Esileht Koolilaps Kuidas telefoni lapse külge kinnitada?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas telefoni lapse külge kinnitada?

Postitas:

Minu suurem laps läheb sügisel kooli. Sellega seoses tekib vajadus talle telefoni soetamiseks. (Õieti küll saab esialgu minu vana nutitelefoni, millele kavatsen SIM-kaardi sisse hankida.)

Tegelikult olen rõõmus kõigi sellekohaste kommentaaride ja õpetussõnade üle kogenematule emale (kas kõnekaart või leping, mida jälgida, et laps ei saaks kogemata või rumalusest tasulisi teenuseid kokku ostma hakata, mida ja kuidas piirata või arvestada jne) — aga eelkõige huvitab mind, kuidas teha nii, et laps esimese paari päevaga telefoni ära ei kaotaks. Eriti just suvel, sest talvistel üleriietel on vähemalt taskud, kuhu saaks telefoni panna. (Eks koolis käies ole koolikotti ka võimalik panna, aga laps käib ju ka muidu väljas sõpradega mängimas, ilma et kotti kaasa võtaks. Tänavu suvel oli tal nutikell, selle kinnitamisega polnud muret, aga kuhu panna telefon?)

Minu arust võiks see olla mingi lahendus, millega telefon tal keha küljes püsiks. Kaela riputada pole hea, see segaks teda nt kuskil mänguväljakul turnimast (tegevus, mille järele laps on pöörane) ja võiks ehk ohtlikki olla, seega varsti ta paneks telefoni kaelast kuhugi kännule või pingile ning peagi see sinna ka ununeks … Kas on olemas mingeid sobivaid kõhukotte, õlavarre ümber kinnituvaid kotte vmt lahendust?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 22:40; 02.01 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi sellist vajadust tekkinud, sest koolis käies on lapsel telefon ikkagi koolikotis. kui koolis pole ja läheb kodust kaugemale, on mingi muu kott. kui on oma õues, siis telefon on toas.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on olemas mingid sellised käekellad ka, kust saab u kolmele numbrile helistada – kui kardad, et laps nii hullusti asju kaotab, soeta siis parem selline.

Minu lastel olid kõnekaardid. Umbes kolmandas klassis hakkasid nad sellele ise oma taskurahast kõneminuteid ostma (lisasime vastavalt taskurahale juurde), muutusid ikka väga kokkuhoidlikuks. 😛

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt muretsed lukuga taskutega riided, näiteks püksid ja hoiab telefoni seal taskus, lukk kinni tõmmatuna. Väga soovitaks panna telefonile ka ekraanikaitsme kuna võib maha kukkuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi sellist vajadust tekkinud, sest koolis käies on lapsel telefon ikkagi koolikotis. kui koolis pole ja läheb kodust kaugemale, on mingi muu kott. kui on oma õues, siis telefon on toas.

No aga paari maja raadiuses? Meil oma maja hoovis ei ole mänguplatsi, aga lähema 500 m raadiuses on 5-6 tk. Ei hakka ju laps iga kord kotti kaasa vedama, et ümbruskonna sõpradega mängima minna? Ja üksi ilma telefonita ma ka teda lubada ei julge.

Minu arust on olemas mingid sellised käekellad ka, kust saab u kolmele numbrile helistada – kui kardad, et laps nii hullusti asju kaotab, soeta siis parem selline.

Minu lastel olid kõnekaardid. Umbes kolmandas klassis hakkasid nad sellele ise oma taskurahast kõneminuteid ostma (lisasime vastavalt taskurahale juurde), muutusid ikka väga kokkuhoidlikuks. ????

Jah, nutikell on lapsel praegu olemas koos ELISA Põnniradariga, aga tegelikult selle töökindlus on ikkagi natuke pluss-miinus ja halvasti on kuulda. Eks laps igatseb ka ikka “päris” telefoni ja tegelikult oli plaan nutikell jätta edaspidi kasutamiseks ta nooremale õele.

