Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas pikendada beebi uneaega 24h lõikes?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kuidas pikendada beebi uneaega 24h lõikes?

Postitas:

Tere

Beebi magab kokku 14h ööpäevas. Päevaseks ajaks jääb und vaid paariks kolmeks tunniks seega. Vaja oleks paar tundi juurde saada, kas on võimalik kuidagi? A la ärkveloleku aegu aktiivsemalt veeta, et tuleks peale seda päeval pikem uni? Beebi on ühe kuune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.03 11:12; 18.03 13:18; 18.03 18:53; 18.03 19:06; 19.03 13:52; 19.03 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi nii väike veel,  las magab siis kui uni on. Ja pigem keskendu ärkvelolekuaja kestvusele… Et ei läheks üle 1,5h. Ta ei vaja aktiivset tegutsemist veel ärkvel olles, pigem las tutvub rahulikult maailmaga ja magab oma sündimisväsimuse välja.

Siin on ntks üks tabel, mida võid uurida. https://www.mariannetobro.ee/post/beebi-unevajadus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 12:21; 18.03 19:42; 15.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul magas beebi sünnist saati 12h40min ööpäeva peale keskmiselt (arvestasin välja öised ärkamised ja imetamissessioonid). Praegu aastasena magab 12h. See on sama nädala, mitme nädala ja kuu lõikes.

 

Minul küll pole midagi teha olnud. Kui meelitan ta rohkem tukkuma on õhtul südaööni üleval. Kui õnnestub õhtul mõistlikul ajal magama saada, ärkab enne koidikut. Kui õnnestub hästi tukkuda ja ka “normaalsel” ajal magama minna, paneb rõõmsalt öösel pidu.

Sinu laps pruugib olla muidugi teistmoodi, äkki kellelgi on mullegi häid nippe ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi nii väike veel, las magab siis kui uni on. Ja pigem keskendu ärkvelolekuaja kestvusele… Et ei läheks üle 1,5h. Ta ei vaja aktiivset tegutsemist veel ärkvel olles, pigem las tutvub rahulikult maailmaga ja magab oma sündimisväsimuse välja.

Siin on ntks üks tabel, mida võid uurida. https://www.mariannetobro.ee/post/beebi-unevajadus

Ta ei uinu 1,5 ärkveloleku järel, tema ärkvelolekud on 2-3h.

Edit: 2-6h, täna oli 5,5h üleval peale lõunat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.03 11:12; 18.03 13:18; 18.03 18:53; 18.03 19:06; 19.03 13:52; 19.03 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-3 h ärkvelolekuajad on sobilikud pigem umbes pooleaastaste laste puhul, kellel on ainult kolm päevaund. Ühekuune beebi võiks korraga pigem umbes tunnikese üleval olla. Kui tihedamini magama paned, siis on kokku ka unetunde päevas rohkem.

 

Ise tegin ka esimese lapsega alguses sama vea, et lasin liiga kaua üleval olla, sest tundus, et ta pole unine. Mida kauem ta aga üleval oli, seda raskem oli üleväsinud ja ülestimuleeritud beebit magama saada. Ehkki jah, ühel hetkel vaeseke siiski ära kukkus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umm, ma pakun, et võiksid hiljemalt 1 h peale ärkvelolekut temaga kärutama minna ja vadata, kas uinub 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-3 h ärkvelolekuajad on sobilikud pigem umbes pooleaastaste laste puhul, kellel on ainult kolm päevaund. Ühekuune beebi võiks korraga pigem umbes tunnikese üleval olla. Kui tihedamini magama paned, siis on kokku ka unetunde päevas rohkem.

Ise tegin ka esimese lapsega alguses sama vea, et lasin liiga kaua üleval olla, sest tundus, et ta pole unine. Mida kauem ta aga üleval oli, seda raskem oli üleväsinud ja ülestimuleeritud beebit magama saada. Ehkki jah, ühel hetkel vaeseke siiski ära kukkus.

Kuidas ma ta magama panen peale 1h ärkvelolekut? Ta ei jää.
Nagu kirjutasin, täna oli 5,5h üleval peale lõunat enne uinumist.
Vankris kindlasti ei uinu peale 1h ärkvelolekut.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.03 11:12; 18.03 13:18; 18.03 18:53; 18.03 19:06; 19.03 13:52; 19.03 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi nii väike veel, las magab siis kui uni on. Ja pigem keskendu ärkvelolekuaja kestvusele… Et ei läheks üle 1,5h. Ta ei vaja aktiivset tegutsemist veel ärkvel olles, pigem las tutvub rahulikult maailmaga ja magab oma sündimisväsimuse välja.

Siin on ntks üks tabel, mida võid uurida. https://www.mariannetobro.ee/post/beebi-unevajadus

Mida see tähendab, et “las magab siis, kui uni on ning pigem keskendu ärkveloleku pikkusele”?

