Esileht Pereelu ja suhted kuidas saite teie oma asjad kätte?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: kuidas saite teie oma asjad kätte?

Postitas:

Vanema lapse isa ei saa aidata? Ta ju ka tahab, et tema lapsel katus pea kohal jmt. Või oli see samasugune?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen siin, et riiete ja väiksemate asjade kõrvaletoimetamiseks saad äkki kasutada keldriboksi, kui mees seal harva käib või üldse ei käi? Kui sul õnnestuks ühel hetkel veel maja välisukse võtmest lasta omale duplikaat teha, millest mees midagi ei tea, siis saaksid hiljem vaikselt keldrisse asjadele järele minna, kui mees tööl on.
Mööbli ja suue kodutehnika pead vargsi põgenedes vist küll mehele jätma. Hea, kui seljariided ja lapse asjad kätte saad.
Muidugi on võimalusi… kas mees üksi või sõpradega reisil ei käi vahel? Eeldus on, et sul on olemas pind, kuhu asjad viia muidugi. Kasvõi mõne tuttava garaa¸i hoiule vmt. Aga jah, kui mees on paar päeva juttu kodust ära, siis mina telliks transpordi (on ju kolimisfirmad ja lihtsalt kaubikuga kaubaveofirmad jne) ja teeks asja ära. Ja kaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuhu jääb sõnasuuline asjade lahendamine? põhjuste otsimine? teineteise aitamine? toetamine? mõistmine?
kohe joostakse minema. enne kõlbas lapsi küll koos teha.
elan mehega, kes on mu vastu tõstnud kätt mitmeid ja mitmeid kordi. olen mõelnud lahutusele jne.
aga nüüd saan aru, et mees lihtsalt haige. ja ma tunnen teda teistest selles osas paremini ja saan seetõttu ka teda mõista ja toetada. sest näen, et ta ise ka tegelikult pole rahul enda teatud käitumistega, isegi kui on õigustusi teiste süüdistamise näol otsinud. ta ka siiski inimene. nagu me kõik.
eriti kui on veel ka ühised lapsed, kellele isa ka kallis. kuidas siis kõik nüüd lahku lüüa lihtsalt selleks, et valida kergem tee? [/tsitaat]

APPI!!! Kas su ajud on juba pehmeks pekstud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] kuhu jääb sõnasuuline asjade lahendamine? põhjuste otsimine? teineteise aitamine? toetamine? mõistmine?
kohe joostakse minema. enne kõlbas lapsi küll koos teha.
elan mehega, kes on mu vastu tõstnud kätt mitmeid ja mitmeid kordi. olen mõelnud lahutusele jne.
aga nüüd saan aru, et mees lihtsalt haige. ja ma tunnen teda teistest selles osas paremini ja saan seetõttu ka teda mõista ja toetada. sest näen, et ta ise ka tegelikult pole rahul enda teatud käitumistega, isegi kui on õigustusi teiste süüdistamise näol otsinud. ta ka siiski inimene. nagu me kõik.
eriti kui on veel ka ühised lapsed, kellele isa ka kallis. kuidas siis kõik nüüd lahku lüüa lihtsalt selleks, et valida kergem tee? [/tsitaat]

Issand kui õudne. Vägivaldne isa on kallis????
Minu isa ei olnud füüsiliselt vägivaldne, kuid need mõnitused ja alandused on siiani meeles ja heidan emale ette, et ta SIIANI selle vaimse türanniga koos elab, vist on piinlik lahutada või ma tõesti ei tea miks. LASTELE seda vaja ei ole. Laste jaoks on sellises peres selline mudel normaalne, nad ei tea muud, nad mõtlevad asjad enda jaoks elatavaks, et nii peabki olema. Kui nad suuremaks saavad, siis nad mõistavad aga selleks ajaks on \”rahulolematu kuid kallis\” issi jõudnud lüüa parandamatud haavad.

Ise tee, mida tahad, ela kellega tahad ja toeta kuiiganes vägivaldset meest aga LASTELE seda teha ja VÄITA, et tegelikult nad ei taha ilma isata elada on sigadus ja jaburdus.

Mul hakkasid lausa käed värisema seda jama lugedas. Mõistan, et sa ise vajad tuge ja abi, palun otsi seda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ta ei läinud ise autoga ära, aga võtmed võttis ära.
Varjupaikadega suhtlen.
Ühte saaks minna, aga mõtlen veel. Seal ei pidavat hetkel pesemisvõimalust olema.
Lihtsalt ma ei taha joosta pea laiali minema. Eriti veel ilma autota, kui paljudes kohtades vaja nüüd ära käia. Ei hakka ometi titaga jooksma mööda asutusi ja bussiga seiklema. Sellise külmaga mitte. Saaks vaid auto alguseks ja vankri. Muu võib ka hiljem saada.
[/tsitaat]

mida teevad need inimesed, kes autovõtmed lihtsalt ära kaotavad? Kutsuvad lukuabi?
http://www.lukuabi.eu/
http://www.lukukeskus.ee/lukuabi/?gclid=CNKYuqLEjq4CFcQTfAodYioFfg

jne.

