Esileht Kodunurk kuidas teha nädala ostunimekirja?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kuidas teha nädala ostunimekirja?

Postitas:

Tundub rumala küsimusena küll, aga ärge kohe hammustage 🙂

Oleme kaaslasega elanud tavalist 20ndates linnanoorte elu – toitu valmistanud nii nagu juhtub, söönud ebatervislikult, tellinud koju ja söönud väljas jne. Soovime seda muuta ning alustasime plaaniga oma toidukorrad ette planeerida ja osta kõike nädala kaupa.

Vaatasime erinevaid veebilehti, nt toitumine.ee ja muid, kus antakse näiteid “nädalase ostunimekirja” kohta, aga kas mõnel tublil perenaisel on anda meile häid nippe ja näpunäiteid, just selliseid, mis väldiksid algaja möödapanekuid?

Enamik nendest näidisnimekirjadest on umbes “leib, juurviljad, piim” jne. Aga kas ma saan õigesti aru, et tegelikult tuleks ikkagi ära planeerida toiduaineid koguseliselt? Kas on mõttekam osta kõik korraga või peaks ikkagi käima mitu korda poes ka nädala sees? Mida tuleks menüüd planeerides arvesse võtta, mille peale algaja ei tule?

Aitäh!

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 16:09; 21.03 21:12; 05.04 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, esmalt peab läbi mõtlema menüü, siis koostisosad kirja.
See, et osta lihtsalt toiduaineid ja jooksvalt kodua vaadata, mida valmistada, ei toimi hästi (mõni asi konkreetsest retseptist ikka puudu jne)

Mina teen nii. Iga päev hommikusöök on sama, selleks vajalikud asjad (koos mitmeks päevaks vajalike kogustega) nimekirja
Planeerin ühe nö korraliku toidu igaks õhtusöögiks. Kogused kirja. Siis juba tekib kattumisi (nt esmaspäevaseks õhtusöögiks 350g kanafileed), kolmapäevase pealt lisandub veel +300g jne
Muud pidevalt vajalikud asjad ka kirja (nt piim, leib, juust, munad vm kuidas kellelgi)
Nii see nimekiri kujuneb
Suuremal toidušopingul käin korra nädalas, 2-3 korda nädalas hüppan veel kiirelt läbi üksiku asja järgi vajadusel

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldisel on keskmisel perenaisel kodus igasuguseid varusid (kuivaineid, juurikaid, maitseaineid, ühtteist sügavkülmas ja tavakülmikus) ja iga kord enne poodiminekut vaadatakse lihtsalt üle selle piguga, et “mis hakkab otsa lõppema” ja neist tehakse siis nimekiri.
(nt minu eilne poenimekiri: piim, jogurt, kohupiim, sai, leib, kapsas, riivsai, manna, kommid, sibulad, dušigeel, külmutatud oad, pomelo, banaanid, vorst, grillvorstid, juust, keefir, purgisupid, šampinjonid, midagi oli veel, kõik selle loogika järgi, et “mis varsti kodus hakkab lõppema”)

Mina ise õppisin selle süsteemi selgeks ca 30a piiripeal (vahetult enne pere loomist), enne üritasin ka planeerida toidukordade kaupa ja see polnud absoluutselt rentaabel.
Palju lihtsam on nii, et sul on mingid stabiilsed varud ja vajadusel suudad neist igaljuhul midagi kokku kokata.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei taha just pooltooteid kasutama hakata või liha külmutama, siis võib-olla päris nädalaks kõike korraga ette mõelda on liig. Liha-kala on ikka parem, kui ta on värske.
Mina käin poes (suuremal ostul) u 3 päeva jaoks. Ostan siis kaht sorti liha (nt kanafilee ja lõhe), mida vaheldumisi süüa. Ja nende juurde mingeid sobivaid aedvilju. Kuivaineid ostan siis, kui varud hakkavad lõppema.
Hommikusöök on enamasti sama – vaatan, kas kapis on mune ja juustu + mingeid aedvilju, näkileiba (oleneb, mida te sööte).
No ja siis mingid lisad – mahla, puuvilja, mett, šokolaadi, pähkleid jne.

