Esileht Väikelaps kummaline suhtumine lasteaias

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: kummaline suhtumine lasteaias

Postitas:

Laps sai lasteaia koha, käisime vaatamas. Laps ise saab kevadel 2a. Juhataja hakkas kohe soovitama, et laps läheks poole päeva rühma, sest seal koos 1-2a lapsed. Sest tema jutu järgi, on laps liiga väike, et toime tulla rühmas, kus enamuses lapsed saavad 3a. Minu jaoks on see müstika, kodus vaatan, et päris tubli on
Samas oli seal suhtumine selline, et kuna olen veel ise kodune siis võib laps käia ka poole päeva rühmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära kuula direktorit. Kui tunned, et laps saab hakkama, siis tee nii nagu sulle õige tundub. Mul laps oli ka minnes noorim- polnud veel kakski kui teised hakkasid vaikselt kolm saama. Läks kohe terveks päevaks ja kõik kulges hästi. Laps arenes tohutult. Sel sügisel jäi oma rühma vanimaks ja kuu hiljem soovitati laps aiarühma üle viia, sest tal oli kahestega igav ning õpetajad kartsid et hakkab arengus tagasi minema . Nüüd aiarühmas noorim, aga peab ilusti sammu suurematega. Õpetajad kiidavad, et väga asjaliku ja tubli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem suurematega kui titematega. Aga eks direktoril võivad olla omad plaanid, miks oli vaja poole ajaga teise rühma last saata, sina ei pea seda kuulama ega alluma. Ja ka suuremate rühmas võib laps käia osa ajaga, koduse ema laps ei pea pikki päevi 5p/ndl vast tõesti lasteaias kükitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sulle ei sobi see poolepäeva rühm, kus on sinu lapse vanused lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis täpsemalt selle aasta+ vanematega ühte rühma surumise mõte on? Erinevat tüüpi rühmad ja selle pärast? Siis peaks ju varem või hiljem rühma vahetama jne. Või kindel plaan varem kooli saata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul mõjub natuke nooremale lapsele hästi veidi vanemate seas olemine. Samas on nii suure vanusevahega lastel (sinu oma alles saab 2, teised ilmselt juba 3 kohe-kohe 3 saamas) siiski päris suur erinevus arengult, tegemistelt, võimetelt ning suuremates rühmades võib noorem hakata tõesti takistama vanemate laste tegevust. Minu lapse (sõime)rühmas oli väiksem punt siis talvel/ kevadel kolmeseks saavaid lapsi ning üle poolte 1,5-2-aastased. Õueminekul aitasid lõpuks need 2,5-aastased neid 1,5-2-aastaseid, et ise liiga pikalt ootama ei peaks ja ka natuke õues saaks olla (mõnikord ei saanudki, sest polnud mõtet hakata sättimagi, vanemad oleks saanud kehvema ilma korral (hoov porine) kaugemale jalutama minna, nooremate pärast ei saadud jne).
Lisaks sõpuse tekkimine. Koosmängu ju 1,5-2-aastased enamasti ei harrasta (pigem kõrvuti või täiskasvanu juhendamisel), seega ka sõprussidemeid hakkasid minu lapse sõimerühma nooremad vaikselt arendama suve alguses, kui rühm suvepuhkusele läks. Uudsusega harjumine. Meie lasteais läksid sõimerühmast edasi siiski sügiseks 3-ks saanud lapsed ehk su laps peab sügisest jälle uue rühma, õpetajate ja ka laste(sõpradega) harjuma.
Kui võimalik, siis igal juhul hoiaks lapsel lühemad päevad ja/või lähema nädala, sest 5 päeva nädalas ja/või kõik pikad päevad on siiski nii väikesele lapsele väsitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Direktori ajendeid ei tea, aga omadest kogemustest ütleks küll, et kui vähegi võimalik, siis on poolikud päevad lapse arengule kindlasti kasulikumad kui täispäevad. Eriti sõimelapsed on veel üsnagi kaisukad ja tahavad palju individuaalset tähelepanu, mida sõimes on raske korraldada. Pärast täispikka päeva oli minu 2aastane ikka totaalselt väsinud, pahur ja viril ning seda hoolimata tõigast, et tegu oli hästiarenenud ja sotsiaalselt tugeva lapsega.

Kui laps käib lasteaias hommikuti ja tuleb pärast lõunasööki koju, siis on see laps saanud kogu hommikupooliku arendavaid tegevusi (muusika-, liikumis-, jm õppetunnid toimuvad enamasti hommikuti), on saanud teistega koos mängida, on saanud käia õues ja söönud korralikku sooja sööki. Siis toob ema ta koju, paneb lõunaunne ning pärast võib üheskoos huvitavaid tegevusi ette võtta. Saab ema oma aega ja saab laps õppetunde, eakaaslaste seltsi ning samas ka teise poole päevast olla koos turvaisiku ehk emaga. Kui tuleb tööle minna siis pole midagi teha, ent koduse ema puhul peaks küll olema võimalik lapsi poole päevaga lasteaias hoida.