Ärkveloleku pikk aeg ongi ju teemaks. See on ju sama, et magab vähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.03 11:12; 18.03 13:18; 18.03 18:53; 18.03 19:06; 19.03 13:52; 19.03 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et sa oled vist juba kõike proovinud, kuigi pole otseselt maininud? Jah, ei saanud aru su esialgsest postitusest, et oled püüdnud 1h ärkvelolekuga juba tegeleda, seepärast mainisin, et ärkevolekuaeg olulisem, kui unetunnid kokku, mida sa tegelikult küsisid (et tundi juurde saada 14le) . Mõte oli selles, et proovi varem magama panna, enne kui väsimuse märke näed. See võib aidata kokkuvõttes tal paremini magada ja võidad oma tunni juurde.

Lisan siiski mõned mõtted.  Mõnele beebile meeldib ema lähedal olla. Proovi kandelina näiteks. Pane peale 1h ärkvelolekut ta sinna endale pessa ja proovi, kas uinub. Mõnele beebile meeldib sõitev käru magamiseks, teine jälle eelistab seisvat käru või proovi kiikuvat hälli või teda süles hoides kiiktoolis. Õnneks või kahjuks muutub beebieas see uneteema pidevalt. Ja igaksjuhuks võid arutada arstiga, kas oleks mõtet B12 vitamiini kontrollida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 12:21; 18.03 19:42; 15.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega kõik olenebki beebist. Need, kes ütlevad, et beebi peab magama iga tunni järel, siis jah-enamus beebisid väsivadki 1-1.5 tunni järel ära ja jäävadki ruttu tuttu, aga tõesti leidub ka neid, kes on 5 tundi üleval ja lihtsalt ei jää magama, proovigu ema kuidas tahes.  Siin pole midagi imelikku ja ega seda muuta ka ei saa. Seega lepi nii nagu on ja lähtu sellest, kuidas Sulle endale parem tundub ja millise unerežiimiga ta harjunud on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul beebi magama jääb? Selles mõttes, et kui lõpuks jääb päeval magama, siis kas jääb niisama kuidagi või kasutad mingeid trikke või lutti?

Kui mu beebi oli kuu vanune, tegin igasugu imetrikke, et ta oma 4 uinakut ära teeks (just nii palju uinakud soovitati kusagil nii väikesel beebil teha, sest nagu varemgi öeldud siin, ta ei tohiks üle 1h palju üleval olla,ka perearst ütles mulle tollal nii). Seega mu päevad olidki üks pidev möll selle ümber, et laps magaks. Tavaliselt 1-2 uinakut tegi ta mul kõhukotis, siis ühe kindlasti õues kärus (õnneks ka seisvas kärus rõdul) või autos turvahällis. Mõnel juhul imetasin ja lasin tal isegi oma süles tukastada, kui juhtus, et jäi unele. Hiljem hakkasin lutti kasutama, sellega jäi magama oma voodis. Ühesõnaga kui laps kunagi ei vajunud lihtsalt ise ära või ei jäänud voodisse pannes iseenesest magama, vaid see oli ja on tegelikult meil siiani üks igavene mässamine, mõtlemine ja päris raske töö.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:56; 20.03 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul beebi magama jääb? Selles mõttes, et kui lõpuks jääb päeval magama, siis kas jääb niisama kuidagi või kasutad mingeid trikke või lutti?

Kui mu beebi oli kuu vanune, tegin igasugu imetrikke, et ta oma 4 uinakut ära teeks (just nii palju uinakud soovitati kusagil nii väikesel beebil teha, sest nagu varemgi öeldud siin, ta ei tohiks üle 1h palju üleval olla,ka perearst ütles mulle tollal nii). Seega mu päevad olidki üks pidev möll selle ümber, et laps magaks. Tavaliselt 1-2 uinakut tegi ta mul kõhukotis, siis ühe kindlasti õues kärus (õnneks ka seisvas kärus rõdul) või autos turvahällis. Mõnel juhul imetasin ja lasin tal isegi oma süles tukastada, kui juhtus, et jäi unele. Hiljem hakkasin lutti kasutama, sellega jäi magama oma voodis. Ühesõnaga kui laps kunagi ei vajunud lihtsalt ise ära või ei jäänud voodisse pannes iseenesest magama, vaid see oli ja on tegelikult meil siiani üks igavene mässamine, mõtlemine ja päris raske töö.

Minu beebi uinub rinnal. Lõpetab söömise, lükkab rinna välja ja uinub.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.03 11:12; 18.03 13:18; 18.03 18:53; 18.03 19:06; 19.03 13:52; 19.03 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta peale paar tundi üleval olekut rinda süües magama ei jää?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta peale paar tundi üleval olekut rinda süües magama ei jää?

Vahel jääb, kuid tihti mitte. Täpsemalt uinub rinnal küll, aga kui eemalduda temast (nt lamades imetades), siis hakkab ca 5 min pärast nutma tihti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.03 11:12; 18.03 13:18; 18.03 18:53; 18.03 19:06; 19.03 13:52; 19.03 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu just aastaseks saanud laps magab ca 14h ööpäevas, ühekuuse kohta on see kindlasti liiga vähe. Kui ta sul regulaarselt üle 2-3h järjest üleval on, siis on vaeseke üleväsinud. Üleväsinud beebi omakorda uinub veel raskemini, vajab rohkem uneabisid, teeb väga lühikesi uinakuid, ärkab sagedamini ja varem… Mina teeks praegu sinu olukorras kõik, et kuidagigi beebi unetunde suurendada, st vajadusel lebaksingi temaga rind suus, kui ta rinna eemaldades kohe ärkab.

