Esileht Pereelu ja suhted Kuidas veenda meest psühhiaatri juurde minema?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kuidas veenda meest psühhiaatri juurde minema?

Postitas:

Mehel on väga pingeline töö ja ta on sellest silmnähtavalt stressis ja läbipõlemise äärel – töö võtab kogu energia, nii et koju jõudes on ta enamasti väga väsinud ja otsib stressileevendust kõikvõimalikest ebatervilisest tegevustest nagu õllejoomine, liigsöömine, mõttetute telesaadete vaatamine jne. Ma saan aru, et tahab end lihtsalt välja lülitada. Samas töö talle justkui meeldib ja ta väidab, et tema erialal ei oleks ka kuskil mujal parem. Mina kardan, et ta põleb niiviisi läbi, sest läbipõlemise märke ja sümptomeid aina koguneb. Ta ise arvab, et pole hullu midagi ja peab vastu küll.

Unehäired, võimetus lõõgastuda, ülesöömine, seletamatud valud (mis puhkuse ajal alati ära kaovad), kergesti ärritumine, tujutus, kurvameelsus, ärevus – ta tunnistab, et kõik need sümptomid tal esinevad, kuid ta keeldub suurt pilti nägemast. Ta usub, et psühhiaatri juurde minemine näitaks justkui mingit nõrkust ja tal ei ole sinna üleüldse asja ja ta ei oskaks seal midagi rääkida. Aga samal ajal näen ma kõrvalt, kuidas ta end aina sügavamasse auku kaevab ja pole harvad hommikud, kui ta enne üles tõusmist voodis natuke nutab. Mina tahaks hakata lapsi planeerima ja ühist kodu soetama, aga tema on hetkel nii sügavas augus (ma julgeks pakkuda, et depressioonis), et ei oska ega taha tulevikule mõelda. Lisaks on ta iseloomult kohutavalt jonnakas ja läheb kergesti trotsi täis. Minul on mõistus otsas ja ma ei oska teda aidata – see mõjutab palju ka meie suhet. Psühhiaatri juurde mineku osas on ta juba trotsi täis, aga samas kui ma sellest üldse juttu ei tee, siis ta ei jõua sinna kindlasti.. Koos oleme olnud 7 aastat ja sümptomid on tekkinud viimase 2 aasta jooksul ja aina süvenevad.

Kuidas teha talle selgeks, et tal on abi vaja ja üksi ta sellest mustast august välja ei rabele?

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.12 13:48; 06.12 14:13; 06.12 19:58; 07.12 12:52; 09.12 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära hakka temaga enne peret planeerima kui asjad korras pole. kui ta praegu juba trotsi täis on ja kergesti ärrituv, mis siis veel saab kui laps sünnib!
äkki oleks sul targem mõneks ajaks lahkuda, las ta saab siis selgusele kas ta on sinuga või tööga abielus.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Mulle tundub, et üheks ta mureks on ka see, et tal ei ole elus justkui sihti, eesmärki, suuremat mõtet. Ma tunnen teda väga hästi (tuttavad oleme juba ligi 15 aastat) ja ma tean, et temast saaks suurepärane isa ja kuigi ta seda ise praegu ei tea ja ei näe, siis laps oleks just see miski, mis ta elule uue mõtte annaks ja aitaks võib-olla näha, et elus on ka muud peale töö. Võtsime kaks aastat tagasi koera ja ta on kõige pühendunum ja armastavam koeraomanik üldse – just tema on meist kahest see, kes koera lõpmatuseni nunnutada võiks ja tema eest hoolitseb (peab meeles kõik ussirohu andmised ja vaktsineerimiskava jms), ta luges läbi kõikvõimalikud koerte kasvatusteemalised raamatud ja ta muretseb pidevalt, et kas koeral on meiega ikka hea ja tore ja kas me saaks ta elu kuidagi paremaks teha. Ma tean, et ta käituks lapse puhul täpselt samamoodi, see on juba ta iseloomus kinni.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.12 13:48; 06.12 14:13; 06.12 19:58; 07.12 12:52; 09.12 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära hakka temaga enne peret planeerima kui asjad korras pole. kui ta praegu juba trotsi täis on ja kergesti ärrituv, mis siis veel saab kui laps sünnib!

äkki oleks sul targem mõneks ajaks lahkuda, las ta saab siis selgusele kas ta on sinuga või tööga abielus.

