Esileht Pereelu ja suhted kuidas te seda kõike jaksate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: kuidas te seda kõike jaksate?

Postitas:

Tublid naised ja emad, kelle mees pole teab kui abivalmis, st ei aita süüa teha, koristada ja lastega tegeleb ka minimaalselt, kuidas te jaksate kõigega ise hakkama saada? Minu mees on ka selline. Lapsed on alles väikesed ja mul on praegu juba jaks otsas. Kuidas teie jaksate, et iga päev oleks soe söök laual, toad puhtad, lastega tegeletud? Ja lisaks veel tööl käia… Olen praegu emapuhkusel ja ei kujuta ette, mis siis veel saama hakkab, kui tööle lähen…
Tuli selline hala, aga lihtsalt palun nippe ja rääkige oma elust-olust. Siinkohal palun jätta kirjutamata nendel, kelle mees on hüper-super-isa ja kokkab-koristab jne. See ei aita, ausalt, teeb ainult meele mõruks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viska mees elamisest välja on üks laps vähem ja elu lihtsam.

Aga nohh muidu aitab see, et ei korista, ei tee süüa. Teed hädavajaliku enda ja laste jaoks. Mees vaadaku ise kuidas hakkama saab kui pereelus ei taha kaasa lüüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kolme lapsega üksikema. Koristada ei jõua, võtsin koduabilise, kes paar korda kuus käib ja korraga korteri läikima nähib. Vahepealse saasta lükkan siis ise kokku.
Suuremad lapsed teevad kordamööda süüa (10 ja 13), eks ma ikka ise ka, ning kasivad enda järelt, k.a nõudepesu. Mina käin poes ja püüan võimalikult lihtsate toitude materjali varuda. Sest töö kõrvalt on ikka päris keeruline kõike jonksus hoida ja veel special-roogi vaaritada.
Kõige suurem \”kodutöö\” on olnud seni vanima lapse õppimise aitamine, sest tal ei ole nii väga hea pea ja ta on vajanud päris palju abi. (Aga nüüd on läinud selles osas palju paremaks, poisid vist lähvadki natuke hiljem lahti.)
Pesu peseb masin nagu kõikides peredes, triigin vb kord kuus ja ainult neid asju, mis on tõesti kortsus. Ülejäänud lähevad lihtsalt kenasti kokkupanduna kappi ja kärab küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tüüpiline.
Su mees ei osale koduses elus, sest kaudselt sa soosid seda. Loomulikult on mehel mugav elu, kui söök on alati laual, toad puhtad ja lapsed pestud-kustud-kammitud.
Aga lahendus ongi nii, et sead oma prioriteedid ümber. Minul ei olnud näiteks toad kogu aeg korras ja ka söök ei olnud valmis. Selles ongi nipp. Ja kui mees tuleb koju ja söök ei ole valmis, siis on elementaarne, et ta hakkab seda süüa tegema või siis läheb lastega välja, kuni mina süüa teen.

Tööl käies on koristamisega imelihtne. Sa ei usu mind praegu, aga kui kedagi kodus ei ole, pole ka midagi koristada. Ja kui käid tööl väikeste laste kõrvalt, siis on elementaarne, et sinu prioriteet koju jõudes jällegi ei ole toiduvalmistamine või koristamine. Lastega tegelemine on- nii saavad lapsed oma stressi maha laadida ja on vähem haiged.

Sa praegu mõtled, et need on Sinu mehe valikud. Tegelikult on need SINU ENDA valikud. Mitte keegi ei anna sulle auhinda selle eest, et sul on iga jumala päev põrand pestud ja tolmu imetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mismõttes mees ei aita? siis tuleb ta ümber kasvatada, kodus ja pereelus peavad ometi olema mingid reeglid, kohustused ja õigused.
Kui mees elab teiega, süüa soovib ja lapsed saite ka ühisel otsusel, siis ta lihtsalt PEAB kõige sellega tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ütle mehele: Palun aita mind! Mul on sinu abi vaja. Palu tee see ja see ära…jne.
Väldi kaudset kõneviisi (mulle meeldiks, kui sa… või… kas sa teeksid…. ja ebakonkreetsust, ütle lihtsalt, millist abi sa vajad.