Esimene nädal tehkegi vähemaga katset, küll see ajapikku välja kujuneb ja oma vajadused selgeks saad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasime erinevaid veebilehti, nt toitumine.ee ja muid, kus antakse näiteid “nädalase ostunimekirja” kohta, aga kas mõnel tublil perenaisel on anda meile häid nippe ja näpunäiteid, just selliseid, mis väldiksid algaja möödapanekuid?

Mina teen vanakoolilikult.
Mul on arvutisse salvestatud umbes 100 lemmikretsepti, ja neid sirvides hakkab nagunii kohe millegi järgi isutama.
Siis panengi koostisosad kirja ja ostunimekiri valmis.
Hommikusöögiks sama teema.
Ja kui mingi kaelakarbonaaad külmikus 3 päeva laagerdub, siis ei jutu temaga mitte midagi.Ja sama karbonaad laagerdub juba küpsena veel vabalt kolm päeva. Läheb aina paremaks nagu kapsasupp.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu strateegia. E-Selveris on tehtud suur soovikorv.

Korra kuus võtan selle ette ja tellin korraga ära kogu majapidamiskraami, kuivained, sügavkülma tooted, joogid jms kauasäiliva. Hea järjest üle vaadata, mis kodus otsa hakkab saama ja ei lähe midagi meelest ning teisest küljest ei ole muret, et ootamatult nt jahu otsa saaks. Soovikorv on koostatud lihtsalt järjest läbi mõeldes, mis meie pere lemmikud on, mis alati kodus võiks olla. See võttis nats aega aga on nüüd väga mugav kasutada.

Iga laupäev teeme mehega koos järgmise nädala menüü E-R jaoks nüüd kui kõik kodus, siis arvestame kahe korraliku söögikorraga, muidu ühega. Ma ei suuda käigupealt mõelda, mis süüa teha, meeldib, kui on enne välja mõeldud. Menüü järgi teen ostukorvi. Planeerin nädala teise poolde sellised toidud, mille tooraine kannatab mõne päeva seista. Siis hakkan sellele lisama hommikusöögi kraami (munad, müsli jms) ning puuvilju ja vahepalasid.

Nadalavahetuseks toite ei plaani kuna 1x on kindlasti pannkoogid, 1x tavaliselt tuleb jääkidest ja käime kindlasti ka väljas söömas (praegu siis Woldime).

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 17:25; 21.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ju mida üldse sööte ja mille pärast tahate söömisharjumust muuta, kas raha või tervise pärast. Mina ostan kahenädala aedviljad nagu kapsas, porgand, kaalikas, suvikõrvits, brokoli, kartul ja kuivained nagu riis, tatar, kaerahelbed, teisi kuivaineid siis kui otsas on, need siis kruubid, herned, läätsed, hirss jne. Mõnikord ostan toorest hapukapsast, sellest teen mugulsibula ja õliga salati prae juurde. Siis ostan umbes 3-5 kg liha ja kana, kas siis fileed või koibi või ka terve kana. Sealihast(nt. kaelakarbonaad) teen parajad portsud ja panen sügavkülma. Osa lõikan viiludeks, osa guljašiks. Siis kord nädalas ostan leiba, sepikut, saia, võid, kurki, tomateid, paprikat, puuvilju. Kui põhiained on kodus olemas, siis jooksvalt tood poest juurde. Kahekesi on muidugi kogused väiksemad, aga põhimõtteliselt on vaja süsteemi, toiduvalmistamisoskust koos teadmistega kogustest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan korraga neljaks päevaks. Pikemaks ajaks ei näe mõtet, kuna midagi saab ikka vahepeal otsa ja peab poodi minema. Mõtlen välja, mida järgmised neli päeva süüa tahaks? Siis teen vastavalt nende toitude koostisainetele nimekirja. Vaatan mida on kapis olemas ja mida pole. Näiteks tahan ühel päeval teha chili con carnet. Riis on olemas, aga muid asju vaja, seega panen nimekirja purustatud tomat, hakkliha, oad. Teisel päeval tahan teha karjase pirukat, kartul olemas, nimekirja lähevad hakkliha (seega juba kaks portsu hakkliha, aga ma teengi enamus toite hakklihast), riivjuust, šampinjonid, piim. Kolmas päev teen juurviljasuppi, puljongikondid on sügavkülmas olemas, kartulid on ka olemas, järelikult vaja porgandit, herneid, kapsast. Vahel ostan sügavkülmutatud supisegu, vahel teen ise. Näiteks kui teen kapsa-hakklihahautist ja niikuinii ostan kapsast, siis jätan osa supi jaoks ja siis teen ise oma juurviljadest. Ütleme, et neljas päev on juba laupäev, nädalavahetus, aega rohkem kokata. Siis paneme mõne toreda lihatüki ahju ja teeme rostbiifi.

