Esileht Koolilaps kuidas osad koolid lubavad õdesid/vendi vaneatega lõpuaktusele ja osad ei luba

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: kuidas osad koolid lubavad õdesid/vendi vaneatega lõpuaktusele ja osad ei luba

Postitas:

Meie lapse kooli tohtis aktusele tulla vaid ema ja isa, vend ja õde jäid kurvalt koju pidulisi tagasi ootama. Nüüd ma näen Facebookist, et nii paljudel lõpetajatel on tehtud toredad perepildid koolis. Meile kangesti rõhutati, et vastavalt seadustele jne.

+5
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast lõpuaktust lõpetajat õnnitlema võisid ju kõik pereliikmed tulla, aktusele lasti ainult vanemad

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võis ju ka sõltuda asjaolust, kui palju on lõpetajaid ja kui suur on ruum.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saali lubati vaid õpetajad ja lõpetajad. Ülejäänud perekond (ka õed-vennad) pidid õues ootama ja võisid teha siis pilte koolihoovis. Meil on väike kool, isegi kui kõik oma perekondadega kooli ümber kogunesid, oli seal inimesi vb saja ringis.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saaksid ju ka sellised pildid teha. Ega kool ei saa sul keelata pilte teha. See ei tähenda, et kogu see kamp, keda sa fotol koos näed, oli ka aktusel. Mõnes koolis ei lubata kedagi perest aktusele, mõnes on lubatud 2 inimest osaleja kohta ja mõni teeb üldse juulis või augustis aktuse (ka sel juhul pole tegelikult kindel, kuidas see aktus toimuda saab, keegi ju ei tea, mis olukord sel ajal täpselt on, aga loota võib parimat). Ma ei teagi, kas praegu toimub kuskil Eestis aktust, kus mingeid piiranguid ei oleks.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju kooli suurusest. Kui koolis on lôpetajaid kokku 10, ei ole probleemi kõigi sugulaste aktusele lubamisega.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski kool ei taha skandaali, et näed lõpuaktuselt saadi koos tunnistusega ka koroona kaasa.
Eks ajakirjanikud ootavad praegu, ilakett suunurgas, et ehk kusagilt saab mõne loo treida ja skandaali ja klikimasina tööle.
Praegu nii ilusad ilmad, tehke õues oma aktused. Mis te sinna koolisaalidesse ronite.
Kehtib 2+2 olukord ja midagi pole teha.
Olgem ausad, eks koolidel ole ka raske, kui on ikka mitu paralleeli, siis uha neid aktusi hommikust õhtuni teha.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

32.kk ei luba vanemaid isegi õue ega aia taha! Ja aktus toimub ka vihma ja äikese korral staadionil! On napakad!
Sellest võiks delfi hoopis loo teha!

+4
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli just eile põhikooli lõpuaktus ja seal istudes ma mõtlesin suure tänutundega koolipoolsetele pingutustele, et erinõuete kiuste püütakse seda hetke õpilastele, vanematele ja klassijuhatajatele meeldejäävaks muuta. Meie koolis oli ka 3 eraldi aktust, vaheetteasted ilusasti videoklippidena seinal, lapse kohta oli lubatud 2 külalist, kenasti saadeti eelnevalt kutsed sissepääsuks. Armas!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse kooli tohtis aktusele tulla vaid ema ja isa, vend ja õde jäid kurvalt koju pidulisi tagasi ootama. Nüüd ma näen Facebookist, et nii paljudel lõpetajatel on tehtud toredad perepildid koolis. Meile kangesti rõhutati, et vastavalt seadustele jne.

Oh jeerum, see võis küll trauma olla nüüd.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse kool korraldas põhikooli lõpetajatele absoluutselt imelised lõpuaktused, kõiki reegleid arvesse võttes. Aktused toimusid ühe klassi kaupa. Aktusele olid lubatud lõpetajad koos kahe vanemaga. Kõik teised said aktust jälgida videosilla vahendusel. Lõpetajad sisenesid saali ühe kaupa ja läksid istuma oma vanemate juurde. Saali olid paigutatud toolid kolme kaupa, kahemeetriste vahedega. Etteasted tegid oma klassi lapsed. Õpetajatest olid kohal klassijuhataja, direktor ja õppejuht. Ülejäänud õpetajad tervitasid lõpetajaid suurel ekraanil video vahendusel. Ma poleks kunagi arvanud, et üks aktus võib olla nii pidulik, rahulik ning et ümberringi võib olla nii palju õhku. Ei mingeid kisavaid väikelapsi ega õhupuudust 🙂 Hiljem oli veel õues pildistamine ja õnnitlemine. Paremat aktust ei oleks osanud tahtagi 🙂

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse kooli tohtis aktusele tulla vaid ema ja isa, vend ja õde jäid kurvalt koju pidulisi tagasi ootama. Nüüd ma näen Facebookist, et nii paljudel lõpetajatel on tehtud toredad perepildid koolis. Meile kangesti rõhutati, et vastavalt seadustele jne.