Kuldsed sõnad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:14; 06.12 16:09; 07.12 05:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et mees koera eest hoolitseb, ei ole küll mingi garantii.
Mul on üks tuttav, keda ma olen tundnud vast 5-6 aastat. Täiesti koerahull ja oma koera võib poputada palju kulub, aga inimsuhetes on täiesti enesekeskne ja arvestab ainult iseendaga.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki hoopis laps küll, aga tema jääb isapuhkusele ja sina tööle tagasi. Siis ei kaota ta töökohta ega sissetulekut, kuid puhkab tööstressist (asemele tuleb hoopis uutmoodi stress :))

Aga seda pead temaga arutama ja põhjalikult ise läbi mõtlema.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis ta õllejoomise ja telekavsstamise asemel sinu arust peaks tegema? Klassikalusel kontserdil konjakit jooma?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tunnen teda väga hästi (tuttavad oleme juba ligi 15 aastat) ja ma tean, et temast saaks suurepärane isa ja kuigi ta seda ise praegu ei tea ja ei näe, siis laps oleks just see miski, mis ta elule uue mõtte annaks ja aitaks võib-olla näha, et elus on ka muud peale töö.

See on Naiste Rumalate Mõtete Edetabelis küll lausa esikolmikus.

– Mees MUUTUB paremaks, kui me saame lapse.

—————-

Hallooo, mees muutuks enne, kui ta TAHAKS isaks saada.
Või muutuks teist korda enne, kui ta tahaks teist last selle naisega.
Jne.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:14; 06.12 16:09; 07.12 05:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, su jutt oma mehe kohta kõlab täpselt nii, nagu kirjeldaksid mind. Tegelikult nii ongi, et mida kaugemale lased areneda sellel läbipõlemisel (st ei puhka piisavalt, võtad liiga palju kohustusi ja siis oled nende pärast kogu aeg mures jne), seda suuremaks kasvab ka depressioon ja järjest raskem on kõigest sellest üle saada. Sihi puudumine (sellise, mis inimese enda jaoks tõesti nii oluline on, et silma särama paneks) on juba ise paras depressioonipõhjustaja. Mul tekkisid samamoodi unehäired, liigsöömine, üleüldine tasakaalutus kõiges, masendushood, nutuhood, sihitu tegutsemine (vahid tuimalt telekast mingeid sarju, mis tegelikult isegi ei huvita) jne. Lõpuks põlesin nii läbi, et ei saanudki enam oma tööga jätkata, jäin koduseks ning alles ca kaks aastat kodus istumist ja enese igakülgset turgutamist (ilma AD-ta) tegid must jälle enam-vähem terve inimese, kes ma praegu olen. Nii et su mure oma mehe pärast on täiesti põhjendatud.

Minul muidugi oli see asi, et psühhiaatri/psühholoogi juurde minemine polnud minu jaoks probleemiks – pigem tundus see isegi sellise põneva võimalusena enda kohta midagi huvitavat teada saada vms. Kindlasti ei tundunud see mitte nõrkuse näitajana, vaid pigem tarkuse näitajana. Kas kuidagi sellele ei annaks rõhuda, et mees kasvõi lihtsalt sinu südamerahustuseks ja n-ö teenena sulle arsti juures ära käiks? Nii, et ta ise ei peagi uskuma, et sellest mingit kasu oleks või et tal üleüldse probleem on. Ära kindlasti avalda talle survet a’la “sa pead laskma endale mingid tabletid kirjutada” vms. Kui ühe korra ära käib, äkki hakkab ka ta ise asja natuke teise pilguga nägema ja edaspidi läheks juba n-ö iseenda pärast.

Igal juhul edu sulle. Kuigi see on ilmselt ka sinu enda jaoks raske, siis hoia temaga suhtlemises peenetundeliselt, aga järjepidevalt ikkagi seda suunda, et ta psühhiaatri juurde läheks. Isegi siis, kui mehele need jutud ei meeldi. Mõni kõva kivi vajab enne pragunemist ikka väga kaua seda, et veetilk teda uuristaks.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsesaamine nüüd küll ühtegi psühholoogilist probleemi ei lahenda, võid selles täiesti kindel olla. Ära kleebi oma tahtmisi mehe selga. Raseduse, uue pere, elu beebiga on selline väljakutse, et seda ei pea üks läbipõlenud isa vastu.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja.

