Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teile meeldiks?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kuidas teile meeldiks?

Postitas:

Kui laps hüüab enda isa uut naist emmeks? Enda emme lapsel täitsa olemas tegelikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 13:40; 21.01 14:01; 21.01 14:30; 21.01 16:12; 21.01 16:29; 21.01 16:53; 23.01 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumb pool sina oled? Kui pärisema siis kas armukadedus lõi üle pea? Ega see meeldiv ei ole jah, aga draamat tegema ei hakkaks, küll läheb ajaga üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:00; 21.01 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teegi draamat. Ei kavatsegi ses suhtes midagi ette võtta ega probleemi tegema hakata. Veider on see lihtsalt ja mitte just meeldiv jah. Üldiselt tean, kust see asi tulnud on. Lapse isa käsi mängus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 13:40; 21.01 14:01; 21.01 14:30; 21.01 16:12; 21.01 16:29; 21.01 16:53; 23.01 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei teegi draamat. Ei kavatsegi ses suhtes midagi ette võtta ega probleemi tegema hakata. Veider on see lihtsalt ja mitte just meeldiv jah. Üldiselt tean, kust see asi tulnud on. Lapse isa käsi mängus[/tsitaat]
Tubli oled ja õigesti teed. Kui laps on väike ja isa omalt poolt pressib, siis ajad ainult lapse segadusse. Küll ta aru saab kui suuremaks kasvab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:00; 21.01 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, mulle küll selline asi ei meeldiks!!! Minu laps on üle 3a ja vahel teeb niisama enda meelest nalja, kui minu elukaaslasele issi ütleb- käib torgib korrutab muudkui ja ise naerab, aga ikka muidu ütleb onu + eesnimi. Laps teab väga täpselt, kes ta issi tegelikult on. Ahjaa, ükspäev juhtus väga inetu lugu (minu silmis lapse isa jaoks), laps tahtis issile helistada ja nii muuseas jutu käigus ütles oma isale, et tema tahaks endale uut issit.
Minu praegune elukaaslane irvitas selle peale õelalt, minu jaoks ei olnud naljakas, oleks siis, et ta minu last omaks võtaks või kasvataks või mida iganes, oleks nagu kasuisa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellel naisel on ka teisi lapsi, kes teda emmeks kutsuvad, siis on täitsa arusaadav, et laps hakkab automaatselt teiste eeskujul samamoodi kutsuma, ilma sügavalt järgi mõtlemata et tegu pole tema päris-emmega. Mul on kaks last erinevate isadega ja mõlemad lapsed on kutsunud teise lapse isapoolseid vanavanemaid vanaemaks ja vanaisaks, kui need meil külas on. Keegi pole pahaks pannud. See on lapsele palju lihtsam, kui hakata mõtlema, et mis nende pärisnimed on ja siis \”täditada\” ja \”onutada\” sel ajal kui teine laps kõrval neid lihtsalt vanaemaks ja vanaisaks kutsub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed kutsuvad minu elukaaslast eesnimepidi, kuigi mees on täiesti isa eest neile. Oma isaga suhtlevad mõlemad ja oma isa kutsuvad issiks. Ütlen ausalt, kui mu laps ütleks isa uuele elukaaslasele emme ja mina sellest teada saaksin, siis mina teeksin kohe kindlasti draamat. Esiteks sõimaks mehel näo täis ja teiseks ilmselt last sinna enam ei lubaks, niikaua kuni on selgeks tehtud, kes on ema ja kes mitte. Iga uus naine, keda mees paneb, ei ole veel minu lapse ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 14:20; 21.01 15:19; 21.01 16:27; 21.01 16:41; 21.01 16:45; 21.01 17:19; 23.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

emme on keegi, kes lapse eest hoolitseb. Ja lapse selline ütlemine tähendab, et temast ikkagi hoolitsetakse. Kas lapsel Ema üldse on. Nimetus EMA tähistamaks isikut, kes teda sünnitanud ja igapäevaselt kasvatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]emme on keegi, kes lapse eest hoolitseb. Ja lapse selline ütlemine tähendab, et temast ikkagi hoolitsetakse. Kas lapsel Ema üldse on. Nimetus EMA tähistamaks isikut, kes teda sünnitanud ja igapäevaselt kasvatab. [/tsitaat]