Kas oli keelatud aktusele tulla või tõesti koolis ühist pilti teha pärast?
Millise seaduse järgi saab kool kohustada kedagi “kurvalt kodus ootama”?
Oma viga, et juhistest valesti aru said.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelpool kirjas, siis kõik sõltub ju paljudest erinevatest asjadest. Palju on lõpetajaid, kas aktus on sees või väljas, kui suur on kooli saal jne.

Pole küll võrreldav asi aga meie pere noorim lõpetab see aasta lasteaeda. Aktusele on ka lubatud ainult vanemad aga tellitud on fotograaf ning pärast teeme õues pilte. Just selleks, et saaks kogu pere pildile kutsuda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik teemaalgatus.
Mõnes koolis on lõpetajaid üle saja, teises napp paarkümmend. Lisame juurde vanemad ja sugulased ja arvutame siis. Koolisaalid ei ole kummist.
Linnakoolides (Tallinnas vähemalt) ei ole alati võimalust ka õues aktust pidada.
Ongi lihtsalt eriline aasta. Lõpetajatel on, mida hiljem meenutada.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:47; 20.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on üldse virtuaalaktus. Vaatame seda siis pereringis ja õnnitleme ise.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ei olnud kohal väikeste laste ja beebidega emmesid, kelle arvates peavad kõik saama osa lõpuaktusest. Ühel lõpetmisel istusid minust paar rida ees mingi pere 2-väikse lapsega, kes kägisesid-vigisesid, lõpuks tõstis issi veel lapsed enda sülle püsti ka – et siis tagaistujad kohe kindlasti laval toimuvat ei näeks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis ei lubatud isegi aineõpetajaid. Aktused igal klassil eraldi, 20 õpilast saalis ja juhtkond. Ma arvan, et ainuke selline juhtum Eestis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse kool korraldas põhikooli lõpetajatele absoluutselt imelised lõpuaktused, kõiki reegleid arvesse võttes. Aktused toimusid ühe klassi kaupa. Aktusele olid lubatud lõpetajad koos kahe vanemaga. Kõik teised said aktust jälgida videosilla vahendusel. Lõpetajad sisenesid saali ühe kaupa ja läksid istuma oma vanemate juurde. Saali olid paigutatud toolid kolme kaupa, kahemeetriste vahedega. Etteasted tegid oma klassi lapsed. Õpetajatest olid kohal klassijuhataja, direktor ja õppejuht. Ülejäänud õpetajad tervitasid lõpetajaid suurel ekraanil video vahendusel. Ma poleks kunagi arvanud, et üks aktus võib olla nii pidulik, rahulik ning et ümberringi võib olla nii palju õhku. Ei mingeid kisavaid väikelapsi ega õhupuudust ???? Hiljem oli veel õues pildistamine ja õnnitlemine. Paremat aktust ei oleks osanud tahtagi ????

Normaalne variant, aga mul tekkis küsimus, et milleks lahus hoiti, kui pärast pildistamiseks ilmselt ikka koguneti.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 00:36; 20.06 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere vanim poeg lopetas pohikooli. Onnestus labi kivide ja kandude. Tanu jumalale koroona eest, muidu oleks kool lopetamata. Ei pidanud eksameid tegema. Vanust ka juba 17. Kohalikus puidutoostuses tookoht ootamas.
Meie pere tahistab! Suur vend on vaiksematele eeskujuks, et kool tuleb labi kaia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest kiindumusest erilolukorda… ON ju selge, et nakatumisvõimalus on praegu peaaegu olematu, aga ikka kasutatakse meetmeid nagu oleks iga inimene 100% -lislet surmav.
Kuidas küll on selline paranoia väljaarenenud nii ruttu?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse aktus oli koolihoovis, ülekanne juutuubis, aktusele ei lubatud vanemaid ega kedagi, ainult lõpetajad. Külalistel oli kooli juurde kogunemine ja kooli ees pildistamine keelatud. Laps oli koju jõudes üsna läbi pärast 2 tundi lauspäikese käes istumist.
Jäidki perepildid tegemata…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse aktus oli koolihoovis, ülekanne juutuubis, aktusele ei lubatud vanemaid ega kedagi, ainult lõpetajad. Külalistel oli kooli juurde kogunemine ja kooli ees pildistamine keelatud. Laps oli koju jõudes üsna läbi pärast 2 tundi lauspäikese käes istumist.

Jäidki perepildid tegemata…

Rohkem võimalusi pole peret kokku saada? Ja nii läbi oli, et paari minutit ei kannatanud poseerida?