Kui tööle lähed, on muide palju lihtsam. Lapsed on lasteaias (kooliaeg võib olla keerulisem!), toad püsivad paremini korras. Õpeta lapsed varakult ennast aitama.

Minu mees käib reeglina poes (on selles väga osavaks muutunud), tegeleb lastega, eriti kui need väiksemad olid (pani magama, mängis rollimänge, rääkis niisama juttu, tõi lasteaiast jne)
Aga kõik ülejäänud asjad alates hädapärastest remonditöödest + koristmine, söögi tegemine, nõudega toimetamine jne, jne…kõike pean mina korraldama. Mitte miski ei juhtu iseenesest, kellegi teise initsiatiivist Lastega sama lugu. Olen nagu kodutööde projektijuht. Kohati väga tüütu, aga üritan olla positiivne.
Mehel on tohutu palju positiivseid omadusi, mis ülaltoodu minu jaoks kompenseerivad. Ta on vaimukas ja ajab mind naerma ja on väga tark ja andekas. Lastega olen palju rahulolematum…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:02; 22.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ütle mehele: Palun aita mind! Mul on sinu abi vaja. Palu tee see ja see ära…jne.
Väldi kaudset kõneviisi (mulle meeldiks, kui sa… või… kas sa teeksid…. ja ebakonkreetsust, ütle lihtsalt, millist abi sa vajad.

[/tsitaat]
väga vale lähenemine. Mees ei pea naist kodutöödes AITAMA, vaid kodutöid tuleb jagada ja mõlemad on võrdselt vastutavad nende tehtud saamise eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei peagi meest paluma,ta teeb ise vajalikud tööd ära.Koristab ka tubasid ja teeb süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei peagi meest paluma,ta teeb ise vajalikud tööd ära.Koristab ka tubasid ja teeb süüa.[/tsitaat]Teemaalgatuse viimast lõiku ei lugenud? Või oled muidu sadist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just, mind mees ei AITA. Oma osaga saan ise hakkama. Tema peab saama oma osaga. Vahel ma \”aitan\” küll meest, nt kui tal on tööreis ca 3 päeva, siis ju teen mina ka tema osa ära.

Üldiselt ikka kui mina kodus lastega, siis tegelen lastega. Kui mees tuleb koju, siis kas hakkab hoogsalt lastega tegelema (läheb õue nendega v loeb raamatut neile, ehitavad koos laste toas v noh midagi teeb vahetult lastega). Mina koristan ja teen süüa näiteks. Ükskõik kuidas, kuid ei ole nii, et üks vedeleb diivanil ja teine rabeleb. Kui saame lapsed magama, siis tuleb meie vaba aeg.

Ühesõnaga, esimesest kokkukolimise päevast peale tuleb hoida just seda suhtumist, et mõlemad toimetavad kodus võrdselt.

Need naised, kes ise ainult toimetavad, need on ilmselt sellise valiku lihtsalt teinud ning mees näebki seda iseenesestmõistetavana siis. Kui aga valida selline tee, et mõlemad peavad algusest peale kodus toimetama, siis sel juhul näeb mees sellist eluviisi iseenesest mõistetavana.

