Esileht Koolilaps Kuidas vahetunnid üle elada?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuidas vahetunnid üle elada?

Postitas:

Kas on veel lapsi, kelle suurimaks katsumuseks koolis on vahetunnid? Kas on asjale mingi lahendus? St 8-a lapsele meeldib õppida ja koolitunnid üleüldse, kuid kooli muudavad ebameeldivaks kaootilised vahetunnid, kus palju lärmi, tõuklemist jne. Pole kunagi olnud rahvarohkete kohtade armastaja, mängib pigem süvenenult 1-2 sõbraga, kui jookseb karjaga ringi. Õppeedukuses väga hea, kuid just sellised reguleerimata vabad olekud (kus aktiivsed lapsed kipuvad ka minema ülemeelikuks ja mis seal salata – vahel ka vastikuks tagasihoidlikemate vastu) on muutunud raskeks. Üldse ei tahaks, et koolirõõm sellepärast päris kaoks… Mida teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põgenesin kooli raamatukokku. Seal oli vaikne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma laps läks ka esimestes klassides tihti raamatukokku, kahjuks järjest ülerahvastatumas koolis ei anna ka raamatukogu enam nii eemaldumist (raamatukogus kaugemate riiulite vahel pidi saama heal juhul ilma külg külje tundeta olla).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lubati 1-2 kl lastel jääda klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks õpetajalt tuleks nõu küsida. Klasse harilikult tuulutatakse vaheajal, kuid mõnes koolis lubatakse klassis rahulikke mänge mängida – male, kabe jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu üks laps oli ka selline ja õpetaja lubas tal jääda klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on ka raamatukogu see hea ja vaikne koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps kurdab, et tunni ajal on väga lärmakas – poisid karjuvad 🙁 Tegu esimese klassiga…kas ja millal see lärmakus ja korralagedus klassis küll ära kaob? Millal poisid nn taltuvad? Kaua selleks aega võib minna, et nad kooliga ja kollikorraga ära harjuvad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka lubati klassi jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps kurdab, et tunni ajal on väga lärmakas – poisid karjuvad ???? Tegu esimese klassiga…kas ja millal see lärmakus ja korralagedus klassis küll ära kaob? Millal poisid nn taltuvad? Kaua selleks aega võib minna, et nad kooliga ja kollikorraga ära harjuvad?

õps peab nad kohe kontrolli alla saama. Kui ei saa, siis järgmine võimalus on 5ndas klassis uute õpetajatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps kurdab, et tunni ajal on väga lärmakas – poisid karjuvad ???? Tegu esimese klassiga…kas ja millal see lärmakus ja korralagedus klassis küll ära kaob? Millal poisid nn taltuvad? Kaua selleks aega võib minna, et nad kooliga ja kollikorraga ära harjuvad?

Miks peab keegi kollikorraga harjuma?
Kui õpetaja ei saa klassis korda kehtestatud, siis pole probleem poistes vaid õpetajas. Kui nii jätkub, karjuvad varsti tüdrukud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on jäänud kas oma klassi või läinud raamatukokku, kui vaiksemat olemist tahavad. Aga nad käivad maakoolis ja siin on vahetundide lärm kordades väiksem kui suurtes linnakoolides. Kannatab ka endal seal vahetunnis ringi kõndida. Linnakoolis koolimajas olles tekib vahetunni alates tunne nagu jääksin laviini alla.

Mina ja ka mu abikaasa imbusime lapsena vahetundide ajal kohtadesse, kus inimesed ei käinud. Mees puges kuskile keldrikorrusele trepi alla ja mina veetsin vahel aega kahe ukse vahel (oli mingi koht topeltustega, kuhu mindi üliharva, äkki oli saun nende uste taga?).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ise olin selline autistlike joontega laps ja justnimelt jäingi klassi ja suhtlesin ühe-kahe sõbraga. üks mu kolmest lapsest on minu need jooned pärinud ja istub samuti klassis, võimalusel telefonis või õpib või läheb raamatukokku. nii tütre kui poja klassis on kummaski laps, kes on on veel suurema müra ja kaootilise liikumise ning struktueerimata suhtlemise talumatusega. nemad istuvad samuti klassis, aga lisaks on peas ka kõrvaklapid. tütre klassis käival tüdrukul, 6.klass, on kõrvaklapid peas ka tunnis, kuna ka tunnimüra on talle häiriv, vastab ainult kirjalikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma polnudki ainuke selline veidrik! Mäletan ka kooliajast, et tunnid olid ok, aga vahetunnid olid jubedad. Põgenesin kuhugi peldikusse või, jah, raamatukokku. Hirmus. Ma ei jõudnud ära oodata järgmise tunni algust. Õpetaja ei pruugi selle peale tullagi, et mõnel võib taoline probleem olla, kui ta ise kooliajal selline sangviiniline suhtleja oli. Vahetunni kuvand on ju lõbus ja oodatud aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelmisel aastal võimalus külastada Londonis erinevaid koole, vestelda sealsete direktoritega. Meie mõiste vahetunde nendes koolides pole. Õpilased on oma klassiruumis, õpetaja on see, kes liigub. Klassis on õpetaja ja abiõpetaja. Õpilased ei viibi klassiruumis kunagi üksinda, alati on täiskasvanu juures. Kui klassiruumi siseneb uue aine õpetaja, algab uus tund.Tavaliselt toimub vahetus 3-4 minuti jooksul. Koolipäeva joksul on üks 45 minutine vahetund, kus õpilased on koos õpetajaga õues (koolimaja hoovis) ja üks 30 minutine söögivahetund. Sööma minnakse õpetajaga koos, söögisaalis ollakse koos ja ka klassiruumi tagasi tullakse koos. Tegelikut oli koolis väga rahulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele – minu arust on see köhitav, kuidas peavad lapsed ühes kohas istuma nagu sunnismaised, pissile ikka lastakse? Lihtsam ja lapsesõbralikum on ikka 45 minuti tagant vahetund, kus lapsed saavad liikuda, oma vahel suhelda, pissil käia, juua – kui istuvad pikalt ja peavad pidevalt õpetajaid jälgima – ka silmadele väsitav.
Meie koolis lubatakse joosta ja käratseda saalis, seega need, kes tahavad oma vahel olla – on koridoris vms. kohas. Kuna koolis on ATH-häirega lapsi, siis lisandub veel nende lärmakus, seega on seda kisa üksjagu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Kuidas vahetunnid üle elada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.