Endal kogemused mitme lapsega olemas, töötasin kodukontoris. Hommikuti oli minu tööaeg ja lapsed lasteaias, lõunal tõin koju ja siis oli meie aeg. Nii kestis kuni laste kooliminekuni. Lastele sobis see vägagi hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik õige, et võimalusel pool päeva või mõni puhkepäev jne
aga
seda otsustab lapsevanem ja nii on võimalik teha ka täisajaga rühmast.

Ei, direktor ei saa suruda poolepäeva rühma kui vanemal on avaldus ja soov täisajaga.
V-o läheb ema tööle? See, et ta praegu on kodune, see ei tähenda, et ta seda ka sügisel on…või isegi kuu aega hiljem on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ise oled kodune (ja ka kavatsed veel jääda), siis kindlasti oleks mõistlikum panna laps omavanuste rühma ja pooleks päevaks. Laps ei ole veel isegi 2 mitte, terve päev on ikka väga väsitav veel temale. Samuti endast vanematega võib olla tal tõesti raske kuna suuremad lihtsalt “sõidavad üle”. Selles vanuses on aasta väga-väga suur vahe. Eriti kui need kolmesed on juba võib-olla aasta käinud lasteaias ja täiesti ära kohanenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib sellest hooajast lasteaias. Ta sai novembris 3, on rühma süks vanimaid kui mitte kõige vanem. Noorimaad said augustisseptembris 2.

Ja ongi mu meelest jama see esimene aasta, kui arenguvahe on ikka meeletu. Mõni laps seal ütles sügisel alles 2 sõna ainult, kui mu laps jutustab pikalt oma päevast ja eelmisest suvest…. Nüüd on tulnud veel mingid ninnu-nännu sõnad, no et varem olid normaalsed käed, nüüd järsku on kätud, kodus nõuab koguaeg söögilauas lusikat, kuigi seni sai kenasti kahvliga hakkama jne

Kui ükspäev küsisin, et kas laps pusledega ka mängib, tuli välja, et rühmas olid ainult nupu-pusled! Misasja, need on ju 1-1,5aastastele! Mõni ime siis, et mu laps saab koguaeg kiita, kui tubli ta on , kui ootused on nagu oleksid 1,5aastased….

Aga ma ei saa siin midagi parata ka, sest rühmad komplekteeritakse meil koolikohustuse järgi ehk 01.10 on see verstapost. Ehkjärgmine aasta on parem, ei ole arnegus enam nii suured käärid (loodetavasti mitte minu lapse mahajäämise arvelt 😀 )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll aru ei saa, miks sa surud oma last suurematega ühte rühma. Miks ta ei võiks olla omavanustega koos ja pool päeva on isegi palju. Ise ei paneks ligi kahest üldse kuskile, kui olen kodune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on poole päeva rühmas?
mina tean, et ikka iga vanem valib ise kas laps on lõunani või õhtuni (kui on lasteaiakoht ja maksad kohatasu, siis võib laps ka olla 7-19 ja 5päeva nädalas,mida ma küll ei poolda,aga lasteaed ei saa seda keelata, kui on koht, siis on ka õigus seda teha), esimest korda kuulen, et sellisest kohast, kus ainult ongi poolpäev ja olen kokku puutunud mitme lasteaiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik ilus ja kena see soovitus, aga siis peaks direktor lapse ise enda juurde koju võtma, sest ema peab tööl käima ja raha teenima.
Kui ema kodune, siis teine asi.
See kellegi poole päeva kaupa hoidmine oli ilus soovitus – kui ise kodune.
Niikuinii laps magab pärast lõunat ka veel kodus, on jälle aega iseendale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei taipa, mis mõte kov-l pidada sellist “poole päeva rühma”. Lasteaia laiem eesmärk on ju töötavate vanemate laste hoidmine, et vanemad saaksid palka ja maksuraha teenida. Mängimas võib käia ka mängutoas. Kui paljudel vanematel on üldse vaja poole päeva hoidu? Need vähesed, kellel on, võivad ju tavarühma poolest päevast järele tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa plaanid minna tööle või jäädagi koduseks?

Võibolla juhataja tahab hoida neid kogupäeva kohti nendele, kes tõesti peavadki tööle minema ja laps peakski terve päeva aias olema.

