Esileht Ilu ja tervis Kus nüüd see retseptiga Solpadeine on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Kus nüüd see retseptiga Solpadeine on?

Postitas:
Kägu

Uuest aastast pidi apteegis olema Solpadeine retseptiga, aga ma ei näe, et seda üheski apteegis oleks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

retsept ei taga ju tarneraskuste  kadumist. Kihisevad tabletid ei sobi?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli meedia tekitatud segadus ja valesti edastatud info. Solpadeine ei läinud retseptiravimiks, vaid käsimüügist eemaldati kõik kodeiini sisaldavad preparaadid nende liigse väärkasutuse tõttu. Retseptiravimitena olid ja on olemas erinevad kodeiini sisaldavad preparaadid, ei ole põhjust sinna lisada veel Solpadeini ehk konkreetselt Solpadeine nimeline kodeiini sisaldav preparaat lahkus Eesti turult. See Solpadeine, mis alles jäi, valges karbis, sisaldab paratsetamooli ja kofeiini ning on käsimüügiravim.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

retsept ei taga ju tarneraskuste kadumist. Kihisevad tabletid ei sobi?

Öeldi ju spetsiaalselt meedias, et tarneraskus tekkis seetõttu, et retseptiravimina on Solpadeine’il teine pakend ja seda saab müüa alates uuest aastast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Maia Uusküla ütles, et kuna retsepti- ja käsimüügiravimite pakenditel on mõnevõrra erinevad nõuded, järgmise aasta algusest tulevad kodeiini sisaldavad ravimid turule uue pakendiga ja käsimüügipakendeid enam juurde ei toodeta.

 

Loe pikemalt: https://www.mu.ee/uudised/2022/11/07/solpadeinei-hulgimuugi-varud-on-otsa-saanud

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuest aastast pidi apteegis olema Solpadeine retseptiga, aga ma ei näe, et seda üheski apteegis oleks.

Mis sa lahmid niisama?

 

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kammisin just ravimifot, ainult valges pakendis kihisev solpadeine on olemas, paratsetamool + kofeiin. Kodeiiniga tablette olen valmis varunud, need ainukesed, mis koos ibukaga migreeni vastu aitavad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuest aastast pidi apteegis olema Solpadeine retseptiga, aga ma ei näe, et seda üheski apteegis oleks.

Mis sa lahmid niisama?

Milles see lahmimine seisneb?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuuldavasti solpadeine eesti turule ei naase retseptiravimina, aga kuulujutud on varemgi valeks osutunud.

Raviminfot vast ei maksa esialgu kammida, pigem võiks ravimiregistrit jälgida, kas mõni firma väiksema kodeiini sisaldusega ravimi eestis registreerib või mitte. Enne kui ravimile on müügiluba antud, seda apteekidest otsida pole mõtet ja ka siis võiks jälgida kas seda on eestisse kunagi üldse toodud. Müügiloa menetlemine on üsna pikk protsess, kas mõni firma ka selle juba algatanud on või kunagi algatada kavatseb, ei oska öelda.

Suurema kodeiinisisaldusega ravim on  kogu aeg saada olnud ja sellele võib perearst ka vabalt retsepti kirjutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Maia Uusküla ütles, et kuna retsepti- ja käsimüügiravimite pakenditel on mõnevõrra erinevad nõuded, järgmise aasta algusest tulevad kodeiini sisaldavad ravimid turule uue pakendiga

Ei tea, millal see uus aasta ravimiameti ajaarvestuse järgi algab, aga ei Solpadeine’i ega mingit analoogset retseptiravimit müügile tulnud ei ole. On ainult needsamad suure (30mg) kodeiinisisaldusega tabletid, mis ennegi retseptiravimid olid.

Hea ja toimiv ravim, mida küll harva vaja läks, aga mis alati hästi aitas, võeti lihtsalt ära ja kogu see jutt, et edaspidi saab retseptiga, oli lihtsalt rahva lollitamiseks. Mõni ajakirjanik võiks selle teema üles noppida.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sel 30mg kodeiinil siis viga on? Kui liiga kange, võta pool. Kofeiini saad kohvitassist juurde luristada.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sel 30mg kodeiinil siis viga on? Kui liiga kange, võta pool. Kofeiini saad kohvitassist juurde luristada.

Loomulikult liiga kange. Solpadeine’is oli 8mg kodeiini. Olen ühe korra seda 30milligrammist võtnud (arst kirjutas) ja tõesti nagu laksu all oleks olnud. Minu mälu järgi polnud sellel ka poolituskohta tabletil ja selliseid ei tohigi poolitada (toimeained ei jaotu ühtlaselt).

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sel 30mg kodeiinil siis viga on? Kui liiga kange, võta pool. Kofeiini saad kohvitassist juurde luristada.

Loomulikult liiga kange. Solpadeine’is oli 8mg kodeiini. Olen ühe korra seda 30milligrammist võtnud (arst kirjutas) ja tõesti nagu laksu all oleks olnud. Minu mälu järgi polnud sellel ka poolituskohta tabletil ja selliseid ei tohigi poolitada (toimeained ei jaotu ühtlaselt).

Need 30milligrammised on sellised, et ühes tabletis on küll 30mg kodeiini, aga ainult 500mg paratsetamooli. Ehk et isegi kui saaks poolitada, siis see 250mg paratsetamooli jääb ju ka liiga väheks ning siis peaks lisaks kohvitassile veel ka eraldi 750mg paratsetamooli võtma. Milleks selline võimlemine kui müügil oli ometi normaalne ravim. Ega narkomaanid sellepärast laksust ilma ei jää, leiavad midagi muud asemele. Ma ei tea, miks on alati nii, et kannatavad normaalsed inimesed.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis jahvata pulbriks, võta veerand. Ise ka siin migreenidega jagelenud, olin just vastupidi rõõmus kui perearstilt 30 mg-se välja nurusin. Tunduvalt efektiivsem. Minu omal poolituskriips on olemas. Aga hea tähelepanek Sinu poolt, et enne võiks uurida, kas ta on väiksemateks kogusteks jaotatav või mitte!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sel 30mg kodeiinil siis viga on? Kui liiga kange, võta pool. Kofeiini saad kohvitassist juurde luristada.