Selge see jah, aga mina ta sünnitasin ja mina teda ka kasvatan pool aega ja teise poole ajast on laps isa juures.Mind kutsub ka emmeks loomulikult. Tegu pole just väikse lapsega ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 13:40; 21.01 14:01; 21.01 14:30; 21.01 16:12; 21.01 16:29; 21.01 16:53; 23.01 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui laps on pool ajast isa juures, siis on üsna loomulik, et ta vajab ka seal ema ja nimetabki siis isa elukaaslast emmeks.

Sina oled ju vaid pooleldi emme st ainult pool lapse ajast.
Sellist asja ilmselt poleks, kui ta käiks isa juures külas n 2 nädalavahetust kuus vms.

Loomulikult, kui pool ajast on seal kodu, on ka ema ja isa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:55; 21.01 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui laps on pool ajast isa juures, siis on üsna loomulik, et ta vajab ka seal ema ja nimetabki siis isa elukaaslast emmeks.

Sina oled ju vaid pooleldi emme st ainult pool lapse ajast.
Sellist asja ilmselt poleks, kui ta käiks isa juures külas n 2 nädalavahetust kuus vms.

Loomulikult, kui pool ajast on seal kodu, on ka ema ja isa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 14:55; 21.01 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks põhjus, miks ma poleks kunagi nõus sellega, et laps on pool ajast isa juures. Neid põhjuseid on muidugi veel, aga ma olen väga vastu sellisele elukorraldusele niikuinii. Lapse ema on ikka see, kes lapse sünnitas ja kasvatas, ma ei laseks teistel oma last kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 14:20; 21.01 15:19; 21.01 16:27; 21.01 16:41; 21.01 16:45; 21.01 17:19; 23.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elukaaslase laps ka vahel kutsub mind emmeks. Enamasti kutsub nimepidi, aga vahel ütleb emme. Ta ei ole enam nii väike, et ei saaks aru, kes päriselt tema emme on. Loomulikult saab, aga aeg ajalt läheb tal vist lihtsalt sassi – vähemalt ma ise arvan nii. Seega ma arvan, et lastel vist samastub emme kellegagi, kes hoolib või hoolitseb või ma ei teagi.

Ma ei ole kunagi mingit arenguvestlust temaga sellel teemal maha pidanud ega midagi pahasti öelnud jne. Põhimõtteliselt ma ignoreerin, teen nägu nagu ta oleks emme asemel öelnud minu nime ja läheme eluga edasi nii nagu midagi poleks midagi olnud. Elukaaslane ei ole samuti midagi öelnud. Kui laps teadlikult kutsuks mind emmeks, siis vast ikka mainiks või õigupoolest peaks selle jutu siis maha pidama minu elukaaslane mitte mina, eksole. Aga kui niisama vahepeal juhtub, siis ei hakka küll last kuidagi traumeerima ja pahandama vms.

Minul ei ole muide endal lapsi veel, aga loodetavasti minu nn kasulaps 🙂 ikka kunagi väikse õe või venna saab endale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 15:19; 21.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul pole see juriidiline põlvnemist tähistav termin, vaid ametinimetus perekonnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks põhjus, miks ma poleks kunagi nõus sellega, et laps on pool ajast isa juures. Neid põhjuseid on muidugi veel, aga ma olen väga vastu sellisele elukorraldusele niikuinii. Lapse ema on ikka see, kes lapse sünnitas ja kasvatas, ma ei laseks teistel oma last kasvatada.[/tsitaat]

