Esileht Pereelu ja suhted Kuidas reageeriksid sina?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Kuidas reageeriksid sina?

Postitas:

Kolm päeva tagasi tõmmati mul hammas välja ja see koht valutab päris hullult hoolimata pidevast valuvaigistite võtmisest.

Sa kurdad õhtul seda oma abikaasale ja tema vihastab selle peale ja ütleb, et ühest korrast piisab kurtmisest ja rohkem pole vaja teda selle jutuga tüüdata.

Eee… okei. Mul jäi suu lahti, tegelt? Ma nagu ei osanud midagi öelda ja lihtsalt läksin teise tuppa.

Ma nüüd ei teagi, kas mina olen viripill, et julgesin talle rohkem kui ühe korra seda mainida või ongi mees mul nii nõme.

Mis te teeksite? Öelge palun ausalt, on see pseodoprobleem ja ma lihtsalt lepin ja pean endale tunnistama et olen vist liiga hellake?
<p style=”text-align: left;”>:(</p>

+33
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas tal on alati lühike süütenöör või hiljutine asi?

 

Küllap on ta väsinud ja ei oska su valuga midagi teha.

 

Võta paracetamoli, pane jahedat peale ja väldi veel kuuma.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd ei teagi, kas mina olen viripill, et julgesin talle rohkem kui ühe korra seda mainida või ongi mees mul nii nõme.

Sul hammas (ok, see kus oli hammas) valutab ja selle asemel, et midagi ette võtta, lähed sa mehe kallal ja veel korduvalt vinguma?
No halloo, tädi.
Võta kasvõi 50g viina suhu ja hoia valutava koha peal, võtab hoobilt valu ära. (kui suu on juba tuim, siis sülita see viin välja)
Mehe kallal naaksumine valu ära ei võta.

+8
-63
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma nüüd ei teagi, kas mina olen viripill, et julgesin talle rohkem kui ühe korra seda mainida või ongi mees mul nii nõme.

Natuke on ta nõme küll, aga nii nad kipuvad reageerima kui ei oska midagi teha, et paremaks läheks.  Vaheta valuvaigistit, võimalik, et see konkreetne  ei mõju enam. Paratsetamool kui sa seda võtad on nõrga toimega valuvaigisti.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 20:43; 21.01 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurtmine pole naaksumine. Naine ei pea olema alati heatujuline ja probleemivaba, on ka varjulisi hetki ja mõistlik mees ei vihasta selliste asjade peale.

 

Mul arst soovitas sellise valuga väga ajutiselt võtta 500 ibukat, 500 paracetamooli ja kanget kohvi ühe tassi.

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õige mees tõmbaks endal ka hamba välja ,et seeläbi mõista oma naise valu. lisaboonusena annaks see põhjuse viina “põses hoida”.

+10
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul hammas (ok, see kus oli hammas) valutab ja selle asemel, et midagi ette võtta, lähed sa mehe kallal ja veel korduvalt vinguma? No halloo, tädi.

Huvitav jah, kas juhul kui naisel on tõsisem haigus(vähk), kas siis tohib oma valudest mehele rääkida?
Aga konkreetne mees on ülimalt nõme, ei saaks üheski tervisepunktis temalt mingit tuge. Hambavalu läheb ka hullemaks sellise nõmediku peale.

+34
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sinuga selles mõttes solidaarne, et käisin ka kolm päeva tagasi hambaarsti juures ja nüüd kaks päeva juba kõrvalhammas valutab ja on turses. Päris hull värk, magada ka ei saanud. Ei teagi, kas kõrvalhamba parandamine võib sellise efekti anda või on see kokkusattumus ja hamba alla tekkis põletik. Aga õnneks pole mul meest, kellele kurta:)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan sul homme tagasi arsti juurde minna, kui hommikuks pole paremaks läinud. Võimalik, et sul on veretomp ära kadunud ja see põhjustabki sedavõrd intensiivset valu. Ja kui ongi lihtsalt valus traumast, siis saab arst sulle tugevama valuvaigisti välja kirjutada.

Mina võtsin lõpuks suure meeleheitest korraga 2x500mg Ibumetini ja 2×8/500 Co-Codamoli, kuid valu jäi, ise muutusin uimaseks.