Ma üksi tõesti ei viitsiks kõigi eest kodus tõmmelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik oleneb sellest, kas mees toob korraliku palga koju ja oskab ka naise panuse eest tänulik olla või on hoopis niisama looder, kes pereellu lisaks muule ka rahaliselt ei panusta ning koduste tööde tegemata jätmisel naisel näo täis sõimab.
kui on muidu tubli ja armas mees, kes teenib perele raha ning hindab naise tegemisi, siis võib naine oma koormusega isegi hakkama saada, lubades endale aeg-ajalt puhkust (mõned päevad suurema koristamiseta, toitu teha mitme päeva jagu korraga valmis, mees lastega jätta ja sõbrantsiga kohvile minna)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kulla kägu, kes sa peab mehe palumist valeks. Kujuta nüüd ette, et sa ise oled see mees, kes ei märka või ei taha, ei pea vajalikuks naise koduste tegemiste koormust vähendada. Kuidas sa läheneksid jagamise printsiibile? Palun paku variante teemaalagatjale, kellel ON juba lapsed ja kes ON juba sellise konkreetse mehega kooselus ja kelle mees käib tõenäoliselt tööl, samal ajal kui naine On hetkel kodune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:02; 22.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tublid naised ja emad, kelle mees pole teab kui abivalmis, st ei aita süüa teha, koristada ja lastega tegeleb ka minimaalselt, kuidas te jaksate kõigega ise hakkama saada? Minu mees on ka selline. Lapsed on alles väikesed ja mul on praegu juba jaks otsas. Kuidas teie jaksate, et iga päev oleks soe söök laual, toad puhtad, lastega tegeletud? Ja lisaks veel tööl käia… Olen praegu emapuhkusel ja ei kujuta ette, mis siis veel saama hakkab, kui tööle lähen…
Tuli selline hala, aga lihtsalt palun nippe ja rääkige oma elust-olust. Siinkohal palun jätta kirjutamata nendel, kelle mees on hüper-super-isa ja kokkab-koristab jne. See ei aita, ausalt, teeb ainult meele mõruks…[/tsitaat]
Kui tööle lähed, siis läheb lihtsamaks. Esiteks pole mehel siis enam argumenti kodutöödest ära hiilimiseks, teiseks saad tööl olles kodusest stressist puhata. Kolmandaks ongi siis kodus lõppkokkuvõttes vähem teha, sest inimesi on vähem aega kodus (lapsed ju lasteaias/-sõimes tööajal).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kulla kägu, kes sa peab mehe palumist valeks. Kujuta nüüd ette, et sa ise oled see mees, kes ei märka või ei taha, ei pea vajalikuks naise koduste tegemiste koormust vähendada. Kuidas sa läheneksid jagamise printsiibile? Palun paku variante teemaalagatjale, kellel ON juba lapsed ja kes ON juba sellise konkreetse mehega kooselus ja kelle mees käib tõenäoliselt tööl, samal ajal kui naine On hetkel kodune.

[/tsitaat]
Mehele tuleb lihtsalt öelda: nüüd on sinu kord nõusid pesta, jne
Või anda valida: kas sa vahetad lapsel mähkmed ja tegeled lastega või teed ise süüa.
Rääkida aitamisest on tõesti rumal, kui tegu ühise majapidamisega. SAAB rääkida tööjaotusest – ja kui kodusel inimesel kipub see suuremaks, kui töölkäival, siis tuleb tööjaotus üle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asja võti on PLANEERIMINE.
Korra nädalas käid poes ja mõttes on järgmise nädala menüü valmis. Menüü koostad nii, et toitu saab süüa kaks päeva st söögitegu on ülepäeviti.
Elamise hoiad korras jooksvalt – ülepäeviti võtad toad tolmuimejaga üle, paned asjad alati ära, õpetad lapsed samuti oma järelt asju ära panema.
Pesu peseb reeglina masin, aga restile paned kuivama nt siis, kui sul on mingi meeldiv film või sari – üpris rahustav tegevus – lappad eelmise pesu kokku, paned uued asemele ja sama ajal pea puhkab probleemidest (võidad aega samuti).
Harjutad endale sisse nt sellise kombe, et köögiseinad, kapiuksed,kapiküljed, korraldan igal esmaspäeval
Vannitoa ja wc koristan igal teisipäeval
Voodilinad vahetan kolmapäeval
Raamaturiiulid ja nõudekapid korrastan neljapäeval
Reedel tõmban kogu elamise märja lapiga üle.
Laupäeval lähen sisseoste tegema.
Pühapäeval lebotan lastega niisama.
Kui osata aega kavandada, siis on elu poole lihtsam.
Enda tähelepanekutest – elamine on räämas ja asjad laokil ikkagi nendel inimestel, kes alalõpmata hilinevad, jätavad asja viimasele minutile ja on muidu pisut tuulepead.
Söök söödud, laud korda, nõud pestud, ülejäägid kappi, köögipinnad üle ja korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sul on mees olemas, siis alustuseks võta kätte ja hakka talle koduseid töid andma, viivitamatult. Poodi anna nimekiri kaasa, saada SMS või meili peale täpselt mida vaja. Pooled asjad ostab nagunii valesti, aga valede toodete hulk ajapikku kahaneb kui leebelt harjutada. Kas mees mõnda toitu teha oskab? Kui ei oska, las teeb ettevalmistused (koorib kartuleid) või korjab pärast nõud kokku/peseb (kui nõudepesumasinat pole).