Huvitav, et mu teemapüstitusest just lapsesoov välja nopiti. See, et ma tahaksin meie suhtega edasi liikuda ja laps saada ning ühine kodu soetada, ei tähenda seda, et me seda kohe tegema hakkaksime ja et see ainult minu soov oleks. Ma olen oma mehelt mitu korda otse ja ausalt küsinud, et kas ta on kindel, et ta üldse lapsi tahab ja tema vastus on alati kindel “jah” olnud. Ma olen nõus, et depressioonis ja läbipõlenud inimene ei ole tõenäoliselt kõige parem lapsevanem, seepärast ma teda arsti juurde suunata tahakski.

Enne unustasin mainida seda, et ta pelgab üldse kõikvõimalikke arste, mitte ainult psühhiaatreid. Kuna tal on need seletamatud valud, siis võttis ta end viimase aasta jooksul lõpuks kätte ja käis mitme arsti juures. Ja see oli tema jaoks tõeline eneseületus, sest tuleb välja, et tal on mõningane terviseärevus. Ta tunnistas mulle, et ta kardab arste, sest ta kardab, et tal avastatakse mõni tõsine haigus (nt vähk). Ükski arst ei leidnud, et tal midagi viga oleks – soovitati vaid veidi rühti jälgida. Nüüd on ta arstides pettunud, sest valud kestavad ja kui ma pakkusin, et äkki on tegu psühhosomaatiliste valudega (sest depressioonis inimesi võivad ka erinevad füüsilised valud vaevata), siis seda ta väga kuulda ei taha. Perearst kirjutas tegelikult talle esimese asjana saatekirja psühholoogile, aga selle peale hakkas ta hoopis perearsti ebakompetentsuses süüdistama, sest ta on veendunud, et valude põhjus on füüsiline.

Ta on veel paari eriarsti järjekorras, aga kui nemad ka midagi ei leia, siis äkki see veenab teda lõpuks ka psühhiaatri või psühholoogi juurde minema.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.12 13:48; 06.12 14:13; 06.12 19:58; 07.12 12:52; 09.12 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et su mehel on fibromüalgia, see on otseselt seotud psüühikaga. Olen olnud raskes kliinilises depressioonis. Tänu antidepressantidele tervenesin kenasti. Lisaks lahenes ka olukord, mille tõttu ma depressiooni langesin. Ravi kestis aasta aega. Sinna perioodi kuulus ka ca paarikuune periood, kus mu keha oli lakkamatutes, piinavates valudes. Vaid kuum vann tõi leevendust. Mäletan, et lendasin Kanaari saartele puhkama ning terve lennu aja ma põhimõtteliselt vaevlesin valudes, lisaks veel kõhulahtisus. Päike, tuli, vesi, maa, õhk, lõõgastus- need tõid mu tervise tagasi ning tagasi sõitsin juba hoopis tervema inimesena.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks lahenes ka olukord, mille tõttu ma depressiooni langesin.

Pigem ikka kadus depressioon just selle olukorra lahenemise tõttu.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 14:14; 06.12 16:09; 07.12 05:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et mees on koera eest hoolitsemisest stressis. Kaks aastat tagasi võtsite koera, kaks aastat on stressis olnud.

Ok. Nali naljaks. Aga töönarkomaan ei muutu koduseks isaks, kui laps sünnib. Siis on lihtsalt üks stressiallikas lisaks. Vähemalt ükski minu tuttav töönarkomaan pole kodusemaks muutunud peale lapse saamist. Naised, kes seda kannatavad, on lihtsalt kogu lastekasvatamise enda peale võtnud. Teised paarid on lahku läinud. Mees maksab korralikku elatist ja viib kaks korda kuus lapsed kohvikusse.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ilmselt on see stress/depressioon ikka varem alguse saanud kui 2 aastat tagasi. Mul on endal ajaarvamine sassis, sest ega see ei ole ju selline asi, et on põmaki järsku kohal ükspäev, vaid ikka vaikselt kasvab ja areneb. Suved on nt alati paremad – päike, soojus, puhkus, rohkem füüsilist aktiivsust jne, nii et ega koguaeg järjepidevalt ainult halvemaks ei ole läinud, on ka helgemaid aegu. Aga koeraga ma depressiooni küll ei seosta, pigem mõjub ta ikka täieliku teraapiakoerana, nii on mees ise ka öelnud.