Niimoodi saavad nimekirja toitude koostisained, mida kodus juba olemas ei ole. Teeme päevas ühe korraliku sooja toidu ja sööme seda nii lõunaks kui õhtuks. Hommikuti sööme argipäeviti enamasti võileibu, vahel ostame sügavkülmutatud pirukaid. Seega lisan ostunimekirja võileivamaterjali (sink, suitsuvorst, juust, kurk, tomat). Nädalavahetusel teeme omletti, peekonit praemunaga, pannkooke või putru. Kui nende nelja päeva sisse jääb juba mõni nädalavahetuse hommik, siis otsustame, mida hommikul sööme, ja ostame selleks vajalikud ained: singitükid ja seened omletile või peekoni. Pannkoogid ja puder on kõige lihtsamad, enamasti on jahu, munad, piim ja pudruhelbed olemas.

Siis vaatame, mis on puudu sellistest asjadest, mida harvem ostame: suhkur, sool, jahu, pudruhelbed, munad, või, õli, ketšup, kodukeemia ja hügieenitarbed: majapidamispaber, wc-paber, hambapasta, pesupulber/geel … Sellest kategooriast kipuvad asjad kõige rohkem meelest ära minema, sest neid ei osta alati ja need ei kuulu retseptide koostisesse. Oleme mõelnud, et peaks panema magnetiga külmkapi peale paberilehe ja jooksvalt selliseid asju üles kirjutama. Praegu selleni pole veel jõudnud, esialgu piirdume sellega, et kui emb-kumb valab pannile eelviimase õlilonksu, ütleb teisele: aita meeles pidada, kui järgmine kord poodi läheme, siis ostame õli!

Mul on neid poenimekirju kõikide jopede ja jakkide taskutes. Vaatan peale ja nimekirja järgi saan aru, mida me seal nädalal sõime. Moodsamad inimesed muidugi teevad oma nimekirju telefonis, aga ma lõikan A4 lehe neljaks ja siis nende sedelite peale kirjutan. Mulle meeldib nii.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kunagi aru saanud menüü koostamisest nädal või rohkem ette. Ei tea ju, kus oled, mis tuleb vahele, mille järel isu on või mis on soodusmüügil.

Mul on terve hulk asju, mis peavad kodus alati olemas olema ja kui mõni neis hakkab lõppema, saab kohe kirja pandud, köögis, vanamoodsalt paberile.

Poest toon/tellin siis lisaks välismaa keeles öeldes proteiini (liha, kala, mereannid) ja leivatooted, kui poleks laktoositalumatu, siis ka piimatooted ilmselt.

Nii saab jooksvalt menüü koostada ja kõik vajalik on alati kodus olemas, sügavkülmas on igaks juhuks ka midagi.