Paljud söögid on sellised, mis ei nõua väga suurt pingutust. Kasuta näiteks küpsetuskotte. Väga mugav ja tulemus on mõnus. Viskad sinna sisse mõned kartulid ja porgandid, küüslauku ja sibulat kui meeldib, ja näiteks kanatiivad, poolkoivad vms. Peale näpuotsatäis soola, pipart või karrit, sorts õli, natuke vett ja ahju. Koti sisse tee paar väikest auku. Näita ka mehele, kuidas selline asi käib, siis edaspidi võib just sellise roa tegemine tema õlule jääda, see ei nõua mingit meistriklassi, on suht lollikindel ja 98% kindel, et tuleb maitsev. Ohtudeks on ainult ülesoolamine või kõrbema laskmine.

Kui majanduslikult võimalik ja mõned kodumasinad on puudu, siis ostke kindlasti näiteks nõudepesumasin. Abiks on ka näiteks võileivagrill, mille abil kiiremal ajal mõnusaid sooje võikusid teha, lapsed saavad sellega suuremana ise hakkama, mehe saab ka selle juurde suunata kui tal on nälg. Siis peaks kapis alati tükk juustu olema, ajab asja ära.

Mina ostsin koju aurumopi. See on selline tehnikavärk, surud mehele pihku, peseb põrandaid mis ludiseb. Maksis 130 eurot.

Mees õpeta lastega tegelema. Kui on kodutöid, mida tahad miskipärast ise ära teha, et on kindlam vms, siis harjuta oma diivanikaunistus lastega mängima ja jalutama. Kuni sa elad mehega koos, PEAB ka tema kodus tegutsema, ainult palgateenimisest ei piisa.