Kusjuures see mõte, et äkki võiks tema lapsega vanemahoolduspuhkusel olla, on meil mitu korda jutust läbi käinud ja talle see väga meeldib. Teoorias ei oleks mul selle vastu mitte midagi, aga natuke pelgan, et kui see aeg kätte jõuab, siis ei raatsi ma nii väikest beebit koju jätta ja ise tööle minna. Asi pole mitte selles, et ma meest ei usaldaks, vaid selles, et kuna tegu on esimese lapsega, siis ma ei kujuta ette, mis tunded mind tegelikult valdavad. Olen loomult selline emalik ja hoolitsev, armastan lapsi (jah, ka teiste omasid) ja olen emaks olemisest alati unistanud. Ja mis seal salata, ka mu enda töö on küllalt stressirohke ja vastutusrikas. Hea meelega keskenduks isegi mõneks ajaks hoopis kodusfäärile ja kogeks seda teistmoodi stressi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.12 13:48; 06.12 14:13; 06.12 19:58; 07.12 12:52; 09.12 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb siis välja, et te mehega mõlemad omajagu stressis ja pinges oma töö tõttu.
Pole vist eriti hea stardipakk lapsekasvatamiseks?
Lõpuks kasvab teil peres laps/lapsed, kes ei saa piisavalt tähelepanu, hoolt, hellust ega armastust, kuna vanemad on liiga ametis omaenda stressi, depressiooni ja tööga.

Olen ise kasvanud sellises töönarkomaanide peres. Üsna selline kõrvalseisja olin ja väiksest peale pidin üksi hakkama saama, kuna vanematel ei jagunud aega ega jaksu töö kõrvalt.
Kas see on see, mida oma lapsele tahaksid?
Ehk peaksite mõelmad mõtlema, kuidas oma tööelu kergemaks ja pingevabamaks saaks?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 08.12 11:28; 08.12 14:03; 08.12 15:35; 08.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koera võtmine võib igasuguse lapse saamise isu ära nullida. Oleneb, millise “frukti” te endale võtsite… ja kas te olete ikka pühendunud ja vastutustundlikud loomaomanikud, mitte et koer on lihtsalt koer ja asi nurgas…

Meil ka koer aga võetud just selleks, et mees lapsi veel ei tahaksja sugulased asjatult ei undaks ja asi on õnnestunud 101%. Minul rahulik selle teemaga,temal pea huugab koera ja tööga…

Töönarkomaaniat sina ilmselt murda ei suuda, see peab mehe murdma ja siis võib tulla oodatud muutus. Ma ka ka aastaid noore ja uljana proovisin,aga olin ise pärast sügavamas augus, sest enda vajadused jäid tahaplaanile. Nii me siis rügame ja halame, et karjeristi elu pole mingi elu ja koer aitab nö lõõgastuda ja tirib meid metsajooksule või rappa … Laps sellisesse õhustikku? Kindlasti mitte!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine juba see, et sina tahad perekonda planeerida, SEST te olete ju nii kaua juba teineteist tundnud jne. Kas tema üldse lapsi tahab, on iseasi.

Sa arvad tõsiselt, et inimesed on koos 15 aastat ja ei ole teineteisega sõnagi sellistel teemadel rääkinud? Naine üksinda planeerib, otsustab, tahab ja kujutab ette?

See, kui hea isa või ema keegi oleks, pole oluline. See ei tähenda, et peaks lapse tegema või sinuga kodu soetama. Oma unistusi ei tohi teistele peale suruda.

Kas me ikka loeme ühte ja sama teemat? Kust sa seda loed, et naine enda unistusi mehele peale surub?

Ja nii idiootselt oskab vast vaid perekooli Revolver mõelda, et mees ja naine on küll aastaid koos olnud, aga ega see ei tähenda, et mees just selle naisega tahab lapsi saada ja kodu soetada. Ma ei kujuta ette, kui haige taustaga kodust sellise mõtteviisiga inimene tuleb?!
Kujutad sa ette, et kõik mehed siiski ei ole debiilikud?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:40; 08.12 12:25; 08.12 14:16; 08.12 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nii idiootselt oskab vast vaid perekooli Revolver mõelda, et mees ja naine on küll aastaid koos olnud, aga ega see ei tähenda, et mees just selle naisega tahab lapsi saada ja kodu soetada. Ma ei kujuta ette, kui haige taustaga kodust sellise mõtteviisiga inimene tuleb?!
Kujutad sa ette, et kõik mehed siiski ei ole debiilikud?

