Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Hobinurk Kuidas panna kass sööma spetsiaaltoitu?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas panna kass sööma spetsiaaltoitu?

Postitas:

Seoses põieprobleemidega soovitati osta kliinikust eritoitu. Nüüd reageeris kass sellele näljastreigiga ja kraabib toidule peale. Muidu ostsin loomapoest steriliseeritud kassile mõeldud krõbinaid ja Gurmee-konservi, ütlen, et alguses ostsime ka konserve loomapoest, aga ei söönud neid. Kuigi on üks tänavalt leitud kassipoeg – valib sööki nagu pirtsakas preili.

Proovisin lemmikkonservi segada- tulemus sama, ei söö. Kuidas olete saanud kassi sööma seda, mida vaja?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 12:07; 30.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll hakkab, ega ta nälgida endal ei lase.

Soovitan pakkuda kassile ka toorest kanafileed, kanasüdameid (neis palju vedelikku, hoiab ka hambad korras) – ehk sööb.

Põieprobleemidega soovitan ka seda suppi  https://www.kika.ee/kataloog/finnern-miamor-kattovit-urinary-jook-kassidele/?item=11499

Kui see supp sobib siis võib sellega hiljem ka krõbinaid leotada (mõnele kassile meeldib) kui konservile peale valada (mõnele kassile meeldib vedal konserv). Samuti võid proovida konservi vähkese sooja veega ise selliseks supismaks segada. Miski pärast paljudele kassidele meeldib supitaoline konsistents ja lakutakse palju seda vedelikku (sellega saab kass just palju vett sisse tarbida, mis vähendab põieprobleeme).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll hakkab, ega ta nälgida endal ei lase.

Minu kass nälgis kolm päeva kui ta tavapärase toidu tervislikel põhjustel ära vahetasin. Mina soovitan loomaarstiga suhelda. Mulle ütles arst, et nälgimine on hullem kui vale toit, aga meil oli teine probleem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sega 50/50 vana toiduga. Vaikselt vähenda vana toidu osakaalu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või riputa tsimaruke catnip-pi peale ,siis vast sööb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kassile ei meeldi külmkapi-külm konserv, peab soe olema. ja natukese sooja vee peale valamine paneb ka kohe sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Urinary veterinaartoite on erinevaid: Hills (minu kassi lemmik), RC (ei maitsenud minu omale üldse), Virbac (konservi pole), Kattovit jne. Katseta erinevatega, kuid kui on tegu kristallidega, siis uuri välja, kumba tüüpi. Oksalaadi kristallidega ei sobi Urinary toidud, vaid tuleb neerudele mõeldud toitude poole vaadata (meil esimene loomaarst soovitas valesti), kuid enne tuleb pakendilt kontrollida, et kas oksalaadimärge on seal olemas.

2 nädala jagu on mõistlik Eestist osta, et olla kindel, et kass sööb (meil hakkas streikima ja oksendama teisel nädalal) ja peale seda Zooplusist, sest seal on palju odavam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 09:56; 26.01 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll hakkab, ega ta nälgida endal ei lase.

See on paha soovitus ja asjatundmatu ka. Kassil on näljastreik ohtlik, sest nad nälgivad väga vapralt ja tulemuseks on raske kõhukinnisus, mis võib tekkida paari päevaga. Võib lõppeda kliinikus klistiiriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass ei hakka seisnud sööki sööma. Kui  kahtlen, kas liha vms, on värske, siis pakun kassile, vähemagi kahtluse puhul kass seda ei söö.

Spetsiaaltoitu olen samuti seganud meeldiva toiduga, alguses vähem, siis rohkem.  Mõni kord sööb isuga, aga võib ka järgmine kord ära põlata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kassil ka

Urinary veterinaartoite on erinevaid: Hills (minu kassi lemmik), RC (ei maitsenud minu omale üldse), Virbac (konservi pole), Kattovit jne.

Minu kass krõbinatest sööb ainult Hill´s ja konservidest Royal Canin S/O Urinary.

Alguses proovisin Hill´s konserve anda ja no kasvõi sureb kausi kõrvale nälga, aga ei söö, sama firma kuivtoit maitseb ülihästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koerale võid näljastreiki lubada, aga kassi puhul võib see tuua väga rasked tagajärjed – maksa lipidoos, mis võib viia selleni, et maks täiesti üles ütleb.

Kass on harjumuste ori. Ta on harjunud sellega, et toit näeb välja, lõhnab ja maitseb ühtemoodi ja see teistmoodi lõhnav värk ei seostu talle alustuseks üldse toiduga. Muidu anti ikka iga päev toitu, aga nüüd äkki on keegi puidukruve taldrikusse pannud ja mitte ei tea, mida nendega peale hakata… See ei ole toiduga pirtsutamine, sest kassi jaoks see uus värk lihtsalt ei seostu toiduga ja see seos tuleb tema peas luua.

Pane talle kaussi need krõbinad, millega ta harjunud on ja siis pudista mõned ravitoidu krõbinad sinna peale. Ära peida ära, vaid pane just peale. Kass sööb alguses tõenäoliselt nende ümbert ja alt oma tuttavat toitu, aga harjub ka nende krõbinate lõhna toiduga seostama. Kui jätab need uued krõbinad järgi, siis viska need minema ja järgmine toidukord pane jälle mõned krõbinad teiste peale. Võib juhtuda, et oma tuttavaid krõbinaid kausist süües satub ka mõni uus krõbin suhu ja seos sellega, et tegemist on toiduga, süveneb. Ja siis saad juba hakata järk-järgult vana toidu kogust vähendama ja uue toidu kogust suurendama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass ei hakka seisnud sööki sööma. Kui  kahtlen, kas liha vms, on värske, siis pakun kassile, vähemagi kahtluse puhul kass seda ei söö.