Kasuta sama lahendust, kui auto kuulub ametlikult sulle. Laadi see auto hädavajalikku kraami täis – tõsiselt, tuututajad, katsuge ette kujutada, kuidas te koos lastega keset talve ilma soojade riieteta põgeneksite – ja sõida sellega mõne usaldusväärse inimese hoovile. Ehk keegi on nõus su auto koos tagavaradega oma õue peale lubama, isegi, kui ta sind ennast majutada ei saa.
Mainin siiski ära, et ellujäämiseks ei ole absoluutselt vajalik, et sul oleks voodi, kapp, laud ja tool, piisab tekist ja madratsist.

Kui mees on aga sisse vehkinud sinu koodikaardid, siis helista kiiresti, otsekohe, panka ja palu oma konto ajutiselt sulgeda. Sul isikuttõendav dokument loodetavasti on? Siis leia ükskõik mis moodus, mine panka, küsi endale uued koodikaardid ja ÄRA JÄTA NEID MEHE KÄEULATUSSE. Kui arve on mehe poolt tühjaks tehtud, tee politseisse vastav avaldus.

Ükskõik, et ta on su mees, TAL EI OLE ÕIGUST sinu isikliku konto kallal käia, kui sina seda ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei viitsi sellist iba kuulata.
Muidugi võib alati nullist alustada, aga anna andeks, mehele ma ka neid asju ei jäta, mis olen kõik ise oma eluajal muretsenud ja muölle kallid ning vajalikud on.
Nii lihtne on lihtsalt midagi tarka omast arust öelda.
Muidugi, naine peab lahkuma ja veel asjad ka mehel jätma. Pluss vaatama, et lastel kõik olemas oleks.
Nii ei lähe mitte.
[/tsitaat]

aga ju siis ei ole olukord veel nii hull! Kui asi oleks tõeliselt jama, oleksid nõus oma hingerahu pärast ka oma eluajal soetatud asjad maha jätma ja lahkuma. Sinu karikas pole veel täis. Paar tohlakat veel saamata.
Mõtle lihtsalt sellele, et sa vastutad nüüd veel 2 inimese eest – oma laste eest. millise signaali saadad neile? (\”see on OK, kui issi emmet vahepeal klobib!\”) ja millise signaali saadad sa mehele??! (\”see on OK, kui s amind vahepeal klobid. ma ei lähe kuskile!)
See hakkab korduma! iga järgmine kord võtad seda rohkem iseenesest mõistetavana. harjud sellega. lapsed teevad omad järeldused paarisuhetest, kordavad sama mustrit oma elus.
sulle aga soovin kainet mõistust ja prioriteetide paikapanekut. Küsi endalt: mis on kõige hullem, mis saab minuga juhtuda, kui…. (lähen täna siit ära? hakkan mehele vastu? alustan nullist?)
sul on ju hing sees! (tänu jumalale, et seekord hing sisse jäi, eks). Järgmine kord võid lõpetada haiglavoodis. ja see järgmine kord ei pruugi saabuda paari kuu pärast. see võib tulla 20 a pärast. ja siis on juba rohkem taga nutta. k.a oma noorus, mida selle jorsi peale raiskasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jäi suu lahti, kui ma siit seda lugesin:

\”…elan mehega, kes on mu vastu tõstnud kätt mitmeid ja mitmeid kordi. olen mõelnud lahutusele jne.
aga nüüd saan aru, et mees lihtsalt haige. ja ma tunnen teda teistest selles osas paremini ja saan seetõttu ka teda mõista ja toetada. sest näen, et ta ise ka tegelikult pole rahul enda teatud käitumistega, isegi kui on õigustusi teiste süüdistamise näol otsinud. ta ka siiski inimene. nagu me kõik.
eriti kui on veel ka ühised lapsed, kellele isa ka kallis.\”