Võib kõlada idiootselt, aga paraku on see ju reaalsus. Kas või perekoolis on olnud hulgim teemasid, kus mees ja naine aastaid kuidagi sihitult koos tiksuvad. Mõnedel juhtudel on koos oldud lausa 8 aastat. Ja kui naine vihjab soovile last saada või ühine kodu osta, siis tuleb mingi ebamäärane vastus.
Tegelikkus ongi see, et mees päriselt ei taha end selle naisega pikaks ajaks ja tõsiselt siduda. Aga kuna kedagi teist kuskilt ka saada ei ole, siis niisama tiksuda võib, kuna päris üksi ju ka olla ei taha. Ja ehk selle aja jooksul juhtub silmapiirile ka keegi sobivam, kellega neid lapsi ja kodu ka tahaks. Kõlab idiootselt ehk sulle, aga nii paraku päriselus on…

Paraku olen ka ise sellise asja läbi teinud. Olin 5 aastat sellises suhtes ja siis sugulased ja muud inimesed, et ikka imestasid, et miks ei abiellu, ühist kodu ei osta või last ei saa. Algusest peale oli selgeks räägitud, et mees tahab lapsi ja abielluda. Muidu poleks temaga suhet loonudki. Aga no näed, lihtsalt ta ei tahtnud neid minuga.

Praeguseks pole tal neid ka kellegi teisega, pole õnnestunud veel “seda paremat” leida.
Natuke kahtlen, et tal neid ka kellegi teisega tuleb, enne kui vanus juba sealmaal on, et hakkab mõtlema “juba nii vana, et peab olema”. Lihtsalt sedasorti mees, kelle hoolivus ja pühendumus kestab täpselt senikaua, kui armumisfaas läbi. Kui hakkab tekkima pingeid või probleeme, mõtleb juba lahkuminekule.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 08.12 11:28; 08.12 14:03; 08.12 15:35; 08.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nii idiootselt oskab vast vaid perekooli Revolver mõelda, et mees ja naine on küll aastaid koos olnud, aga ega see ei tähenda, et mees just selle naisega tahab lapsi saada ja kodu soetada. Ma ei kujuta ette, kui haige taustaga kodust sellise mõtteviisiga inimene tuleb?!

Kujutad sa ette, et kõik mehed siiski ei ole debiilikud?

Võib kõlada idiootselt, aga paraku on see ju reaalsus. Kas või perekoolis on olnud hulgim teemasid, kus mees ja naine aastaid kuidagi sihitult koos tiksuvad. Mõnedel juhtudel on koos oldud lausa 8 aastat. Ja kui naine vihjab soovile last saada või ühine kodu osta, siis tuleb mingi ebamäärane vastus.

Tegelikkus ongi see, et mees päriselt ei taha end selle naisega pikaks ajaks ja tõsiselt siduda. Aga kuna kedagi teist kuskilt ka saada ei ole, siis niisama tiksuda võib, kuna päris üksi ju ka olla ei taha. Ja ehk selle aja jooksul juhtub silmapiirile ka keegi sobivam, kellega neid lapsi ja kodu ka tahaks. Kõlab idiootselt ehk sulle, aga nii paraku päriselus on…

Paraku olen ka ise sellise asja läbi teinud. Olin 5 aastat sellises suhtes ja siis sugulased ja muud inimesed, et ikka imestasid, et miks ei abiellu, ühist kodu ei osta või last ei saa. Algusest peale oli selgeks räägitud, et mees tahab lapsi ja abielluda. Muidu poleks temaga suhet loonudki. Aga no näed, lihtsalt ta ei tahtnud neid minuga.

Praeguseks pole tal neid ka kellegi teisega, pole õnnestunud veel “seda paremat” leida.

Natuke kahtlen, et tal neid ka kellegi teisega tuleb, enne kui vanus juba sealmaal on, et hakkab mõtlema “juba nii vana, et peab olema”. Lihtsalt sedasorti mees, kelle hoolivus ja pühendumus kestab täpselt senikaua, kui armumisfaas läbi. Kui hakkab tekkima pingeid või probleeme, mõtleb juba lahkuminekule.

Ühesõnaga, sa omistasid sujuvalt enda halva elukogemuse teemaalgatajale? Miks küll! Kust sa teemaalgatusest sinu eluga sarnanevaid ohumärke välja lugesid? Sa hakkasid kohe huupi lajatama, et ainult naine üksinda tahab suhtes olla, lapsi saada, kodu planeerida. Mitte, et selliseid asju ei võiks ilmas juhtuda, aga väga nõme on hakata sedda igale võimalikule paarisuhtele (kus kohe lapsi ei saada) külge kleepima.