Minu mees on väga toetav olnud, sõidutab arsti juurde kui vaja, teeb kodutöid ise, toob ravimeid, küsib kuidas on jne. Minu ainus töö lisaks palgatööle on hetkel end ravida.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub sellest, kas see oli ühekordne juhtum või ongi kogu aeg nii. Ühe korra võib keegi selle pärast ka nähvata, et on omal millegi pärast raske, väsimus või paha tuju. Aga kui ongi selline iseloom, siis on jah nõme mees, sellisega ei oskaks pikemas perspektiivis asju ajada.

Teine äärmus on ka muidugi, kus inimene katkematult viriseb ühe ja sama asja pärast. Siis võib kangem sõna pea selgeks lüüa ja viriseja saab aru, et on üle piiri läinud ja tuleb ennast kokku võtta.

Aga see ei kehti selle kohta, et kui ühe korra juba oled maininud, et hammas valutab, siis teist korda enam ei tohi selle infoga tüüdata. Hea mees küsiks mõne aja tagant ise, et kuidas nüüd on, kas ikka valutab.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sinuga selles mõttes solidaarne, et käisin ka kolm päeva tagasi hambaarsti juures ja nüüd kaks päeva juba kõrvalhammas valutab ja on turses. Päris hull värk, magada ka ei saanud. Ei teagi, kas kõrvalhamba parandamine võib sellise efekti anda või on see kokkusattumus ja hamba alla tekkis põletik. Aga õnneks pole mul meest, kellele kurta:)

Kui solidaarsus aitab, siis mina lähen homme hammast tõmbama ja tõenäoliselt pole mul homme kah just lõbus.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 20:43; 21.01 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meestele (eks ole eraldeid) ei meeldi kurtmine asjade üle millele nad ei saa lahendust pakkuda.

Tema jaoks kui ütled, et hammas valutab on lahendus, et võta valuvaigistit või otsi mingi lahendus, mis valu ära võtaks. Nende mõttemaailm on teistsugune ja niisama kurtmisest paljud mehed aru ei saa. Üldiselt on nende küsimus, et mis nad teha saavad – kas toob valuvaigistit, käib apteegis, viib su emosse, kutsub kiirabi vmt – kõik need on lahendused. Peab harjuma lihtsalt, mul oma mees vähemalt lihtsalt laseb mul kurta ja lülitab ennast välja, võibolla vahepeal siis noogutab või miskit ilma süvenemata.

 

PS! Palju oleneb ka naise väljendusest ja hääletoonist, sama asja saab korrutada tõesti inisedes kui öeldes, et mul pole ikka hambavalu veel üle läinud. Mees ei pruugi aru saada, et kui naine kurdab siis tahab näiteks kallistust, veel hullem on kui naine kurdab, mees tahab hellust üles näidata, aga naine siis nt ei lase kuna ebamugav. Siis ongi mees nurka aetud olukorras natuke.

 

[Ja mühakast mehega ei tasu leppida, samas ühe korra pärast ei tasu maha ka kohe meest kanda. Pigem selgeks rääkida, et mis sinu väljenduse juures täpselt häiris ja kas tal oli miski hingel, et nähvas, et saab ka alati ilusasti öelda]

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd, kui paarkümmend ja natuke peale aastat oleme koos elanud, on kuidagi see teineteise iseloomudele reageerimine tasandunud. Mees oskab olla empaatilisem ja sama mina tema suhtes.

Algusaegadel oleks olnud ehk nii, et mina kurdan valu ja tema hakkab arste kiruma ja näeb kindlat lahendust kohe uuesti vastuvõtule minemises. Et tahab valule lahendust, nüüd ja kohe. Ja miks ma midagi selles osas ei tee. Mina aga, ollest tahtnud lihtsalt lohutust ja kallistust ning lihtsalt olla laskmist. Oleksin solvunud ja järgneva päeva vaikinud, sest ega ma isegi enda jaoks ei teadvustanud, mis olid minu ootused temale ja milles tema abi nägi. Valulävi meil siiani väga erinev.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga imelik reaktsioon mehelt, ütleks. Tema naine on valudes ja tema vastus on, et ah mis sa kaebled, korra juba rääkisid, kaua võib? Ei lohuta, ei muretse, ei otsi sulle abi? Kummaline.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 21:22; 22.01 12:29; 22.01 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis te teeksite? Öelge palun ausalt, on see pseodoprobleem ja ma lihtsalt lepin ja pean endale tunnistama et olen vist liiga hellake?

