakursus + vestluskursus. Ega see üksi pusimine suurt aita, keelt tuleb ikkagi õppida suheldes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alguses inglise keelsed artiklid-uudises, millest aru ei saa tõlgidki kõrvale. Inglise keelsed saated inglise keelsete subtiitritega – mõnest sõnast ei saa aru (kuna kirjapilt ees ja kui lause seetõttu segaseks jääb saab otsida tähendust). Enamasti kui pilt+tekst alla siis tekib arusaamine ikka.
Inglise keelsed raamatud, võid alustada sellisest, mida eesti keeles varem lugenud – siis on kergem ka aru saada tähendustest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ikka kuulates väga vähe aru saad, siis alusta inglise keelse raamatu lugemisest, sõnaraamat kõrval. See aitab sõnavara juurde õppida. Ja tegelikult soovitaksin siiski kursuseid ka kõrvale. Sest põhilislet on sul vaja elavat keelt, suhtlemist. Ja kui seda sul tavaelus ei ole, siis kursustel mingil määral saad.

Mina läksin nõuka aja lõpus ülikooli. Meil oli esimese kursuse kohustuslik aine ka inglise keel ja see oli hirmus. Ma ei teadnudki, et meie kooli inglise keele tase nii nõrk oli. Igatahes, kui õpetaja filmi mängima pani, et seda koos vaataksime, ning pärast arutleksime, siis ma ei saanud algul midagi aru. Kaks aastat õppisime inglise keelt, lugesin sõnaraamatuga raamatuid, suhtlesime tunnis, vaatasime tunnis filme. Ega ma seda selgeks ikka ei saanud, aga kui paari aasta pärast vahetusõpilasena välismaale läksin, siis endalegi ootamatult suutsin ma seal inglise keeles õppida reaalaineid ja isegi eksameid teha. Eks mu keel oli endiselt vigane, aga sain siiski enamvähem aru ja suutsin ka ennast väljendada.  Nüüd olen aastaid juba töötanud Eestis ettevõttes, kus palju suhtlemist välismaailmaga ning töökeeleks inglise keel. Noorema põlvkonnaga võrreldes on mu inglise keele oskus endiselt kehvem. Aga ma saan hakkama ja see ongi ju oluline. See, et mu hääldus ikka ei ole hea ning et ma töövälisel teemal suheldes vahel mõnda sõna kohe ei tea, ei ole ju katastroof. Ütlen siis kuidagi teistmoodi ja ikka saadakse aru 🙂

Nii et minu soovitus – sõnavarakas raamatud koos sõnaraamatust iga võõra sõna otsimisega (võid ka kõik võõrad sõnad üles kirjutada, see aitab meelde jätta), reaalne suhtlemine (kursused näiteks) ja filmid, et kuulamist harjutada. Ja julgust rääkida ka siis, kui keelt veel ideaalselt ei oska.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan teemalaalgatajst väga hästi aru, mul on sama olukord. Ei saa kuuldes sõnadest aru. Mul aitab papagoi laadis õppimine, kordan valjusti fraase ja lauseid ning siis hakkan neid ka teiste kõnes märkama. Päris hea on selleks  kordamiseks Speakly keeleõppeprogramm, kui seal valida – “Rohkem rääkimist”. Telefonis kasutades on hea, kordan väljendeid ja telefon kuulab ja ning ennem edasi järgmise juurde ei lase, kui mul on õige hääldus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta Duolingo äpp, saad mõnusalt nii kõne kui kirjapildiga tuttavamaks 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige lihtsam on ikka filmidest õppida, 2in1, meelelahutus ja õpe. Inglisekeelsed subtiitrid peavad olema, siis tekib oskus kuulamisel aru saada kuulatust, sest räägitakse ju kiiremini ja kirjapilti on ka vaja. Aga kui sõnavara on täitsa olematu, siis peaks ikka raamatutest alustama, saab aeglasemalt. Aga tänapäeva raamat, mitte klassika (nii enam eriti ei räägita), miks mitte lasteraamat, kus lihtsam sõnavara.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õpin aastaid juba Tahaks lihtsalt osata suhelda. Loen inglise keelseid lugusid,  telefonis. See Google äpp tõlgib mul tundmatu sõna ka kohe ära. Aga sel meetodil vist aju ikka eriti tööd ei tee. Kiiresti läheb see sõna meelest. Ja kui ma lugedes mõnd sõna ka tean, siis kuuldes ma paljusid sõnu ikka ära ei tunne. E tulemus on see et lugedes saan ma tekstist paremini aru. Ma nüüd proovin nii et püüan mõelda inglise keeles. Mis sõna ei tea, selle tõlgin. Nii nagu teeb aju rohkem tööd ja õpib minu arust paremini. Translate ütleb häälega kogu lause ja saan teada kirjapildi ja häälduse kokku viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooled saated telekas on ingliskeelsed. Mis sul takistab neid kuulamast?

