Esileht Kodunurk Kuidas peaksid kodus olema kodused tööd jagatud?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas peaksid kodus olema kodused tööd jagatud?

Postitas:
Kägu

Meil on 4-liikmeline pere: 50 ligi vanemad, üliõpilasest noor täiskasvanu ja varateismeline. Elame väikeses 50m2 korteris. Kõigile tundub kogu aeg, et a) tema üksi koristab, teised ei tee midagi või b) pole üldse vaja nii palju rabeleda. Minu arust on kõik kogu aeg segamini. Kuidas peaksid meie peres olema kodused tööd jaotatud? Kuidas teil on?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igaüks koristab enda toa, kui see tal on. Ülejäänud pinnad jagame koristuspäeval ära, kes mis ruumi võtab või kes võtab põrandate pesu ja kes tolmuimeja.

tehke graafik, kui teisiti hakkama ei saa.  Meil on nõudepesumasina tühjendamine olnud alati laste rida.  Prügi võtan hommikul kaasa aga kui keset päeva on vaja välja viia, siis saab mõni laps korralduse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan ka teha graafik üldpindade koristamiseks ja igaüks koristagu enda järelt ning oma ruumi/tuba.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehke alustuseks hoopis graafik, kuhu jooksvalt panete kirja, kes mida tegi. Siis saate näha, kas keegi rabab üksi või kas rabelete liiga palju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehke alustuseks hoopis graafik, kuhu jooksvalt panete kirja, kes mida tegi. Siis saate näha, kas keegi rabab üksi või kas rabelete liiga palju.

See on väga hea mõte!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tehke graafik, kui teisiti hakkama ei saa.

Sellest ei oleks ju mingit kasu. Need, kes arvavad, et niipalju pole üldse vaja rabeleda, ei teeks oma ajal midagi ja need kes arvavad, et koguaeg segamini, koristavad oma vahetuse ajal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil umbes sama, ainult et üliõpilasest laps õpib teises linnas ja kodus käib nädalavahetuseti. Noorem laps on gümnasist. See, kellelle tundub, et kogu aeg on kõik segamini, koristab üsna harva ja siis “ainult tema peab kõike tegema”. Teine vaatab, et peaks koristama, aga praegu ei viitsi, võtab ennast kokku veidi tihemini kui “kõik on segamini tüüp. Üliõpilast tabab umbes kord aastas koristamistuhin ja siis koristab rohkem kui vaja oleks, muul ajal on oma tegemistega hõivatud. Gümnasist teeb siis kui kästakse, aga tavaliselt ei kästa. Oma tuba koristavad ise, oma riided suudavad ka pesumasinasse panna ja pärast kuivama riputada. Nõudepesumasina tühjendamine on üliselt laste teha olnud, kui mõlemad veel kodus elasid, siis üritasin neid seda kordamööda tegema suunata.

Selle peale vist väga palju ei mõelda kui kokku kolitakse, et üks võib olla üliusin koristaja ja teist ei häiri tolmurullid, et kuidas siis ülejäänud elus toimima hakatakse. Mulle tundub, et see, kes tahab, et iga päev oleks tolm pühitud ja klaasil näpujälgi poleks, peab ise selle organiseerima kui ülejäänud pereliimete jaoks väike segadus just mõnusa koduse olemise loob. Kui häirib, siis tee ise ära ja kui liiga palju häirib, siis oled ilmselt vale kaaslase valinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt igaüks koristab alati ja kogu aeg iseenda järelt. Nõud enda järelt puhtaks või masinasse, kraanilt veejäljed ära, WC pott puhtaks, söögilaua alla või esikusse saapalt kukkunud praht ära. Süüakse ainult söögitoas või köögis, keegi ei roni oma nutsakutega või plänikutega elutuppa või magamistuppa. Kapiuksed ja muud uksed – kui tegid lahti, paned ka kinni. Külmutuskapi ukse vahel ei kõõlu ja kõik asjad pannakse külmikusse karpides, toosides või taldrikutel, mitte näiteks ei avata hammastega hapukoore kiepakki ja ei panda seda siis külmikusse poolvilt läga välja ajama. Välisjalatsitega esikuvaibast kaugemale ei tehta ükski samm. Vanni või dušikabiini ääred-seinad tõmbab igaüks pärast kasutamist korraks rätikuga üle, see ei võta mingit aega, sekundeid. Ongi kohe kord majas ning tarvidus suuremalt koristada väheneb ülimat oluliselt. Ja kui siis on see koristamise päev, siis teeb igaüks kindla töö. Näiteks üks puhastab kõik lahtised pinnad tolmust – riiulid, köögikappide pealsed jne. Teine töötab tolmuimejaga, kolmas peseb põrandad, neljas käib üle dušikabiini ja kempsu. Igaüks koristab oma tuba.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on umbes samasugune pere ja elamiseks maja. Süsteem on töötanud aastaid: lapsed koristavad oma toad, mees tõmbab puhtaks ülejäänud majas põrandad, mina teen WC ja vannitoa + tõmban tolmud. Köögis enda järgi koristatakse ära, vannitoas peale pesemist vaadatakse kas kõik jääb korda.  Muidugi on aegajalt kõrvalekaldeid, näiteks, kui vanem laps oli kodune –  siis tema koristas rohkem või kui on suvehooaeg ja elame maal – siis käib asi jooksvalt. Pesud pesen ka mina (aga pesevad ka ise), kuivama panen ise või lapsed ning igaüks korjab oma asjad pesurestilt ära. Triikimist vajavad asjad pannakse triikimislauale, siis kas triigitakse ise või teen mina.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50 ruutu neljale on väga väike pind, ja kui asjade paigutus ja hoiustamine pole super hästi läbi mõeldud, siis jääbki mulje et kõik on kogu aeg segamini.

Äkki peaksite midagi põhjalikumat koduga ette võtma? Värske remont, funktsionaalne mööbel. Hooajalise jm vähekasutatava kola jaoks väike renditud laoruum.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil maja. Teismeline noormees koristab  oma toa ja mõnikord tolmuimejaga kogu maja. Enamasti  peseb abikaasa nõud või paneb masinasse ja meie mõlema  autod hoiab tema korras. Mina koristan üksi tavaliselt kogu maja, teen süüa, panen pesud masinasse, kuivama ja pärast kõigile kappi. Väikese kolme aastasega üritan koos mänguasju koristada. Kuna mulle meeldib koristada, siis  meie perele nii sobib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama teema. Siin tuleb mängu nii palju agasid, et mina ei oska enam. Oli meil nii et panime kirja mida keegi tegi. Aga see muutus mulle endale juba tüütuks. Ja lõpuks tõdeti, et ema teeb kõige rohkem. Siis veel need omad toad. Minu pärast elagu nad seal kuidas tahavad. Üldist korda see ei muuda. Üldise korra alla võiks kuuluda ruumid mida kasutame kõik koos. Ja kõige suurem aga on see, et aga mul on vaja õppida. Nii et mina kes ma käin tööl graafiku alusel ja mul pole vaja kodus tööga tegeleda, olengi olukorras kel on kõige rohkem aega ja seega peakski üksi kõike tegema? Sest neil päevadel mil ma olen tööl, 12 tundi, ma ka ei tee midagi kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Kuidas peaksid kodus olema kodused tööd jagatud?