See pole pseudoprobleem, aga mitu korda halama küll ei hakkaks mehele. Ega ma tita ei ole

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ülevalpool on mg sassis veidi.

Ibuprofeeni võib võtta 400mg korraga ja kuni 1200mg ööpäevas. Paracetamoli korraga 1000mg ja kuni 4000mg ööpäevas.
Neid võib tarvitada koos.

Mind aitas pärast suuõõneoperatsiooni kõige paremini Dolmen. Paremini isegi kui retseptiga välja kirjutatud spetsiaalne valuvaigisti (mille nimi ei meenu).

keegi soovitas veel musta kohvi. Pm kofeiin võib aidata toimet tõhustada. On ju olemas paracetamolipõhine ja kofeiini ja kodeiini lisandiga Solphadein. Mu abikaasa väidab, et see on parim peavalu vastu.

-apteekeri tütar, peaaegu pool arsti või midagi sellist ????-

Mees on muidugi jobu ja empaatiavõimetu. Niimoodi ei tohiks oma kaaslasega rääkida ka siis kui halba enesetunnet kurdetakse 100. kord. Milleks see mees siis üldse on kui temale toetuda ei või. Mul oli kunagi selline peika; tal midagi valesti oli, siis pidid kõik ümberringi pai-pai tegema, aga teiste mured olid tähtsusetud.

Terveks saad, siis pea mehega maha tõsine jutuajamine ootuste teemadel. Muidu pead tulevikus veel palju pettuma.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei ole koht, kuhu pidevalt oma virinat ja hala sisse oksendada. Sa oled ta sügavalt ära tüüdanud. Ise tead, kas võtad sammu tagasi või tõmbad kiunu veel rohkem üles.

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas vaid viinakompress selle tohutu valu ja põletiku vastu. Mul oli üks näopool ikka päris paistes juba, ravisin viinaga, aga point pole selles, vaid selles, et kirurg oli vatitampooni hambaauku unustanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota ära, küll siis näed. Kui see mees sul ise hambavalu saab, on ta voodis siruli, oigab nii et maja kajab, vingub öösel ja päeval ja üleüldse hakkab kohe surema. Sinult ootab, et sa talle asju kätte tassiksid, sossutaksid ja poputaksid ning ise arstile helistaksid ja selle jura korda ajaksid, sest tema on ju invaliid ja valust kõnevõimetu. Kui see aeg kätte jõuab, siis võid talle tema praegust reaktsiooni tagasi peegeldada.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm päeva tagasi tõmmati mul hammas välja ja see koht valutab päris hullult hoolimata pidevast valuvaigistite võtmisest.

Sa kurdad õhtul seda oma abikaasale ja tema vihastab selle peale ja ütleb, et ühest korrast piisab kurtmisest ja rohkem pole vaja teda selle jutuga tüüdata.

Eee… okei. Mul jäi suu lahti, tegelt? Ma nagu ei osanud midagi öelda ja lihtsalt läksin teise tuppa.

Ma nüüd ei teagi, kas mina olen viripill, et julgesin talle rohkem kui ühe korra seda mainida või ongi mees mul nii nõme.

Mis te teeksite? Öelge palun ausalt, on see pseodoprobleem ja ma lihtsalt lepin ja pean endale tunnistama et olen vist liiga hellake?

<p style=”text-align: left;”>:(</p>

ma arvan et see on libateema, sest üldiselt ükski väljatõmmatud hammas ei valuta suurt enam 3 päeval.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vingub mees-pole päeva kui midagi ei valuta. Pea. Õlg. Põlved. Googeldab ja hakkab kohe surema. Kui mul on suur valu, mida mokaotsast vihjan siis hakkab rääkima kuidas tal kurk kähe ja pind sõrmes. Täielik tähelepanuvajadus. Aga mina kuulan seda tuimalt nagu ilmateadet. Sest ega ta ei enneta ega ravi ka. Kurk on kähe aga salli ei kanna-tõesti sure ära!