Ma näiteks kunagi ei tee menüüd selle mõttega, et E sööme seda ja T teist vaid lihtsalt toitude nimekirja ja siis teeme vastavalt isule, tooraine säilivusele ja ajale, mis parasjagu on võimalik kokkamisele kulutada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 17:25; 21.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina  teen tavaliselt nii, et umbes korra kuus tellin ära kulleriga raskemad asjad, a la pasta, riis, tatar, jahud jms kuivained. Õli(d) – mul on alati vähemalt kolme sorti õli kodus, röstitud seesamiseemne, neitsioliivi ja tavalist rapsiõli. Neid on alati. aga ostan ka mingeid muid, näiteks rafineerimata päevalille, mis läheb kindlate toitude sisse. Samamoodi mingid läätsed on mul alati olemas, mingid kuivatatud oad..

Juurikaid ostan ka kulleriga, nii kord või kaks korda kuus, sest need säilivad, ma ei viitsi neid iga nädal eraldi osta.

Sügavkülma ostan mingeid sügavkülmaasju, no näiteks rohelisi herneid, ube, külmutatud kukeseeni kui enda suvevarud otsas.

Siis mingeid kastmeid ostan korra kuus, a la tomatipasta, terav tšillikaste, karripasta jms. Samamoodi konserveeritud asju, päiksekuivatatud tomat, oliivid, jalopenod, marineeritud paprika.. Maitseaineriiuli vaatan üle, kas on midagi puudu, a la must pipar.

Tilli, rohelist sibulat, porrulauku ma panen ise sügavkülma, sest poes müüdavad pakid on tavaliselt nii suured, et korraga ära ei kulu. Sügavkülmast on neid hea võtta.

No ja siis kui mingid sellised basic asjad on olemas, siis on juba lihtsam mingit nädalamenüüd koostada. Igaks päevaks ma ei tee hulgaliselt uusi toite, mingid hommikuhelbed ja wrapi-võileivamaterjalid on nagunii olemas, plaanin ainult peamisi roogasid, mida sel nädalal teha ja niimoodi, et osad toidud on sellised, et sööme kaks päeva. Näiteks kui teen karjasepirukat, siis see läheb alati järgmisel päeval ka. Siis teen eraldi alumise lihamudru, eraldi kartulipudru, peale juust ja komplekteerime need “pirukad” väikestes kaussides eraldi, mitte ei tee suurt plaaditäit. Nii et see on ka teisel päeval väga hea ahju pista.

Toorsalateid teen ka nii, et neid jätkub kaheks päevaks, kapsas, paprika, õun, porgand, värske kurk, peale veidi õunaäädikat, oliiviõli, suts mingit pipart, naatuke suhkrut-soola (viimased võib tegelt ära ka jätta). Köögikombainiga, kahe erineva riiviga. kapsas ja paprika lähevad rohkem nagu lõikuriga, ülejäänud jämeda riiviga.

No lühidalt: mingid baasasjad ma varun umbes korra kuus ja siis korra nädalas tellin lihtsalt liha-kala või mingid sellised asjad, mida söökide sisse läheb. Nädalas mõtlen umbes neljale erinevale põhiroale, sest osa läheb kaks päeva järjest loosi. Pastaroogasid teen alati niipalju kui korraga ära süüakse. Sama on tatrapudruga, seda mulle ei meeldi soojendada. Supid, ahjuroad, hautised – need on rohkem sellised, mida ka teisel päeval süüa.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 20:41; 22.03 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul on ka pigem sedasi, et vaatan sellise hunniku liha, taolise hunniku kartuleid, riisi ja muud, ja siis vastavalt sellele, kuidas aega ja tuju on. Liha panen praktiliselt alati säilivuse järjekorda.

Aga kui ma kümme aastat tagasi nädal-paar teises riigis töise üksiku inimese elu elasin mikrolaineahju najal, siis planeerisin kõik päevamenüü väga täpselt ette – niimitu viilu leiba ja juustu, niimitu pakki kiirputru, niimitu müslibatooni… Kui teil pole suurt kogemust kokkamisega, siis alustage ühest otsast – kas sellest, et kokkate ise, või sellest, et planeerite nädalaks ette, toit võib ka purgist-pakist-sügavkülmast tulla. Valmistoitude osas on teil ehk lihtsam planeerida, kui palju kulub.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt koostad nädalamenüü ja selle järgi nimekiri. Ära unusta ka hommikusööguasju, kohvi, puuvilju jmt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii head mõtted ja nipid, suur aitäh!

