Esileht Kodunurk Külmik a+++

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Külmik a+++

Postitas:

Kas keegi ostnud ja reaalselt maksab vähem elektrit kui a++?
Vaatasin Beko a+++ võtab 180 kwh. Praegu olemas 90ndate Upo ja soovin just vahetada kokkuhoiu pärast.
Kas Beko on hinda väärt? Max 500.- saan kulutada.
https://www.euronics.ee/t/94129/kodumasinad/kulmik-beko-(186-cm)/mcna366e40w

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 18:09; 19.01 01:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vahetasin 90-ndate katkiste tihenditega külmiku LG a+++ külmiku vastu välja ja elektriarve vähenes küll.aga see maksis 700 ringis. Bekoga kogemus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa pead arvestama soetusmaksumuse ja elektrikulu vahel – mitme aastaga see end ära tasub. Ja kas see 500 eurot maksev +++ külmik rahuldab ka kõiki su vajadusi.
Tänapäeva külmikutel on nii palju lisavidinaid ja mugavaid võimalusi (erinevat temperatuuri hoidvad sahtlid, kiirkülmutus, no frost jne), et mõni neist juba ise võtab veidi rohkem energiat, kui su vana. Üsna võimatu on ju täpselt võrrelda 20+ aastat vana külmikut praeguse mudeliga. Rääkimata sellest, et tänapäevased ei pea enam 20 aastat vastu. Odavam igapäevane elektrikulu ei kompenseeri tegelikult lühemat eluiga ja remondikulusid.
Nii et mina ostaks sellise, mis pere vajadusi parimal moel rahuldab ja vähest elektrikulu eraldi eesmärgiks ei seaks. Kokkuvõttes kulud nagunii ei vähene, pole lootustki 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan .lihtsalt nüüd ostes tahaks just põhiliselt jägida seda el.kulu. vahetasin just oma eesti energia paketi ka soodsama firma vastu ja külmik ju aasta läbi töötab. praegu uue paketiga on 5 eur soodsam elekter.
sulatada ka ei taha, seega ikka no frost. praegune kapp juba 25 a vana ja arvata on et kaua enam vastu ei pea. ma isegi ei tea, mis 1995a need energiaklassid olid.
mingeid erilisi vajadusi pole. juurvilju ka eraldi riiulil kaua ei säilita. tean et osa kappe on eraldi riiulid ja eraldi temperatuuridega. mulle pole vast need lisavidinad olulised.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 18:09; 19.01 01:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan .lihtsalt nüüd ostes tahaks just põhiliselt jägida seda el.kulu. vahetasin just oma eesti energia paketi ka soodsama firma vastu ja külmik ju aasta läbi töötab. praegu uue paketiga on 5 eur soodsam elekter.

sulatada ka ei taha, seega ikka no frost. praegune kapp juba 25 a vana ja arvata on et kaua enam vastu ei pea. ma isegi ei tea, mis 1995a need energiaklassid olid.

mingeid erilisi vajadusi pole. juurvilju ka eraldi riiulil kaua ei säilita. tean et osa kappe on eraldi riiulid ja eraldi temperatuuridega. mulle pole vast need lisavidinad olulised.

See paketivahetus ei anna erilist efekti tavaliselt, kui on börsihinnaga paketid. Pigem võib 5 € kulude vähenemisest olla suurem osa elektri börsihinna langusest tingitud ja kulu oleks ka vana paketiga langenud.

Ütleme, et elekter maksab sul koos kohaletoomisega 0,12 € kW/h. Või ei, ümardame ülespoole, võtame 0,15. Ja ütleme, et su praegune külmik on õgard ja võidad aastas 500 kW/h (mul pole halli aimugi, palju need vanad külmikud “söövad”). Aastane kokkuhoid sel juhul 75 €. Ehk siis praegu tehtud kulutused on tasa teenitud 6,67 aastaga. Või kui tahad veelgi ümardada (ja ikka selles suunas, et oleks kasulik uut kallist masinat soetada), siis mõtle, et aastane kokkuhoid elektri pealt on 100 € ehk siis tasuvusaeg 5 aastat. Selle ajaga võib see uus külmik juba tuksi minna. Nii et uut külmikut on mõtet osta siis, kui vana hinge heidab või ei rahulda pere vajadusi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no frost peaks võtma rohkem elektrit, sest jäätumise vastu külmkapp hoopis soojendab ennast ja siis jää sulab ära. mul üks kapp oli ka no frost, samsung. siiski kui tegin sügavkülma palju lahti, tuli sügavkülma jää ja lumi. ma ostaks A+++ klassi, aga võimalikult vaikse, st dB oleksid hästi madalad. ülejäänud vidinad ja eri sahtlid on tüütu pesta ja puhastada. mida vähem seda parem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jäätumise vastu külmkapp hoopis soojendab ennast ja siis jää sulab ära

sa ajad segamini, no frost/frost free kappidel ei tekigi jääd, see saavutatakse õhuringlusega (niiskus eraldatakse õhust). soojendab ja jääd sulatab auto-defrost kapp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Külmik a+++