Ma olen alati mõelnud, et kas perekoolis on üks konkreetne tegelane, kes lendab kõiksugu suhtes teemadesse sisse, hakates oma ideoloogiat raiuma stiilis – saad aru küll, mees tahab lapsi küll, aga mitte sinuga! Mees tahab abielluda küll, aga mitte sinuga jne.

Ma olin veendunud, et see on meie perekooli kibestunud Revolver, aga nüüd tuleb välja, et ta ei olegi ainus, kes tahab sellisel moel naisterahvale valusalt kohta kätte näidata. Revolvrist ma saan aru. Ta ongi haige inimene. Aga kui üks naisterahvas teist hakkab milleski sellises veenma, siis ma loen sellest välja vaid pahasoovlikku kahjurõõmu – läks mul halvasti, mingu ka teistel!

P.S. Ma ei usu, et üks mees viitsib 15 aastat mõne naisega lihtsalt niisama koos tiksuda ja oodata, millal see õige tuleb.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:40; 08.12 12:25; 08.12 14:16; 08.12 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, sa omistasid sujuvalt enda halva elukogemuse teemaalgatajale? Miks küll! Kust sa teemaalgatusest sinu eluga sarnanevaid ohumärke välja lugesid? Sa hakkasid kohe huupi lajatama, et ainult naine üksinda tahab suhtes olla, lapsi saada, kodu planeerida. Mitte, et selliseid asju ei võiks ilmas juhtuda, aga väga nõme on hakata sedda igale võimalikule paarisuhtele (kus kohe lapsi ei saada) külge kleepima.

Sa vist ei oska lugeda. Kuskohas omistasin oma elukogemuse teemaalgatajale? Või kustkohast lajatasin, et naine tahab üksi suhtes olla ja mees mitte?
Ma lihtsalt vastasin konkreetselt sulle. Et on olemas küll selliseid tiksujaid mehi, kellele sobib mugav “status quo” ja ei tahagi ehk lapsi vms. Ja annavadki ähmaseid “poollubadusi”, et naine päris ära ei läheks. Et no “kunagi” tahan ikka lapsi ja kodu. Selline klassika.

See, et SINA ei usu, et on mehi, kes niisama viitsivad ühe naisega 15aastat tiksuda ja samal ajal loota, et tuleb keegi Õige, on konkreetselt sinu uskumus. Mis aga ei tähenda paraku, et päriselus nii poleks.

JA mina siiralt, käsi südamel, küll kuidagi ei tahtnud teemaalgatajale selgeks teha nagu ta mees ootaks, et ehk tuleb keegi õige. Ma vastasin vaid sinu uskumatusele, et “mees tahab küll lapsi saada, aga mitte sinuga” täiesti pädeb siiski.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 08.12 11:28; 08.12 14:03; 08.12 15:35; 08.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine juba see, et sina tahad perekonda planeerida, SEST te olete ju nii kaua juba teineteist tundnud jne. Kas tema üldse lapsi tahab, on iseasi.

Sa arvad tõsiselt, et inimesed on koos 15 aastat ja ei ole teineteisega sõnagi sellistel teemadel rääkinud? Naine üksinda planeerib, otsustab, tahab ja kujutab ette?

See, kui hea isa või ema keegi oleks, pole oluline. See ei tähenda, et peaks lapse tegema või sinuga kodu soetama. Oma unistusi ei tohi teistele peale suruda.

Kas me ikka loeme ühte ja sama teemat? Kust sa seda loed, et naine enda unistusi mehele peale surub?

Ja nii idiootselt oskab vast vaid perekooli Revolver mõelda, et mees ja naine on küll aastaid koos olnud, aga ega see ei tähenda, et mees just selle naisega tahab lapsi saada ja kodu soetada. Ma ei kujuta ette, kui haige taustaga kodust sellise mõtteviisiga inimene tuleb?!

Kujutad sa ette, et kõik mehed siiski ei ole debiilikud?

Siit lugesingi.

Mina tahaks hakata lapsi planeerima ja ühist kodu soetama, aga tema on hetkel nii sügavas augus (ma julgeks pakkuda, et depressioonis), et ei oska ega taha tulevikule mõelda.