Aga kui sinust peaks saatuse tahtel saama üksikema, siis usu, ilma sellise meheta, kes kodus lillegi ei liiguta, on 10 korda kergem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma taolise eksabikaasa lülitasin lihtsalt teenindatava kaadri hulgast välja. Pesin ainult enda ja laste pesu. Lastele ja endale tegin lõunaks süüa nii palju, kui enne mehe tulekut ära sõime. Õhtul sõime võileibu. Peagi sain temast lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on välja kujunenud tööjaotus. Mina mehena ei kokka kunagi, mulle ei meeldi. Samas olen alati valmis koka abiline, koorin tükeldan fileerin, nii nagu öeldakse. Kõik mis puutub maitsesse ja maitsestamisse mulle ei meeldi seda teha, kui sööki laual pole võin kiirnuudleid ka süüa. Minu asi on hoida korras kogu kodune tehnika, autod, masinad, et vetsust vesi jookseks sisse ja välja, saab dusshi all käia, et katus läbi ei jookseks, et arvuti ja televiisor töötaks, et talvel tuba soe oleks, korstnad ja kaminad puhtad jne. Siis võin olla \”taksojuhiks\” kui vaja ja aega. Laste riietest ei tea ma midagi, kui siis niipalju et poes on vaja millegi eest maksta. Meil nagu asi kuidagiviisi toimib, olgugi et mind ka peetakse laiskvorstiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sellist perenaise tegutsemist pealt näinud. Ta on kolm korda kiiremate liigutustega, kui mina, teeb mitut asja samaaegselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on täiesti kohutav ja minu enda põhimõtete vastu, aga poolfabrikaadid ja poe kuumleti tooted on ka täitsa söödavad.
kui lapsed väiksed oli, siis mees oli nii mees, et ei teinud kodus midagi. ega ta nüüdki teeb ikka väga palju vähem, aga ma elan selle üle, sest ta teenib ikka väga palju rohkem.
kui ma kodutööde, laste, majapidamise ja aiaga ja muude asjadega saaks ise ka hakkama( no ei teeks nii korralikult, ei püüaks maksimumi). siis mittekuidagi ei suuda ma teenida sellist palka. ah mis ma räägin, ma ei suuda üldse eriti elamisväärset palka teenida, sest riik ei maksa paremat tasu selle töö eest.
muidugi võiks võtta ka koristaja, aga mulle ei meeldi, kui keegi mu elamsies tuustib. mis siis et koristamise pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eksmees läks suisa nii ülbeks, et kui olin mitu ööd tööl olnud ja päeval tõesti midagi teha ei jaksanud, tuli koju ja kukkus kisama, et miks saiapuru lauapeal on. Ma ei pidavat üldse koristama ega temast hoolima. Hoolimata sellest, et ehitasime koos kodu(sõna otseses mõttes), pea igapäev pesin põrandaid, puhastasin peldikupotte, küürisin, kokkasid, tegelesin lapsega, ainukesena ostsin lapsele vajalikke asju, lõpuks olin ainuke, kes süüa poest ostis, käisin veel ülikoolis ja tööl. Lõpuks nii vihastasin ja käratasin, et kui teda saiapuru laual häirib, käed on tal ka otsas, hakaku koristama. Süüa tahtis, siis vastasin samuti, et käed on otsas, tehku külmkapiuks lahti ja poed pole ka kaugel. Mind lihtsalt enam ei huvitanud ka. Ei teinudki enam süüa. Niipalju vaid, et endale ja lapsele. Pesin mehe riideid siiski ka, aga suure vihaga viskasin kõik ta sokid minema. Pärast kui neid otsis,ütlesin, et ei tea, kuhu sa need pannud oled ja itsitasin omaette pihku:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naised on ikka naljakad. ma ei tahaks hästi uskuda, et enne mees tegi rõõmsalt kodutöid ja tegeles esimese lapsega nii et seda nägu, aga näe peale viimase lapse saamist muutus laisaks põrsaks. Või kui enne sobis, miks siis nüüd ohkida, et ta on samasugune?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asja võti on PLANEERIMINE.
Korra nädalas käid poes ja mõttes on järgmise nädala menüü valmis. …
[/tsitaat]