Nüüd jõuame jälle sinna, et ikkagi naised üksi peavadki lapsi kasvatama või?
Muidu ikka häda, et mehed ei osale kasvatuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 13:40; 21.01 14:01; 21.01 14:30; 21.01 16:12; 21.01 16:29; 21.01 16:53; 23.01 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nüüd jõuame jälle sinna, et ikkagi naised üksi peavadki lapsi kasvatama või?
Muidu ikka häda, et mehed ei osale kasvatuses.[/tsitaat]

Eks kasvatuses osaleda saab ka muudmoodi, ei pea kõike pooleks jagama. Ikkagi on lahku mindud ja sellega arvestatakse, et ei saa samas mahus edasi lapse kasvatamises osaleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 14:20; 21.01 15:19; 21.01 16:27; 21.01 16:41; 21.01 16:45; 21.01 17:19; 23.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks kasvatuses osaleda saab ka muudmoodi, ei pea kõike pooleks jagama. Ikkagi on lahku mindud ja sellega arvestatakse, et ei saa samas mahus edasi lapse kasvatamises osaleda.[/tsitaat]

Nii ja kuidas see reaalselt oleks? Et isa köhib pappi ja ikkagi ema kasvatab? Või mis variandid veel ? Et kui juba vanemad lahku läinud, siis kisume lapselt ka ühe vanema ära või? Haige maailm,haiged inimesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 13:40; 21.01 14:01; 21.01 14:30; 21.01 16:12; 21.01 16:29; 21.01 16:53; 23.01 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks põhjus, miks ma poleks kunagi nõus sellega, et laps on pool ajast isa juures. Neid põhjuseid on muidugi veel, aga ma olen väga vastu sellisele elukorraldusele niikuinii. Lapse ema on ikka see, kes lapse sünnitas ja kasvatas, ma ei laseks teistel oma last kasvatada.[/tsitaat]

Lapse isa kui teine? Me oleme küll oma lastele mõlemad esimesed. Aga no ma ei sünnitanud ka, keisrilõige oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lapse isa kui teine? Me oleme küll oma lastele mõlemad esimesed. Aga no ma ei sünnitanud ka, keisrilõige oli.[/tsitaat]

No uus naine ikka kui \”teine\”. Minu lapse jaoks pole ta ju tegelikult keegi. Siin on ennegi olnud neid uue naise teemasid, et kui palju peaks uus naine lapsega tegelema, enamus ütleb, et kui laps on isa juures, siis tegelebki isa lapsega, uus naine jääb kõrvale, olgu sõber vms, aga ärgu mängigu ema. Topeltstandardid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 14:20; 21.01 15:19; 21.01 16:27; 21.01 16:41; 21.01 16:45; 21.01 17:19; 23.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii ja kuidas see reaalselt oleks? Et isa köhib pappi ja ikkagi ema kasvatab? Või mis variandid veel ? Et kui juba vanemad lahku läinud, siis kisume lapselt ka ühe vanema ära või? Haige maailm,haiged inimesed.[/tsitaat]

No enamasti see tegelikkuses ju nii ongi. Ainult sel juhul, kui vanemad elavad ühes linnas või kohas, või siis lasteaialapse puhul üks vanematest tööl ei käi ja lasteaed on seal, kus üks vanem elab. Või siis on laps 2 nädalat ema juures ja käib ühes koolis ja 2 nädalat isa juures ja käib teises koolis või? Pealegi psühholoogid peavad lapse jaoks kurnavaks seda, kui ta mõlema juures vaheldumisi elab, ka kohtunikud määravad sel põhjusel lapse elukohaks ühe vanema kodu. Lapse kasvatamises saab osaleda ka nii, et tegeleb lapsega, käib külas, helistab ja konsulteerib teise vanemaga, võtab last külla jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 14:20; 21.01 15:19; 21.01 16:27; 21.01 16:41; 21.01 16:45; 21.01 17:19; 23.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No enamasti see tegelikkuses ju nii ongi. Ainult sel juhul, kui vanemad elavad ühes linnas või kohas, või siis lasteaialapse puhul üks vanematest tööl ei käi ja lasteaed on seal, kus üks vanem elab. Või siis on laps 2 nädalat ema juures ja käib ühes koolis ja 2 nädalat isa juures ja käib teises koolis või? Pealegi psühholoogid peavad lapse jaoks kurnavaks seda, kui ta mõlema juures vaheldumisi elab, ka kohtunikud määravad sel põhjusel lapse elukohaks ühe vanema kodu. Lapse kasvatamises saab osaleda ka nii, et tegeleb lapsega, käib külas, helistab ja konsulteerib teise vanemaga, võtab last külla jne.[/tsitaat]