Samas, mina eeldaks, et kui laps juba lasteaias käib, siis ta seal ka oma lõunaune teeb. Eriti mõttetu oleks tuua laps koju magama (mõeldav ainult kodukontoris töötava vanema puhul), muidu on ikka ju ainult paar tundi päevas võimalik midagi asjalikku teha, siis peab ikka edasi lapse und valvama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps ise alles kevadel kaheseks saab, siis 1-2-aastaste rühm, kus lapsed on pooliku päeva, ilmselt sobikski paremini. Kolmeseks saajatega ikkagi umbes aasta vahet ja kuigi lapse arengule võib kasuks olla vanemate lastega koos olemine, siis selles vanuses on aasta ikka suur vahe ja tõesti, seetõttu peavad õpetajad tegevusi rohke sättima, teistest aasta noorem laps, kes pole veel kahenegi võib veidi takistada tegevusi.

Teine asi on see, et omavanustega läheks ta ilmselt sama rühmana edasi, tema rühm jääks ilmselt ka järgmiseks aastaks sõimerühmaks, kui praegu on 1-2-aastased. Kolmeseks saajad on sügisest ilmselt aiarühm. uuri järgi, kuidas seal lasteaias kombeks on, minu laste lasteaias oli sõime- ja aiarühma piir väga selge (sel ajal olenes sellest ka toiduraha), nii et kes teatud ajaks kolm sai, läks edasi aiarühma. Vastavalt sellele, kas oli rohkem kolmeseid või rohkem mahajääjaid, siis otsustati, kas viidi vanemad lapsed teistesse rühmadesse üle või jäid nooremad teise sõimerühma maha.

Ega see praegune rühm, mida teile pakuti, ju alatiseks poole päeva rühmaks ei jää, hiljem hakkavad ju praegu seal käivad lapsed ka kogu päeva käima.

See kolmeste rühm võib olla vanuselt ühtlane, seepärast ka ei taheta aasta nooremat sinna, kuna võimalik, et selles rühmas väga palju liikumisi ei tule ja läheb kogu rühm korraga kooli, noorem laps peaks siis maha jääma ja teise rühma minema. Loogiline on, et tasub panna sellesse rühma, kellega suurem tõenäosus on lõpuni välja minna. Nii et kui asi on ka selles, siis on direktori jutus ju iva olemas. Midagi kummalist ma seal ei näe.

Asi ei ole sinu lapse tubliduses või küsimuses, kas ta seal aasta vanemate rühmas hakkama saaks või mitte, vaid selles, et lasteaia ja ka vanemate jaoks on lihtsam, kui rühm on vanuselt ühtlane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 19:50; 16.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On teil seal ikka palju vabu kohti, et lapsevanem saab rühma valida! Või sa lihtsalt otsustasid ise osa direktori tööst ära teha ja nimekirju moodustada, seega siis “pressid” omatahtsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskab ise süüa lusika-kahvligs? Paneb ise riide ja käib potil, ise, siis kui häda käes? Kui jah, siis sobib kolmestesse.
Kui ei, saad isegi aru, läheb nooremtesse, kus seda õppima hakatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nendel kolmeaastaste õpetajatel viga on, et nad ei saa last potile suunata ja lusikat ulatada, kui teised noa ja kahvliga suppi-putru-salatit-magustoitu söövad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne suhtumine. Kahene peaks emaga kodus olema mitte pikad peävad lasteaias. Sõim ei ole lõbustusasutus, vaid hädaabi neile, kes tööl käivad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 18:15; 18.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina eelistaks igal juhul samavanuseliste rühma. Lisaks kõigele muule ei ole lapsel tore olla see rühma “tita”, ehk teistest noorem.
Aga ei saa ka aru, mis see “poolepäeva” rühm on? Ongi avatud ainult lõunani? Kas siis maksaksid vähem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgituseks selle poole päeva kohta. Minu laps käis ka alguses ühes Tallinna munitsipaallastesõimes nö poole kohaga. Ehk siis pakuti poolt kohta, et laps oleks saanud käia kas iga päev lõunani või siis nädalas kokku 2 ja pool päeva. Kohatasu tuli maksta ikkagi terve koha eest. Laps käis aga ikkagi teistega samas rühmas, st et rühmas oli enamus terveid kohti, aga mõned poolikud kohad. Kui mõne kuu pärast vabanes täiskoht, siis sai keegi poolikutest selle endale ja juurde võeti siis veel üks poole kohaga laps.
Ma ei tea, kui seaduslik ja levinud selline asi on, aga meile tol hetkel sobis ja laps käiski paar korda nädalas poole päeva kaupa kohal. Kohanemisele tegi see kindlasti head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 15:35; 16.02 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on omavanuste rühm ja pool päeva korraga lapse lasteaiaga harjutamiseks väga mõistlik ettepanek.

