Esileht Ilu ja tervis Külm

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Külm

Postitas:
Kägu

Kellel veel on sügisel-talvel kogu aeg külm, ka kodus (toatemperatuur on 20 kanti)? Kui ringi toimetan pole häda midagi, aga nii kui istuma jään, hakkavad sääred ja jalad külmetama, samuti sõrmed ja randmed. Kogu aeg peab pleed ümber olema ja peab varbaid liigutama. Suvel seda ei ole.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsta siis toas temperatuuri, kui külm on.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui meil veel ei köetud ja toas nii 19 ja 20 kraadi vahel oli siis ma olin ka kringlid külmumas koguaeg. Õnneks nüüd küte sees ja toas 23 kraadi kanti ja kannatab juba lühikeste varrukatega olla aga samas ma tunnen, et võiks ikka soojem olla toas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üürikas siis keeruline, kui enda omand siis lihtne: kasvõi lukuabiga soojasõlme ruumi ja eriala spetsiga koos soe kortermajja. Küttesüsteem EI OLE ühistu omand, sinu kaasomand on! Mingi ühistu tähtis nina võib … khm minna oma jutuga, et ühistu oma jne.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, asi pole küttes. Asi on selles, et normaalse toatemperatuuri juures hakkab külm. 20 on täiesti normaalne temperatuur, olen sellega harjunud.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju siis pole harjunud kui 20 kraadi juures külm hakkab.

Eiei, asi pole küttes. Asi on selles, et normaalse toatemperatuuri juures hakkab külm. 20 on täiesti normaalne temperatuur, olen sellega harjunud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milles siis probleem? Minul terviserikke tõttu on kogu aeg +23°C + pleed. Keegi mögiseb siis käib karumustikasse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, asi pole küttes. Asi on selles, et normaalse toatemperatuuri juures hakkab külm. 20 on täiesti normaalne temperatuur, olen sellega harjunud.

Vähese karastatuse viga. Tüüpiline neile, kes vähe liiguvad, füüsilist koormust rakendavad, pleedide all veelgi tervist nõrgendavad selmet ennast karastada ja treenima hakata.
Solvuda ei maksa, see lihtsalt on nii.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka 20 kraadiga paigal olles külm.

Kuna mul on keskküttega korter siis ostsin kütmiseeelseks ajaks õhukuivataja ja olukord on parem.

St niiskes õhus on külmem tunne. Soojem on kui õhuniiskus väiksem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, asi pole küttes. Asi on selles, et normaalse toatemperatuuri juures hakkab külm. 20 on täiesti normaalne temperatuur, olen sellega harjunud.

Inimesel vananedes verevarustus järjest halveneb, seega ei saa selle “olen harjunud” peale väga loota. Sina ise muutud!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 ongi külm ju. Magamistoas ok, aga eluruumides mu meelest jahe.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt sa siit palju kägusid leiaks, kes samuti 20-kraadist toatemperatuuri hoiaks. Muide, kuidas sa sellega suvel hakkama said, soojuspumbaga? Kalliks ei lähe?

Mu arust ka on 20 kraadi täiesti talutav, eriti kui tegutseda. Telekat vaadates võib teki peale võtta. Aga mu elukaaslane alla 22-kraadist ei kannata, nii et meil on tavaliselt ka ikka pisut soojem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üürikas siis keeruline, kui enda omand siis lihtne: kasvõi lukuabiga soojasõlme ruumi ja eriala spetsiga koos soe kortermajja. Küttesüsteem EI OLE ühistu omand, sinu kaasomand on! Mingi ühistu tähtis nina võib … khm minna oma jutuga, et ühistu oma jne.

Sul on mõisted ikka korralikult sassis ja puudub arusaamine, mis asjad on ühistu ning kaasomand.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sama siin. toas võib ju soe olla, aga ma tunnen füüsiliselt seda, et väljas on külm.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sama siin. toas võib ju soe olla, aga ma tunnen füüsiliselt seda, et väljas on külm.

Voh, esimene, kes tegelikult aru saab, mida mõtlesin. See külm ei tulene ruumi temperatuurist, see on mingi sisemine külm, mis isegi tekkide all päris ära ei lähe. Nagu kondid külmetaks. Keeran ruumi kraade juurde, hakkab palav, aga jalad ikka külmetavad istudes.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eiei, asi pole küttes. Asi on selles, et normaalse toatemperatuuri juures hakkab külm. 20 on täiesti normaalne temperatuur, olen sellega harjunud.

Vähese karastatuse viga. Tüüpiline neile, kes vähe liiguvad, füüsilist koormust rakendavad, pleedide all veelgi tervist nõrgendavad selmet ennast karastada ja treenima hakata.

Solvuda ei maksa, see lihtsalt on nii.

Ikka ka vähese pekikihi viga. Tüüpiline neile, kes regulaarselt treenivad, tervislikult ja õiges koguses toituvad, selle asemel, et rasvapolster peale koguda ja ongi soojem ju. Ülekaalulise inimese ajab iga väike liigutus higistama.

Samuti ei maksa selle peale solvuda, see lihtsalt on nii.