Meil ka aktusel vaid vanemad, väikevend jäi koju. Ei olnud kurb, rõõmustas, et ei pea palavas igavlema. Õhtul olime sugulastega maakodus, kõik olid rahul ja rõõmsad, lilled said ka siis üle antud. Pilte tegime ka.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:08; 20.06 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest kiindumusest erilolukorda… ON ju selge, et nakatumisvõimalus on praegu peaaegu olematu, aga ikka kasutatakse meetmeid nagu oleks iga inimene 100% -lislet surmav.

Kuidas küll on selline paranoia väljaarenenud nii ruttu?

Meetmeid tuleb rakendada, sest ega kool ei saa ometi astuda valitsuse või kohaliku omavalitsuse nõuetele vastu.
Näiteks Tartu linnal ongi ranged nõuded sellele, kas ja kuidas koolid oma aktuseid korraldada võivad, mitu inimest on lubatud korraga saali lasta jne. Ega kool ei saa seda ise otsustada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleks võinud Haridusministeeriumi poolt ikkagi paika pandud- võivad külalised või ei või. Kuulan inimeste muljeid ja tundub väga ebaõiglane, et suguvõsas mitu lõpetajat, siis ühel lapsel ei saanud vanemad koolimaja ligigi ja teisel vanavanemad ka kohal. Mõnel õnnetul lausa videoaktus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 00:36; 20.06 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile Tallinna Tehnikagümnaasiumi lõpuaktusel. Arvestades olukorda oli see väga ilusasti tehtud. Kaks paralleelklassi. Kumbki eraldi. Lapsevanemad lasti saali QR koodiga. 27 inimesega korraga oli aktus väga individuaalne ja südamlik. Samas oli striim ka youtube’is. Mulle meeldis. Õhku oli palju ja tuju hea.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 13:47; 20.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võis ju ka sõltuda asjaolust, kui palju on lõpetajaid ja kui suur on ruum.

Meil on ka inimeste hulga poolest väike kool, kuid koolimaja hoone ja aula on suured.
Aulas oli piisavalt õhku, valgust ja mitte keegi polnud vigisevaid tittesid kaasa vedanud.
Iga lõpetaja võis kutsuda vaatama niipalju külalisi kui tahtis.
Aktus oli meeldejäävalt südamlik ja pidulik.

Kunagi kui ise mammutkooli lõpetasin, siis sellist fiilingut küll ei tekkinud – siis oli üks jube rüselemine, higistamine ja saaks ainult minema mälestus.
Suurte koolide puhul ehk ongi parem kui kõiki saali ei lasta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, miks inimesed mõtlevad selle ürituse nii meeletult oluliseks. Kui tähtsaks te omaenda põhikooli või keskkooli AKTUST tagantjärele peate? Ma isegi ei mäleta, kes mu lõpetamistel käisid. Ema-isa olid, aga kas vend või vanaema oli, ei mäleta ja see ei oma ka mingit tähtsust. Mäletan, et kodus oli pärast tore pidu. Mida halada mingi saalis istumise pärast, eriti arvestades, et paljude jaoks on see vaid esimene verstapost hariduse omandamisel.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 12:44; 20.06 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on lihtsalt väga ilus traditsioon. Kestnud väga kaua, meie emade ja vanaemade aegadel juba. Hale on siis, kui selle tähtsust aja jooksul alavääristama hakatakse meie ajas. Kui kooli algus on pidulik ja akadeemiline sündmus, siis on loogiline, et seda on ka kooli lõpp.
Kas olete näinud, milline on näiteks kooli lõpetamine Rootsis? Seal on see kõik veel palju kordi pidulikum ja ülevoolavalt rõõmus, klassid sõidavad lendude kaupa möõda linna ringi, rongkäigud, lipud, õhupallid jne. Miks mitte tähistada seda ühte verstaposti noore inimese elus? Mida siis üldse veel tähistada?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vanade koolimajade aulates lõpuaktustel koduvalt käinud, jube kannatus. Saal paksult rahvast täis, ainus ventilatsioon 2 poolikult avanevat akent, teised lahti ei käi, aga päike kütab täiega. Kõik üksteise vastas, kes istub, kes seisab, kõik higistavad. Osad nagunii midagi ei näe, ainus oluline hetk, kui oma laps tunnistuse saab. Kõned ja kõned ja kõned.
Sel aastal iga klass eraldi, ainult oma õpetajad ja juhtkond, kanti üle veebis ja vanemad said õues ekraanilt ka vaadata. Kõigile meeldis.
Oma lõpetamisest ei mäleta üldse, kes seal olid või kas olid, ainus mõte, et saaks juba läbi ja minema, seda mäletan küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea kui röökivaid ja lälisevaid titesid enam kunagi ei lastaks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 14:02; 20.06 16:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps kuidas osad koolid lubavad õdesid/vendi vaneatega lõpuaktusele ja osad ei luba