Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas peaks käima hobiringi reisi rahakogumine?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas peaks käima hobiringi reisi rahakogumine?

Postitas:

Mu laps käib ühes hobiringis ja järgmisel hooajal on plaanis välisreis. Nüüd kirjutas juhendaja lihtsalt, et hakake mulle raha kandma, kontonumber on see ja see. Mulle tundub niimoodi täiesti ajuvaba ja ebausaldusväärne. Esiteks ei ole kindel, kas reis koroona tõttu toimubki, võõra inimese kontole lihtsalt raha kandes pole ma kindel, et selle tagasi saan. Teiseks pole mingit eelarvet, täpset ülevaadet, palju miski kokku maksab, millal need asjad makstakse, lihtsalt “kandke raha”. Öeldud on umbkaudne summa, mis võib minna, aga see on lihtsalt õpetaja sõna, mul pole näha, mille peale miski kulub, kui palju on lennu, kui palju majutuse raha jne.

Aga hakkasin mõtlema, kuidas üldse sellise ürituse organiseerimise puhul peaks raha kogumine käima, et see läbinähtav oleks? Vanasti vist ka maksin lihtsalt klassijuhatajale “ekskursiooni raha 200 krooni”.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 05:02; 16.06 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps käib ühes hobiringis ja järgmisel hooajal on plaanis välisreis. Nüüd kirjutas juhendaja lihtsalt, et hakake mulle raha kandma, kontonumber on see ja see. Mulle tundub niimoodi täiesti ajuvaba ja ebausaldusväärne. Esiteks ei ole kindel, kas reis koroona tõttu toimubki, võõra inimese kontole lihtsalt raha kandes pole ma kindel, et selle tagasi saan. Teiseks pole mingit eelarvet, täpset ülevaadet, palju miski kokku maksab, millal need asjad makstakse, lihtsalt “kandke raha”. Öeldud on umbkaudne summa, mis võib minna, aga see on lihtsalt õpetaja sõna, mul pole näha, mille peale miski kulub, kui palju on lennu, kui palju majutuse raha jne.

Aga hakkasin mõtlema, kuidas üldse sellise ürituse organiseerimise puhul peaks raha kogumine käima, et see läbinähtav oleks? Vanasti vist ka maksin lihtsalt klassijuhatajale “ekskursiooni raha 200 krooni”.

No ega laps ei pea sinna reisile siis minema. Meil koolis õpetaja kogub ka kevadise reisi raha aasta otsa, sest paljud lapsevanemad ei ole ise võimelised niimoodi aasta otsa väikeseid summasid kõrvale panema ja siis kevadel selgub, et liiga kallis ja ei saa osaleda. Samas kui õpetaja juba sügisest saati väiksemaid summasid kogub, siis saavad kõik lapsed osaleda kuigi maksumus on sama. Sul on ju kõik ülekanded näha, kirjutad selgitusse, mis raha ja kui teenust ei toimu, küsid tagasi. Meil koroona puhul õpetaja kandiski kõigi raha tagasi. Kui sulle selline kokkulepe ei sobi, sa ei usalda õpetajat, siis tee temaga teistsugune kokkulepe. Kuigi ega seal vahet ei ole, kas maksad sama summa tema kontole reisi toimumise eel või jupphaaval aasta jooksul. Kuniks sul netipangas vastav märge säilib, ei tohiks vahet olla.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 07:59; 16.06 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käibki nii, laps käib kooriga välisreisidel.  Nüüd küll tegime koori MTÜäks ja  eraldi arve, nagunii üks kombineerimine ja raha otsimine  käib, et kuskilt toetust saada, Kulkalt oleme saanud.  Üritame leida soodsaid lende, majutust, kuna mõnest perest laulab mitu last kooris.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on teil enne mingi ligikaudne eelarve näha olnud, piletihinnad jne? Selles teemas tundub imelik, et kuidas ma juhendajat ei usalda, ometi on tavaoludes täiesti normaalne, et iga makse aluseks on mingi kindel fikseeritud kulu, raha makstakse konkreetse kulu eest, mitte niisama umbes. Üüri ju ka ei maksaks nii, et kanna lihtsalt raha, eks me pärast vaatame, kui suur üür tuleb – lepingut pole. Või juuksurile ei kanna lihtsalt raha, et tulen kuu aja pärast juukseid värvima, kannan lihtsalt mingi x-summa, hinnakirja teadmata. Miks siis reisirahaga teisiti on?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 05:02; 16.06 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on teil enne mingi ligikaudne eelarve näha olnud, piletihinnad jne? Selles teemas tundub imelik, et kuidas ma juhendajat ei usalda, ometi on tavaoludes täiesti normaalne, et iga makse aluseks on mingi kindel fikseeritud kulu, raha makstakse konkreetse kulu eest, mitte niisama umbes. Üüri ju ka ei maksaks nii, et kanna lihtsalt raha, eks me pärast vaatame, kui suur üür tuleb – lepingut pole. Või juuksurile ei kanna lihtsalt raha, et tulen kuu aja pärast juukseid värvima, kannan lihtsalt mingi x-summa, hinnakirja teadmata. Miks siis reisirahaga teisiti on?

No tavaliselt antakse reisifirma esitatud dokument enne maksete tegemist lugemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 07:59; 16.06 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka ei meeldiks kanda raha kui eelarvet veel pole. Milline summa siis üldse kanda? Mina lepiksin juhendajaga kokku, et maksan kogu vajaliku summa ennem vastava kulutuse tegemist. Teisalt saan ma juhendajast ka aru, et ei ole mõtet eelarvet koostada liiga pikalt ette- nii lennuki-, bussi- kui laevapiletite hinnad muutuvad ajas kiiresti ja lähtuda saab ostmise hekte hindadest.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa pead õpetajat vargaks, kuidas siis tema järelvalve all lapse kuskile kaugele lubaksid?