Mõned mõtted on sul päris head ja väikelastega peres võib see planeerimine isegi töötada, aga kui majas on juba ka vähemalt üks ettearvamatu päevaplaani ja ühtlasi suure isuga teismeline, siis jääb sinu plaanidest järele ainult suur stress 😛
Omal nahal kogetud.
Aitas suhtumise muutus.
Nüüd on meil nii, et süüa teeb see, kel kõht tühi ja sellest, mida kodus on. Kui vajalikku ei ole, läheb poodi ka. Koristamisega sama – koristab see, keda segadus häirib. Riideid triigitakse siis, kui neid vaja hakkab minema jne.
Üllatus on see, et tead, toimib. Rahvas on rahul ja õnnelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mismõttes mees ei aita? siis tuleb ta ümber kasvatada, kodus ja pereelus peavad ometi olema mingid reeglid, kohustused ja õigused.
Kui mees elab teiega, süüa soovib ja lapsed saite ka ühisel otsusel, siis ta lihtsalt PEAB kõige sellega tegelema. [/tsitaat]
Meest ei kasvata mitte kunagi mitte keegi ümber vaid kui mees tahab siis ta ise avastab et vöiks ka kaasa lüüa pereelus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 22:43; 22.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tüüpiline.
Su mees ei osale koduses elus, sest kaudselt sa soosid seda. Loomulikult on mehel mugav elu, kui söök on alati laual, toad puhtad ja lapsed pestud-kustud-kammitud.
Aga lahendus ongi nii, et sead oma prioriteedid ümber. Minul ei olnud näiteks toad kogu aeg korras ja ka söök ei olnud valmis. Selles ongi nipp. Ja kui mees tuleb koju ja söök ei ole valmis, siis on elementaarne, et ta hakkab seda süüa tegema või siis läheb lastega välja, kuni mina süüa teen.

Tööl käies on koristamisega imelihtne. Sa ei usu mind praegu, aga kui kedagi kodus ei ole, pole ka midagi koristada. Ja kui käid tööl väikeste laste kõrvalt, siis on elementaarne, et sinu prioriteet koju jõudes jällegi ei ole toiduvalmistamine või koristamine. Lastega tegelemine on- nii saavad lapsed oma stressi maha laadida ja on vähem haiged.

Sa praegu mõtled, et need on Sinu mehe valikud. Tegelikult on need SINU ENDA valikud. Mitte keegi ei anna sulle auhinda selle eest, et sul on iga jumala päev põrand pestud ja tolmu imetud.[/tsitaat]

Kui mees tuleb mul koju ja sööki pole valmis, sisi ei hakata ise süüa tegema ja ma ei põe ka sellepärast. mul on kaks väikest last kelle pärast pean muretsema ja nendele pean niikuinii ju süüa tegema, miks ma ei vöiks siis mehe portsu rohkem teha-lihtsalt oma jonnakusest ? selle eest antakse küll auhind kui on toad korras ja põrand pestud ja söök laual ning lapsed kasitud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 22:43; 22.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tublid naised ja emad, kelle mees pole teab kui abivalmis, st ei aita süüa teha, koristada ja lastega tegeleb ka minimaalselt, kuidas te jaksate kõigega ise hakkama saada?

Kuidas teie jaksate, et iga päev oleks soe söök laual, toad puhtad, lastega tegeletud? Ja lisaks veel tööl käia… [/tsitaat]

Ega ei jaksagi, või õigemini, ei taha ja ei viitsi 😛 Mees pole koristaja-kokkaja tüüpi, kuid mina ise ka pole ideaalne koduperenaine, ei meeldi koristamine ja kokkamine.

Meeldib vankriga jalutamas käia, niisama lapsega olla, kui laps on ärkvel või raamatut lugeda ja netis olla, kui laps magab. Tööl praegu ei käi.

Mees tahab sooja sööki lõuna ajal (ta on nii harjunud), aga siis on ta tööl ja vaatab ise, kus lõunatab. Mina teen kodus endale midagi lihtsat – keedan kartulit ja söön mõne poe valmis lihatoote. Värsket kraami (tomatid, kurgid, marjad) söön niisama, salatit ei tee. Lihtsam on porgand või kurk juppideks lõigata ja ära süüa, kui hakata seda salatiks riivima. õhtusöök on meil selline, et sööme seda, mida külmkapist kätte saame. Laps on esialgu rinnapiima peal, selles mõttes on tema toiduga lihtne. Vedelevad asjad panen oma kohale, aga põhjalikku tubade koristamist teen väga harva. Koristuspäeval tavaliselt õue vankriga jalutama ei jõua ehk siis koristamine tuleb jalutuskäigu arvelt.

