Esileht Ilu ja tervis Kurgumandlite operatsioonile, kurk pole tihti haige, angiinis pole kunagi olnud

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kurgumandlite operatsioonile, kurk pole tihti haige, angiinis pole kunagi olnud

Postitas:

Sattusin nina – kõrva – kurguarstile hoopis ühe teise probleemiga, ta vaatas üle ka kurgu ja ütles, et mandlitel mädakotid ning mandlid tuleks eemaldada. Vaatas digiloost, et mul kunagi juhuslikult tehtud ka antistreptolüsiin o analüüsi, mis olnud normist umbes poole kõrgem.
Imestasin, et mu pole kurk üldse tihti haige ja angiini pole kunagi olnud, kas vaja ikka mandleid eemaldada. Arst ütles, et selline põletikukolle organismis pole hea, eemaldamisega kiiret pole, aga tuleks ära teha, sest mandlitele vajutades eritub sealt mäda.
Panin operatsiooniaja nii kaugele kui võimalik, nüüd hakkab see kätte jõudma ning hirm on. Kurgumandlite eemaldamise operatsioonist taastumine on jube piin ilmselt.
Kas keegi on kurgumandlid lasknud eemaldada, kui need pole ta elu seganud valu ja põletikega, vaid arst on soovitanud need eemaldada. Kuidas operatsioonist taastumine ja ilma mandliteta elamine on läinud? Kardan, et peale operatsiooni muutun hoopis nõrgemaks, praegu pole peaaegu kunagi haige.
Tänan, kes oskavad nõu anda või rahustada mind kuidagi!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on näidustuseks analüüsid ja/VÕI visuaalne vaatlus, usaldaksin arsti hinnangut, kuna mandlitega on ju näha, et paljudel igasugu jamasid.
Mul on mandlid alles, aga paljudel lähedastel lõigatud. Mõnel läheb taastumine raskemalt, aga paljudel keskmiselt kuni üsna leebelt.
Kui muidu tervis hea, siis on ilmselt eeldusi kiireks taastumiseks.
Ära karda! (ja usalda oma arsti)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin mõned aastad tagasi eemaldada. Taastumine läks üllatavalt kiirelt ja valutult. Midagi ületamatut selles ei ole.
Kui mandlid juba põletikulised, siis soovitan ikka opile minna. Minul tekkisid juba lõpuks südamerütmihäired sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleemsed mandlid ei põhjusta ainult kurgu ja neelu vaevusi(sh angiin). See mõjutab ka näiteks liigeste seisundit. Osade liigeste vaevuste süüks on tihtipeale mädased mandlid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli mädakorke, mingit hullu kurguvalu ja angiini polnud, eemaldati ca 10 aastat tagasi. Lugedes siin neid hirmulugusid taastumisel, siis mina sõin kolmandal päeval tahket toitu, valusid polnud, ühesõnaga taastumine mõne päevaga. Vist vedas mul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just oli selline teema, kasuta otsingut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lõigati nii igaks juhuks liigeste pärast, nagunii ju koledad ja armilised ka (lapsena tõesti olid angiinid). Operatsioon hull ei onud, taastumine oli kiire. Liigesed ei ole paremaks läinud, vaikselt ikka halvemaks. Köha on sageli kimbutama hakanud ja kestab pikaajaliselt, ma ei tea, kas sellel võib mingi seos olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi teise arsti arvamust, mina ei laseks lõigata. Mind saadeti lõikama lapsena, haiglast saadeti tagasi, et pole vaja. Terve elu on mädakorke olnud, midagi halba pole see teinud. Ainus angiin lapsepõlves, ei ole liigesed haigestunud ega tabanud tüsistusena midagi muud. Mandlid on kurgu “valvurid”, kui ära lõigata on köha ja bronhiiti rohkem. Lapselapsel soovitas üks arst ASO näidu järgi ära lõigata (angiini ei olnud), otsisime teise arsti, kes ei pidanud seda vajalikuks. Nüüd juba viis aastat möödas, nüüd ei arva enam keegi et vaja teda mandleid lõikama saata.
Kägu, vanaema