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 10:30; 17.06 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate nendel juhendajatel ei ole kohustust kuskile reisile teie lastega minna. See orgunn ja muu värk on nende vabast tahtest ja entusiasmist. Kui nüüd hakkate nõudma täpset eelarvet ja raamatupidamist, siis paljudele inimestele (nagu näiteks mulle) on see ilgelt tüütu tegevus ja võib juhtuda, et neid ekstra tegevusi enam teie lastega siis ei tehtagi. Kui tahate täpset ülevaadet, pakkuge end juhendajale appi, et teete ise vastavalt tema soovidele reisiplaanid, piletite hankimise, kindlustuse, loote pangakonto, kuhu raha kanda, kontrollite, et kõik oleks kandnud ja suhtlete transpordi teenuse osutajaga ja majutustega ja kindlustuste ja muu sellisega. Võite ka mitme vanema peale sellise “hobigrupi” moodustada, kes juhendajale või õpetajale toeks on.

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see reis on lihtsalt lõbureis või on see treeninglaager/võistlus?

Kui viimane variant, siis peaks organiseerimine käima hobiringi korraldaja kaudu ning neilt peab ka tulema arve, mis sisaldab ööbimist, transporti jm.

Kui esimene variant, siis on see reis võrdne klassireisidega. Aga siiski peaks olemas olema reisi eelarve.

Ja praeguses olukorras mina mingeid reise pool aastat ette ei plaanikski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hakkasin mõtlema, kuidas üldse sellise ürituse organiseerimise puhul peaks raha kogumine käima, et see läbinähtav oleks?

Aga esita sama küsimus huviringi juhendajale ja uuri, millest selline summa koosneb, kes reisi organiseerib, kes ja millal arved esitab, kas summa suureneb, kui soovijate arv väheneb, kuidas toimub raha tagastamine, kui oled rohkem maksnud või millal selgub, kas reis üldse toimub. Samuti uuri reisikindlustuse kohta, millal selle sõlmima peaks (nt reisitõrge ja ravikindlustus on väga olulised).
Ma olen küll alati suhelnud otse organiseerijaga ja kõik täpselt selgeks teinud. Mu lapsed on ikka väga paljudel koolide poolt organiseeritud reisidel käinud läbi aastate.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sellistel üritustel on hea, kui üks usaldusväärne lapsevanem asja haldab.

Üks asi on raha kogumine, teine teema maksed, kontrollida, et kõik arvud ja kogused klapiks, kuupäevad klapiks, reiside ajad klapiks (äkki kärumehed hakkavad streikima lennukas?) no miljon puzletükki.

Siis kindlasti on lapsevanemaid, kes maksavad hiljem, osad unustavad, osad kannavad valedelt kontodelt, osad vale summa…

Hea on see, et nüüd on kõik kontode kaudu, sulas arveldamist ja tasumist ei ole, ehk et  kõikidest tegevustest jääb jälg maha.
Soovitan ka pakkuda oma abikätt, kuid kindlasti reisi lõpuni/projekti lõpuni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid öelda, et maksad korraga ja siis kui kõik paigas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps käib ühes hobiringis ja järgmisel hooajal on plaanis välisreis. Nüüd kirjutas juhendaja lihtsalt, et hakake mulle raha kandma, kontonumber on see ja see. Mulle tundub niimoodi täiesti ajuvaba ja ebausaldusväärne. Esiteks ei ole kindel, kas reis koroona tõttu toimubki, võõra inimese kontole lihtsalt raha kandes pole ma kindel, et selle tagasi saan. Teiseks pole mingit eelarvet, täpset ülevaadet, palju miski kokku maksab, millal need asjad makstakse, lihtsalt “kandke raha”. Öeldud on umbkaudne summa, mis võib minna, aga see on lihtsalt õpetaja sõna, mul pole näha, mille peale miski kulub, kui palju on lennu, kui palju majutuse raha jne.

Aga hakkasin mõtlema, kuidas üldse sellise ürituse organiseerimise puhul peaks raha kogumine käima, et see läbinähtav oleks? Vanasti vist ka maksin lihtsalt klassijuhatajale “ekskursiooni raha 200 krooni”.

Aga tee ettepanek, et organiseerid reisi ja rahakogumist ise.  Juhendajatel-treeneritel ja klassijuhatajatel on selle üle väga hea meel!

Raha tuleb loomulikult ette koguda, sest mida teha siis, kui pärast selgub, et mõni jätab maksmata?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna alati on palju lapsevanemaid, kes kahtlustavad, et õpetaja paneb raha pihta, samas mitmed jätavad maksmata ja üleüldse on igasuguste reiside organiseerimine paras peavalu, siis meil treener ja õpetajad pöörduvad kohe reisibüroo poole, kes kogu reisi organiseerib ja lapsevanematega tegeleb. Muidu treener ega õpietajad polegi nõus kuskile reisile minema. Nii tuleb muidugi reis märgatavalt kallim, aga siis saab igaüks seda eelarvet uurida ja puurida ning sadu küsimusi esitada. Reisibürood on sellise asjaga harjunud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 10:30; 17.06 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

GoFundMe, näitab kui palju on vaja koguda ja kes kui palju on kandnud. Peaks olema tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas peaks käima hobiringi reisi rahakogumine?