Nagu lambad kooris. Kui sul on nii, siis peab teistel ka olema? No kahju, et su lapse isa ei taha last kasvatada ,pigem käib papi välja.
Miks teises koolis? Järelikult on sedasi võimalik. Järelikult elavad mõlemad vanemad ligidal, daa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 13:40; 21.01 14:01; 21.01 14:30; 21.01 16:12; 21.01 16:29; 21.01 16:53; 23.01 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No uus naine ikka kui \”teine\”. Minu lapse jaoks pole ta ju tegelikult keegi. Siin on ennegi olnud neid uue naise teemasid, et kui palju peaks uus naine lapsega tegelema, enamus ütleb, et kui laps on isa juures, siis tegelebki isa lapsega, uus naine jääb kõrvale, olgu sõber vms, aga ärgu mängigu ema. Topeltstandardid?[/tsitaat]

Mind panevad kohe nördima sellised laste emad 🙁 Kahjuks on ka minu elukaaslase lapse ema selline, kes arvab, et mina olen mittekeegi tema lapse jaoks.

Ma võtaks selle asja kokku nii, et tegelikult olen mina hoopis tema jaoks mittekeegi. Lapse jaoks olen kindlasti keegi. Ja seda on näha sellest, et laps arvestab minu arvamusega, kuulab mind, seab mind eeskujuks ja tuleb küsib minu käest abi või nõu, kui tarvis on. Ma ei ole kunagi teda minema saatnud või keeldunud temaga tegelemast, ei kavatse ka tulevikus ennast selle koha pealt muuta. Ütle mulle, lapse ema, kas mina peaksin siis väljendama lapsele sinu suhtumist (seda, et olen mittekeegi sinu arvates)? Ja järgmine kord ütlema talle, et anna andeks, mina ei tohi sinuga tegeleda, kuna seda peab tegema sinu isa või ema. Kuidas sa seda täpselt ette kujutad? Laps solvub ju hingepõhjani, kui ma ei taha temaga suhelda, rääkida või tegeleda ja tunneb ennast kahtlemata isa juures pahasti, kui mina seal nagu võõras ükskõikne tont ringi käin? Toon sulle lihtsa näite, kus läheb nö kasvatamine/tegelemine/niisama olemine tegelikult juba segamini ja ausalt öeldes ei ole mul võimalik seda vältida. Näide: Oleme kõik aias, mina istutan näiteks lilli, mees nokitseb ka kuskil midagi ja laps mängib niisama oma asjadega. Nagu teada, siis lastele kangesti meeldib mängida aeg ajalt ka täiskasvanute asjadega. Võtab siis kätte ja hangib endale kuurist ise sae (kuigi on varasemalt öeldud, et see pole mänguasi) seni kuni isa on teisel pool maja näiteks haamrit toomas või läks pissile. Et kuna mina sekkuda ja kasvatada ei tohi, siis vaatan kala näoga pealt, kuidas laps saagimist matkima hakkab ja teeb mida ohtlikku, mida tegelikult ei tohi? Et ootan nö lapse isa, kuigi tean, et mäng võib pahasti lõppeda? Tead, mul täiesti ükskõik, mis on lapse ema arvamus sellisest situatsioonist, aga põhimõtteliselt võtan kätte, lähen lapse juurde ja võtan talt sae ära ja võib olla saab laps ka veidi riielda – teadis küll ju, et ei tohtinud võtta saagi. Siis kindlasti selgitan veelkord, miks ei tohi saega mängida ja ilmselt kaasan isa samuti, kui too tagasi jõuab. Kas see on kasvatamine või mis? Kas seda ei peaks tegema ja siiski niisama pealt vaatama? See piir on nii õhuke ja ausalt öeldes on täiesti jabur öelda, et kõik uued naised, igavesed bitchid, hoidku jumala eest lapsest eemale ja ärgu kasvatagu ega tehku välja. No ei ole võimalik sedasi paraku ühises majapidamises eksisteerida.