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui juba vajutamisel mäda välja tuleb, on ju kogu organism põletikus. Mis põletikunäitajad on? Ma läheks küll teise kurguarsti juurde ka, ja kui see kinnitab, et on mädased, laseks kohe eemaldada. Pikaajaline põletik kurnab liigeseid, südant ja muidki organeid, tekkida võib reuma, mis vajab ääretult kangeid ravimeid eluaeg.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:49; 21.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi sama asja juba teismeeas. Operatsiooni siiski tühistasin, kuna mul oli kõik korras, polnud kunagi haige jne. Nüüd olen 30date lõpus, mandlid on endiselt korras, liigesed samuti, süda terve ja üleüldise tervise üle ka kurta ei saa.
Arstid määravad seda operatsiooni liiga kergekäeliselt ja minu puhul oli küll tegu valediagnoosiga. Soovitan minna ka teiste arstide konsultatsioonile enne otsustamist.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 18:17; 21.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on neid kurgumandlite eemaldamise teemasid siin nii mitmeid olnud, kuidas inimesed ikka ühte ja sama taas ja taas küsivad? Lugege natukene altpoolt!

Mädased mandlid on tõesti põletikukolle organismis ja midagi head need ei tee, kui need ka otseselt halba ei tee. Tulebki usaldada spetsialisti, kes on need üle vaadanud ja leidnud,e t mandlid on mäda täis. Võid ju südame rahustuseks ka teise arvamuse hankida.

Aga mandliopist taastumine on ühel kerge, teisel raske, sa ei tea ju ette, kuidas sulle see mõjub. Igatahes soovitan olla valmis, võtta paariks nädalaks puhkus või haigusleht ja järgida arsti ettekirjutusi.

Minul mingeid verejookse ei tekkinud, aga nädal aega pidin valuvaigisteid kasutama küll, sest minul kiirgas valu ka kõrva ja oli üsna vastik. Aga arstid peaksid sulle ilusti ära seletema kõik, kui küsid. Mingeid hulle köhasid-bronhiite vms pole pärast eemaldamist minul olnud. Eks ikka vahel on nohu ja köha, vahel harva mingi viirusega on kurk veidi valus või kähe, aga ei midagi hullu. Angiini kõrval on see kökimöki, ja angiini oli minul lapsena palju.

Ära karda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi sama asja juba teismeeas. Operatsiooni siiski tühistasin, kuna mul oli kõik korras, polnud kunagi haige jne. Nüüd olen 30date lõpus, mandlid on endiselt korras, liigesed samuti, süda terve ja üleüldise tervise üle ka kurta ei saa.

Arstid määravad seda operatsiooni liiga kergekäeliselt ja minu puhul oli küll tegu valediagnoosiga. Soovitan minna ka teiste arstide konsultatsioonile enne otsustamist.

Tahad ju ikka pikalt veel elada? Mandlitest tingitud põletik võib organismi närida aastakümneid, enne kui midagi avastatakse. Siis on sageli juba hilja. Mul on sõbranna, kel tekkis juba 20-sena südamereuma mandlitest, kuigi temale isegi ei öelnud ükski LOR-arst, et vaja oleks lõigata. Teisel tuttaval tekkisid südamerütmihäired 45-aastasena, põhjuseks mandlid. Miks hõisata noorena, et mul küll midagi ei olnud, kui probleemid võivad alles tulla..

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:49; 21.02 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle öeldi sama asja juba teismeeas. Operatsiooni siiski tühistasin, kuna mul oli kõik korras, polnud kunagi haige jne. Nüüd olen 30date lõpus, mandlid on endiselt korras, liigesed samuti, süda terve ja üleüldise tervise üle ka kurta ei saa.

Arstid määravad seda operatsiooni liiga kergekäeliselt ja minu puhul oli küll tegu valediagnoosiga. Soovitan minna ka teiste arstide konsultatsioonile enne otsustamist.

Tahad ju ikka pikalt veel elada? Mandlitest tingitud põletik võib organismi närida aastakümneid, enne kui midagi avastatakse. Siis on sageli juba hilja. Mul on sõbranna, kel tekkis juba 20-sena südamereuma mandlitest, kuigi temale isegi ei öelnud ükski LOR-arst, et vaja oleks lõigata. Teisel tuttaval tekkisid südamerütmihäired 45-aastasena, põhjuseks mandlid. Miks hõisata noorena, et mul küll midagi ei olnud, kui probleemid võivad alles tulla..

