Esileht Väikelaps Kuidas seletada lapsele…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kuidas seletada lapsele…

Postitas:

Kuidas seletada lapsele et kes või mis on “litsid”? Kuna telerist tundub tulevat olenemata kellaajast ja ka uudiste ajal tohutult reklaami samanimelisele telesarjale, siis paratamatult jääb see sõna lõpuks meelde ja hakkavad küsimused tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on suured inimesed kes müüvad oma keha raha eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:53; 09.02 20:06; 09.02 22:59; 10.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab “keha müüma”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tähendab, et nad lasevad oma kehaga teha vastuvaidlemata kõike, mida raha maksnud inimene teha soovib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:53; 09.02 20:06; 09.02 22:59; 10.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad, et 4-aastasele lapsele peab sellist asja seletama, mida tähendab “keha müümine”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks vaatan tv3 harva ja siis ka järelvaatamisest, lasen reklaamid üle, aga olen ka mõelnud, et no mille jaoks vaja päevastel aegadel seda reklaami kedrata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad, et 4-aastasele lapsele peab sellist asja seletama, mida tähendab “keha müümine”?

Ei saa aru? Sa ise ju küsisid kuidas seletada? 😀 Mina seletaksin niimoodi kui minu 6aastased küsiksid. Luiskama ei hakkaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:53; 09.02 20:06; 09.02 22:59; 10.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma küsisin, kuidas seletada “litsid”, mitte kuidas 4-aastasele seletada prostitutsiooni olemust. Mis luiskamisse puutub, siis ilmselt ei saaks ka 6-aastased sinu selleteemalisest jutust aru, luiska või mitte. Üldse hakata nii noortele seletama prostitutsiooni, on ikka libe tee. Enne peaks selgeks saama, kust lapsed tulevad, mis on raha väärtus jne., mitte hakata seletama, mis on prostitutsioon.

Üldse see promo, mis selle sarja ümber käima on tõmmatud, loob minu meelest ikka vale kuvandi, sellise glamuurse. Uhked riided, ilusad naised, ilmselt tuleb ka raha mängu. Mõni laps vaatab silmad suured peas kasvõi neid reklaame või päevauudiste saadet ja pärast koolis või lasteaias ütleb, et tema tahab ka litsiks saada, seejuures aru saamata, mida see tähendab, tema meelest on tegemist millegi uhkega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa arvad, et 4-aastasele lapsele peab sellist asja seletama, mida tähendab “keha müümine”?

Annad lapsele vastuse ära ja kui ta edasi ei küsi, ei tohigi rohkem selgitama hakata. Kui tuleb mingi aja pärast jälle küsima, siis vastad edasi. Kui laps teab, mis on seksimine, siis ütleksin, et seksivad võõraste meestega ilma armastuseta ja saavad selle eest raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt tõeline pseudoprobleem. Ole õnnelik, et su laps sinu käest küsimustele vastuseid tahab ja sul on võimalik turvalise täiskasvanuna neid vastuseid pakkuda.

Tõenäoliselt lõpeks küsimused selleks korraks vastuse “need on täiskasvanud kes oma keha müüvad” saades. Kui ei, siis seletadki edasi täpselt nii palju kui vaja.

Antud juhul ei ole probleem mitte selles, et reklaam päeva aeg jookseb vaid selles, et sina ei suuda lapsega piisavalt adekvaatselt suhelda.

Absoluutselt loovad taolised reklaamid vale kuvandi, selle jaoks ongi lastel vanemad, kes aitavad neil selles maailmas orienteeruda ja reaalset maailmapilti kokku panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 18:53; 09.02 20:06; 09.02 22:59; 10.02 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-aastaned küsis ka, et emme mis see litsid on? Väiksem ka reklaami nähes tükk aega veel korrutab litsid, litsid. Jube pealkiri sarjal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10-aastaned küsis ka, et emme mis see litsid on? Väiksem ka reklaami nähes tükk aega veel korrutab litsid, litsid. Jube pealkiri sarjal!