Kirja panduna tundub naljakas ja mõne jaoks kindlasti jube, aga nii meie elu reaalselt käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asja võti on PLANEERIMINE.
Korra nädalas käid poes ja mõttes on järgmise nädala menüü valmis. Menüü koostad nii, et toitu saab süüa kaks päeva st söögitegu on ülepäeviti.
Elamise hoiad korras jooksvalt – ülepäeviti võtad toad tolmuimejaga üle, paned asjad alati ära, õpetad lapsed samuti oma järelt asju ära panema.
Pesu peseb reeglina masin, aga restile paned kuivama nt siis, kui sul on mingi meeldiv film või sari – üpris rahustav tegevus – lappad eelmise pesu kokku, paned uued asemele ja sama ajal pea puhkab probleemidest (võidad aega samuti).
Harjutad endale sisse nt sellise kombe, et köögiseinad, kapiuksed,kapiküljed, korraldan igal esmaspäeval
Vannitoa ja wc koristan igal teisipäeval
Voodilinad vahetan kolmapäeval
Raamaturiiulid ja nõudekapid korrastan neljapäeval
Reedel tõmban kogu elamise märja lapiga üle.
Laupäeval lähen sisseoste tegema.
Pühapäeval lebotan lastega niisama.
Kui osata aega kavandada, siis on elu poole lihtsam.
Enda tähelepanekutest – elamine on räämas ja asjad laokil ikkagi nendel inimestel, kes alalõpmata hilinevad, jätavad asja viimasele minutile ja on muidu pisut tuulepead.
Söök söödud, laud korda, nõud pestud, ülejäägid kappi, köögipinnad üle ja korras.

[/tsitaat]
Kiidan!

Mina ka ei saa aru jälle, kuidas see nii raske olla saab. Talus, kus loomad ja põllumaa tõesti, aga linnas elades, eriti veel korteris…
Sööginippe leiad vaadates Jamie Oliveri 15 ja 30 minuti roogade saateid. Olen sealt palju õppinud.
Koristamise kohta ütleks veel nii, et igal asjal on oma koht ja kui võtad, siis paned tagasi. Ning pole vaja palju asju omada. Kui pole aasta kasutanud, siis järelikult pole vaja ja annad ära. Kaasad varakult lapsi kodutöödesse. 2-aastase jaoks on lapiga tolmu võtmine maailma põnevaim mäng ja 5-aastane suudab lauda katta ja nõusid masinasse panna. Lastega tehes võtab kauem aega, aga ka see on koos veedetud aeg ja tekib juba noorena harjumus.
Aa ja ma ei mäletagi, millal viimati triikraua kätte võtsin. Minu arvates pole seda kuivatit kasutades küll vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanad su lapsed on? Teatud vanuses tundubki, et ei jõua midagi muud teha (eriti, kui ööd on ka katkendlikud). Minu omad on nüüdseks 4 ja 2 (vanem käib osaliselt lasteaias, noorem on kodune) ja viimane aasta on juba suht inimlik olnud. Jah, maja pole just kõige korras (st segaduse koristan ära aga põrandaid pesta palju ei jõua). Õhtusööki teen küll igapäev ja mingeid poolfabrikaate ei lase oma lauale. Aga lapsed saab edukalt söögitegemisse kaasata (eeldusel, et sa oled valmis hiljem segadust koristama).

Ja kui vähegi võimalik, võiks abi palgata. Lapsehoidja paariks tunniks võtta, kes lastega parki läheb ja/või koristaja paariks korraks kuus.