Peksvaid mehi on uuritud küll ja küll, ja see, et keegi kätega räägib, et tähenda, et ta haige oleks. Tõsi, siis oleks, kui ta nüpeldaks ka oma töökaaslasi või sugulasi, kui ei suudaks üldse emotsioone kontrollida – sest siis ta ei valiks, keda peksta võib ja keda mitte. Nii, kas sinu mees on oma ülemusele ka molli sõitnud? Või autoriteedi ees suudab end vägagi ohjeldada?
Kui suudab, siis pole ta mingi haige, siis on ta lihtsalt mölakas, kes peksab sind sellepärast, et iseennast tugeva ja tähtsana tunda. Kui sa seda ära ei lõpeta, siis teie lapsed kasvavad suure tõenäosusega samasse mustrisse, tütred suudavad leida endale samasugused vägivaldsed mehed, ja poegadest saavad ise naisepeksjad. Need kujunemisseosed on käitumisteadlaste poolt ammu selgeks tehtud. Sellist tulevikku tahad oma lastele?
Aga ega sa ei kuula ju. Su hirm, et ei saa ilma meheta hakkama, ei lase sul ära tulla, ja siis vabandad seda enda eest oma suure südameheadusega – et mees on haige ja teda peab ikka mõistma.
Eks jah – sinu valik.
Minu valik on jälle see, et mitte kellelgi pole lubatud mind lüüa, olgu see mu tuttav, mees, ema või vend, terve või haige. Seda inimest lihtsalt ei oleks pärast mu elus olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuhu jääb sõnasuuline asjade lahendamine? põhjuste otsimine? teineteise aitamine? toetamine? mõistmine?
kohe joostakse minema. enne kõlbas lapsi küll koos teha.
elan mehega, kes on mu vastu tõstnud kätt mitmeid ja mitmeid kordi. olen mõelnud lahutusele jne.
aga nüüd saan aru, et mees lihtsalt haige. ja ma tunnen teda teistest selles osas paremini ja saan seetõttu ka teda mõista ja toetada. sest näen, et ta ise ka tegelikult pole rahul enda teatud käitumistega, isegi kui on õigustusi teiste süüdistamise
näol otsinud. ta ka siiski inimene. nagu me kõik.

Inimene vôi mitte, kedagi lüüa pole tal mingit õigust. Veel vähem õigustust on kahjuks sinul. Mees on sul psühhopaat ja sina massohist. Ning kahjuks teist kumbki ei suuda mõelda Oma laste heaolule. Sina tee Oma eluga mis tahad – lase ennast vaseomaks peksta ja mõista seda idooti kui palju tahad.Aga sa oled EMA ja LAPSEVANEM Ning sinu kohus on Oma lapsi sellise jälkuse eest kaitsta. pakkudes neile kasvamiseks ja arenemiseks tervet ja normaalset kodu ja keskkonda.Kasvamine vàgivaldse isaga on aga kõike muud kui terve ja normaalne kodu. hirm, turvatunde puudumine, ebakindlus ja armastust puudumine on need asjad mis sinu lapsi terve elu saatma jäävad. Vaid kompleksid.Sest nende ema ei armastanud neid rohkem kui Oma vägivaldset kaasat. Jäädes ykskôik mis pôhjusel Oma vägivaldse kaasa juurde, näitab selline naine, et tema jaoks pole last heaolu piisavalt tähtis. Emana on tema kohus eelkôige lapsi kaitsta. Ja ales siis mingit môttetut mehenärakat môistma hakata.kes kaitseb ja môistab teie lapsi, kui te neid ebainimlikult kohtlete ? Pakkudes kodu mis kaitset ja turvatunnet ei anna? elu koos vaimselt haige inimesega paraku pole nende huvides, isegi kui see haige nende isa on. lapsi tuleb tema eest kaitsta, mitte lasta tal nende veel arengujärgus närvisysteemi ja vaimset arengut tuksi keerata! Emana on sinu kohus neid kaitsta! Ja see on sinu esmane ylesanne, mitte haige tôpra lohutamine ja môistmine. Selle eest ei tule Sind keegi tänama, lapsed kôige vähem.nende jaoks tekib kohe kysimus – ema, miks sa meid sellist elu sundisid elama ??? Miks sulle oli mingi väärastunud mehe enesehala olulisem kui Meie vaimne ja füüsiline tervis? Sina teed omad valikud ise, kuid sinu valikud puudutavad ka ju lapsi.kas nemad valiks sellise õuduse? Miks sa meid selle õuduse eest ei kaitsnud ??? Mida siis vastad? Paraku sul pole yhtegi ôigustust. Olid lihtsalt arg ja ei suutnud Oma elu eest vastutust vôtta. Veel vâhem last eest. Kurb, väga kurb.
eriti kui on veel ka ühised lapsed, kellele isa ka kallis. kuidas siis kõik nüüd lahku lüüa lihtsalt selleks, et valida kergem tee? [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu vanemad lahutasid siis isa võttis emalt kõik asjad ära, ka need mis oli kinkinud. Kulla võttis siis ära kui ema magas. Isegi aluspesu nõudis tagasi mis tema kinkinud talle oli. Aga minu ema kange nagu ta on, võttis vanaisalt mingi rauakolaka ja läks sel ajal kui isa tööl oli, majja ja sõna otseses mõttes murdis sinna sisse ja võttis oma asjad kaasa ja isa ei julgenud rohkem midagi kögiseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas saite teie oma asjad kätte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.