Aga mida te siis küsimusele vastasite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina seletaks nii . Lits on inimene kes pakub enda seltskonada (hakkab sõbraks) sellele kes talle raha selle eest maksab. Aga ta ei jää tema sõbrak vaid on temaga ainult veidi aega – nt. 1 päeva .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Litsideks nimetatakse inimesi, kes musitavad inimesi, keda nad ei armasta.

Siinkohal kindlasti teeks sooneutraalse seletuse ja seos armastusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:08; 12.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud ka kuidas oma neljasele seda seletada, sest seda reklaami tuleb ka laupäevaõhtuse pika multifilmi vahele. Siiani ta veel pärinud pole, aga kui küsiks, siis ütleks, et see on üks töö ja täiendaks lihtsalt, et see on ebaseaduslik, nagu nt pättide ja varaste töö. Töö sisu ma üldse seletama ei hakkakski. Pättidega võrdlemine ilmselt annaks talle piisavalt aimu, et see hea ja õige ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin, et see on naine, kes käib järjest paljude meestega, ei ole ühele truu. Seda, mida nad teevad, ei pidanudki mainima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud ka kuidas oma neljasele seda seletada, sest seda reklaami tuleb ka laupäevaõhtuse pika multifilmi vahele. Siiani ta veel pärinud pole, aga kui küsiks, siis ütleks, et see on üks töö ja täiendaks lihtsalt, et see on ebaseaduslik, nagu nt pättide ja varaste töö. Töö sisu ma üldse seletama ei hakkakski. Pättidega võrdlemine ilmselt annaks talle piisavalt aimu, et see hea ja õige ei ole.

Päriselt tuli multika vahele? Päris hea võimalus väikelaste vanemad kanalilt minema peletada. Siin ei kehti ka ju see, et lapsevanem kontrollib, mida laps vaatab, kui reklaamipauside ajal mingid jama kütetakse. Huvitav, et neil on ikka nii suva, sest väikelaste vanemad on täiesti võimas sihtgrupp, kelle nimel reklaamiostjad väga pingutavad.
Mina näiteks ei ole oma 5-aastasele küll valmis seletama, mis on litsid. Seda enam, et seriaalis on küll naised prostituudid, aga litside tõeline tähendus on hoopis muus, kuidas Eesti riik maha müüdi, no seda juba ära ei seleta mudilasele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te üldse loote sellise võimaluse, et lapsed sellist asja näevad-kuulevad? Me vaatame ka telekat, aga asju, mis lapse silmale-kõrvale sobimatu, ikka nii, et laps ei näe ega kuule. Ja reklaamid kerime loomulikult edasi, ka siis, kui lapsi kõrval pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 23:58; 11.02 12:28; 12.02 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peab telekas tapeedina taustaks mängima? Täiesti enda süü, ise ju valite, mis teie kodus mängib. Kui tõesti lastakse multika vahele, siis tuleks perekoli pöördumise asemel pöörduda kõigepealt telekanalisse, ja kui sellest kasu pole, siis muudesse vajalikesse instantsidesse, sest seline asi on ebaseaduslik. Kuidas nii lammas on võimalik olla üldse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest seline asi on ebaseaduslik.

See on päris tõsine süüdistus, arvasin lihtsalt et sellise asja reklaamimine suvalistel aegadel on ebasobiv. Aga palun viidake siiski igaks juhuks täpsele õigusaktile, mida telekanal rikub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun viidake siiski igaks juhuks täpsele õigusaktile, mida telekanal rikub.

Aga miks sa ise ei otsi? Vajadus on ju sinul. Kui keeruline on guugeldada sõna “reklaamiseadus” ja sealt edasi otsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 23:58; 11.02 12:28; 12.02 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa ise ei otsi? Vajadus on ju sinul. Kui keeruline on guugeldada sõna “reklaamiseadus” ja sealt edasi otsida?