Teiseks. Nad ei ole koos 15 aastat, nad on tuttavad pea 15 aastat. Kui 15 aastat oleksid koos olnud, siis võiks eeldada tänaseks ühist kodu või last/lapsi. Võid ju aastaid ette planeerida, aga inimesed ja nende hetkesoovid muutuvad. Pluss on ka selliseid, kes ei ütle kunagi (ka oma kallimale) oma soove välja (just neid elumuutvaid, nagu seda on lapse tegemine) ja annavad poolesõnalisi lubadusi. Sama on kodu ostmine. Mõni tahab kinnisvara rangelt enda nimele (hoida rahaasjad eraldi), kuigi armastab oma elukaaslast. Ma ei tea, kuidas teemaalgatajal, aga see jutt, et mina tahaks hakata, ei tähenda midagi depressioonihaigele. Mees ei oska ega taha tulevikule mõelda, nagu teemaalgataja kirjutab. Kas ta peab seda tegema? On väga tarku, ilusaid, intelligentseid – mida kõike veel – mehi/naisi, kes ei taha teha lapsi näiteks, kuigi neile öeldakse, et nad peaksid või võiksid. Kindlasti võib teemaalgataja mees lapsi soovida, aga praegu, nagu ma aru saan, on vaja esimese asjana oma tervis korda saada. Ja see võib võtta veel mitu aastat.

Mida sa ajad? Keegi polegi öelnud, et teemaalgataja peab depressioonis mehega just praegu lapse saama. Minu arust küsib teemaalgataja hoopis seda nõu, et kuidas meest arstile saada. Kuidas leida olukorrale lahendus. Siis aga lendab üks perekooli kägu teemaalgatajale kukile ja hakkab seletama, et kuidas sa ometi aru ei saa, mees tahab lapsi küll, aga mitte sinuga! jne. See, et teemaalgataja tulevikus näeb end sama mehega koos ja ühise perena, oli mu meelest mainitud lihtsalt taustaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:40; 08.12 12:25; 08.12 14:16; 08.12 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata oma sõnakasutus üle, kas (ka) sina ei lenda teistele kukile, kasvõi oma ”mida sa ajad”-ga, rääkimata sellest, kui idiootselt keegi sinu arvates mõelda oskab

Just, selline huupi ja mõnitav tulistamine, et “su mees tahab küll lapsi, aga mitte sinuga!”, ongi idiootlik! See on pahatahtlik, õel. Perekoolis väga tüüpiline meetod, kuidas naisterahva enesehinnangut õõnestada ja talle koht kätte näidata.

Muus suhtes…! Ei tahaks, et teema kalduks kiusliku käo, kes teab täpselt, mida teemaalgataja mees tegelikult tahab, ärapanemiseks. Seega, mina diskussiooni ei jätka. Küll siis teemaalgataja ise täpsustab, mitu aastat nad sellest 15-st aastast suhtes on? Kas tal on tõesti soov saada depressioonis mehega laps või oli ta soov, et mees saaks enne terveks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.12 09:40; 08.12 12:25; 08.12 14:16; 08.12 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugeda vist ikka ei oska. Teemaalgataja kirjutas, et suhtes on olnud 7 aastat, depressiivne olnud mees 2 aastat. Tuttavad olnud 15 aastat.

Praegu ei puutu üldse asjasse see, mis naisega see mees lapsi tahab. Asi pole ju üldse selles, et mees selle naisega lapsi ei tahaks. Kuskil pole see kirjas ega teemaalgataja jutust ei loe kuidagi välja, et mees naise suhtes ükskõikne oleks. Point on selles, et see mees otseselt ei taha vist hetkel lapsi. Mitte pole asi selles, et mingi teise naisega tahaks. Ta lihtsalt hetkel otseselt ei mõtle laste saamisele. Tema põhifookus läheb tööle. Selles on probleem. Kahjuks ei pruugi laps seda muuta. Teemaalgataja loodab, et kui sünnib laps, siis läheb mehe põhifookus ja siht sinna. Aga kahjuks ei pruugi. Ja võibki edasi minna täpselt samamoodi nagu praegu, ainult et lapsega tegelemine jääb põhiliselt naisele. Seda ei tea ju keegi ette, kuidas su mees käituma hakkab. Võib-olla saab aru, et töö pole elus kõige tähtsam ja pühendub lapsele, aga me ei tea seda.

Põhiline ongi see, et ta ISE ei näe probleemi, et tööle nii palju oma energiat kulutab ja stressis on. Siis ei pruugi see ka lapse saamisega muutuda.
Mees peaks tahtma ISE midagi muuta.