Kui mul oleks üle 20a tagasi päriselt seal krooniline põletik olnud, oleks päris kindlasti mingid tervisehädad tänaseks päevaks tekkinud. Ilmselt oleks nende aastakümnete jooksul mõni teine arst ka mädastele mandlitele või kõrgele põletikunäitajale tähelepanu juhtinud. Tegelikult kahtlen üldse, et mul need mandlid seal nii pika aja peale ise küljest ära poleks mädanenud kui juba teismelisena asi päriselt nii hull oleks olnud.

Arstid määravad seda operatsiooni väga kergekäeliselt, aga iga organ meie kehas on seal põhjusega. Igaks juhuks ja ühe arsti diagnoosile toetudes ei soovita kellelgi midagi ära lõigata.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 18:17; 21.02 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu õel peale oppi oli väga tihti kõripõletik. Ma ei tea, kas tänapäeval tehakse ka kurku kvartsi ravi, aga minul ammusel ajal aitas väga hästi ja peale seda enam kurguhädasid ei olnud. Mandlid jäid ka alles. Mandlid nagu sappki, on väga vajalik. Minul sapikivid 35 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin lapsena kunagi angiini 1 korra, Rohkem ei mäleta. Kurguvaluga haigusi esines ikka. Kuid ei midagi hullu. 7 aastat tagasi aga külmetasin end tööl (jah, ruumid olid nii külmad, et pidev seal olemine tegimind haigeks) ja tekkis väike palavik, 37,2-3. Kui see palavik aga 3-4 nädalaga järele ei andnud, käisin perearstil ja sealt suunati otse LOR-i. Nina-kõrva-kurguarst vaatas ja ütles, et kohe vaja mandlid eemaldada, et neist polevatki enam midagi järel. Sain opi aja 6 kuu pärast. Läksin elus esimesele opile. Tehti täisnarkoosis. Oli küll vastik see taastumine, kuid mitte midagi ületamatut. Ehk see opist ärkamine ja esimene öö olid vastikud, edasi juba talutavam. Võtsin aga valuvaigisteid ja sain hakkama. Nädala pärast olin tööl. Peale seda kadusid igasugused külmetushaigused, mis varem päris sageli kimbutasid.
Küll aga räägin hoopis sellest, et minu pikaaegne mandlite põletik kehas suutis ka südamele kahju teha. Selle teadmiseni jõudsid arstid alles aasta eest, kui südamerütmihäiretega arstile pöördusin. Selgus, et mingi südamelihas on kahjustunud. Arst seostas seda kohe pikalt kestnud mandlite põletikuga. Võta siis kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mandlid on kurgu “valvurid”, kui ära lõigata on köha ja bronhiiti rohkem.

Täielik rahvaluule. Minul 10 a tagasi mandlid lõigatud just nendesamade mädakorkide pärast ja ei ole mul mingit köha ega bronhiiti olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just muneti liiga kaua, kogu kooliaja olin 2-3x aastas kurgupõletikuga haige.
20ndate keskel siis lõpuks opp. Kirurg arvas, et mul on juba opp tehtud, et mingi eksitus – no pole mandleid näha: mul olid mandlid põhimõtteliselt juba ära mädanenud!
Paranemine läks kiiresti, pea 2 päevaga sain juba süüa.
Kuradi jaoskonnaarst… Nüüd pole enam nii jubedaid kõri-kurgupõletikke esinenud kui siis olid, tavalised külmetused ja kibekurgud vaid. Haisvat kurgumäda enam üles ei köhi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just muneti liiga kaua, kogu kooliaja olin 2-3x aastas kurgupõletikuga haige.
20ndate keskel siis lõpuks opp. Kirurg arvas, et mul on juba opp tehtud, et mingi eksitus – no pole mandleid näha: mul olid mandlid põhimõtteliselt juba ära mädanenud!
Paranemine läks kiiresti, pea 2 päevaga sain juba süüa.
Kuradi jaoskonnaarst… Nüüd pole enam nii jubedaid kõri-kurgupõletikke esinenud kui siis olid, tavalised külmetused ja kibekurgud vaid. Haisvat kurgumäda enam üles ei köhi.

Mulle muidu ka kõrva-nina-kurguarst suhu vaadates ütles, et mul polegi kurgumandlitest väga midagi alles. Seda ta aga küll ei öelnud, et need on mädanenud ja, et vajaks eemaldamist. Kurk on haige väga harva. Angiin elus 1 kord olnud ja väga ammu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Kurgumandlite operatsioonile, kurk pole tihti haige, angiinis pole kunagi olnud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.