Lihtsalt muretsed lukuga taskutega riided, näiteks püksid ja hoiab telefoni seal taskus, lukk kinni tõmmatuna. Väga soovitaks panna telefonile ka ekraanikaitsme kuna võib maha kukkuda.

No aga suvel just, ma mõtlen? Lapse meelistegevus on turnida iga puu ja turnimisagregaadi küljes nagu ahvipärdik. Tavaliselt ta käib suvel õues T-särgi ja retuusidega, ma ei kujuta ette, mis lukuga suurte taskutega püksid need võiksid olla, mis lapsel ronida võimaldaksid ja millega ta palavusest sulama ei hakkaks. (Tegemist pealegi tüdruklapsega ehk siia välimus on ka neiule mõnevõrra oluline.)

—-
Võib-olla ma tõesti muretsen algaja emana üle? Aga minu arust pigem mitte, sest kohalikus FB-grupis on vähemalt ülepäeviti jälle leitud/kaotatud laste mobiiltelefonide teemad …

—-

Ah jaa, aitäh ekraanikaitset soovitamast! See tuleb kindlasti, mul endalgi on pudrust näpud ja telefon kukub muudkui sõrmede vahelt.

——

PS. Kas ja mis eelised on kõnekaardil lepingu ees?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 22:40; 02.01 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnekaart vs leping – eelistan igatahes lepingit, kõnekaardiga on see miinus, et kui unustad õigel ajal raha laadida, siis laps enam helistada ei saa (ja see võib olla väga vajalik kõne, mis tegemata jääb).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi sellist vajadust tekkinud, sest koolis käies on lapsel telefon ikkagi koolikotis. kui koolis pole ja läheb kodust kaugemale, on mingi muu kott. kui on oma õues, siis telefon on toas.

No aga paari maja raadiuses? Meil oma maja hoovis ei ole mänguplatsi, aga lähema 500 m raadiuses on 5-6 tk. Ei hakka ju laps iga kord kotti kaasa vedama, et ümbruskonna sõpradega mängima minna? Ja üksi ilma telefonita ma ka teda lubada ei julge.

Minu arust on olemas mingid sellised käekellad ka, kust saab u kolmele numbrile helistada – kui kardad, et laps nii hullusti asju kaotab, soeta siis parem selline.

Minu lastel olid kõnekaardid. Umbes kolmandas klassis hakkasid nad sellele ise oma taskurahast kõneminuteid ostma (lisasime vastavalt taskurahale juurde), muutusid ikka väga kokkuhoidlikuks. ????

Jah, nutikell on lapsel praegu olemas koos ELISA Põnniradariga, aga tegelikult selle töökindlus on ikkagi natuke pluss-miinus ja halvasti on kuulda. Eks laps igatseb ka ikka “päris” telefoni ja tegelikult oli plaan nutikell jätta edaspidi kasutamiseks ta nooremale õele.

Lihtsalt muretsed lukuga taskutega riided, näiteks püksid ja hoiab telefoni seal taskus, lukk kinni tõmmatuna. Väga soovitaks panna telefonile ka ekraanikaitsme kuna võib maha kukkuda.

No aga suvel just, ma mõtlen? Lapse meelistegevus on turnida iga puu ja turnimisagregaadi küljes nagu ahvipärdik. Tavaliselt ta käib suvel õues T-särgi ja retuusidega, ma ei kujuta ette, mis lukuga suurte taskutega püksid need võiksid olla, mis lapsel ronida võimaldaksid ja millega ta palavusest sulama ei hakkaks. (Tegemist pealegi tüdruklapsega ehk siia välimus on ka neiule mõnevõrra oluline.)

—-

Võib-olla ma tõesti muretsen algaja emana üle? Aga minu arust pigem mitte, sest kohalikus FB-grupis on vähemalt ülepäeviti jälle leitud/kaotatud laste mobiiltelefonide teemad …

—-

Ah jaa, aitäh ekraanikaitset soovitamast! See tuleb kindlasti, mul endalgi on pudrust näpud ja telefon kukub muudkui sõrmede vahelt.