Minu meelest on kummaline hoopis see, kui mittetöötav ema iga päev last pikaks päevaks lasteaeda viia tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on nii, et suurem osa emadest tahavad, et nende laps käib vanemate lastega ühes rühmas, et aitab arengule kaasa. Kui aga kooliminek käes, siis kurdetakse, kui laps klassis kõige noorem on ja võetakse seda traagiliselt ning negstiivselt lapse arengule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on oluline hoopis see, mismoodi see poole päeva rühm korraldatud on ja kas laps nt. aasta pärast saaks minna tavakohaga rühma. Algul harjutamise ajal ja eriti kui ema veel kodune on, on pool päeva loomulikult parem kui terve. Aga kui ema plaanib nt. sügisest tööle minna, siis oleks ju vaja, et laps ikka terve päeva saaks lasteaias olla.

Selgituseks selle poole päeva kohta. Minu laps käis ka alguses ühes Tallinna munitsipaallastesõimes nö poole kohaga. Ehk siis pakuti poolt kohta, et laps oleks saanud käia kas iga päev lõunani või siis nädalas kokku 2 ja pool päeva. Kohatasu tuli maksta ikkagi terve koha eest. Laps käis aga ikkagi teistega samas rühmas, st et rühmas oli enamus terveid kohti, aga mõned poolikud kohad. Kui mõne kuu pärast vabanes täiskoht, siis sai keegi poolikutest selle endale ja juurde võeti siis veel üks poole kohaga laps.
Ma ei tea, kui seaduslik ja levinud selline asi on, aga meile tol hetkel sobis ja laps käiski paar korda nädalas poole päeva kaupa kohal. Kohanemisele tegi see kindlasti head.

Mulle tundub see küll ebaseaduslik. Just see osa, et kohatasu tuli maksta terve koha eest. Oled kindel, et midagi sassi ei aja? Sest Tallinnas lasteaiad ise ju arveid ei esita, kas siis lasteaiast anti linnakantseleile info, et rühmas on kõik lapsed täiskohaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on oluline hoopis see, mismoodi see poole päeva rühm korraldatud on ja kas laps nt. aasta pärast saaks minna tavakohaga rühma. Algul harjutamise ajal ja eriti kui ema veel kodune on, on pool päeva loomulikult parem kui terve. Aga kui ema plaanib nt. sügisest tööle minna, siis oleks ju vaja, et laps ikka terve päeva saaks lasteaias olla.

Selgituseks selle poole päeva kohta. Minu laps käis ka alguses ühes Tallinna munitsipaallastesõimes nö poole kohaga. Ehk siis pakuti poolt kohta, et laps oleks saanud käia kas iga päev lõunani või siis nädalas kokku 2 ja pool päeva. Kohatasu tuli maksta ikkagi terve koha eest. Laps käis aga ikkagi teistega samas rühmas, st et rühmas oli enamus terveid kohti, aga mõned poolikud kohad. Kui mõne kuu pärast vabanes täiskoht, siis sai keegi poolikutest selle endale ja juurde võeti siis veel üks poole kohaga laps.
Ma ei tea, kui seaduslik ja levinud selline asi on, aga meile tol hetkel sobis ja laps käiski paar korda nädalas poole päeva kaupa kohal. Kohanemisele tegi see kindlasti head.

Mulle tundub see küll ebaseaduslik. Just see osa, et kohatasu tuli maksta terve koha eest. Oled kindel, et midagi sassi ei aja? Sest Tallinnas lasteaiad ise ju arveid ei esita, kas siis lasteaiast anti linnakantseleile info, et rühmas on kõik lapsed täiskohaga?

Kusjuures sellist skeemi Tln-s tõesti kasutati vähemalt mõne aja eest. Kui meil esimene laps sõimekoha sai, siis see oli ka nö osaajaline koht, st maksime täiskoha eest, aga öeldi, et on osaajaline koht, et lapsi on võetud rohkem, selle arvestusega, et sõim ja niikuinii palju puudub. Voodeid, kappe jmt oli kõigi laste jaoks, nii et kui isegi need osaajaga lapsed oleks kõik samal päeval lasteaias olnud, poleks probleemi olnud. Meil tõesti nii juhtuski, et see esimene sõimeaasta, kui laps oli kahene, ta sama hästi kui ei käinudki kohal, nii et polnud vahet kas oli osaajaline või täiskoht, maksime muidugi täiskoha eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 19:50; 16.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled kindel, et midagi sassi ei aja?

Ma ei aja midagi sassi. Täpselt nii oli jah.
Aga kusjuures kappi meil küll ei olnud. Oli nagi. Täiskohalastel olid kapid. Kui ise täiskoha saime, siis saime ka kapi. Voodi kohta ei tea, sest poole koha ajal meil laps magamisajaks ei jäänud. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 15:35; 16.02 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidagi peab ju pisikesi ometi kaitsma, kui oma vanemad seda ei tee. Muidu saadab ema, kes ise on kodune, oma 1-2-aastase pikkadeks päevadeks kodust minema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 18:15; 18.02 13:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps kummaline suhtumine lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.