Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas töötukassa poolt pakutavale koolitusele saada

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas töötukassa poolt pakutavale koolitusele saada

Postitas:

Tean, et pean olema töötuna arvel, aga huvitab just konkreetne koolitus, sest erialane töö mulle öiste vahetuste tõttu enam ei sobi ja üldse liiga palju stressi väikse palga eest. Olen medõde. Hakkab tervisele. See mida mulle koolitusel õpetatakse, seda ma juba viimased 2 aastat ka ise vahelduva eduga teen, oleneb kui palju kliente on. Olen nõustaja ja inimesed ise pöörduvad mu poole, korduvaid kliente palju. Soovin koolituselt saada paberid, et nõustaja tööga püsivalt jätkata ja tagada endale kindel sissetulek.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 15:57; 30.01 16:13; 30.01 20:02; 31.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, vabadel päevadel!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 15:57; 30.01 16:13; 30.01 20:02; 31.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kas oled üldse rääkinud töötukassa konsultandiga sellest? Täpselt nii räägigi, et miks sa seda koolitust tahad ja kuidas see sulle hiljem töö tagab, nt millised oleksid potentsiaalsed tööandjad või asutaksid oma firma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et pean olema töötuna arvel, aga huvitab just konkreetne koolitus, sest erialane töö mulle öiste vahetuste tõttu enam ei sobi ja üldse liiga palju stressi väikse palga eest. Olen medõde. Hakkab tervisele. See mida mulle koolitusel õpetatakse, seda ma juba viimased 2 aastat ka ise vahelduva eduga teen, oleneb kui palju kliente on. Olen nõustaja ja inimesed ise pöörduvad mu poole, korduvaid kliente palju. Soovin koolituselt saada paberid, et nõustaja tööga püsivalt jätkata ja tagada endale kindel sissetulek.

Seda koolitust saaksid ilmselt ka ilma töötuna arvel olemata, aga sel juhul peaksid selle eest muidugi ise maksma.
See nõustamine, mida teed, on sinu jaoks lisatöökoht ametliku sissetulekuga või teed seda omast vabast ajast ja nn mustalt? Kui on lisatöökoht, pole Töötukassal põhjust maksta.
Oleks variant lõpetada tööleping õena, tervislikel põhjustel.
“Tööandjal on võimalik töösuhe töötajaga erakorraliselt üles öelda TLS § 88 lg 1 p 1 alusel (töövõime vähenemine terviseseisundi tõttu). Selleks peab eelnevalt olema täidetud nõue st töötaja on olnud vähemalt neli kuud haiguslehel või ülesütlemise aluseks on arsti tõend, mille kohaselt ei tohi töötaja enam samasugustel tingimustel töö tegemist jätkata. Kui tööandjal pole võimalik töötaja tööd kergendada või teist tööd pakkuda, ütleb tööandja töölepingu üles TLS § 88 lg 1 p 1 alusel.
Töötuskindlustushüvitise saamise õigus on töötajal siis, kui tal on töötuna arvelevõtmisele eelnenud kolme aasta jooksul vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži ning viimane töösuhe on lõppenud alusel, mis annab õiguse taotleda töötuskindlustushüvitist, nt TLS § 88 lg 1 alusel. Kui tööleping on üles öeldud töötaja poolt TLS § 91 lg 3 alusel, siis nimetatud ülesütlemine ei anna õigust taotleda töötuskindlustushüvitist.” (https://www.tooelu.ee/et/uudised/2024/kas-tervislikel-pohjustel-kirjutatud-lahkumisavaldus-annab-tootajale-oiguse-taotleda-tootukassast-tootuskindlustushuvitist).
Nii. Oledki töötu. Saad töötuskindlustushüvitist. Kuna tööleping lõppes tervislikel põhjustel, on sul lihtsam kui teistel küsida endale ümberõpet. Ei maksa muidugi rääkida, et juba tegeled sellel alal. Räägidki, et sul on huvi ja mõningad teadmised ja praegusel alal töötades oled aru saanud, et on ka palju selle teenuse vajajaid. Kui teed lisaks läbi ettevõtluskoolituse ja kirjutad projekti, on sul võimalus toetust saada kuni 4470 eurot. Selle eest saad nt oma kabineti sisustada, vajalikku tehnikat osta vms.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 17:28; 30.01 19:45; 02.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tark ei torma. Saad ilmselt koolitust ka töötavana, mine karjäärinõustamisele. Siis vaatab edasi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 18:44; 31.01 09:16; 31.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tark ei torma. Saad ilmselt koolitust ka töötavana, mine karjäärinõustamisele. Siis vaatab edasi.