——

PS. Kas ja mis eelised on kõnekaardil lepingu ees?

No ei saa tohutut arvet teha, kõnekaart saab lihtsalt tühjaks. Vähemalt mu laps pole suutnud kõnekaardiga mingeid finantskrahhe korda saata. Lisaks saan raha laadida paindlikumalt: kui tean, et laps sel kuul rohkem kodus, siis odavam pakett (Simpel 4). Samuti püsivad kõnekaardi hinnad kauem paigas kui lepingulistel klientidel, vähemalt selline mulje on jäänud, et seal ikka neid pakette ja hindu muudetakse peaaegu igal teisel aastal.

PS kui raha hakkab kaardilt otsa saama, siis telefon ikka hoiatab enne ja laseb veel helistada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Udupeade puhul on hea telefon, mille ärakadumisest kahju pole. Samas peaks ka udupea õppima, et oma asjade eest peab hoolt kandma ja ei tohi ära kaotada. Ka kooliõpikuid ja vihikuid ei tohi kaotada.

Meil olid lastel alguses kõnekaardid, aga sellega on see jama, et kui ära kaob, tuleb uus number. Samas, kõnekaardil olevast summast üle kulutada pole võimalik. Kooliminev laps võiks niipalju arukas olla, et suudab aru saada keelust telefoni omapead asjade laadimisest, lepingute sõlmimisest jne. Aga muidugi on üsna lihtne suuremat arvet tekitada, lihtsalt tähelepanematusestki. Kõnekaart on sel puhul hea. Aga minu lapsed läksid kooli esmalt nuputelefonidega. Tegelikult on neil helistamiseks senimaani (teismelised) nuputelefonid, sest nuputelefoni aku peab kordades kauem vastu kui nutitelefoni oma. Muidugi on neil olemas ka nutitelefonid, kuid SIM-kaardita – koolis ja kodus on sisevõrk olemas. Kuna nad hetkel väga ringi ei konda, et kaardirakendust vaja kasutada oleks, siis pole nutitelefoni SIM-kaarti pannud. Aga kui vajadus tekib, saab panna ja hetkel on neil mingi selline pakett (lepinguline), kus minimaalselt netti ka sees, nii et saavad vajadusel kohe ise ka SIM-kaardi nutitelefoni panna ka päev-paar hädavajalikke netirakendusi kasutada.

Telefon on lastel koolikotis olnud. Välisriiete taskusse väga ei soovita panna, sealt võib välja kukkuda või ära kaduda, kui riided pole järelvalve all… Koolikotis on tavaliselt mõni kindlamalt lukuga suletav tasku, kuhu telefon panna ja kui on nutitelefon kasutusel, siis sellele tuleb kindlasti korralik ümbris+kaitseklaas panna, isegi vanale telefonile. Sest koolikotid lendavad, nendel magatakse, topitakse raskeid asju täis jne. Lisaks tasub nutitelefoni puhul mõelda sellele, kaua aku kestab ja kes selle laadimise eest vastutab. Udupea kindlasti unustab mõnel õhtul laadima panna ja siis on häda, et telefoni ei saa kasutada… Lisaks tasub lapsele kindlasti juba nüüd selgeks õpetada 1-2 telefoninumbrit, kuhu vajadusel helistada, kui ise oma telefoni kasutada ei saa (kadunud, aku tühi vms). Näiteks ema/isa ja/või vanaema/vanaisa telefoninumbrid.