Kahjuks on üldiselt nii, et ega mehed oma probleeme ju ei tunnistagi. Enne kui asi päris hull. Psühhiaatri poole pöördumine ja läbipõlemise tunnistamine tähendaks ju meeste meelest tunnistamist, et nad ei saa hakkama. Nii et see pole tõenäoline seni, kui asjad päris halvaks pole läinud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 08.12 11:28; 08.12 14:03; 08.12 15:35; 08.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, mul endal oli eks, keda töötlesin üle 3 aasta sel teemal, et peaks psühhiaatri/psühholoogi juurde minema.
Veab, et sul mees ei vihasta ega solvu. Minu eks solvus ja vihastas tohutult iga kord, kui seda soovitasin. Tema võttis seda nii, et teda peetakse hulluks ja psühholoogi juures käivad vaid hullud. Väga kaua läks aega, enne kui aru sai, et asjad pole päris nii. Tegelikult mõjus vist alles see, kui ise psühhiaatri/psühholoogi juures käima hakkasin ja seal paariteraapiat soovitati ning sinna suunati. Sinna oli nõus tulema, üksi psühholoogi juurde mitte. Seal sai vist aru, et polegi nii hull see asi ja hakkas ise ka psühholoogi juures käima. Hiljem oli tänulik, et see õpetas paremini endast aru saama.

Äkki peaks teemaalgataja sama proovima? Ära mitte suuna teda üksi psühhiaatri juurde, vaid minge koos paariteraapiasse. Sest tegelikult see probleem on juba otseselt paariteraapia ka. Saategi arutada seal mehe töönarkomaania/stressi teemat ja lapsesoovi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 08.12 11:28; 08.12 14:03; 08.12 15:35; 08.12 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Ma ei usu, et üks mees viitsib 15 aastat mõne naisega lihtsalt niisama koos tiksuda ja oodata, millal see õige tuleb.

Aga see pole usu küsimus. Lihtsalt selliseid mugavaid mehi on palju. Kuni naised neile k**pi ja suppi annavad ka siis, kui ilmselgelt mees ei taha end abieluga selle naisega siduda, on neil aega rahus ringi vaadata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja siin.

Teemapüstitus oli “kuidas veenda meest psühhiaatri juurde minema”, mitte “kuidas veenda oma depressiivset meest, et nüüd oleks aeg lapsi saada?”. Jah, muidugi ma tahaks meie suhtega edasi liikuda, aga ma ei hakka seda ju vägisi tegema. Ja otseloomulikult ei suuda suures stressis/depressioonis/läbipõlenud või läbipõlemise äärel olev inimene aktiivselt tulevikuplaane teha, sest tal on raskusi olevikuski hakkama saamisega. Lapsed ja kodu on meie ühine soov, aga üks meist ei ole praegu võimeline selle soovi nimel töötama. Ma armastan oma meest ja tahan teda aidata, aga minu käed jäävad siin lühikeseks ja ma arvan, et tal on professionaali abi vaja. Olen ka ise aastaid tagasi depressiooni põdenud ja sellest mehega ausalt rääkinud. Mina olen oma kogemuse eest tänulik, sest ma arvan, et see tegi mind just tugevamaks inimeseks ja õpetas end paremini tundma ja ma tean kui palju abi heast arstist ja psühholoogist võib olla. Ma tahaks nii väga, et mu mees ka seda näeks..

Tänan neid, kes on sisulist nõu andnud. Ma arvan, et seda paariteraapia asja võib täitsa kaaluda – et äkki oleks koos julgem minna.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.12 13:48; 06.12 14:13; 06.12 19:58; 07.12 12:52; 09.12 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul abikaasal tuli paar aastat tagasi välja posttraumaatiline stressihäire. Me ise ei osanud seda kahtlustada..arvasime, et lihtsalt stress/depressioon.
Raske oli teda niimoodi näha. Samuti keeldus igasugusest ravist.

Lõpuks saatis tööandja ta psühholoogi juurde (neil tööl selline võimalus olemas) ning sealt sai tema ravi alguse. Hea, et tööandja probleemi nägi ning oskas suunata.

Ravi käib siiani..käib siiani psühholoogi juures ning võtab antidepressante.

Kui ta veel ravi ei saanud ütles ta mulle midagi, mis mul eal meelest ei lähe. “Kui mul sind ja lapsi poleks, oleks ma juba ammu ennast ära tapnud”.

Võtame päev korraga ja tundub, et tal on lihtsamaks läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas veenda meest psühhiaatri juurde minema?