Jah, mõistlik oleks enne Töötukassast uurida. Võimalik, et mahud vanuse poolest täiskasvanute ümberõppe vms alla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 17:28; 30.01 19:45; 02.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on selles, et jään varsti emapuhkusele ja pärast seda aega (1,5 aastat) tundub mõistlik suunda vahetada. Töötukassast öeldi, et pean tasuta koolituse saamiseks ikkagi töötu olema. Karjäärinõustaja aeg alles paari nädala pärast.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 15:57; 30.01 16:13; 30.01 20:02; 31.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa lehelt ja karjäärinõustajalt uuri “Tööta ja õpi” kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on selles, et jään varsti emapuhkusele ja pärast seda aega (1,5 aastat) tundub mõistlik suunda vahetada.

Ei saa ausalt öeldes aru, mis teemal üldse nõustad hetkel? Väidad, et soovid suunda vahetada..ei hakkagi siis meditsiinilist nõustamist tegema?

järjekordne kogemusnõustaja ilmselt. neid nõustamiskoolitusi saab töötukassa kaudu.

aga koolituse saamiseks ei pea töötu olema, mul üks tuttav, täiesti tööinimene, läbis töötukassa kaudu mingi koolituse. tema küll on osalise töövõimega ja võimalik, et siis sellepärast sai.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal peab ikka use korralikult ajudele käima neile. Sõbrannal maksti kinni just hiljuti 2000€ maksvev meigikool. Ta pidi ikka pikalt seal neid ära rääkima 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajudele käimisest EI PIISA. Valet infot, nagu käiks kõik silmade järgi, ei tohi levitada.

Kõik sõltub konkreetse kliendi haridusest, tööstaažist, vanusest, töökohast, ümberõppesoovist, ka tervisest. Koolitused peavad olema nn OSKA valdkonna ( nn tuleviku/tööjõupuuduses ametid) alla sobituvad.
Näiteks, kui klient on lõpetanud ülikooli paar aastat tagasi ja soovib teha kannapööret, siis pole see alati võimalik. Staaž võib olla väike, eelmise aasta sissetulek liiga suur, vanus all 50 jne jne jne; kuid erialane kõrgem haridus on omandatud alles paar aastat tagasi, seda tehes pidanuks klient olema teadlik, MIDA ja MILLEKS ta õpib.
Teatud kriteeriumid lubavad klienti nö teenusele, puhtalt enesearengu mõttes riigi kulul ennast koolitada ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 18:44; 31.01 09:16; 31.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgkool on lõpetatud 2013 aastal.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 15:57; 30.01 16:13; 30.01 20:02; 31.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgkool on lõpetatud 2013 aastal.

Siis ilmselt ei saa koolitust. Aga kõik selgub kohapeal analüüsides. Nii et – käi Töötukassas ära

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 18:44; 31.01 09:16; 31.01 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi imelik kui kergelt saab olla nõustaja. Ma ise kujutan ette, et nõustaja peab olema väga pädev ja laialdaste teadmistega ehk siis selline professionaal. Sest olgem ausad vale nõu võib kokkuvõttes vägagi kalliks kliendile minna. Tean üht inimest, keskharidusega, varem poemüüja olnud, tegi oma ettevõtte. Ettevõtte tegevusalaks on juriidiline-finantsalane nõustamine. Ei kujuta hästi ette millist juriidilist nõu üks keskharidusega inimene üldse anda suudab aga see selleks..

Minu arvates sama on teemaalgatajaga. Töötukassa pisikene kursus või koolitus ei ole kindlasti see baas, mille pinnalt inimesi nõustama peaks. Ehk siis kindlasti on vaja erialast kõrgharidust..

Enamus sarnase sisuga firmasid,millise su tuttavgi tegi tegelevad rahapesule kaasaaitamisega. Paljudel ei esitata aastaaruandeid ja pole ühtegi inimest tööl. Kindlasti on Eestis ka mingi hulk samas valdkonnas tegutsevaid ausaid ja korralike firmasid.
Keskharidusega firma omanik ei peaks ka mingi imejuhtum olema. Kel raha ja oskusi teisi tööle panna ei pea üldse kooliharidust omama, kui see neil loomulikult geenides. Silmaringi laiendamiseks on kindlasti kasulik ka mõni koolietapp läbida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal peab ikka use korralikult ajudele käima neile. Sõbrannal maksti kinni just hiljuti 2000€ maksvev meigikool. Ta pidi ikka pikalt seal neid ära rääkima ????

Jah, pead põhjendama, mis moel see sind tööturul atraktiivseks teeks ja kuhu peale seda tööle kandideerida saaksid. Kuni 2500 euro eest võib koolitusi saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 17:28; 30.01 19:45; 02.02 19:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas töötukassa poolt pakutavale koolitusele saada