Meie esimene viga tuli siit kohe suurelt ja valjult välja – loomulikult on ostukorvis muud, kui lihtsalt toiduained… See oli väga hea nipp, et teha “suurem koduostude nimekiri” ning selle järgi siis vaadata korra kuus; toite vaadata pigem 3-4 päeva järgi.

Väga tore oli ka “retseptinimekirja” soovitus, kust siis planeerides sobivaid valida. Jällegi, nii lihtne asi, aga pole selle peale tulnud. See oli tegelikult väga lõbus, istusime ja pakkusime meeldivaid toite ja tegime jagatud retseptide faili 🙂 Hetkel on seal alles 30 ringis, aga küll juurde tuleb!

Põhjusest – ühest küljest hakkas elustiil jah ebatervislikuna tunduma; teisalt tekitas see väga suurt raiskamist, ka toidu raiskamist (näiteks “ununeb” midagi külmikusse, söögitegemise asemel haarad telefoni järgi ja tellid kiirtoitu…). Vaatasime enda toitumise ja harjumused üle ja mõtlesime, et teadlik planeerimine võiks aidata. Loodetavasti on see tervislikum ka.

Aitäh veelkord!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 16:09; 21.03 21:12; 05.04 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie liitusime toitumiskavaga ja valisime sealt iga nädala alguses välja 2-3 õhtusööki ning korrutasime kogused kahega, et ühte rooga süüa kaks õhtut. Aja- ja vaeva kokkuhoiu eesmärgil siis. Hommikul ega lõunal me kodus ei söönud ja lisaks tundus, et siis veedaks kole palju aega vaaritades. Proovisin planeerida nii, et kui nt ühes toidus oli hapukoor, mida terve pakk ära ei kulu, siis oleks see sees ka mõnes teises roas. Tegime nii oma pool aastat, siis sai planeerimine ja õigete portsjonite suurus selgeks ning kava järgimise vajadus kadus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meenus veel see koht, kindlasti on teisigi sarnaseid pakkujaid?

Ma ei ole ise nende teenuseid kasutanud, aga kui ma oleks ka noor ja alles alustaks iseseisvat elu, siis ma arvan, et see oleks hea variant harjutamiseks.

Et kui enne oled peamiselt valmistoitu ostnud, siis selline toiduainete paki tellimine oleks üleminekuperioodina täiesti ise arvestamisele hea:

https://www.cleankitchen.ee/

Seal on nädala menüü valmis koostatud. Sulle saadetakse retsept ja valmistamiseks vajalikud koostisosad. Söögi pead ise valmis tegema.

Äkki on abiks, et nädalake proovite seda varianti ja siis on juba veidi parem ettekujutus ostunimekirjade edaspidiseks koostamiseks.  Tellida saab koguse kahele ja neljale. retsepte saab ka valida erinevaid, ma vaatan, et seal on üleval menüüriba: gluteenivaba, peresõbralik, supp, liha… no st et saad kitsendada seda retseptide hulka, mida korraga näed.

Ma olen reklaami näinud ja siis vaadanud, et äkki peaks proovima, et saaks enda sissekujunenud toitudele midagi muud lisaks katsetada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 20:41; 22.03 08:08;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Enamasti tellime 5ks põhitoidukorraks, kui nädalavahetus tulemas siis 7ks. Proovime vaadata et liiga palju kordusi ei tuleks. Näiteks üks toidukord võiks kindlasti kala sisaldada ja pastat rohkem kui kaks korda ei söö. Praegu teeme topelt õhtusöögi, et järgmise päeva lõuna kaetud oleks. Tavaliselt mees sööb lõunat väljas ja ma kodukontoris lihtsalt näksin midagi või teen mõne supi paariks pärvaks ette. Hommikusöögi vaatame ka mõlemad eraldi, tavaliselt jogurt/kohupiimakreem või võileib.