 

Hea küll, see eelnev oli iroonia! Tegelikult on küsimus vereringes. Kahjuks minu aeglast vereringet ei ole ka aastakümnetepikkune regulaarne treenimine suutnud kiiremaks muuta. Mul on ka 20 kraadiga külm, kui rahulikult paigal istun.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Voh, esimene, kes tegelikult aru saab, mida mõtlesin. See külm ei tulene ruumi temperatuurist, see on mingi sisemine külm, mis isegi tekkide all päris ära ei lähe. Nagu kondid külmetaks. Keeran ruumi kraade juurde, hakkab palav, aga jalad ikka külmetavad istudes.

Mul näiteks on suvel põrandad oluliselt soojemad kui talvel, nii et isegi kui toas on sama temperatuur, hakkavad talvel jalad palju kergemini külmetama. Ja jalad on sellised, et kui neil juba mingi häda hakkab, siis ära minna enam ei taha ja häirib tervet keha. Vastupidi, st kuuma pärast ka. Kui ma rase olin, siis ei saanud öösel magada, sest jalad hakkasid tulitama (suvi oli).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind mõjutab see, mis ilm on väljas. Toas on praegu 21,4 kraadi  ja panin kaminasse tule alla, kuna jahe on. Meil on koguaeg üks ja sama soojus 21-22 kraadi, kui  ilm on ilus (nagu eile), siis oli tuba ka soe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nii, et kui väljas käies läheb “külm kontidesse”, siis, kurat, enam sooja ei saa. Kuumas vannis istudes saab, aga ma ei viitsi küll iga jumala päev vanni minna. Siis istun voodis teki all, joon teed ja keeran radikat juurde. Aga ikka on see külm kuskil sees.

Mees on mul veelgi imelikum, aga tal on ka kilpnäärme alatalitlus. Tal ei tohi öösel paksu teki ja villase pleedi all pidžaamapluus püksist välja tulla, muidu selg külmetab. Vahepeal uitab laps öösel meie voodisse. Mees siis tavaliselt teeb vehkat, tema ei saa magada kui keegi nügib ja niheleb. Läheb ise lapse tuppa magama. Seal on ülejäänud elamisest jahedam, kaks välisseina. Ja hommikul kalpsab rõõmsalt välja sealt, oh kui mõnus on jahedas magada! Eee… Nagu keera meie magamistoas ka radikas maha ja pane pleed kõrvale? Eiii, küüülm ooonnn!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 kraadi toas on mu meelest meeletult külm. magamiseks, jah, mõnus, aga niisama istumiseks ja teleka vaatamiseks…brrrr… meil on elutoas umbes 24 kraadi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 kraadi toas on mu meelest meeletult külm. magamiseks, jah, mõnus, aga niisama istumiseks ja teleka vaatamiseks…brrrr… meil on elutoas umbes 24 kraadi.

Mul mees sureks ära kui toas 24 kraadi oleks pidevalt. Juba 22 juures ohib mis kole. Tema muidugi tahaks, et 18 oleks üldse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 kraadi toas on mu meelest meeletult külm. magamiseks, jah, mõnus, aga niisama istumiseks ja teleka vaatamiseks…brrrr… meil on elutoas umbes 24 kraadi.

Mul mees sureks ära kui toas 24 kraadi oleks pidevalt. Juba 22 juures ohib mis kole. Tema muidugi tahaks, et 18 oleks üldse.

Normaalne mees sul. Sellises lämmatises ei saagi elada ju.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli soe vaid siis kui ma  rase olin. Mitte palav, aga just mõnusalt soe. Kahju, et see sünnitusega üle läks.

Õnneks mu jalad ei külmeta, aga külmatunne tuleb kontidesse sügisel ja annab veidi järgi kevadel. Külmakartlik olen isegi suvel. Sellega kaasneb hea osa: mul ei hakka peaaaegu kunagi liiga palav.  Suvine kuumalaine oli mu jaoks meeldib aeg. Ja samas mu mees suri…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul terve elu nii…noh kuni selleni kuni hakkasin saunas käima ja selle võimaluse puudumisel kuuma dushi võtma. Kui märkan, et varbad hakkavad jälle jäiseks muutuma ja külm nahavahel- ka soojades riietes nina külm, siis lähen nii kuuma dushi alla kui kannatan. Välja tulles keha aurab ja mitu päeva on jalad soojad. See ergutab vereringet. Samuti immuunsüsteemi-sarnane tulemus saunale.

Veel soovitan ginko biloba toidulisandit- aitab vereringet parandada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga söö väike pekikiht endale ümber siis! Vaata hülgeid ja morskasid ja kasvõi jääkarusid – väike pekk käib ikka asja juurde, kui tahad külmas ümbruses end soojana tunda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaevalt sa siit palju kägusid leiaks, kes samuti 20-kraadist toatemperatuuri hoiaks.

Arvan sama. Meil on kodus 20-21 kraadi elutoas (magamistoas 17-18) ja eranditult kõigil külalistel on alati jahe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 kraadi ongi liiga jahe. Meil on 23 ja isegi selle temperatuuriga on mul niisama istuma jäädes dressikas peal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21-22 kraadi põrandaküttega korteris, ja toimetades väga ok. Aga kui istun arvuti taga ja töötan, siis jalad külmetavad, kahed sokid + pleed põlvedel.

Soojemaks ei taha panna, siis on kohe palav ja paha. Jalgade külmetamine hakkas koos põrandaküttega, varem tavaliste radikatega polnud.

Magamistoas 16-17 ja hästi mõnus on magada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks ka 20 kõlekülm, isegi magamistoas peab olema 21, muud ruumid on 23, min 22

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vererõhk korras?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Ilu ja tervis Külm