Loomulikult liiga kange. Solpadeine’is oli 8mg kodeiini. Olen ühe korra seda 30milligrammist võtnud (arst kirjutas) ja tõesti nagu laksu all oleks olnud. Minu mälu järgi polnud sellel ka poolituskohta tabletil ja selliseid ei tohigi poolitada (toimeained ei jaotu ühtlaselt).

Need 30milligrammised on sellised, et ühes tabletis on küll 30mg kodeiini, aga ainult 500mg paratsetamooli. Ehk et isegi kui saaks poolitada, siis see 250mg paratsetamooli jääb ju ka liiga väheks ning siis peaks lisaks kohvitassile veel ka eraldi 750mg paratsetamooli võtma. Milleks selline võimlemine kui müügil oli ometi normaalne ravim. Ega narkomaanid sellepärast laksust ilma ei jää, leiavad midagi muud asemele. Ma ei tea, miks on alati nii, et kannatavad normaalsed inimesed.

Ravimiamet ei too ravimit maale, ravimifirma toob. Küsi nende käest.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Partsetamool + kodeiinil (500 mg ja 30 mg), on muidugi poolitusjoon olemas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimiamet ei too ravimit maale, ravimifirma toob. Küsi nende käest.

Siis ärgu jagagu ka lubadusi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügiluba ei ole. Sõltlased saage üle.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müügiluba ei ole. Sõltlased saage üle.

Kas ravimiamet enne ei teadnud, et müügiluba ei ole? Ja mis sõltlased? Kui kord kvartalis peavalu on ja seda ravimit kasutasid, siis oled kohe sõltlane? Minul aitas ka just see kõige paremini. Õnneks on väike varu olemas, kui vaja peaks minema. Viimati kasutasin eelmisel aastal.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sageli saab Eestis keelatud ravimeid Lätist. Tasub sealsetesse apteekidesse vaadata. Nemad pole selle keelamisega nii agarad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kammisin just ravimifot, ainult valges pakendis kihisev solpadeine on olemas, paratsetamool + kofeiin. Kodeiiniga tablette olen valmis varunud, need ainukesed, mis koos ibukaga migreeni vastu aitavad.

Sama siin, ainuke kombo mis migreeni vastu aitab, ostsin varuks. Kui otsa saavad, peab ilmselt Lätist tooma, seal on müügis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sageli saab Eestis keelatud ravimeid Lätist. Tasub sealsetesse apteekidesse vaadata. Nemad pole selle keelamisega nii agarad.

Kas mõni netiapteek neil siia ka saadab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevaid sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms).

Perekooli moderaator.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Loomulikult liiga kange. Solpadeine’is oli 8mg kodeiini. Olen ühe korra seda 30milligrammist võtnud (arst kirjutas) ja tõesti nagu laksu all oleks olnud. Minu mälu järgi polnud sellel ka poolituskohta tabletil ja selliseid ei tohigi poolitada (toimeained ei jaotu ühtlaselt).

Võtan 3 korda 2 tbl päevas paracetamol 500g+kodeiin 30g ning mind ei tee see isegi uimaseks, mingist laksu all olemisest ammugi rääkimata. Päris imelik, mis sinuga siis toimub?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan 3 korda 2 tbl päevas paracetamol 500g+kodeiin 30g ning mind ei tee see isegi uimaseks, mingist laksu all olemisest ammugi rääkimata. Päris imelik, mis sinuga siis toimub?

Kodeiin muutub organismis morfiiniks, aga väga erineva kiirusega ja koguses. Mõnel ei toimi üldse, mõni on laksu all.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodeiin muutub organismis morfiiniks, aga väga erineva kiirusega ja koguses. Mõnel ei toimi üldse, mõni on laksu all.

Aga millest see sõltub? Mul on nii kõrini, et tunnen, nagu mulle ei mõju eriti kodeiin ja opioidid. Ometi olen muidu terve inimene ja ravimeid ei tarvita mitte kunagi(v.a. paar peavalutabletti aastas).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd on enam kui aasta möödas ja jutuks see ravimiametil jäigi, et edaspidi saab retseptiga.

https://forte.delfi.ee/artikkel/120087772/solpadeine-i-ostmiseks-on-edaspidi-vaja-retsepti-ravimit-kiputi-kuritarvitama

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks see veel vajalik on? Pole iial tarvitanud, järelikult mingi mõttetu asi.

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Milleks see veel vajalik on? Pole iial tarvitanud, järelikult mingi mõttetu asi.

universaalne etalon on rääkinud!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

retsept ei taga ju tarneraskuste  kadumist. Kihisevad tabletid ei sobi?

Mingeid tarneraskusi ei ole selles mõttes, et seda üldse Eestis müügil ei olegi. Ja vastupidiselt lubatule ei tulnudki tagasi müüki retseptiravimine, vana variant korjati müügilt ära lihtsalt. On mõeldud ju seda kodeiiniga varianti, seda ei ole kihisevates tablettides, on paratsetamool+kofeiin.

Jääb üle nõutada oma arstilt Algocalm, kuigi minu meelest see nii hästi ei aita kui varasem kombinatsioon 3 komponendiga Solpadeinis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Ilu ja tervis Kus nüüd see retseptiga Solpadeine on?