Selle koha pealt on ka minu elukaaslane öelnud lapsele, et ta peab kuulama ka minu sõna ja meie juures kehtivad ikka meie reeglid. See on elementaarne, et ma sekkun, kui peaks tarvis olema. Või siis teine positiivne näide, kui laps tuleb minu juurde ja ütleb mulle näiteks, et loeme juttu ja õpime tähti. Mis ma siis teen, saadan jälle isa juurde, et kuule mina sinuga küll ei tegele, et mine õpi ikka isaga või emaga? Tegelikult ka, lapsehoidjale usaldate õpetamise, kasvatamise ja kõik muud tegevused. Aga inimesele, kes jääb aastateks teie lapse ellu ja võib olla on teie lapse õe või venna ema, ei luba lapse poole vaatamistki….Pahandasin praegu väga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 15:19; 21.01 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on väike laps, siis ei võtaks südamesse.
Kui on suur laps, siis oleks ikka veidi imelik küll 😀

Ma ei ole ei \”uus\” ega \”vana\” naine, lapsed kõik sama mehega ja oleme endiselt koos.
Ma ei tea, kas kvalifitseerungi sõna võtma üldse 🙂

Kui pärast lahkuminekut on lapse isal stabiilne pikaajaline suhe, siis loomulikult on see naine lapse elus Keegi. Kas keegi Hea või Halb või Midaiganes, see on iseasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mind panevad kohe nördima sellised laste emad 🙁 Kahjuks on ka minu elukaaslase lapse ema selline, kes arvab, et mina olen mittekeegi tema lapse jaoks.

Ma võtaks selle asja kokku nii, et tegelikult olen mina hoopis tema jaoks mittekeegi. Lapse jaoks olen kindlasti keegi. Ja seda on näha sellest, et laps arvestab minu arvamusega, kuulab mind, seab mind eeskujuks ja tuleb küsib minu käest abi või nõu, kui tarvis on. Ma ei ole kunagi teda minema saatnud või keeldunud temaga tegelemast, ei kavatse ka tulevikus ennast selle koha pealt muuta. Ütle mulle, lapse ema, kas mina peaksin siis väljendama lapsele sinu suhtumist (seda, et olen mittekeegi sinu arvates)? Ja järgmine kord ütlema talle, et anna andeks, mina ei tohi sinuga tegeleda, kuna seda peab tegema sinu isa või ema. Kuidas sa seda täpselt ette kujutad? Laps solvub ju hingepõhjani, kui ma ei taha temaga suhelda, rääkida või tegeleda ja tunneb ennast kahtlemata isa juures pahasti, kui mina seal nagu võõras ükskõikne tont ringi käin? Toon sulle lihtsa näite, kus läheb nö kasvatamine/tegelemine/niisama olemine tegelikult juba segamini ja ausalt öeldes ei ole mul võimalik seda vältida. Näide: Oleme kõik aias, mina istutan näiteks lilli, mees nokitseb ka kuskil midagi ja laps mängib niisama oma asjadega. Nagu teada, siis lastele kangesti meeldib mängida aeg ajalt ka täiskasvanute asjadega. Võtab siis kätte ja hangib endale kuurist ise sae (kuigi on varasemalt öeldud, et see pole mänguasi) seni kuni isa on teisel pool maja näiteks haamrit toomas või läks pissile. Et kuna mina sekkuda ja kasvatada ei tohi, siis vaatan kala näoga pealt, kuidas laps saagimist matkima hakkab ja teeb mida ohtlikku, mida tegelikult ei tohi? Et ootan nö lapse isa, kuigi tean, et mäng võib pahasti lõppeda? Tead, mul täiesti ükskõik, mis on lapse ema arvamus sellisest situatsioonist, aga põhimõtteliselt võtan kätte, lähen lapse juurde ja võtan talt sae ära ja võib olla saab laps ka veidi riielda – teadis küll ju, et ei tohtinud võtta saagi. Siis kindlasti selgitan veelkord, miks ei tohi saega mängida ja ilmselt kaasan isa samuti, kui too tagasi jõuab. Kas see on kasvatamine või mis? Kas seda ei peaks tegema ja siiski niisama pealt vaatama? See piir on nii õhuke ja ausalt öeldes on täiesti jabur öelda, et kõik uued naised, igavesed bitchid, hoidku jumala eest lapsest eemale ja ärgu kasvatagu ega tehku välja. No ei ole võimalik sedasi paraku ühises majapidamises eksisteerida.