Mis kasu kuulata, kui ma ei saa jutust aru. Pingutan, mis ma pingutan – lihtsamast jutust saan väheke aru, aga kui jutt läheb keerulisemaks, siis enam mitte. Sõnavara on ka piiratud.

Mina õppisin keeli nii, et algul vaatasin subladega, siis panin pausile ja tõlkisin sõna, mida kuulsin. Aitab ka välismaal nullist alustamine, tean selliseid nullist alustajaid, kes õppisid heal tasemel inglise keele tasapisi Inglismaal. Keeleõpe on töö, mitte privileeg. Ükski keel ei hüppa niisama kõrvu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu sees ei viitsiks sõnaraamat kõrval hakata mingit juturaamatut lugema, see ei vii küll väga kaugele, kui võõrkeeletaju niigi vilets on.

Mina ka olin inglise keeles (nagu ka kõigis teistes võõrkeeltes) päris vilets, aga palju aitas mind see, et leidsin mingi huvipakkuva teema ja hakkasin selle kohta youtubest inglisekeelseid videosid vaatama. Kui mõni sõna jäi häirima, et aru ei saa, siis lükkasin selle google translate.

Youtube videodega on kuidagi lihtsam see protsess, kui filmidega. Muidugi võib ka filme vaadata, nt netfixist, aga siis soovitan inglisekeelsed subtiitrid alla võtta.

Teine variant on ühineda facebookis mingi rahvusvahelise grupiga (nt. hobiteemalise) ja hakata seal aktiivselt lugema ja ka kommenteerima. Alguses kirjutad oma teksti google translate abiga, aga ikkagi loed enne postitamist läbi kas tõlge tundub normaalne.

Mina nende kahe meetodiga olen jõudnud paari aastaga nii kaugele, et saan inglise keelest aru juba väga hästi ja oskan ise ka lihtsamaid tekste kirjutada. Rääkida muidugi veel sama hästi ei oska aga reisidel olen hakkama saanud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu sees ei viitsiks sõnaraamat kõrval hakata mingit juturaamatut lugema, see ei vii küll väga kaugele, kui võõrkeeletaju niigi vilets on.

Filme saab küll nii vaadata. Sõnaraamat on sekundit kaugusel internetis filmi kõrval, filmi saab pausitada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskan rääkida kehval tasemel, aga tahaks natuke rohkem. Oskate soovitada, kust peaks alustama, oleks just vaja parandada suhtlemist, et saaks reisides paremini hakkama. Rääkida veel oskan, aga ei saa eriti jutust aru. kas on mingit netis õppimise võimalust.

Hangid omale inglise keelse sõbra.,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu sees ei viitsiks sõnaraamat kõrval hakata mingit juturaamatut lugema, see ei vii küll väga kaugele, kui võõrkeeletaju niigi vilets on.

Su jutust kumab läbi, et kui kergelt kätte ei tule, siis pole suutelinegi, ei hakka selle nimel ometi vaeva nägema…
Just nii ma alustasingi. Võtsin lugemiseks oma lemmikautorite raamatud, väga põnevad. Mingite lasteraamatutega poleks tõesti huvi olnud. Hakkasin otsast netisõnaraamatute abil pihta ja asi edenes. Algul muidugi üliaeglaselt, aga mida nädal ja raamat edasi, seda kiiremini ja paremini. Aasta pärast lugesin ikka juba väga hästi. Lugesin ja pühendasin sellele väga palju aega. Sest tahtsin ja viitsisin. Öelda, et elusees ei viitsiks – no kui tahad keelt selgeks saada omaette, siis viitsid ikka küll. Kui tõesti tahad. Ega möödaminnes ja raamatut padja all hoides keelt selgeks ei saa. Ikka vaeva peab ka nägema selle nimel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin ka Duolingot. Lisaks sellele, sõltuvalt hetketasemest, oleks võib-olla hea idee multifilmidest alustada. Neid on Youtube’ist kerge leida. Lastele suunatud materjal on lihtsam ja videot saab ka aeglasemaks panna, kui kiirus vale tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elu sees ei viitsiks sõnaraamat kõrval hakata mingit juturaamatut lugema, see ei vii küll väga kaugele, kui võõrkeeletaju niigi vilets on.