Kus hoida telefoni siis, kui koolikotti kaasas ei pea olema? Aga siis tavaliselt pole vaja ka üleriideid pikemaks kuhugi valveta jätta ja saab panna jope/jaki lukuga/trukiga suletavasse taskusse. Või võib olla telefoni-rahakoti jaoks pisike seljakotike või vööle/vööaasadele kinnitatav kotike. Mul on poisid, kelle värvlil on vöö või vähemalt koht vööle ja nendel on telefon pisikese kotikesega (mingi lukuga suletav ja kinnitushaagiga võtmekotikese moodi kott) vööle või vööaasale riputatud. Õetütrel oli rahakott ja telefon väikeses seljakotis, mille mänguplatsidele või poodi minnes kaasa võttis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel ja naabritüdrukutel on suvel õues mängides tavaliselt mingid kotikesed või väiksed seljakotid, kus telefon, võtmed jms kraam sees. Mängides panevad pingi peale kotid. Minu omal on käe peal ka aktiivsusmonitor, mis vibreerib kui telefon heliseb, seega saab teda kätte ka siis kui telefon kaugemal või hääl maas. Sellega oli omajagu probleeme mu vanemal lapsel- pani telefoni hääletu peale kooli ajaks ja pärast unustas tagasi panna.

Veel- õpeta lapsele oma number selgeks. Meil on tihti seda, et helistab sõbranna telefonilt, et küsida, kas võib minna kellegi juurde vms. kui endal pole telefoni kaasas või aku tühi. Salvesta sellistel puhkudel omale ka nende sõbrannade numbrid, et vajadusel oma last kätte saada nende kaudu 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt muretsed üle:)

Ma ka muretsesin alguses hullult samadel teemadel, reaalselt on laps jõudnud juba viiendasse klassi ja pole tal kadunud ega pole lõhkunud ei telefon ega tahvel. Alguses ostsin isegi suure hirmuga nuppudega telefoni:) Sünnipäevaks (novembri lõpus) sai juba uue nutika.

Minu tütar on algusest peale eelistanud vöökotti, selline õhuke, et mahutabki ainult võtmeid ja telefoni. On olnud erinevaid poe omi, viimased paar aastat on käinud minu tehtud vöökotiga, mille tegin vanadest teksadest.

Vaata selles osas spordipoodide poole pigem. On ka käsivarrele kinnituvaid ja muid variante. Kaela riputamist proovisin enne kooli, aga see ei läinud tõesti kaubaks.

Meil on leping, piiramatud kõned ja sõnumid ning 1Gb netti, neti lisasin talle siis, kui vahetas kooli ja hakkas teises asulas koolis käima ning rongiga sõitma. See on tal pigem igaks juhuks, et kui linnas ära eksib vmt, saab google mapsi kasutada…. no ja koos netiga on ta ka positsioneeritav:) st family link on tal telefonis olemas, aga reaalselt piiranguid selle kaudu panema või last otsima pole pidanud.

Et kogemata oste ei teeks, ei ole ma krediitkaardi andmeid sisestanud. Ja muus osas olen sõnad peale lugenud, et tasulisi äppe ei kasuta.

Usalda oma last, nad on tegelikult uskumatult tublid;)

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt muretsed üle, mõtle ka sellele, kuidas sa ise lapsena ilma telefonita hakkama said.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need käekellad on tohutud kobakad, lapse käsivars on ju nii peenike. Meil näiteks on väike, pehme telefonikott, mille saab panna vöö/püksirihma külge. Reisidel oleme kasutanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefoni vöökotid

Enda koolieelikule oleks õlavarre külge nutitelefoni mõeldamatu panna, sest telefon on ju nii kobakas ja õlavarred nii peened neil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis käies oli telefon ikks kotis. Vaba aja tarbeks ostsime õhukese vöökoti, millega meie laps käis hea meelega õues.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võta koolipikendus, las on aasta kodus, las õpib igapäevaelus toimima.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu tütrel on selline vöökott, kaks suve järjest on kasutanud, kui jope seljas, siis on telefon jope taskus.