Klassikaline interneti troll, tuleb ja väidab midagi, aga viidata enda väidete tõestuseks midagi ei viitsi ja ütleb lihtsalt “otsi ise”. See on täielik jama, mida te siin väidate. Samamoodi võiks otsida ükssarvikut. Aga tänan sellegipoolest teie “panuse” eest arutelusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.02 18:28; 09.02 19:12; 09.02 20:45; 10.02 01:19; 10.02 11:51; 11.02 10:40; 11.02 19:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiaealised lapsed ei peakski nii palju televiisorit vaatama, et reklaamides nähtu neile mingit mõju avaldada võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassikaline interneti troll, tuleb ja väidab midagi, aga viidata enda väidete tõestuseks midagi ei viitsi ja ütleb lihtsalt “otsi ise”.

Mina ei olnud see väitja. Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas inimesed pole võimelised elementaarset infootsingut teostama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 23:58; 11.02 12:28; 12.02 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge, kas tõesti nii paljud inimesed tõmbavad võrdusmärgi litsi ja prostituudi vahele?

Lits ei ole ju prostituut, miks kõik raha mängu toovad?

Prostituut on ikka aus amet, sellega teenitakse raha, lits aga on lihtsalt lõdva kummiga.

Tuleb välja, et esmalt peavadki vanemad endale selgeks tegema, mida tähendab lits 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 14:08; 12.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge, kas tõesti nii paljud inimesed tõmbavad võrdusmärgi litsi ja prostituudi vahele?

Lits ei ole ju prostituut, miks kõik raha mängu toovad?

Prostituut on ikka aus amet, sellega teenitakse raha, lits aga on lihtsalt lõdva kummiga.

Tuleb välja, et esmalt peavadki vanemad endale selgeks tegema, mida tähendab lits ????

Prostituut on ikka ka lits. Siin on õs-i seletus sõnal lits. halv lõbunaine. On litsiks läinud, lööb litsi (III v) liiderdab, hoorab.
Siin eesti keele seletava sõnaraamatu seletus
hlv tasu eest meestega seksuaalvahekorda astuv naine, lõbunaine, hoor; kergete elukommetega, liiderlik naine. Litsimajad oma litsidega. Tüdruk hakkas linnas litsiks. Litsid passisid tänaval kundesid. Mutid räägivad, et Peetri naine olevat litsiks läinud, ajavat teiste meestega ringi. Mees on komandeeringus, naine lööb kodus litsi ‘liiderdab, hoorab’. || kõnek (sõimu- v. kirumissõna). Oh sa lits, ära läks meelest! Ta kuradi lits läks meie peale kaebama, no mis sa ütled litsile! Oh sa tuline lits! *.. annaks teisele [= Pearule], litsile, kere peale.. A. H. Tammsaare.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge, kas tõesti nii paljud inimesed tõmbavad võrdusmärgi litsi ja prostituudi vahele?

Lits ei ole ju prostituut, miks kõik raha mängu toovad?

Prostituut on ikka aus amet, sellega teenitakse raha, lits aga on lihtsalt lõdva kummiga.

Tuleb välja, et esmalt peavadki vanemad endale selgeks tegema, mida tähendab lits ????

Ikka sama tähendus – üks on omakeelne, teine võõrsõna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh selle saate reklaami kohta võib lastele ju ka öelda, et see oli vanasti üks amet ja tänapäeval seda tööd enam eriti ei tehta. (nagu ei tehta ka pesunaise või voorimehe tööd igapäevaselt)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidin isegi 8- aastasele selgitama seda reklaami, tänud TV3????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh selle saate reklaami kohta võib lastele ju ka öelda, et see oli vanasti üks amet ja tänapäeval seda tööd enam eriti ei tehta. (nagu ei tehta ka pesunaise või voorimehe tööd igapäevaselt)

Paraku oleks selline seletus lapsele puru silma ajamine…
Ja teine lapsevanem(?) ütleb siin, et prostituut on aus amet, sest sellega teenitakse raha!
Jumal tänatud, meil TV3 ei mängi kunagi – ei ole sealt midagi vaadata leidnud. Peale ETV vaatan Fox-e, aga seda küll siis, kui laps juba magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Väikelaps Kuidas seletada lapsele…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.