Selle koha pealt on ka minu elukaaslane öelnud lapsele, et ta peab kuulama ka minu sõna ja meie juures kehtivad ikka meie reeglid. See on elementaarne, et ma sekkun, kui peaks tarvis olema. Või siis teine positiivne näide, kui laps tuleb minu juurde ja ütleb mulle näiteks, et loeme juttu ja õpime tähti. Mis ma siis teen, saadan jälle isa juurde, et kuule mina sinuga küll ei tegele, et mine õpi ikka isaga või emaga? Tegelikult ka, lapsehoidjale usaldate õpetamise, kasvatamise ja kõik muud tegevused. Aga inimesele, kes jääb aastateks teie lapse ellu ja võib olla on teie lapse õe või venna ema, ei luba lapse poole vaatamistki….Pahandasin praegu väga![/tsitaat]

No kuule, ma ei avaldanud ju praegu enda arvamust, vaid perekooli kägude üldtuntud arvamust. Mina ei keela kellelgi kellegagi tegeleda ega kellegi eest hoolitseda jne. Nendest teemadest on lihtsalt välja tulnud, et isa peaks oma lapsele süüa ka tegema eraldi jne. Aga see pole minu arvamus. Ma siiralt loodan, et mu lapse isa uus naine tegeleb mu lapsega, sest mees seda niikuinii ei tee, seda ma tean. Aga mitte niipalju, et teda emaks nimetataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 21.01 14:20; 21.01 15:19; 21.01 16:27; 21.01 16:41; 21.01 16:45; 21.01 17:19; 23.01 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule ei meeldiks. miks ei meeldiks, on seepärast et see tekitab lapses segadust. kas emme on ametinimetus või on emme ikka ema?
mina tean peret, kus laps kasvatab isa uus naine. seal peres on asi nii lahendatud, et ema on ikka ema. st laste oma ema, on ema vaid. lapsi kasvatab Juta. Juta ei pretendeerigi emaks kutsumisele, vaid et kui lastel on juba ema, siis see selleks ka jääb. Juta toetab väga laste sidet oma emaga.
Jutal on ka oma lapsed, kes teda emaks kutsuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõige suurem hirm on see, et ma saan lapse ja siis lähen oma lapse isast lahku. Ja see on nii suur, et ma ei tea, kas sinu omani üldse jõuan 😀 Ausalt, ma ei kujuta ette, mida sellises olukorras teeksin, oleks vist täiesti murdunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel on eelmisest suhtest ka laps. Meil ühine. Algul tuli see jutuks, et mees kutsus mind tema lapse juuresolekul emmeks, kuid ma ise palusin lõpetada. Esiteks mulle ka endale ei meeldiks, kui minu liha ja veri hakkaks teist naist heast peast lihtsalt emaks hüüdma ja teiseks leian, et see asi oleks lihtsalt väär. Vot siis ma veel mõistaks, kui ema oleks surnud ja isa toob uue naise koju. Eks siis ju lapsele ka võõrasemaks. Siis oleks see veel mõistetav. Muul juhul aga jäägu emaks nimetamise õigus vaid õigele emale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan seda, et kui laps kutsub võõrasema emmeks, siis järelikult on tal temaga väga soe ja usalduslik suhe. Mina oleks selle üle õnnelik. Küsimus on selles, et kas laps omal algatusel ütleb naisele emme või on tõesti issi või see naine palunud nii teha. See viimane variant oleks minule vastuvõtmatu.
Kui juba suurem laps ütleb teisele naisele emme, siis vaataks ma pigem enda sisse ja analüüsiks oma suhet lapsega. miskit oleks ju mäda.
Samas see emmetamine ja issitamine on nii individuaalne. Tean peret, kus lapsed nimetavad oma vanemaid eesnimedega.
Endal on selline juhus, et naabripoiss on mulle mitu korda emme öelnud. Vot see on juba imelik. Kuna minu lapsed mind emmetavad, lipsab ka naabripoisil minu kohta emme. Tegu siis 5aastaste lastega. Eks ma ka ulatan talle küpsise ja pakun piima ehk siis selline hetkeline hoolitsus. Aga jah, see emme on tal ikka mitu korda üle huulte libisenud. Laps lihtsalt ajab segi. Aga kui ma nüüd hakkan mõtlema, siis tõenäoliselt ta ei teagi minu nime. Peakski talle ütlema, et ma olen tädi see ja see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil on võõraid lapsi külas ja nemad mind tädi Kerstiks kutsuvad, siis on nii naljakas kuulata, kuidas mu enda lapsed mind ka automaatselt tädi Kerstiks kutsuma hakkavad:) Ja oma isa onu Kalleks:)

