Esileht Kodunurk Kuidss praadida kanatükke, et ei jääks kuivad?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidss praadida kanatükke, et ei jääks kuivad?

Sööme kodus palju linnuliha, ent pean tunnistama, et ma ei ole kana praadimisel osav. Mul on käibel palju retsepte, kuhu sisse käivad väikesed kanatükikesed, mida tuleb pannil praadida, ja tihti kipuvad mul need ikka liiga kuivaks ja maitsetuks minema. Kuidas teha mahlaseid kanatükikesi/-kuubikuid, nagu restoranitoidus?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt pruunistad ja siis edasi pigem küpsetad/hautad kastmes. Nt kui teed midagi kookospiimaga vmt, laseb tükid pruuniks ja edasi valad kookospiima ja lased nt natuke kaane all seest küpseda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

marineerida võid eelnevalt, jogurtis, keefiris.

Ja ei tohi üle küpsetada. Pannile õli sisse lisa veidike ka võid, siis jääb väljast krõbe.

Pannile paned, siis ära seda kana kohe hooga segama hakka, ühelt poolt praeb ära, siis keerad teise poole.

kui kasutad kana sisefileed, siis see jääb alati pehmem, nii et sõltub ka sellest, milline kanaliha sul juba algselt on, mida pannile paned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teha mahlaseid kanatükikesi/-kuubikuid, nagu restoranitoidus?

See on imelihtne.

Võtad näiteks sellest pisut eestistatud retseptist ainult selle kanaosa välja:

Lõika kanafileed 1-2 cm tükkideks.
Klopi munavalged, peenestatud küüslauk ja sojakaste omavahel. Kalla kanatükkidele ja lase kanal vähemalt tund aega maitsestuda. (las olla isegi kauem, aega ju on)
Kuumuta sügavas pannis õli.
Võta kanatükid marinaadist välja, veereta neid hoolikalt kartulijahus, üleliigne jahu raputa maha.
Vahepeal prae kanatükke kuumas õlis umbes 10 minutit, kuni need on pruunistunud ja krõbedad.

Pann ei pea olema mingi sügav, ega üldsegi wok, tavalisest pannist täiesti piisab. Lihtsalt sipsa rohkem õli, umbes nagu seašnitslilegi. (ma ei teagi, vist max. 4 – 5mm õlitaset pannil)
Korraga ära suurt kogust muidugi tee = 400g fileed praetakse ikka 28cm panniga kahes osas kindlasti. Kui 1 kilo, siis neljas osas jne.
Tärkilise osa võid vabalt ka vahele jätta, aga ära jäta, ilusad pruunid nagitsamoodi saavad sellega.
Tuld hoia pigem keskmisest kuumana, nii, et ikka juba silma kipub pritsima. Samas ka mitte liiga kuumana, et kana kõrbeks. Eks sõltub pliidist ja pannist, passi kogu aeg peale. Kui ühel pool koorik peal, keera panni viibutades ringi, kangekaelsemad tükid kahvliga. Lõpus segad juba tihemini, et küljed ka kuuma saaks.
Vaatadki kella, umbes 9-12 min – ja hernekulbi vmsga tõstad kana õlist välja.

Tulemus: seda kana sööks meeleldi ka vanaema, kellel pole mitte ühtegi hammast suus ja kes muidu sööb ainult pudrusid.
Ja neid tükke võid kasutada igal pool, salatis, kastmes, sellessamas magushapus, kusiganes. Nad on ju lihtsalt pisut õrnalt soolaga maitsestatud ja siis praetud krõbe kanafilee.

PS. ERITI pehme asja (umbes nagu muffin) saad siis, kui kõike sama teed kanakintsuga. See on küll pisut rasvasem ja igaüks ei taha paksuks minna.

Gab.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 08.06 12:46; 08.06 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist pruunistamise soovitusest kanafilee puhul ei saa ma aru. Ainus, mida sellega saavutab, on kuiv kiuline kiht filee välispinnal.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 09:24; 08.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean tunnistama et praen alati terve filee ära ja siis lõikan tükkideks. Ka ei oska väikseid kana tükke praadida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist pruunistamise soovitusest kanafilee puhul ei saa ma aru. Ainus, mida sellega saavutab, on kuiv kiuline kiht filee välispinnal.

Aga sa kõigepealt proovi, siis saad ka aru.
Ja kindlasti nad peavad olema enne “leotatud” ehk täpsemalt öeldes marineeritud. (ilma läheks ilmselt tõesti kiviks)

Sama on ju kanatiivakestega: pea sarnases marinaadis üle öö, siis paneering (muna + tärklis) peale ja ca 10 minutit kõva kuuma kuumas fritüüris.
Tulemus analoogiline: mahlad lahti, liha tuleb kondi küljest ise lahti ja kõik on pehme. Ainult see paneering (= maisi v. kartulitärklis) on väljast krõbe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 08.06 12:46; 08.06 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist pruunistamise soovitusest kanafilee puhul ei saa ma aru. Ainus, mida sellega saavutab, on kuiv kiuline kiht filee välispinnal.

Aga sa kõigepealt proovi, siis saad ka aru.

Ja kindlasti nad peavad olema enne “leotatud” ehk täpsemalt öeldes marineeritud. (ilma läheks ilmselt tõesti kiviks)

Sama on ju kanatiivakestega: pea sarnases marinaadis üle öö, siis paneering (muna + tärklis) peale ja ca 10 minutit kõva kuuma kuumas fritüüris.

Tulemus analoogiline: mahlad lahti, liha tuleb kondi küljest ise lahti ja kõik on pehme. Ainult see paneering (= maisi v. kartulitärklis) on väljast krõbe.

Kas sa võrdlesid praegu rasvase nahaga kaetud kanatiiba fileega?
Marineerimine jm ette valmistamine on teine teema, siin pidevalt räägitakse lihtsalt mingist kanafilee pruunistamisest, mis on suht pointless.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 09:24; 08.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa võrdlesid praegu rasvase nahaga kaetud kanatiiba fileega?
Marineerimine jm ette valmistamine on teine teema, siin pidevalt räägitakse lihtsalt mingist kanafilee pruunistamisest, mis on suht pointless.

Jah, ma võrdlesin.

Kas see nahk nüüd väga rasvane on, ma kahtlen. Pigem on see juttude järgi mingi kolesterool.
Aga seda ma tean, et nahk on nagu nahk ikka ja ei lase marinaadi väga läbi.
Seda ma, jah, ei pannud kirja, et tiivakestel tuleb alati nahasse sisselõiked teha (kahekondisesse teen mina kahe kondi vahelt; mõned teevad kiirelt ka kaks ristilõiget kahele poole; enne marinaadi) ja ühekondisesse osasse – piki konti.
Fileega ma suurt vahet ei näe.

Aga ok, see “pruunistamine” ongi kanafilee puhul see, et ta kaotab oma valge värvi, muutub pisut pruuniks ja ei tähenda, et mingi ilge kõrbenud koorik oleks peal.
Koorik tehaksegi kanale pigem paneeringuga.

Me peame vist mingi koos kokkamise tegema, et asjad saaks selgemaks ja kõikidele küsimustele vastused. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 19:09; 08.06 12:46; 08.06 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean tunnistama et praen alati terve filee ära ja siis lõikan tükkideks.

Minu meelest see ongi palju mõistlikum, ma teen ka enamasti nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Kuidss praadida kanatükke, et ei jääks kuivad?