Tegelikult ei saa ma õelda, et mu mees kaasa ei löö pereelus. Lihtsalt on tal tööpäevad nii pikad, et nädala sees lapsed näevad teda heal juhul tunnikese päevas (siis kui ta hommikul tööle läheb ja kui koju jõuab ning lastele unejuttu loeb). Nädala sees laupäeviti käin jälle mina tööl ja koju tulles on maja suht segamini ja õhtusöök tegemata aga see eest lastega on väga tegeletud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja puhul hakkab asi valesti minema juba valest suhtumisest. Mis mõttes mees AITAB koduseid töid teha?! Asja tuleb võtta nii, et on mingi hulk koduseid töid, mis tuleb kooselaval paaril kahepeale ära teha. Siis tuleb need ära jagada selliselt, et tööde kogus ja raskus oleks enam-vähem võrdne, võttes muidugi võimalusel arvesse ka seda, milliseid töid keegi paremini oskab või eelistab teha. Seega, kui on kokku lepitud, et mees näiteks peseb nõusid, siis ta mitte ei aita naisel koristada, vaid annab oma panuse kodu korrasolekusse (st see ongi mehe ülesanne, mitte ta ei tee naisele suurt teenet teda abistades). Ja naine ei pea seda paluma ja pärast tänulik olema. Selles on põhimõtteline vahe.

Minu meelest see aitamise-jutt on täiesti vale juba sellepärast, et see eeldabki, et by default on kõik kodutööd naise teha. Ja kui selline eeldus on juba olemas ja nii mees kui naine seda aktsepteerivad, siis on ju arusaadav, et mees lillegi liigutada ei viitsi. Milleks selliseid olukordi üldse tekitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ega ei jaksagi, või õigemini, ei taha ja ei viitsi 😛 Mees pole koristaja-kokkaja tüüpi, kuid mina ise ka pole ideaalne koduperenaine, ei meeldi koristamine ja kokkamine.

Meeldib vankriga jalutamas käia, niisama lapsega olla, kui laps on ärkvel või raamatut lugeda ja netis olla, kui laps magab. Tööl praegu ei käi.

Mees tahab sooja sööki lõuna ajal (ta on nii harjunud), aga siis on ta tööl ja vaatab ise, kus lõunatab. Mina teen kodus endale midagi lihtsat – keedan kartulit ja söön mõne poe valmis lihatoote. Värsket kraami (tomatid, kurgid, marjad) söön niisama, salatit ei tee. Lihtsam on porgand või kurk juppideks lõigata ja ära süüa, kui hakata seda salatiks riivima. õhtusöök on meil selline, et sööme seda, mida külmkapist kätte saame. Laps on esialgu rinnapiima peal, selles mõttes on tema toiduga lihtne. Vedelevad asjad panen oma kohale, aga põhjalikku tubade koristamist teen väga harva. Koristuspäeval tavaliselt õue vankriga jalutama ei jõua ehk siis koristamine tuleb jalutuskäigu arvelt.

Kirja panduna tundub naljakas ja mõne jaoks kindlasti jube, aga nii meie elu reaalselt käib.[/tsitaat]
Ei tundu ei naljakas ega jube, sest elan ise 3 lapsega suht samas stiilis. Lastele teengi lihtsaid toite, nad ei söögi muud.
Aga ma võin öelda, et mingist piirist see enam ei toimi.
Kui käid tööl ja on mitu last, siis tekib koduseid töid isegi minimaalset ainult tehes nii palju, et kui need ainult ühele inimesele jagunevad, siis sa ei ole enam rahul olukorraga: koolilapsele tuleb ikkagi õhtul ka süüa teha, kooliasju jälgida, väiksem vajab täehlepanu ja koos mängimist, pluss siis veel pesu ja koristamine ja kõike seda töölt tulles ja väsinult. Muide, mustus tekib ka vastavalt elanike arvule, praegu sa oled päeval põhimõtteliselt üksi ja rinnalaps ka hoiab korteris puhtust:)
Ning mees, kes küll päeval sööb väljas ja koristada ei viitsi, hakkab ikkagi kodus mingil hetkel tähelepanu nõudma (voodis?), mida sina enam üksi kõike toimetades ei jõua piisavalt osutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.08 14:00; 26.08 10:00; 26.08 16:45; 26.08 17:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas te seda kõike jaksate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.