Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teistes peredes?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Kuidas teistes peredes?

Postitas:
Kägu

Kas te küsite alati oma abikaasalt luba kui mõni teie sugulane teie poole ööbima jääb? Nt täiskasvanud laps kes pole abikaasaga ühine? Mees arvab, et mul ei ole õigust üksi selliseid otsuseid vastu võtta, kas mu laps võib ööseks meile jääda või ei. Mina jälle ei tuleks selle pealegi, et nõuda mehelt, et ta minult luba peab küsima kui keegi tema lähedastest öömajale jääks.

Kinnisvara on ühisvara.

Kindlasti peaks olema mingi ühine arusaam külaliste ööseks jäämise osas. Vahel ju tullakse külla ja öömajale jäämine toimub spontaanselt, kuna õhtu venis pikaks… Aga kui ühte inimest väga häirib see, et näiteks pidevalt või tihti on võõrad inimesed majas, siis peaks ka tema tunnetega arvestama ja leppima siis kokku, et seda juhtub harvem. Inimene peaks ennast ikka oma kodus saama mugavalt ja turvaliselt tunda.  Pidevad öömajalised on ikka ka pidev stress. Ja teavitada tuleks ikka ja alati. Muidu ikka väga piinlik, kui mees näiteks vetsu ukse jätab lukustamata või käib alasti majas ringi teadmata, et teil on külaline.

Mul on näiteks suur pere ja mehel väike. Teda suured seltskonnad ajavad stressi, kuigi ta on imeline võõrustaja, kui vaid paar inimest vahel harva külas käib. Kui mu õde oma perega meile tuleb – 7 inimest, siis jäävad nad alati ööseks, sest elame kaugel. Olen andnud oma mehele loa, et ta saab selleks ajaks kodust ära minna. Naljakas on, et kuigi teatan talle alalti juba mitu kuud või vähemalt nädalaid ette, et seltskond on tulemas, siis talle jõuab see tavaliselt alles paar päeva varem kohale ja hakkab siis alles endale kiiresti reisiplaane tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Luba küll ei küsi, aga annan teada. Samuti tahan, et mulle teada antakse kui keegi plaanib ööseks meie koju jääda. Vastavalt sellele ju saan teha õhtused plaanid ja võtta arvesse, et on külalisi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Luba ei pea küsima, see oleks väga imelik. Lihtsalt ütleme perele, kui kellegi sugulane on tulemas, nt et “Mari tuleb esmaspäeval Tallinnasse, plaanib ööseks jääda, nii et tuleb meie juurde”. Mehe õde on meil ööbinud, minu õde, mõlema vanemad. Lastel ka tore, kui keegi külla tuleb ja ööseks jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik koos kolmekesi läbi arutamine, et millal tuleb, on normaalne. Loa küsimine küll pole normaalne. Mees pole mingi lubaja või keelaja.

mees siis võib oma sõpru ka ööseks jätta? ilma , et naisel midagi öelda oleks.  Kõik ikka oleneb ju ka mee ja selle lapse omavahelisest läbisaamisest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuled õhtul koju, mehe õde vedeleb vannis, su kallis mask näos, mehe vend on külmiku tühjaks teinud ja äi pikutab su voodis.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tegelt teema üle järele mõeldes sõltub palju asjaoludest.

Üks asi, kui tegemist on nö objektiivses mõttes normaalse inimesega.

Aga kuna jutt on täiskasvanud pojast, siis see võib vabalt olla ka nt 28aastane alkohoolik, peale kelle külaskäiku on miski ära lõhutud, köök õllepudeleid täis ja teemaalgataja kogu oma raha ära andnud kallile pojukesele. Ei pruugi nii olla, aga lihtsalt üks vaatenurk – siis on mõistetav mehe käitumine.

Ehk vb tõesti tuleks alustada sellest, kas mehel on põhjus selliseks käitumiseks või lihtsalt kiusu, oma õiguse ajamine

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ongi point üldse selles, et mees poega ei salli. Teemaalgataja ei ole ka öelnud, miks ei salli, aga kõik on millegipärast just mehe kohe tropiks tembeldanud. Äkki see öömajale jääv poeg on ise täielik tropp. Äkki ei tööta, pressib emalt raha välja, joob ja laaberdab, aga emakene laseb ikka öömajale. Me ei tea ju. Pole vaja kohe meest süüdistada.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te küsite alati oma abikaasalt luba kui mõni teie sugulane teie poole ööbima jääb? Nt täiskasvanud laps kes pole abikaasaga ühine? Mees arvab, et mul ei ole õigust üksi selliseid otsuseid vastu võtta, kas mu laps võib ööseks meile jääda või ei. Mina jälle ei tuleks selle pealegi, et nõuda mehelt, et ta minult luba peab küsima kui keegi tema lähedastest öömajale jääks.

Kinnisvara on ühisvara.

Mina just üldist luba ei küsi, aga seda küsin küll, et kas konkreetne öö sobib või ei. Mu mehel on töö, mis on hooti üliintensiivne ja väga vastutusrikas. See pole küll päris täpne, aga vastutuse määr ja vajadus olla kõigi meeltega töö juures ja keskenduda, see sarnaneb ajukirurgi omale, kel mõned päevad lihtsamad, mõnel päeval ette teada ülikeeruline operatsioon.
Seega ma jah küsin mehelt, et kas talle sobib pigem, kui laps (ka mõni meie ühine)/ema/sõbranna tuleb ööbimiseks meile homme või laupäeval.

Kuigi meil on oma maja, siis külaliste liikumine majas siiski muudab elurütmi. Süüakse ehk teisel ajal, ollakse kauem üleval, toimitakse veidi teismoodi, hommik erineb jne jne jne. Mees ei saa ega taha ju ka ebaviisakas olla, et oma toas kinnise ukse taga istuda – ja ka see oleks (une)režiimi rikkumine.

Kõige vähem on vaja, et selline visiit eelneks eriti vastutusrikkale päevale. Neile päevadele peab eelnema keskendumine ja rutiin. Seega annan mehele piiratud valikud, otsustagu, kas siis, siis või siis või nimetagu endale sobivad ajad. Niisama päevaste kohvitamiste või lõunatega probleem puudub ja täiskasvanud lapsed käivad väga sageli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas teistes peredes?