Meil ühekuusena magas beebi praktiliselt ainult kõhukotis, sealjuures pidi kogu aeg liikuma/võimlemispallil hüppama :). Väga kurnav oli, samamoodi hüpitasin teda öösiti. Minul ka ei jäänud beebi ühekuusena enam rinnal magama, seda juhtus ainult esimestel nädalatel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on alati häirinud soovitajad, kes rääkisid, et beebi PEAB x tundi ööpäevas magama või Y grammi lisatoitu sööma jne.

Mis ma selle teadmisega teen, kui minu laps niimoodi ei käitu? Vägiselt ju magama ei pane ja toitu sisse ei topi.

Minu soovitus on jälgida last ning toimetada vastavalt tema unevajadusele ja unetsüklitele. Ja puhata ise ka piisavalt sellejuures: kui magab süles või kaisus, siis las olla. Pikuta ka samal ajal, küll need kodutööd ootavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun ka, et paljuski tuleb oma last jälgida, aga kui mulle poleks üks lähedane sõbrannaga öelnud, et ma peaksin üritama oma paarinädalast beebit iga hinna eest magama panna, siis ma võib-olla siiani oleksin üleväsinud lapsega, kes magab ülivähe ööpäevas. Seejuures on ju lapsi küll, keda pigem raske üleval hoida selles vanuses.

Olin enne lapse saamist unega seotud raamatuid küll lugenud, aga ma ikka ei saanud päris hästi aru, et lapse magama saamine võib olla paras töö ja ta ei uinu niisama kui ära väsib. Seega sisuliselt ma ikkagi panin üsna sunniviisiliselt teda magama, aga jah, mitte kunagi oma voodisse lihtsalt lootuses, et jääb magama nagu ma ise hea meelega jääksin, vaid ikka käru, kandekott või lasin süles magada. Aga kindlasti on ka erandeid ja äkki tõesti mõni laps ei vaja neid X ettenähtud tunde. Aga paljud vist ikka vajavad, aga suudavad seda ainult vanemate abil saavutada.

Kui minu laps ei ole oleks olnud mega viril ja nutnud tundide viisi, siis ma võib-olla ei oleks osanudki tahta, et ta rohkem magaks. Lihtsalt minu laps oli tõesti õnnetu ja üleväsinud, aga ma pikalt ei saanud sellest aru. Õhtuti ka lihtsalt tassisime last ringi, hüppasime pallil ja muudkui mõtlesime, et miks laps üldse rahul millegagi pole. Läks tükk aega enne kui ka foorumeid lugedes ja sõbrannaga rääkides mõistsin, et pahuruse põhjus on magamatus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 12:56; 20.03 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise lugesin erinevat inglisekeelset infot (eesti keeles otsides head nõu ei leidnud enda jaoks) ja ingliskeelsete soovituste kohaselt võiks nii väikest beebit juba 40min möödudes üritada magama panna. Mõned soovitavad isegi juba 30min möödudes seda teha. Lapsed on erinevad ning osade jaoks 1 kuu vanuselt võib juba tund ärkvelolekut liiga pikk aeg olla, pärast mida nad on üleväsinud ja väga kergelt enam ei uinu ning võivadki nii tunde veel üleval olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus lastega on selline, et kui laps on ärkveloleku ajal rõõmus ja rahumeelne, ei ole teda vaja vägisi keskmise lapse mundrisse toppida (et kui raamat ütleb 40 min, siis võib last ärkvel hoida vaid 40 minutit). Laste, sh. ka beebide unevajadus on erinev. Ma ise piinasin kogenematu lapsevanemana oma esimest last, sundides teda pikemalt magama tulemuseks  oli rahutu ööuni, lõputud karjumised selle sunniviisilise magamapaneku ajal. Lihtne reegel on, kui laps on väsinud, muutub ta virilaks või uniseks. Kuniks ta ei ole viril, ei ole mingit olulist põhjust teda päeval magama sundida. Eriti kuna päevane ülearu magamine võib kaasa tuua rikutud ööune (nagu ma enda lapse peal katse-eksituse meetodil tuvastasin). Kaks järgmist last vajasid tunduvalt rohkem und kui esimene ja vajavad siiani esimesest lapsest pikemat ööund, kuigi on juba teismelised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt ma prooviks ikka keskmise lapse uneaega järgida. Enamus lapsi siiski jäävad sinna, seepärast on see ka keskmine. Kui tulemusi katsetustel ei tule, siis saab järeldada ja vaadata,  kas laps on vähesema unevajadusega. Pigem ikka kindlustada, et laps pole üleväsinud ja seetõttu magab vähe. Enda kogemuse põhjal ütlen, et kui mu laps juba viril, siis olen hiljaks jäänud magamapanekuga. Kõige lihtsam on seda veidi ennetada, siis läheb uinumine ruttu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.03 12:21; 18.03 19:42; 15.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas pikendada beebi uneaega 24h lõikes?