See ei ole nii ometi kõikide kassidega 🙂
Minu omad võivad päev otsa lihal kausis laagerduda lasta ja siis söövad rõõmuga – just liiga värsket ei taha. Ja sama hiirtega – murravad maha, söövad soolestiku ära, siis jätavad seisma. Vast järgmisel päeval lõpetavad.

Küll hakkab, ega ta nälgida endal ei lase.

See on paha soovitus ja asjatundmatu ka. Kassil on näljastreik ohtlik, sest nad nälgivad väga vapralt ja tulemuseks on raske kõhukinnisus, mis võib tekkida paari päevaga. Võib lõppeda kliinikus klistiiriga.

Kui oleks vaid kõhukinnisus! Kasside maks võib otsad anda, kui nad piisavalt sageli toitu ei saa. Ja seda ei päästa enam ükski ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane talle kaussi need krõbinad, millega ta harjunud on ja siis pudista mõned ravitoidu krõbinad sinna peale. Ära peida ära, vaid pane just peale. Kass sööb alguses tõenäoliselt nende ümbert ja alt oma tuttavat toitu, aga harjub ka nende krõbinate lõhna toiduga seostama. Kui jätab need uued krõbinad järgi, siis viska need minema ja järgmine toidukord pane jälle mõned krõbinad teiste peale. Võib juhtuda, et oma tuttavaid krõbinaid kausist süües satub ka mõni uus krõbin suhu ja seos sellega, et tegemist on toiduga, süveneb. Ja siis saad juba hakata järk-järgult vana toidu kogust vähendama ja uue toidu kogust suurendama.

Kõik õige, kuid põieprobleemidega kass võiks saada põhitoiduna konservi, krõbinad võiks olla pigem snäki eest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 09:56; 26.01 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põiekristallidega kassil puhul ei ole ravitoidust mingit kasu kui seda segatakse tavatoiduga. Kui kass saab ravitoitu, ei tohi ta sinna kõrvale muud sööki saada, muidu ei toimi toit kristalle lahustavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põieprobleeme on erinevaid, üks levinumaid on struviidid, aga me ei tea ju, kas kassil on just see.

Struviitide puhul soovitan osta veterinaari juurest sellise pasta: https://www.pharmacy4pets.com/vetoquinol-care-blaasgruis-gel

Ma oma kassie annan praegu seda, teist kuud. Talle see ka ei meeldi, vabatahtlikult ei söö. Aga kui ma segan selle 0,5tl veega ja tõmban süstla sisse (suukaudne süstal, lapse palavikurohu topsist saadud ja üle jäänud), siis süstlaga saab talle selle jupikaupa suhu anda. Seda pastat saab osta veterinaari juurest, aga näiteks ka Petcity loomapoe kliiniku osakonnast. (ülemiste keskuses on lemmikloomapood ja kliinik samades ruumides koos)

Ravitoitudest sööb minu kass praegu seda: https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/hills_prescription_diet/urinary/972510

Alguses ka eriti ei tahtnud, aga segasin teiste krõbinatega, nüüd ikka sööb. Teised krõbinad, mis sellega segamiseks sobisid on ka niisugused, mis mõjuvad põiele soodsamalt, niisugused: https://fourfriendspetfoods.co.uk/product/grain-free-sensi-cat-food

Seda viimast ma ostsin Selverist, miskipärast e-poes seda müügil pole näha.

Enne seda, kui me jõudsime nende hillsi c/d krõbinateni, sõi ta kuu aega hillsi s/d ravikrõbinaid, aga need ei mõjunud üldse, ikka sama jama. Teisel korral käisime teise loomaarsti juures, see siis soovitas, et c/d on parem ja vee parem oleks ehk üldse Royal Canini samasugune meditsiiniline krõbin (müüakse ka zooplusis).

Aga eks neid ravitoidusegusid ongi erinevaid ja tuleb kassile leida see, mis talle maitseb. Konservi ära anna, kui ta seda ei taha. Või siis anna väga vähe konservi. Ma oma kassile olen viimasel kuul lisaks andnud päevas pool topsikut seda väikest Gourmet konservi (80g topsist pool). Sest kui muud toitu on ravitoidu kõrval saadaval liiga palju, siis ikkagi see ravi ei mõju.

Tavalises loomapoes neid ravisegusid ei müüdagi, pead minema kas loomaarsti juurde, seal nad müüvad neid ravitoitusid, või siis tellima zooplusi kaudu. Ja enne ikka konsulteeri loomaarstiga, missugust segu on vaja osta, sest põieprobleeme on ju erinevaid. Kassidel võib see põiejama tekkida stressist, nii et kui sa näiteks hakkad zoopusist tellima, siis võid sealt võtta ka anti-stress pasta (müüakse ka anti-stress krõbinaid,aga see hillsi C/D märgistusega ongi selline, kus antistress ka sees)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 14:14; 30.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panen sulle veel eraldi zooplusi lingi kõikide retseptitoitude juurde:

https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/hills_prescription_diet

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 14:14; 30.01 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA olen – aitas toidu vahetus ja sobib RC nii konserv, kui krõbinad (neist sööb nagunii vähem). Alguses segasin, nüüd enam mitte. Catnip ei aidanud – kuses vaid toidukaussi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 12:07; 30.01 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cat Chow Urinary. Minu kassid suisa hullusid selle toidu peale. Midagi muud nad enam ei söö. Ka need , kellel tegelikult ravitoitu vaja pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Kuidas panna kass sööma spetsiaaltoitu?