https://www.reisipisik.ee/kaubamargid/disney/laste-kohukott-minni-hiir-roosa

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on olemas sellised kotid nii käele kui kõhule. Lapsele soovitan kõhukotti, mida kasutavad jooksjad- õhuke, märkamatu, mugav, kergesti pestav. Telli Alist, maksab paar euri ja kvaliteet korralik. Minu oma on vastu pidanud juba 5 aastat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel pole reeglina 6ues telefoni kaasas, sest pole selleks vajadust. Vanem (12a.) on hakanud nüüd v6tma, et saaks 6uest ka teistele pisut kaugemal elavatele s6pradele helistada. Praegu, talvisel ajal, on jope taskus (lukuga tasku), suvel v6tab siis ilmselt seljakoti kaasa. Ta liigub rattaga, nii et vöö peale endale tilpnema midagi ei taha. Koti paneb ratta ja kiivri juurde, siis ei unune maha :). Kuna kooli territooriumil pole telefoni kasutamine lubatud, siis kooli nad telefone kaasa ei v6ta. Ei taha neid niisama kotis hoida, kardavad, et lähevad katki. Sinu lapsele on lahenduseks ehk väike seljakott, see on ikkagi suurem kui telefon ja ehk ei unune maha kuhugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hetkel lastel familylink äpp peal, mis tähendab, et nad ei saa minupoolse kinnituseta ühtegi ostu teha, meil on see küll põhjusel, et lastel ei tule muidu meelde ekraani tagant ära tulla, tasuliste teenustega meil probleeme pole olnud. Aga üldiselt ei maksa last teha saamatumaks kui ta on. Mina lihtsalt rääkisin lapsega kasutusreeglid läbi. Võõraid numbreid vastu ei võta ja tagasi neile ei helista. Ühtegi euromärgisega äppi ei tõmba alla. Mängudes ühtegi euromärgisega teenust ei kasuta. Telefon on lisatud perepaketti ja omavahelised kõned meil ei ole eraldi tasulised. Mingi kõnekaart ei ole vajalik. Lapsed saavad aru küll kui selgitada. Lisaks ma siiski telefonile alati ei looda. Seda ikka juhtub, et laps telefoni tühjaks laseb ja bussist maha jääb ning ei oska enam midagi peale hakata. Selleks tarbeks on talle minu telefoninumber pähe taotud ja õpetus, et lähene mõnele lahke näoga tädile, ütle, et telefon on tühi aga vaja emale helistada. Üks laps ongi pidanud R-kioski müüja abi helistamisel kasutama, korjasin ta siis bussijaamast peale. Samuti on lapsel teada, et erinevalt klassikaaslaste emadest, ei kavatse mina kaotatud telefoni asemel kohe uut nutitelefoni osta vaid siis tuleb mõnda aega nuputelefoniga hakkama saada. Seni pole ükski laps veel oma telefoni jäädavalt ära kaotanud. Iga ekraanimõra peale ma ka ei torma uut ostma. Las laps õpib omandiga seotud vastutust ka. Üldjuhul kui lapsel on telefon kaasas, on tal selleks kaasas ka mingi kott.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sarnane mure. Aga reaalselt hakkasingi õue jaoks lukuga taskutega riideid ostma. Ma usun, et tüdrukutele müüakse ka lühikesi pükse, millel lukuga tasku ja ei pea suured taskud olema, kui on õiges suuruses, st lapsele mõnusalt pihku mahtuv telefon 😉

Ehk siis mina alustasin sellest, et lapsele ei ole vaja sellist suurt kobakat nutikat, mida on raske kuhugi mahutada ja kaasa tassida. Minu 6-aastane sai osta.ee-st väikse kasutatud Samsung galaxy vana mudeli (mingi 2010.a äkki), millel enam internet hästi ei tööta (õnneks), aga samas on puutetundlik ja kerge, midagi taolist:

https://www.osta.ee/samsung-galaxy-trend-lite-149998652.html

Praegu käib 2.klassis ja muidugi aegajalt küsib, et miks tal ei võiks iPhone olla, aga siis ma ütlengi, et siis peaksid ka kogu aeg kotte kaasas tassima nagu sõbrad 🙂

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsr telefoni võiks panna vanema äpi. Näitrks google family. On vaja kahe telefoniga installida, et saaks vanemale ja lapsele.

Tundub keeruline, aga kui läbi pusida, saab piirata mängude tõmbamist, isegi kui telefon on hääletul, saab vanema äpist selle helisema panna. Saab määrata telefoni asukohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Kuidas telefoni lapse külge kinnitada?