Ehk siis tavaline tellimus tuleb õhtusöögid + minu lõuna + hommikusöögid + asjad mis otsa saavad (lisan jooksvalt nimekirja kui vajadust näen või tellin suurema varu kui hea allahindlus on).

Puuvilju ja liha käin mõnikord eraldi ostmas, et ise valida saaksin.

Toidud teeme tavaliselt säilivuse järjekorras, kanast esimesena ja heeringast viimasena.

On ka nimekiri kuhu tellitud toidud kirja panen ja sealt ka hea eelmiste kuude pealt ideid saada.

Asi mida ma veel ei oska on kuidas planeerida sööki kui kodus ei ole. Enamasti käime poest läbi enne linnast väljasõitu, aga kõvasti hoiaks aega kokku kui selle ka koos tavalise tellimusega tehtud saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 Ehhhh, noorena ka kõike planeerisin, arvestasin, enam nädalamenüüd ei oskaks teha. Nüüd on mul maja kõrvalhoone lao eest kuhu ostame soodushindade ajal tooteid – nt täna saabus kuller mitme kasti kassitoiduga, paljude konservtoodetega (hernes, kikerhernes, kapsas).

Ja süüa teen seda, mis pole väga kallis – ei söö iga päev avokaadot, lõhet, vms.

Aga üldiselt olen mina seda meelt, et toit pole poodides kallis praegu, oli aegu kus sealiha maksis 6 eurot, munad on hetkel odavad. Ja kuna oleme järjest rohkem vegantoidu poole nihkunud, siis kapsas-porgand-sibul on ka rahakotisõbralikud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ripub paber köögis, kõik, mis hakkab lõppema, kirjutan kohe üles.
Kui on soov mingit keerulisemat või uut toitu valmistada, vaatan, mis puudu on ja kirjutan juurde.
Kui tellimiseks läheb, otsin kõigepealt nimekirja alusel kauba välja, seejärel võtan lahti “minu tooted” ja vaatan, mida veel vaja oleks või mis me igapäevasest toidukaubast sooduses juhtub olema. Seda saab siis rohkem varuks osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja – nüüd on paar nädalat möödas, mõtlesin muljetada, ehk on kellelegi teisele, kes sarnases olukorras, samuti abiks.

Esimene õppetund oli see, et me planeerisime väga üle. Võtsin küll arvesse siin välja toodud nippi, et arvestada, et ühe korra toiduaineid valmistada ka teise puhul – ikkagi jäi toitu üle. Teisel nädalal olime juba selle võrra osavamad ning arvestame, kui suuremat toitu teeme, et seda sama sööme vähemalt 2 päeva.

Samuti kasutame “baas”ostunimekirja, mis esimesel nädalal tehtud sai.

“Väljas söömine” (praegusel ajal siis kullerteenus) on kardinaalselt vähenenud. Ühe õhtu lubasime endale midagi erilist, sellist, mida ise teha ei oska – lisaks oli meil mõlemal väga pikk tööpäev. Teise korra võttis elukaaslane endale pika sõidu peal ühe burgeri. Muidu oleme truult kodus söönud.

Tegime teisel nädalal ka väikese investeeringu oma köögiarsenali – ostsime korraliku panni ja ahjupoti, samuti ühe ahjuvormi. Nüüd on küll lust mõelda, mida süüa teha, kui normaalsed köögiriistad on olemas (mitte lömmis pott ja kummis pann).

Keegi hea hing tõi välja snäkkide olulisuse – see on ka meie elu ülipalju muutnud. Varem kas woltisid midagi või tegid võileibu (või lihtsalt sõid otse külmikust…. midagi…), nüüd ostsime just snäkkide jaoks erinevaid pähkleid, õunu, kurki jms. Eriline lemmik on mul külmutatud edamame oad – need viskad lihtsalt korra keevasse vette ja siis muudkui muljud endale kiireks snäkiks.

 

Täname kõiki heade ettepanekute eest!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 16:09; 21.03 21:12; 05.04 23:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk kuidas teha nädala ostunimekirja?