Minu isa on teistkordselt abielus ja tema abikaasat kutsuvad minu lapsed ka vanaemaks, kuigi neil on veel kaks päris vanaema. Samuti armas.
Lapsed on eelkooliealised.

Sageli kutsuvad lapsed koolis ka õpetajaid emmeks kui on samal ajal tegevuses mingi asjaga ja on abi vaja:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan seda, et kui laps kutsub võõrasema emmeks, siis järelikult on tal temaga väga soe ja usalduslik suhe. Mina oleks selle üle õnnelik. Küsimus on selles, et kas laps omal algatusel ütleb naisele emme või on tõesti issi või see naine palunud nii teha. See viimane variant oleks minule vastuvõtmatu.
Kui juba suurem laps ütleb teisele naisele emme, siis vaataks ma pigem enda sisse ja analüüsiks oma suhet lapsega. miskit oleks ju mäda.
Samas see emmetamine ja issitamine on nii individuaalne. Tean peret, kus lapsed nimetavad oma vanemaid eesnimedega.
Endal on selline juhus, et naabripoiss on mulle mitu korda emme öelnud. Vot see on juba imelik. Kuna minu lapsed mind emmetavad, lipsab ka naabripoisil minu kohta emme. Tegu siis 5aastaste lastega. Eks ma ka ulatan talle küpsise ja pakun piima ehk siis selline hetkeline hoolitsus. Aga jah, see emme on tal ikka mitu korda üle huulte libisenud. Laps lihtsalt ajab segi. Aga kui ma nüüd hakkan mõtlema, siis tõenäoliselt ta ei teagi minu nime. Peakski talle ütlema, et ma olen tädi see ja see. [/tsitaat]

Mulle tundub ka asi nii ja ma ei saa üldse aru, mis draamat siin korraldama peaks. Minu 5-aastane ütleb mulle lasteaiast tulles \”õpetaja\” ja õpetajale \”emme\”, mina ütlen vahest ühele lapsele järgemööda kõigi laste nimed enne ära, kui õige ka tuleb 🙂
Lapsed on mind ka issiks kutsunud ja vahest mängib üks poeg oma nooremale õele issit – ja tema kutsubki oma venda issiks (vanusevahe 2 aastat).

laps tunneb ennast isa elukaaslasega turvaliselt, mina rõõmustaks. Muidugi see häiriks kergelt, aga asja tuleks mõistusega võtta. kuri võõrasema poleks ju sugugi parem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teile meeldiks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.