Inglise keele erikoolides kasutatakse seda õppemeetodit küll. Tore, et sina paremini tead, mis kaugele viib.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõna on INGLISKEELNE. Mitte inglise keelne ega inglisekeelne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin nõuka aja lõpus ülikooli. Meil oli esimese kursuse kohustuslik aine ka inglise keel ja see oli hirmus. Ma ei teadnudki, et meie kooli inglise keele tase nii nõrk oli.

Inglise keele tase on jätkuvalt nõrk kõigis nn tavakoolides. Inimesed ei oska isegi lihtminevikku korrektselt moodustada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õppisin koolis saksa keelt. Kui töötuks jäin, siis õppisin online’is Busuu’s. Sain selgeks kuulamise, grammatika, elementaarse lauseehituse. Võrreldes saksa keelega ikka väga lihtne grammatika. Nüüd siis kasutan igapäevaselt tööl klientidega.

Iseseisvalt õppides ei raiska aega. Programm oli väga mitmekesine. Pidime tegema jutukesi kirjalikult ja suuliselt. Seejärel tuli ka teisi hinnata. Soovitan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkida veel oskan, aga ei saa eriti jutust aru.

See on küll huvitav. Tavaliselt ikka arusaamine tekib palju kiiremini kui ise rääkima hakkamine.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, kas raamatute lugemine sõnaraamat kõrval aitab suhtlustasandil keele õppimisele kaasa kui tase väga nigel, sest hääldus kirjapildiga võrreldes on ju erinev. Ma prooviks online võimalusi: äpid, youtube jne. Googeldaksin endale sobiva. Teise võimalusena otsiksin sõbra / tuttava, kes valdab keelt hästi ja  kellega saab kohvitassi taga praktiseerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskan rääkida kehval tasemel, aga tahaks natuke rohkem. Oskate soovitada, kust peaks alustama, oleks just vaja parandada suhtlemist, et saaks reisides paremini hakkama. Rääkida veel oskan, aga ei saa eriti jutust aru. kas on mingit netis õppimise võimalust.

Soovitan tasulist keelekursust. Oleneb inimesest, mõni saab iseseisvalt väga edukalt keele suhtlustasemel selgeks, osad vajavad õpetajat. Tartu rahvaülikoolis peaks olema kursuseid erinevatele tasemetele. Vt ka Tallinna keeltekool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkida veel oskan, aga ei saa eriti jutust aru

Imelik. Rääkimine ju palju raskem kui jutust aru saamine.

Võta Youtube ette näiteks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas Duolingos inglise keelt õppida inglise keele baasil? Või see polegi võimalik. Eesti keele baasil ju pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Raamatu lugemine võib küll eos motivatsiooni röövida, see on kõige aeglasem õppimisviis üldse. Inimene peaks saama tunda kiiremat eduelamust, et oleks tahtmist edasi pingutada. Ma soovitaks alustada lühematest tekstidest, nagu põnevad uudised ja veebiartiklid sind huvitavas valdkonnas, on need seotud iluga, loomadega, inimsuhetega, toitumisega või millega iganes.

Tõlgi endale meeldivaid ingliskeelseid laule. Ära alahinda filmivaatamist! Kui sõnavara on juba laiem, siis Netflixis saab panna ingliskeelsed subtiitrid jooksma.

Duolingo ja Speakly on head äpisoovitused. Suhtlemiseks tuleks reaalset praktikat leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rääkida veel oskan, aga ei saa eriti jutust aru.

See on küll huvitav. Tavaliselt ikka arusaamine tekib palju kiiremini kui ise rääkima hakkamine.

Võib-olla asi selles, et inglise keele rääkijaid on väga palju ja igaühel on oma aktsent. 🙂 Mul on hollywoodi filmist filmist palju raskem aru saada kui suvalisest inglise keelt võõrkeelena rääkivast kolleegist (olgu ta lätlane, leedukas, bulgaarlane või indialane – need kõik viimase kuu jooksul järele proovitud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Hobinurk Kuidas õppida inglise keelt?