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõmmati tarkusehammas välja, 80 EUR eest.
Ja hakkas ka valutama, lõpuks mädanes igemest hamba või juurte tükke välja, eemaldasin neid ise.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tõmmati hiljuti hammas välja, küll kirurgiliselt. Esimesed 4-5 päeva olid rasked. Võtsin ibukat 2×400 6h tagant. Kuuma ja külma vältisin, haige suu poolega ei närinud, sõin pehmeid asju, tugevamad maitsed ka ärritasid. Magamisel ei pannud põske vastu patja, toetasin nagu oimukohaga padja peale aint. Ja arst määras mulle selle ka, et 3x päevas pärast sööki suud loputada kindla lahusega. Võta arstiga ühendust igaks juhuks või küsi apteekrilt. Mul nt tulid ühe suupoolega söömisest valusad villid suhu, apteeker soovitas mingit geeli ja päeva-paariga oli juba parem.

Lugesin kuskilt, et kui naine kurdab, siis mees tahaks probleemi lahendada, ta ei oska lihtsalt niisama kuulata ja noogutada. Ja kui ei saa lahendada, siis ärritubki. Eks see ole arendatav oskus, aga infoks. Mu mees on ajaga veidi lohutama õppinud, aga korduvalt ühel teemal ta siiski seda ei viitsi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitmesajas kord see oli juba, kui sa oma hamba pärast vingud?

1 kord, ok. 2 kord ok, 3 kord isegi ok, edasi on juba, et tee siis midagi selle vastu, mis sa ainult vingud.. tahad publikut?

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitmesajas kord see oli juba, kui sa oma hamba pärast vingud?

1 kord, ok. 2 kord ok, 3 kord isegi ok, edasi on juba, et tee siis midagi selle vastu, mis sa ainult vingud.. tahad publikut?

Ära kaaguta.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sarnane olukord. Hammast ennast tõmmati välja pea 1,5 tundi. Juured olid kokku kasvanud ja kätte saada oli väga raske, tuimestus ka eriti ei mõjunud. Arst muudkui lohutas, et valu kaob kohe, kui hammas väljas. No ma ootasin seda uhket hetke! Tutkit.
Hambavalu asendus haavavaluga. Ja 3. päeva lõunaks tahtsin ojasse hüpata. Kohutav. Muidugi kurtsin mehele, kellele siis veel.
Esimesel päeval hoidsin omaette ja lootsin, et arsti määratud valuvaigisti aitab ja varsti läheb nagunii  paremaks.
Teisel päeval läks valu veel tugevamaks ja mina üha närvilisemaks. Hulluks võis minna, nii jube oli. Ja ilmselt ikka läksin ka hulluks – keegi ei tohtinud mind puudutada, minuga rääkida, majas häältki teha. Mehele kurtsin ilmselt 10 korda päevas. Võibolla ka 100 korda.
Loogiliselt sain aru, et vähemalt 3. päeval peab see jama lõppema. Mees sai ka ilmselt samamoodi aru – tuleb lihtsalt üle elada, mis see paar päeva siis ikka on, kohe läheb paremaks.
Aga kui 3. päeva lõunaks miski polnud muutunud ja ma juba mitte viina ainult haavale ei pannud vaid juba ka sisse jõin, siis mees võttis asja oma kätte. Ei tea, kuhu ja kellele ta helistas, aga mingite hambaarstidega ta suhtles ja seejärel kuskil käis ja ravimeid sai. Miski lahus haavale, mingi tablett sisse.
Poole tunni pärast oligi kogu ooper läbi. Valu kadus ja ei tulnudki tagasi.
See tunne, kuidas valu aeglaselt järjest tuimemaks muutub ja lõpuks täiesti kaob – see oli küll kummaline kogemus. Siiani on eredalt meeles.
Ma olin veel pärast mehe peale pahane ka – mille pagana pärast ta ei võinud juba esimese päeva õhtul oma tuttavale arstile helistada!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm päeva tagasi tõmmati mul hammas välja ja see koht valutab päris hullult hoolimata pidevast valuvaigistite võtmisest.

Loputa taruvaigupiirituse lahusega. 50% taruvaigupiiritust+50% vett. Piiritus aurab ära ja taruvaik kleepub igemete peale veekindlalt. Taruvaik on bakterite, viiruste ja põletiku vastane. Veel parem, kui kummelitee. Järele proovitud oma igemepõletike ja tarkuse hammaste puhul. Toimib kõige paremini.

https://www.apotheka.ee/propolis-tinct-25ml-paira-pmm0094076ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 05:37; 31.01 05:05; 31.01 05:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ütlen ka mina aga sellepärast, et ma tõesti ei hooli ta tunnetest, ei valust ega rõõmust, ta pigem ärritab mind. Armastus on ammu otsas. Mõned abielud on sellised, kõik ei ole õnnelikud. Äkki su mees on ka selline nagu mina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad. Meie omas peres oleme lahendusele keskendunud, mitte protsessile ja ammugi mitte probleemile. Veel vähem katame me oma halaga tervet perekonda pikema aja vältel.

Ehk siis üldiselt on lugu nii, et kui mehe või minu tervisega midagi halvasti on, siis informeerime teineteist, et valutab või mureks on see, palun too mulle see (vett, tablette, mida iganes). Järgmine laks on paar tundi hiljem, kui arutletakse, kas on parem ja tehakse veel mingit võimalikku ravikuuri. Kui valu/probleem kestab ebanormaalselt kaua, järgneb kolmas praktilise tegutsemise laks. Kolmas laks on veel natuke hiljem, kus minnakse kas perarsti juurde, helistatakse talle, helistatakse perearsti nõuandetelefonile, minnakse EMOsse või kutsutakse kiirabi.

Sellise hambajama puhul on üldiselt teada, et see valutabki 3-4-5 päeva. Seda ütleks sulle iga perearsti nõuandetelefon kohe. Iga inimene, kellel onsama asja tehtud, ütleks sulle seda kohe.

Turtsuda piinleva inimese peale on lubamatu. Kui aga inimene teab, et ta hambaoperatsiooni haav valutab kuni 5 päeva, siis ta tõesti küsib valuvaigisteid ja saadab teise apteeki, aga mitmeid kordi päevas kaevelda, et oioioi kui valus mul on, on tõesti tarbetu. See ei aita kohe kuidagi. Kui jalg on välja väänatud, siis teine toob ja viib, aga kordi päevas kuulama, et oikuivalus pole tõesti vaja. “Oioioi, kallis, ma tean, et oi ku valus sul on pisikene” ei aita ju kuidagi. Aitab, kui partner ABISTAB.

Ma oleksin päris õnnetu, kui mu mees mind meeletult tundide kaupa paitaks ja lohutaks, aga näiteks ei oskaks mind toibutada kui ma minestan või keelduks mu tagumikku pesemast, kui ma pärast puusaoperatsiooni külili oleksin. Tegusid on vaja! Ka ei haliseks ma muidugi korduvalt – mismoodi see aitakski.

Siis juba marss arstile, veenduma, et sul veremürgitust ei ole, kui sa seda kardad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te elate koos ja kaaslane, kes varem on käitunud kaastundlikult ja mõistvalt, käitub kirjeldatud viisil ja sa LÄHED TEISE TUPPA???? TÕsiselt või? Mina küsiks kohe, et kas kaaslasel on midagi juhtunud, et niimoodi reageerib. Ütleksin, et mul on tõesti valus. Samas, ma ei ootaks iial 3 kuud valutavat kohta. See ei ole normaalne. Juba paari nädala pärast oleksin läinud kontrolli väljatõmbaja juurde. Hambasse võib minna põletik ka kohta, kus on hammas väljatõmmatud. Kaua sa mõtled oodata, enne kui lähed näitama? Aga kõik see ei tähenda, et minu kaaslane peaks minuga solvavalt käituma. Hetkel tundub, et te ei oska suhelda. Ja kui sa ei oska suhelda, siis valid alati vale kaaslase, kes käitub “nõmedalt”.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas reageeriksid sina?